on-lain пазаруване от чужбина?

  • 7 051
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 451
Нареждам се и аз след теб. При чакащите. Grinning  bouquet

# 76
  • Мнения: 791
и аз съм навита на този  френски сайт http://www.laredoute.fr само дето не съм сигурна, че с доставката ще ми излезе по-ефтино или поне колкото от БГ ако си го купя! Може би трябва да се наканя и да се реша!!!

# 77
  • Мнения: 1 030
Този френски сайт има ли го на английски? Защото не знам френски и нищо не разбирам..

# 78
  • София
  • Мнения: 322
Има го http://www.laredoute.co.uk/Default.aspx, само че не мога да намеря дали доставят до България и цени за доставка. То и на френския не че го намерих - една мама беше писала в друга тема как става. Simple Smile

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 852
Има го http://www.laredoute.co.uk/Default.aspx, само че не мога да намеря дали доставят до България и цени за доставка. То и на френския не че го намерих - една мама беше писала в друга тема как става. Simple Smile
А как става? Моля те да ни обясниш или да дадеш линк към обяснението на другата мама Praynig

# 80
  • Мнения: 2 214
zdraveite, ot 6god. targuvam  v neta izvan bg. iskah da vi kaja  che naistina e dosta slojno i za sajalenie bg  e darjava  ne zachetena ot svetovnoto on-line bratstvo po nikakakav nachin. paypal obslujva turcia,  botsvana, vietnam, no bg  ne, poznaite zashto....prevoda na 100gbp primerno do kakvato i da e nasha karta struva m/u 20-35 euro, zavisi ot bankata. saotvetno nikoi ne jelae da zagubi citiranata suma za edin takav malak prevod, makar che v bankata  ot koiato vi izdavat kartata vi ubejdavat che vsichko tova e veche vazmojno i vsichko shte bade prekrasno, no uvi, tova jovotno  shte bade pusnato v bg na svoboda prez 2009g., kogato shte ima obshto evropeisko bankirane za stranite chlenki, razbira se ako ne ni slojat i tuk  niakoia klauza do 3009g. naprimer...taka che derzaite bratia...
Нали има правила бе човек.
Що за ероглифи.
Това тук да не е чат за тинейджери. Naughty

# 81
  • Мнения: 6 633
Аз съм пазарувала от  www.yoox.com .Преди един месец си купих ботуши и дънки.Платих 29 евро за доставка с UPS.Пратката пристигна от Италия да БГ за 2 дена а тука UPS я бавиха 4 дена... #2gunfireА отделно се плаща митническа такса ако пратката е над 50 евро...А и нещто друго за този саит.Цените , коити са показани са само за клиенти от италия а за другите държави са по-високи.За пример: моите ботуши уж струваха 79 евро а се оказа , че за иззвън италия са...118 евро!Така , че трябва да се вземат под внимание много "детайли", когато се пазаружа от нета...

# 82
  • София
  • Мнения: 322
А как става? Моля те да ни обясниш или да дадеш линк към обяснението на другата мама Praynig

По-трудно ми е да намеря по-старата тема. Там жената казваше, че е пазарувала от този сайт, че доставката струва 6 евро, че доставят до България и че за поръчка над 45 евро се дължи мито (нали сега сме европейци, това вече не важи Simple Smile).

А става лесно - регистрираш се, гледаш, избираш, трупаш в кошница, поръчваш (на този етап ми отпаднаха някои продукти, че не ги доставяли извън Франция и добавят стойността на доставката), плащаш (от разните методи на плащане кредитна карта на френски е carte bancaire) и чакаш. Аз също не знам френски, но с малко налучкване става. В британската версия цените ми се струват по-високи (те са си в лири, а не в евро) и има много по-малко намаления.

Не знам дали бих поръчала пак, ако нещо невероятно красиво и евтино не ме грабне. Момента с българските пощи ме притеснява - на мъжа ми са му изчезвали списания и дискове, които му пращат от чужбина. Не знам дали детските дрешки няма да се окажат също толкова съблазнителни...

# 83
  • София
  • Мнения: 558
А става лесно - регистрираш се, гледаш, избираш, трупаш в кошница, поръчваш (на този етап ми отпаднаха някои продукти, че не ги доставяли извън Франция и добавят стойността на доставката), плащаш (от разните методи на плащане кредитна карта на френски е carte bancaire) и чакаш. Аз също не знам френски, но с малко налучкване става. В британската версия цените ми се струват по-високи (те са си в лири, а не в евро) и има много по-малко намаления.

А вариант "с наложен платеж" има ли ? /че и аз не знам френски  Mr. Green/

# 84
  • София
  • Мнения: 322
А вариант "с наложен платеж" има ли ? /че и аз не знам френски  Mr. Green/

И да има, няма да важи за България, ама май няма.

# 85
  • Мнения: 2 214

[/quote]И да има, няма да важи за България, ама май няма
Цитат
Ще ми преведе ли някой?

# 86
  • Мнения: 2 214
А вариант "с наложен платеж" има ли ? /че и аз не знам френски  Mr. Green/

И да има, няма да важи за България, ама май няма.
Praynig

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Аз при ЛаДиДа знам как е ,но те са я поръчали на територията на Гърция ...Да не говорим ,че въобще не са дали отговор на мейла и.
Дано сега отговорят.Ще чакам и аз.
Имам отговор от гърчулята:

Dear Mrs Gergana
 
Thank you for your enquiry we will contact you on Monday 8th January, due to a holiday here in Greece.
I apologize for the delay and any inconvenience this may cause.
Thanking you for any your patience and understanding at this time.

Kindest regards

Heidi
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Heidi Charalambides / Trikiklo
Tel: +30 210 9855433
Fax: + 30 210 9855183
Email: Heidi@trikiklo.com
Web: www.trikiklo.com


Може и да стане този път номера!  Mr. Green Да видим днес дали ще ми пишат отново дали може да им се плати с кредитна карта и да доставят до БГ с куриер....

# 88
  • Мнения: 1 320
За почитателите на Стоке-то:
http://babytrader.nl
Пише, че точно тези продукти возят безплатно до всички страни в Европа. Има доставка до БГ, разцъкайте сайта, България е четвърта зона. Като цяло останах с впечатлението, че доставката до бг не е скъпа, някъде около 30 евро е. Важното, обаче е, че Стоке се комбинира с кошче за кола на Макси Кози, САМО, ако е модел 2007, а те май още не са пуснати за продажба, поне в Интернет. Хубавото на този сайт е, че има пълния набор с аксесоари за количката. Цената на Стоке-то в американските сайтове е същата, но в долари Simple Smile - ако има кой да ви я прати от там. Проучете колко би струвал транспорта и имайте предвид, че в бг може да ви искат мито /26 % от фактурната стойност, но би трябвало да не се събира при положение, че количката е с европейски произход. В момента не мога да кажа как точно стоят въпросите с митата Simple Smile/. Ако някой се престраши да поръча, моля да сподели, защото и аз се интересувам много от тази количка.
Въпрос към Ладида - ще ти представлява ли трудност да измериш количката в сгънато положение и да ми пишеш дали би се събрала в багажник на смарт, чийто размери са 90/35/60  /дължина, ширина, височина/. Щото това ще ми е определящо за взимането на решение за покупка Simple Smile.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Така... от гръцкия магазин днес ми писаха, че могат да правят доставки до България. За чувалчето за краката, което възнамерявам да поръчам ми искат 80 евро (колкото струва)+ 15 евро за доставката до БГ. Може да се плаща с международен банков превод, който според мен обаче е много скъп (моята обслужваща банка ми искат 13 евро за самия превод+10 евро такса "кореспонденция" каквото и да значи тя... newsm78 ) или общо 23 евро. За мен по-добрия вариант е да се плати с кредитна карта. Момчето от магазина ми писа днес, че ако се притеснявам да му пиша номера на кредитната си карта по имейл, мога да му се обадя утре и да му го продиктувам. Там поне комисионната е 50 цента, което си е направо нищо. Утре като звънна сутринта ще питам и колко би струвала доставката до БГ за количката.
За почитателите на Стоке-то:
http://babytrader.nl
Пише, че точно тези продукти возят безплатно до всички страни в Европа. Има доставка до БГ, разцъкайте сайта, България е четвърта зона. Като цяло останах с впечатлението, че доставката до бг не е скъпа, някъде около 30 евро е. Важното, обаче е, че Стоке се комбинира с кошче за кола на Макси Кози, САМО, ако е модел 2007, а те май още не са пуснати за продажба, поне в Интернет. Хубавото на този сайт е, че има пълния набор с аксесоари за количката. Цената на Стоке-то в американските сайтове е същата, но в долари Simple Smile - ако има кой да ви я прати от там. Проучете колко би струвал транспорта и имайте предвид, че в бг може да ви искат мито /26 % от фактурната стойност, но би трябвало да не се събира при положение, че количката е с европейски произход. В момента не мога да кажа как точно стоят въпросите с митата Simple Smile/. Ако някой се престраши да поръча, моля да сподели, защото и аз се интересувам много от тази количка.
Въпрос към Ладида - ще ти представлява ли трудност да измериш количката в сгънато положение и да ми пишеш дали би се събрала в багажник на смарт, чийто размери са 90/35/60  /дължина, ширина, височина/. Щото това ще ми е определящо за взимането на решение за покупка Simple Smile.

утре ще помоля мъжът ми да я измери и ще пиша, ама малко се съмнявам да се побере в Смарт  newsm78. Аз съм с Голф5 и ми заема почти целия багажник.

Общи условия

Активация на акаунт