on-lain пазаруване от чужбина?

  • 7 043
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
някой пазарувал ли е в интернет от чужди сайтове?

# 1
Утре ще правя поръчка в едни немски магазини,но схемата за пазаруване е много сложна.Първо аз си избирам артикулите,записвам ги с подробности и ги изпращам на е-мейла на една позната,след което тя ги поръчва,а аз и превеждам парите.След получаването на пратката тя ми я изпраща в Бг и цялата тази работа,защото никой не работи с България независимо каква карта имаш искат адрес на доставката да бъде в определени страни между които не е България Twisted Evil.Това е цялата схема и ще я прилагам за първи път, дано Praynigда стане.

# 2
Утре ще правя поръчка в едни немски магазини,но схемата за пазаруване е много сложна.Първо аз си избирам артикулите,записвам ги с подробности и ги изпращам на е-мейла на една позната,след което тя ги поръчва,а аз и превеждам парите.След получаването на пратката тя ми я изпраща в Бг и цялата тази работа,защото никой не работи с България независимо каква карта имаш искат адрес на доставката да бъде в определени страни между които не е България Twisted Evil.Това е цялата схема и ще я прилагам за първи път, дано Praynigда стане.

Дай линк да разгледаме поне магазините -като не може да пазаруваме Cry

Една моя позната си поръчва така дрехи за бебка от Щатите, ама си права, че е супер сложно.И аз съм си го мислила, но да ангажирам и други хора..не знам дали си заслужава.Иначе е супер - гледах online магазин на Есприт - цените са една трета и повече от цените тук в магазина на "Христо Белчев"... Embarassed

# 3
  • Мнения: 92
схемата наистина е сложна особенно ако ангажираш и др пък да ви кажа няма гаранция 4е така изпратеният колет ще пристигне с цялото съдържание, преди седмица получих колет от Германия и познай само с един шоколад вътре а останалите неща ги нямаше и стикер, че са го преопаковали....та има си хас да работят с Б-я

# 4
www.esprit-online-shop.com
www.myToys.de
www.dress-for-less.de
Има и други,но от тези съм си избирала аз.Относно доставката мисля да бъде с куриерска фирма или по автобусите за международен транспорт,които за20-3- евро какво ли не карат:sick:.

# 5
  • Мнения: 111
www.esprit-online-shop.com
www.myToys.de
www.dress-for-less.de
Има и други,но от тези съм си избирала аз.Относно доставката мисля да бъде с куриерска фирма или по автобусите за международен транспорт,които за20-3- евро какво ли не карат:sick:.
знаеш ли други електрони магазини за играчки.

# 6
  • Мнения: 187
Ето няколко сайта,но все още не съм ги пробвала http://bghelp.co.uk/dir/?a=cat&id=4

# 7
  • Мнения: 111
тези ги знам но всичко е страшно скъпо.
някой не знаели други Praynig

# 8
  • Мнения: 346
ebabyoutlet.com

# 9
zdraveite, ot 6god. targuvam  v neta izvan bg. iskah da vi kaja  che naistina e dosta slojno i za sajalenie bg  e darjava  ne zachetena ot svetovnoto on-line bratstvo po nikakakav nachin. paypal obslujva turcia,  botsvana, vietnam, no bg  ne, poznaite zashto....prevoda na 100gbp primerno do kakvato i da e nasha karta struva m/u 20-35 euro, zavisi ot bankata. saotvetno nikoi ne jelae da zagubi citiranata suma za edin takav malak prevod, makar che v bankata  ot koiato vi izdavat kartata vi ubejdavat che vsichko tova e veche vazmojno i vsichko shte bade prekrasno, no uvi, tova jovotno  shte bade pusnato v bg na svoboda prez 2009g., kogato shte ima obshto evropeisko bankirane za stranite chlenki, razbira se ako ne ni slojat i tuk  niakoia klauza do 3009g. naprimer...taka che derzaite bratia...

# 10
  • Мнения: 7 803
http://www.fisherprice.at/
имат доставка за Бг  Hug

# 11
  • Мнения: 3 457
супер,ама колко е  солена доставката-дано след нова година да понамалее Cry

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 849
Аз не разбирам грам немски, но опитах да поръчам и доколкото видях искат за доставка 14 евро за първия артикул и за всяки следващ доставката се увеличава с 2 евро. Ако някой разбира немски, моля да помога - правилно ли съм схванала и ако може да преведе какви са условията за доставка. Praynig
Благодаря предварително!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 849
Здравей,

Искам да те попитам дали си пазарувала от тях и ако да, какви са сроковете на доставка и дали си довална.

Мерси предварително!

# 14
  • Мнения: 11 024

В сайта не можах да намеря за кои страни има доставка  Embarassed

# 15
  • Мнения: 7 803
не съм пазарувала от сайта за бг  Rolling Eyes
избираш си продукта и го слагаш в кошницата. отиваш в кошницата има графа за коя държава е поръчката и там се мота и БГ. не знам дали добре го обясних  Rolling Eyes
Eliona кажи за кой сайт става въпрос

# 16
  • Мнения: 686
Всъщност може ли някой да обобщи от кои от сайтовете има доставка до БГ? Специално за esprit искам да питам. Знам немски, но нещо не схващам къде да погледна в сайта как става доставката  newsm78

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 849
Аз не разбирам грам немски, но опитах да поръчам и доколкото видях искат за доставка 14 евро за първия артикул и за всяки следващ доставката се увеличава с 2 евро. Ако някой разбира немски, моля да помага - правилно ли съм схванала и ако може да преведе какви са условията за доставка. Praynig
Благодаря предварително!
Става въпрос за www.fisherprice.at

Без да знам немски,пробвах да поръчам и ми изпратиха по мейла съобщение. Предполагам, че искат да им преведа парите по банков път newsm78 Ако някой иска мога да му го препратя по майла и да го преведе

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 17:45 от Eliona

# 18
  • Мнения: 7 803
дай ми копие на ЛС ще ти го преведа

# 19
  • Мнения: 7 803
Um Ihnen das Einkaufen möglichst einfach zu machen und einen Test unserer Leistung zu ermöglichen, liefern wir innerhalb/nach

Deutschland
Österreich
Luxemburg

bei StandardVersand versandkostenfrei.

Im Falle des ExpressVersandes (nur innerhalb Deutschlands) berechnen wir Ihnen eine Versandkostenpauschale von 6,95 Euro.

Für die untenstehenden Länder berechnen wir Ihnen folgenden Versandkostenanteile:

Schweden, Finnland: 12.50 EUR

Eine Lieferung in die Schweiz ist leider nicht möglich.

Bitte beachten Sie den Mindestbestellwert in Höhe von 24.00 EUR.

Eine Rücksendung der bestellten Waren ist innerhalb von 14 Tagen aus allen europäischen Ländern nach Erhalt der Warensendung problemlos möglich, aus Deutschland und Österreich ebenfalls kostenlos für Sie!

Wir liefern Ihre Bestellung an jede gewünschte Adresse - an Ihren Arbeitsplatz, an Verwandte, Freunde oder Nachbarn. Bitte geben Sie Ihre Wunschadresse bei jeder Bestellung an. Die Rechnung geht in jedem Fall an die Bestelladresse. Wird keine Wunschadresse angegeben, erfolgt die Lieferung an Ihre Bestelladresse.

Ein Lieferung an Postfächer müssen wir leider ausschließen.

Bitte beachten Sie auch unsere jeweiligen Ländershops und die dortigen Lieferbedingungen:

Nederland: www.esprit.nl - (Levering zonder verzendkosten)
Belgie/Belgique: www.esprit.be - (Levering zonder verzendkosten/livraison gratuite)
France: www.esprit.fr - (Livraison gratuite à partir de 30 euros)
Danmark: www.esprit.dk - (uden forsendelsesomkostninger)

Bitte haben Sie Verständnis dafür, dass Lieferungen in andere Länder zur Zeit aus organisatorischen Gründen nicht möglich sind!   


# 20
  • Мнения: 3 895
с две думи до бг не пращат
първите три държави изпращането е безплатно, по-надолу цитират цени до други държави и те призовават да пазаруваш от местните от-лайн магазини и последното изречение е, че до други държави по организационни причини към момента не пращат.

# 21
  • Мнения: 36 052
http://www.strawberrynet.com/ - но не е за детски дрехи Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 457
с две думи до бг не пращат
първите три държави изпращането е безплатно, по-надолу цитират цени до други държави и те призовават да пазаруваш от местните от-лайн магазини и последното изречение е, че до други държави по организационни причини към момента не пращат.
това за фишър прайс ли?

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 849
Аз не разбирам грам немски, но опитах да поръчам и доколкото видях искат за доставка 14 евро за първия артикул и за всяки следващ доставката се увеличава с 2 евро. Ако някой разбира немски, моля да помага - правилно ли съм схванала и ако може да преведе какви са условията за доставка. Praynig
Благодаря предварително!
Става въпрос за www.fisherprice.at

Без да знам немски,пробвах да поръчам и ми изпратиха по мейла съобщение. Предполагам, че искат да им преведа парите по банков път newsm78 Ако някой иска мога да му го препратя по майла и да го преведе
Благодарности на jump за превода - потвърдила са поръчката по майл-а, и искат да преведа парите по банков път, като задължително да вниша номера на поръчката.

# 24
  • Мнения: 409
Вчера направих поръчката от fisherprice.at, днес ще им преведа пари. Да видим кога ще пристигне?! Simple Smile
Знаете ли до каква сума не се облага с ДДС и в тази сума дали се вклучва shipping-а? Thinking Май беше 50 еuro ...  newsm78

Исках да помоля за помощ от немско говорящите мами:
Пише ли ОТ каква възраст може да се ползва? ТУК!
Благодаря предварително за помоща  Hug

# 25
  • Мнения: 14
Няма дадена минимална възраст на бебето. Може да се използва за деца до 20 кг.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 849
Вчера направих поръчката от fisherprice.at, днес ще им преведа пари. Да видим кога ще пристигне?! Simple Smile
Знаете ли до каква сума не се облага с ДДС и в тази сума дали се вклучва shipping-а? Thinking Май беше 50 еuro ...  newsm78

Исках да помоля за помощ от немско говорящите мами:
Пише ли ОТ каква възраст може да се ползва? ТУК!
Благодаря предварително за помоща  Hug
Моля те, дръж ни в течение кога ще пристигне поръчката Praynig А междудругото, колко струва банковия превод?

# 27
  • Мнения: 3 895
превода е за еспри.
Боши-Моши, всички чакаме да разкажеш за доставката от фишер прайз, колко ти е излязла, и т.н.

# 28
  • Мнения: 7 803
поне на границата казват, че до 100 евро не се облагат стоки  Peace
иначе са ти писали вече, че е до 20 кг столчето

# 29
  • Мнения: 409
Обещавам ще разкажа!  Simple Smile
Сега се Praynig моля, да "не ми мине котка път"!?

# 30
  • Мнения: 791
И аз очаквам с нетърпение какво ще стане с доставката!
Наскоро разглеждах един американски сайт и се чудя Thinking  да ли да поръчам чрез един приятел в Канада, който ще си идва за празниците!


http://www.walmart.com/baby

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 849
И аз очаквам с нетърпение какво ще стане с доставката!
Наскоро разглеждах един американски сайт и се чудя Thinking  да ли да поръчам чрез един приятел в Канада, който ще си идва за празниците!


http://www.walmart.com/baby
Ако имаш възможност  поръчай, защото тук цените са съвсем други. Ще ти препоръчам тези играчки
http://www.tinylovestore.com/shop/category.aspx
Доставят и в Канада.
( При Тини лав доставката е безплатна,докато при Валмарт доставката се заплаща.)

Аз лично съм си купула тази играчка от БГ и струваше 132 лв., а онлайн е 49.95 щ.д.
http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=75
Хресала съм си и една, която онлайн струва 29.95 щ.д., а тук 139 лв #Crazy #Crazy #Crazy

Ако можех и аз щях да си поръчам, но за съжаление моите познати от  Канада не се знае кога ще си дойдат. Cry Cry Cry

# 32
  • burgas
  • Мнения: 83
Здравейте!

На мен сега това ми е болна тема. Брат ми реши да подари нещо на малката и аз харесах тази количка, понеже нямам познати се свързах с човек от Англия намерих го тук, вчера говорих с него и той ми даде адреса си за да доставят подаръка на негов адрес, а той ще ми го прати за България. Разходите за доставка до Бг ще ги платя тук, при получаване. Надявам се да е коректен и да не ме излъже.

Ако някой има повече информация относно такъв вид доставка до Бг, нека  да сподели.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 849
Здравейте!

На мен сега това ми е болна тема. Брат ми реши да подари нещо на малката и аз харесах тази количка, понеже нямам познати се свързах с човек от Англия намерих го тук, вчера говорих с него и той ми даде адреса си за да доставят подаръка на негов адрес, а той ще ми го прати за България. Разходите за доставка до Бг ще ги платя тук, при получаване. Надявам се да е коректен и да не ме излъже.

Ако някой има повече информация относно такъв вид доставка до Бг, нека  да сподели.
А как ще платиш самата играчка? (страхотна е, блазе на дъщеря ти)

И аз се интересувам за такъв вид доставка от други страни, че в Англия май е най-скъпо.
Аз попаднах на едни от Щатите - при тях комисионната е  30% от цената н астоката + доставката до БГ, която е 4.5 щ.д/кг, но не съм ги пробвала..

# 34
  • burgas
  • Мнения: 83
Брат ми ще я плаща. Той е във Щатите, но от там нищо не харесах/ имам предвид от количките за кукли/

# 35
  • Мнения: 409
От Щатите, колета пак е доста скъп. Sad Евтините неща за бебета в walmart.com ili target.com, като ми ги прати моя колежка си излизат колкото тук (или малко по евтини).
Шезлонг на Fisher Price ми излизаше с колет + 60 долара, което ме отказа окончателно.
Заслужава си само, ако има някой да ти го донесе или ако си го купиш от сайтове в Европа, които имат shipping до BG.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 849
Заслужава си само, ако има някой да ти го донесе или ако си го купиш от сайтове в Европа, които имат shipping до BG.
Знаеш ли такива сайтове?

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 849
Вижте какво намерих

http://www.igra4kite.com




# 38
  • Sofia
  • Мнения: 849
Boshi-Moshi,

има ли "светлина" относно доставката?

# 39
  • Мнения: 2 015
И мен ме вълнува тази тема, та какво става с доставката?

# 40
  • Ruse
  • Мнения: 390
аз пазарувам от www.ebay.de
доставят до българия и в сайта има вси4ко.Сега за нова година съм поръ4ала 4асовник на мъжо
http://cgi.ebay.de/Roebelin-Graef-Indianapolis-UVP-1098-00-Euro- … dZ1QQcmdZViewItem
и доставката е 20 евро

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 849
аз пазарувам от www.ebay.de
доставят до българия и в сайта има вси4ко.Сега за нова година съм поръ4ала 4асовник на мъжо
http://cgi.ebay.de/Roebelin-Graef-Indianapolis-UVP-1098-00-Euro- … dZ1QQcmdZViewItem
и доставката е 20 евро
А как става плащането, става ли с Виза карт, какви са сроковете на доставка?
Моля те, дай повече инфо, че доста ме интересува, не че знам немски, но ще намеря някой знаеш!

# 42
  • Мнения: 1 030
Нещо не мога да се регистрирам в Ибей. Имам дебитна карта Маестро, ама опция за такива карти няма. Някой да има идея как да се регистрирам?

# 43
  • Мнения: 1 288
някой пазарувал ли е от http://www.laredoute.fr
детските дрешки са направо без пари  Confused

# 44
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Сори за спама но Фукиита си е забранила получаването на лични , а я излових че чете тук дано види постинга ми.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 326
някой пазарувал ли е от http://www.laredoute.fr
детските дрешки са направо без пари  Confused


Интересен ми стана този сайт.....има страхотни дрешки и с намаленията , горе-долу цените са поносими, сами имай предвид , че цените се увеличават с размерите  Sad, а как сатава почръчката не разбрaх  newsm78.......
Юка, как попадна на този сайт? Някой ти го е препоръчал ли?
Мисля си, че като влезем в Европа, он-лайн пазаруването ще стане по-достъпно за нас. Аз засега се престраших да пазарувам от тук
[url][http://www.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=55915&email_pro=9365&goChar=A/url]
струвами се изгодно, още повече с този спад на долара........

# 46
  • София
  • Мнения: 322
някой пазарувал ли е от http://www.laredoute.fr
детските дрешки са направо без пари  Confused


Аз поръчах детски дрешки и са ми взели сумата от кредитната карта, та сега чакам да пристигнат. Лошото е, че съм зле с френския и като се регистрирах не можах да попълня телефон... Дано да се оправят куриерите и да си получа нещата скоро.

# 47
  • Мнения: 1 455
Момичета,а от този сайт някой пазарувал ли е? Искам да поръчам тази кола,а не ми е ясно как?  http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2336193&c … arentPage=viewall

# 48
  • Мнения: 1 288
bobka, някъде го мернах из темите. една мама беше поръчвала. но не запомних нито темата, нито коя беше тя  Rolling Eyes
galia2006, непременно да кажеш, щом ги получиш дали всичко е ок Praynig
гери, от този сайт доставят само в щатите, за съжаление.

# 49
  • Ruse
  • Мнения: 390
относно www.ebay.de  поръ4ването става:
регистрира6 се и поръ4ва6 това което иска6.Доставката зависи от това какво поръ4ва6 и колко струва.Пример :4асовник от 150 евро 6те струва към 170.Доставката става 4рез кориер,а пла6тането може и по банков път и 4рез кориер.срока за доставка е :незнам колко е може би около месец,може и по-малко може и пове4е.Ако искате да питате за о6те не6то питайте

# 50
  • София
  • Мнения: 4 397
Можели някой да ме светне каква е цената на тази количка и колко ще ми излезне с доставката, ако я поръчам, че аз виждам една цена ама правилно ли гледам,  Embarassed
http://cgi.ebay.de/Buggy-Peg-Perego-Pliko-P3-MT-Mod-06-Design-Ro … dZ1QQcmdZViewItem

# 51
  • Мнения: 63
това не е краина цена този саит е игра на търг.дава се цена и се надава.но има много други саитове където се предлагат тези колички а и вече ги има и в БГ. аз си купих такава от англия много съм доволна няма да съжаляваш.излезе ми към 900 лв със столче за кола което беше 300

# 52
  • Мнения: 7 803
количката струва 169 евро, но доставят само до германия  Confused
държа да подчертая, че това е крайна цена, а не търг

# 53
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
jump, ако може и аз да изнахалствам с едно питане?
Харесах си ето това:
http://cgi.ebay.de/Fujifilm-Finepix-S5600-NEU-24-Monate-Haendler … D1VQQcmdZViewItem, обаче ми се струва че няма да ми го доставят до БГ, права ли съм?
И това което е предложено там е ново нали? Не е търг?

# 54
  • Мнения: 7 803
да новичко е, доставката е за цял свят, но за това трябва да се пита първо по имейл колко ще струва, иначе това е крайната цена без доставката

# 55
  • Мнения: 7 803
kimba77 малка поправка, не знам одеве къде съм спала пише доставка в европа  Embarassed значи може и до бг, но с предварителна уговорка

# 56
  • София
  • Мнения: 4 397
jump Благодаря ти   bouquet
 Тука в БГ. струва 660 кинта.

# 57
  • Мнения: 7 803
ухааааа голяма разлика

# 58
  • София
  • Мнения: 1 392
Можели някой да ме светне каква е цената на тази количка и колко ще ми излезне с доставката, ако я поръчам, че аз виждам една цена ама правилно ли гледам,  Embarassed
http://cgi.ebay.de/Buggy-Peg-Perego-Pliko-P3-MT-Mod-06-Design-Ro … dZ1QQcmdZViewItem

Пусни им запитване по мейла. На мен от друг он-лайн магазин ми изпратиха офертан за пощенски разходи в размер на 30 евро. Става дума за вещ, тежаща 6 кг.

# 59
  • Мнения: 502

 Тука в БГ. струва 660 кинта.

Да, но в БГ е с дъждобран и ватирано покривало с цип, които от ebay ще ти излязат още 100 евро.

# 60
  • София
  • Мнения: 4 397

 Тука в БГ. струва 660 кинта.

Да, но в БГ е с дъждобран и ватирано покривало с цип, които от ebay ще ти излязат още 100 евро.


По принцип не ми трябват дъждобрана и покривалото, така че си излиза на далавера тази, а и едно Чико има където тук е 600лв. 
Ето го Чикото 360лв. http://cgi.ebay.de/CHICCO-BUGGY-CT-0-1-MODELL-2007-DESIGN-ECLIPS … dZ1QQcmdZViewItem

# 61
  • Мнения: 502
Купувай тогава! Само попитай колко ще ти струва доставката, но по- добре изчакай 01.01 за да не ти искат мито. И двамата продавачи са с доста продажби и смятам, че от гледна точка на коректност няма да имаш проблеми.  Успех!

# 62
  • Мнения: 63
не е краина цена

# 63
  • Мнения: 7 803
кое не е крайна цена?

# 64
  • София
  • Мнения: 322
някой пазарувал ли е от http://www.laredoute.fr
детските дрешки са направо без пари  Confused


Аз поръчах детски дрешки и са ми взели сумата от кредитната карта, та сега чакам да пристигнат. Лошото е, че съм зле с френския и като се регистрирах не можах да попълня телефон... Дано да се оправят куриерите и да си получа нещата скоро.

Най-накрая си получих поръчката от сайта laredoute. Куриера, с който работят е Български пощи - явно затова забавянето е толкова голямо.

Поръчала съм на 25.11.2006, френското клеймо на пакета е 29.11.2006, българското 29.12.2006, бележка, че имам пакет за получаване дойде днес.

Важното е, че всичко е наред и стоките изглеждат качествени, макар че са произведени в Шри Ланка и Бангладеш.

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 849
някой пазарувал ли е от http://www.laredoute.fr
детските дрешки са направо без пари  Confused


Аз поръчах детски дрешки и са ми взели сумата от кредитната карта, та сега чакам да пристигнат. Лошото е, че съм зле с френския и като се регистрирах не можах да попълня телефон... Дано да се оправят куриерите и да си получа нещата скоро.


Най-накрая си получих поръчката от сайта laredoute. Куриера, с който работят е Български пощи - явно затова забавянето е толкова голямо.

Поръчала съм на 25.11.2006, френското клеймо на пакета е 29.11.2006, българското 29.12.2006, бележка, че имам пакет за получаване дойде днес.

Важното е, че всичко е наред и стоките изглеждат качествени, макар че са произведени в Шри Ланка и Бангладеш.


Моля те, кажи колко вземат за доставка до БГ, защото съм мно-о-ого зле с френския.

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 18:15 от Eliona

# 66
  • Мнения: 4 451
Здравейте! Grinning
Аз пък искам да си купя количка Stokky (дано съм изписала правилно името), от онези с космическия дизайн, сещате се, нали? Но не зная от къде? Ако някой може да ми даде някакъв сайт, ще съм много благодарна.  bouquet

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Здравейте! Grinning
Аз пък искам да си купя количка Stokky (дано съм изписала правилно името), от онези с космическия дизайн, сещате се, нали? Но не зная от къде? Ако някой може да ми даде някакъв сайт, ще съм много благодарна.  bouquet
http://www.trikiklo.com/product.php?id=45

# 68
  • София
  • Мнения: 322
Доставката е 6 евро и не зависи от стойността на поръчката. Явно не пращат много често до България, защото на пакета имаше лепенка за такса от 7,20 евро. И като се има предвид, че съм си поръчала само стоки, които са на разпродажба... ще вземат да фалират от такива клиенти. Wink

# 69
  • Мнения: 4 451
LaDiDa, благодаря ти!  bouquet Но би ли ми обяснила по-подробно как става номера? За колко време пристигна, как става плащането и колко ти струваше доставката?

# 70
  • Мнения: 4 425
И аз искам Stokke Xplory ама тия от гръцкия сайт не доставят до Бг.Ако някой знае сайт ,който доставя до БГ да каже  Praynig Praynig Поръчах я от Турция имаше я,после я продадоха,обаче казаха,че ще докарат пак.Е докараха обаче надуха цената с  120 евро и аз им отказах,защото никъде в Европа цената не е променена ,а тия почнаха да си надуват ей така .....Сега търся от другаде.Давайте идеи. Hug

# 71
  • Мнения: 4 451
mimozata, мисля, че LaDiDa поръча своето Stokke именно от гръцкия сайт. Дано се включи, за да обясни как са и я доставили. Praynig

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
mimozata, мисля, че LaDiDa поръча своето Stokke именно от гръцкия сайт. Дано се включи, за да обясни как са и я доставили. Praynig
моето Stokke  е поръчвано от този сайт, само, че чрез мои приятели в Гърция (които пък решиха в последствие да ми я направят подарък, да са живи и здрави!!!). Тогава бях писала на магазина дали има вариант да им платя с кредитната си карта и после те да ми я пратят за моя сметка по куриер. Отговор така и не последва.. ..днес им писах отново за един друг продукт, защото гледам, че са обновили сайта...ако решат да ми отговарят ще пиша.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
някой пазарувал ли е от http://www.laredoute.fr
детските дрешки са направо без пари  Confused


Аз поръчах детски дрешки и са ми взели сумата от кредитната карта, та сега чакам да пристигнат. Лошото е, че съм зле с френския и като се регистрирах не можах да попълня телефон... Дано да се оправят куриерите и да си получа нещата скоро.

Най-накрая си получих поръчката от сайта laredoute. Куриера, с който работят е Български пощи - явно затова забавянето е толкова голямо.

Поръчала съм на 25.11.2006, френското клеймо на пакета е 29.11.2006, българското 29.12.2006, бележка, че имам пакет за получаване дойде днес.

Важното е, че всичко е наред и стоките изглеждат качествени, макар че са произведени в Шри Ланка и Бангладеш.

и аз се регистрирах, да видим сега.... newsm78

# 74
  • Мнения: 4 425
Аз при ЛаДиДа знам как е ,но те са я поръчали на територията на Гърция ...Да не говорим ,че въобще не са дали отговор на мейла и.
Дано сега отговорят.Ще чакам и аз.

# 75
  • Мнения: 4 451
Нареждам се и аз след теб. При чакащите. Grinning  bouquet

# 76
  • Мнения: 791
и аз съм навита на този  френски сайт http://www.laredoute.fr само дето не съм сигурна, че с доставката ще ми излезе по-ефтино или поне колкото от БГ ако си го купя! Може би трябва да се наканя и да се реша!!!

# 77
  • Мнения: 1 030
Този френски сайт има ли го на английски? Защото не знам френски и нищо не разбирам..

# 78
  • София
  • Мнения: 322
Има го http://www.laredoute.co.uk/Default.aspx, само че не мога да намеря дали доставят до България и цени за доставка. То и на френския не че го намерих - една мама беше писала в друга тема как става. Simple Smile

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 849
Има го http://www.laredoute.co.uk/Default.aspx, само че не мога да намеря дали доставят до България и цени за доставка. То и на френския не че го намерих - една мама беше писала в друга тема как става. Simple Smile
А как става? Моля те да ни обясниш или да дадеш линк към обяснението на другата мама Praynig

# 80
  • Мнения: 2 214
zdraveite, ot 6god. targuvam  v neta izvan bg. iskah da vi kaja  che naistina e dosta slojno i za sajalenie bg  e darjava  ne zachetena ot svetovnoto on-line bratstvo po nikakakav nachin. paypal obslujva turcia,  botsvana, vietnam, no bg  ne, poznaite zashto....prevoda na 100gbp primerno do kakvato i da e nasha karta struva m/u 20-35 euro, zavisi ot bankata. saotvetno nikoi ne jelae da zagubi citiranata suma za edin takav malak prevod, makar che v bankata  ot koiato vi izdavat kartata vi ubejdavat che vsichko tova e veche vazmojno i vsichko shte bade prekrasno, no uvi, tova jovotno  shte bade pusnato v bg na svoboda prez 2009g., kogato shte ima obshto evropeisko bankirane za stranite chlenki, razbira se ako ne ni slojat i tuk  niakoia klauza do 3009g. naprimer...taka che derzaite bratia...
Нали има правила бе човек.
Що за ероглифи.
Това тук да не е чат за тинейджери. Naughty

# 81
  • Мнения: 6 616
Аз съм пазарувала от  www.yoox.com .Преди един месец си купих ботуши и дънки.Платих 29 евро за доставка с UPS.Пратката пристигна от Италия да БГ за 2 дена а тука UPS я бавиха 4 дена... #2gunfireА отделно се плаща митническа такса ако пратката е над 50 евро...А и нещто друго за този саит.Цените , коити са показани са само за клиенти от италия а за другите държави са по-високи.За пример: моите ботуши уж струваха 79 евро а се оказа , че за иззвън италия са...118 евро!Така , че трябва да се вземат под внимание много "детайли", когато се пазаружа от нета...

# 82
  • София
  • Мнения: 322
А как става? Моля те да ни обясниш или да дадеш линк към обяснението на другата мама Praynig

По-трудно ми е да намеря по-старата тема. Там жената казваше, че е пазарувала от този сайт, че доставката струва 6 евро, че доставят до България и че за поръчка над 45 евро се дължи мито (нали сега сме европейци, това вече не важи Simple Smile).

А става лесно - регистрираш се, гледаш, избираш, трупаш в кошница, поръчваш (на този етап ми отпаднаха някои продукти, че не ги доставяли извън Франция и добавят стойността на доставката), плащаш (от разните методи на плащане кредитна карта на френски е carte bancaire) и чакаш. Аз също не знам френски, но с малко налучкване става. В британската версия цените ми се струват по-високи (те са си в лири, а не в евро) и има много по-малко намаления.

Не знам дали бих поръчала пак, ако нещо невероятно красиво и евтино не ме грабне. Момента с българските пощи ме притеснява - на мъжа ми са му изчезвали списания и дискове, които му пращат от чужбина. Не знам дали детските дрешки няма да се окажат също толкова съблазнителни...

# 83
  • София
  • Мнения: 558
А става лесно - регистрираш се, гледаш, избираш, трупаш в кошница, поръчваш (на този етап ми отпаднаха някои продукти, че не ги доставяли извън Франция и добавят стойността на доставката), плащаш (от разните методи на плащане кредитна карта на френски е carte bancaire) и чакаш. Аз също не знам френски, но с малко налучкване става. В британската версия цените ми се струват по-високи (те са си в лири, а не в евро) и има много по-малко намаления.

А вариант "с наложен платеж" има ли ? /че и аз не знам френски  Mr. Green/

# 84
  • София
  • Мнения: 322
А вариант "с наложен платеж" има ли ? /че и аз не знам френски  Mr. Green/

И да има, няма да важи за България, ама май няма.

# 85
  • Мнения: 2 214

[/quote]И да има, няма да важи за България, ама май няма
Цитат
Ще ми преведе ли някой?

# 86
  • Мнения: 2 214
А вариант "с наложен платеж" има ли ? /че и аз не знам френски  Mr. Green/

И да има, няма да важи за България, ама май няма.
Praynig

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Аз при ЛаДиДа знам как е ,но те са я поръчали на територията на Гърция ...Да не говорим ,че въобще не са дали отговор на мейла и.
Дано сега отговорят.Ще чакам и аз.
Имам отговор от гърчулята:

Dear Mrs Gergana
 
Thank you for your enquiry we will contact you on Monday 8th January, due to a holiday here in Greece.
I apologize for the delay and any inconvenience this may cause.
Thanking you for any your patience and understanding at this time.

Kindest regards

Heidi
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Heidi Charalambides / Trikiklo
Tel: +30 210 9855433
Fax: + 30 210 9855183
Email: Heidi@trikiklo.com
Web: www.trikiklo.com


Може и да стане този път номера!  Mr. Green Да видим днес дали ще ми пишат отново дали може да им се плати с кредитна карта и да доставят до БГ с куриер....

# 88
  • Мнения: 1 320
За почитателите на Стоке-то:
http://babytrader.nl
Пише, че точно тези продукти возят безплатно до всички страни в Европа. Има доставка до БГ, разцъкайте сайта, България е четвърта зона. Като цяло останах с впечатлението, че доставката до бг не е скъпа, някъде около 30 евро е. Важното, обаче е, че Стоке се комбинира с кошче за кола на Макси Кози, САМО, ако е модел 2007, а те май още не са пуснати за продажба, поне в Интернет. Хубавото на този сайт е, че има пълния набор с аксесоари за количката. Цената на Стоке-то в американските сайтове е същата, но в долари Simple Smile - ако има кой да ви я прати от там. Проучете колко би струвал транспорта и имайте предвид, че в бг може да ви искат мито /26 % от фактурната стойност, но би трябвало да не се събира при положение, че количката е с европейски произход. В момента не мога да кажа как точно стоят въпросите с митата Simple Smile/. Ако някой се престраши да поръча, моля да сподели, защото и аз се интересувам много от тази количка.
Въпрос към Ладида - ще ти представлява ли трудност да измериш количката в сгънато положение и да ми пишеш дали би се събрала в багажник на смарт, чийто размери са 90/35/60  /дължина, ширина, височина/. Щото това ще ми е определящо за взимането на решение за покупка Simple Smile.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Така... от гръцкия магазин днес ми писаха, че могат да правят доставки до България. За чувалчето за краката, което възнамерявам да поръчам ми искат 80 евро (колкото струва)+ 15 евро за доставката до БГ. Може да се плаща с международен банков превод, който според мен обаче е много скъп (моята обслужваща банка ми искат 13 евро за самия превод+10 евро такса "кореспонденция" каквото и да значи тя... newsm78 ) или общо 23 евро. За мен по-добрия вариант е да се плати с кредитна карта. Момчето от магазина ми писа днес, че ако се притеснявам да му пиша номера на кредитната си карта по имейл, мога да му се обадя утре и да му го продиктувам. Там поне комисионната е 50 цента, което си е направо нищо. Утре като звънна сутринта ще питам и колко би струвала доставката до БГ за количката.
За почитателите на Стоке-то:
http://babytrader.nl
Пише, че точно тези продукти возят безплатно до всички страни в Европа. Има доставка до БГ, разцъкайте сайта, България е четвърта зона. Като цяло останах с впечатлението, че доставката до бг не е скъпа, някъде около 30 евро е. Важното, обаче е, че Стоке се комбинира с кошче за кола на Макси Кози, САМО, ако е модел 2007, а те май още не са пуснати за продажба, поне в Интернет. Хубавото на този сайт е, че има пълния набор с аксесоари за количката. Цената на Стоке-то в американските сайтове е същата, но в долари Simple Smile - ако има кой да ви я прати от там. Проучете колко би струвал транспорта и имайте предвид, че в бг може да ви искат мито /26 % от фактурната стойност, но би трябвало да не се събира при положение, че количката е с европейски произход. В момента не мога да кажа как точно стоят въпросите с митата Simple Smile/. Ако някой се престраши да поръча, моля да сподели, защото и аз се интересувам много от тази количка.
Въпрос към Ладида - ще ти представлява ли трудност да измериш количката в сгънато положение и да ми пишеш дали би се събрала в багажник на смарт, чийто размери са 90/35/60  /дължина, ширина, височина/. Щото това ще ми е определящо за взимането на решение за покупка Simple Smile.

утре ще помоля мъжът ми да я измери и ще пиша, ама малко се съмнявам да се побере в Смарт  newsm78. Аз съм с Голф5 и ми заема почти целия багажник.

# 90
  • Мнения: 1 320
Благодаря, Ладида!
А имаш ли представа какво включва стандартното оборудване, което се предлага с количката в гръция сайт? Имам предвид аксесоари като дъждобран, пазарска чанта и т.н. Просто в сайта им не успях да прочета как се предлага самата количка. Също така не открих и допълнителните аксесоари като чадърче и чанта и особено важните адаптори за кошчето за кола.
Уф, иначе така ми е легнала на сърцето таз количка...дано само се събира в Смарт-а Simple Smile

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Благодаря, Ладида!
А имаш ли представа какво включва стандартното оборудване, което се предлага с количката в гръция сайт? Имам предвид аксесоари като дъждобран, пазарска чанта и т.н. Просто в сайта им не успях да прочета как се предлага самата количка. Също така не открих и допълнителните аксесоари като чадърче и чанта и особено важните адаптори за кошчето за кола.
Уф, иначе така ми е легнала на сърцето таз количка...дано само се събира в Смарт-а Simple Smile
Пиша на лични, за да не разводняваме темата тук!  Peace

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 849
Момиче, ето какво открих  за stokkе
Product Features

For children up to 3 years
Stokke Xplory has a maximum weight of stroller occupant: 45 lbs.
Made of aluminum and plastic
Baby stroller is lightweight, stroller weighs 23.15 lbs.
Dimensions: folded, 22.6 x 16.6 x 39 inches
Само си намери конвертор да ти обърне инчовете в см.

А, става въпрос за Stokke Xplory.


Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 13:16 от Eliona

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Dimensions: folded, 22.6 x 16.6 x 39 inches
Само си намери конвертор да ти обърне инчовете в см.
А, става въпрос за Stokke Xplory.

рамерът на количката в сгънато положение е:
57/42/99 (см)
  bouquet

# 94
  • Мнения: 903
zdraveite, ot 6god. targuvam  v neta izvan bg. iskah da vi kaja  che naistina e dosta slojno i za sajalenie bg  e darjava  ne zachetena ot svetovnoto on-line bratstvo po nikakakav nachin. paypal obslujva turcia,  botsvana, vietnam, no bg  ne, poznaite zashto....prevoda na 100gbp primerno do kakvato i da e nasha karta struva m/u 20-35 euro, zavisi ot bankata. saotvetno nikoi ne jelae da zagubi citiranata suma za edin takav malak prevod, makar che v bankata  ot koiato vi izdavat kartata vi ubejdavat che vsichko tova e veche vazmojno i vsichko shte bade prekrasno, no uvi, tova jovotno  shte bade pusnato v bg na svoboda prez 2009g., kogato shte ima obshto evropeisko bankirane za stranite chlenki, razbira se ako ne ni slojat i tuk  niakoia klauza do 3009g. naprimer...taka che derzaite bratia...
Нали има правила бе човек.
Що за ероглифи.
Това тук да не е чат за тинейджери. Naughty

Извинявай за тона , но ти друга работа нямаш ли си?
Може да има някакъв проблем с РС-то.... не за първи път те виждам да се заяждаш с хората. Ако те интересува нещо... добре , ако не карай нататък.

# 95
  • Мнения: 2 214
Цитат
Извинявай за тона , но ти друга работа нямаш ли си?
Може да има някакъв проблем с РС-то.... не за първи път те виждам да се заяждаш с хората. Ако те интересува нещо... добре , ако не карай нататък.

Извинявам те.

Общи условия

Активация на акаунт