Кърмени бебета-акане

  • 28 080
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 192
Здравейте момичета,
от около 2 сед. имам проблем с изхождането на малката ми принцеска.  Sad На 46 дни сме и онзи ден се наложи да й купя клизма, за да може да се изака. Не беше акала от 3 дни и педиатъра ни каза с клизма да действаме. Добре де обаче мен ме е страх да не се получи омагъосан кръг с тези клизми и да не и направя мечешка услуга...  ooooh! Ето сега от 2 дни пак не сме акали, а не ми се ще пак да прибягвам до клизми или сиропи. Моля ви споделете вие какво правите в такива случаи и как помагате на бебчетата си да се изходят без термометри, клизми, сиропи и прочее...
Много съм притеснена заради тази ситуация...  Sad

П.С. Храним се само с кърма и малката се напъва, но само пръцка и нищо повече...  Sad
Благодаря ви предварително...  Hug

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 08:06 от Алексче23

# 1
  • Мнения: 18
А даваш ли капки за колики ? Може да е от тях !

# 2
  • Мнения: 192
Ами като ни започнаха коликите давах инфакол, но не се е запичала от тях, а пък и аз съм ги спряла от доста време, защото колики почти нямаме вече...  Thinking

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 08:06 от Алексче23

# 3
  • Мнения: 1 129
И дъщеря ми имаше такъв проблем докато и се регулира чревната флора. Единственото, което помагаше и то веднага е точно микроклизма. Мелилакс, който е с мед в състава си и на мен поне ми е изглеждал безвреден. Продава се и в кутии и на дози. Ето това. Иначе съм опитвала и с кръгови масажи на коремчето, но това рядко е помагало. Също така, след като бебето е на кърма можеш да опиташ ти самата да приемеш нещо разхлабващо - сини сливи, една Активия или нещо подобно. Това също може да има ефект. Аз лично съм чакала до 4-5 дни без да е акала преди да й правя клизма.

# 4
  • Мнения: 285
Щом е на изцяло на кърма, не бива да те притеснява неакането
три дена. Може и 5 дена да са, както беше при нас. Има и по 10.
Нормално е, казват че в този момент просто усвояват напълно
кърмата. Не й прави клизми. Важното е, след като се изака да
видиш дали акото е такова, каквото си е винаги. Яж разхлабващи
плодове, сок от круша, яж овесени ядки. Нещата ще се
регулират. Peace

# 5
  • Мнения: 192
Аз точно такава на Мелилакс купих и педито ни каза с половината течност и няма да има проблем. Направихме я, но сега май няма да правя повече, поне близките 5 дни да видиме какво ще стане.
Тъкмо се бях зарадвала, че на почти всяко ядене започна да си ака и сега пък това... Ама няма начин... Да питам ако започна да давам пробиотици дали ще се регулира по-бързо и по-лесно, за да не се мъчи така детенце.... някой давал ли е на толкова малко бебче...  Confused Thinking

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 08:05 от Алексче23

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,
от около 2 сед. имам проблем с изхождането на малката ми принцеска.  Sad На 46 дни сме и онзи ден се наложи да й купя клизма, за да може да се изака. Не беше акала от 3 дни и педиатъра ни каза с клизма да действаме. Добре де обаче мен ме е страх да не се получи омагъосан кръг с тези клизми и да не и направя мечешка услуга...  ooooh! Ето сега от 2 дни пак не сме акали, а не ми се ще пак да прибягвам до клизми или сиропи. Моля ви споделете вие какво правите в такива случаи и как помагате на бебчетата си да се изходят без термометри, клизми, сиропи и прочее...
Много съм притеснена заради тази ситуация...  Sad

П.С. Храним се само с кърма и малката се напъва, но само пръцка и нищо повече...  Sad
Благодаря ви предварително...  Hug

Здравейте,
Моето момиченце вече е на 5 месеца, но преди малко повече от месец имахме проблем с акането. Не бяхме акали 6 дни и личната лекарка на бебето ми даде сироп Лактулоза MIP, след като и дадох първата доза миняха три дни и пак не беше акала, същия двн трябваше да и дам втората доза и два часа по-късно моето съкровище се изака. Това прави общо девет дена без да е акала. Заведох я на специалист и ми каза, че имаме 'гладен' запек, това означава бебето да яде, но не достатъчно. До тогава бяхме само на кърма, започнах да я дохранвам с адаптирано мляко и всичко си дойде на мястото, вече си акаме нормално. Моят съвет е да отидеш на специалист и то на првпоръчан такъв. Всяко дете е индивидуално и това, което е подействало на една, на друго може да му навреди. А колкото до клизмите не ти препоръчвам да си правиш експерименти, тъй като мястото е чувствително.
Дано съм била полезна.

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Алексче, а как върви кърменето? Колко често суче, колко дълго? Пишка ли редовно (5-6 добре намокрени памперса за денонощие)?

# 8
  • Мнения: 192
Също се замислих за специалист, но първо ще говоря с педи като отидеме на консултация сега на 14-ти... Ако се наложи заради този проблем и по-рано...  Grinning

Нощни очи кърмим се на поискване. Суче около 6 пъти на ден по около 20-тина минути. Предлагам и двете гърди почти винаги и не я прекъсвам. Тя сама си пуска гърдата, когато се е нахранила. За количеството кърма не се съмнявам, че и стига, защото когато е гладна е страшен рев, което ме навежда на мисълта, че щом е спокойна значи и стига, а пък и аз я виждам как и се пълни устичката и не суче "на празни ходове". А относно памперсите сменям преди или след всяко хранене и всичките са добре напишкани. Само вчера се случи този от през ноща да е по-сух, но после пък през деня си бяха ОК. Сега все още спи, но я чакам с нетърпение да видя този памперс как ще е...

# 9
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Толкова рядко хранене при бебе на възрастта на дъщеря ти е доста необичайно.  Thinking От колко време се храни по този начин?
Възможно е това нейно неакане да е свързано с малкия брой кърмения на денонощие. Би могла да опиташ да я кърмиш по-често като се стремиш към минимум 8 кърмения на денонощие (добре е да има поне едно нощем), идеален вариант би било да има около 10-12 кърмения. И да видиш дали след няколко дни ще има промяна и дали няма да започне да се изхожда по-често.

# 10
  • Мнения: 192
Така си се храни още от началото... Опитвала съм да и вдигна броя на храненията, но тя не иска, ако пък суче преяжда и после повръща. А за нощно време абсурдно, изобщо не иска да се сабуди пък камо ли да суче. Не знам как да я накарам да суче по-често като не желае да си отвори устата даже, колкото и да и предлагам гърда като не е гладна...  ooooh! newsm78
Единствената разлика от началото и сега е,че преди сучеше и в 3-4 през нощта, но сама си го премахна това хранене като спря да се буди просто.
А иначе като се изака количеството е дооооста обилно, заради което пък не съм се замисляла, че може да не и достигат хранения.... newsm78 #Crazy

# 11
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Възможно е да е от малкото бебета, които сучат по-рядко и това им е достатъчно.  Thinking
Ако е така, то напълно е възможно рядкото изхождане да ѝ е физиологична особеност, а не знак за проблем. Наблюдавай я - ако принципно е добре, жизнена, доволна, не плаче от болки в коремчето, корема ѝ не е твърд, изпражненията са меки и неоформени, тогава най-вероятно не става въпрос за запек. Напъването и пръцкането не са признак за запек. Peace
Пелените също са си добра индикация дали се храни добре, би могла да продължаваш да ги следиш. За наддаването - минимума за наддаване при бебета на възраст до 3 месеца е 130-200 гр. на седмица.

# 12
  • Мнения: 192
Наистина се надявам да е така и да е просто особеност.
Иначе бебка си  жизнена и бодра, усмихва се, плаче,рита изобщо не ми дава индикации нещо да не и е добре. Като си хапва си го прави с апетит. Коремчето и е мекичко, когато тя е в спокойно състояние. Също така качваме по около 200-220 гр на седмица, което е добре според мен...

# 13
  • Мнения: 14
Пробвайте пробиотик.
Какво ви е мнението за храненето на майката и как се отразява на бебето?
Моят опит показва, че разхлабителните храни веднага влияят и на бебето, но има и други мнения.
Ние сме с обратния проблем, а така ми се хапват круши...

# 14
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Какво ви е мнението за храненето на майката и как се отразява на бебето?
Моят опит показва, че разхлабителните храни веднага влияят и на бебето, но има и други мнения.
Ние сме с обратния проблем, а така ми се хапват круши...

Индивидуално е.  Rolling Eyes
Понякога храненето на майката има отношение към изхождането, друг път няма.

# 15
  • Мнения: 192
Аз си мсля от днес да започна да хапвам малко сливи или круши да видя дали ще има ефект. Ако няма полужителен то поне няма да навреди...  Simple Smile А за пробиотиците и аз си го мислех, но не сме ли много малки още или.... newsm78

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За пробиотиците се консултирай с педиатъра на детето. Peace

# 17
  • Мнения: 14
аз давам Биогая от 7мия ден на бебето и на голямата съм давала от много малка

# 18
  • Мнения: 61
С баткото нямах никакви грижи по отношение на акането - беше редовен като часовник. Тогава повече ме притесняваше дали му стига кърмата, че беше по-неспокоен, но с течение на времето разбрах колко безпочвени са били притесненията ми.  hahaha
Сега имам бебе на близо 5 месеца. От както стана на 1 месец разреди много аканията - веднъж на 3-4-5 дни. И така до преди седмица.
И моето бебе суче по 6-7 пъти още от средата-края на 1-вия месец. Е, разбира се, понякога 8, друг път 10, но като изключения. И нощното кърмене преди 5-6 ч. бързо отпадна. Разбира се и тук има изключения. Иначе е спокоен, щастлив, спи си сладко, изглежда пухкав, коремчето му е спокойно. Изхожда се без напъвания, спокойно; акото му си изглежда нормално. Роди се голям, а първият месец наддаде кило и двеста. От тогава обаче, успоредно с разреждане на изхожданията, наддава по малко - 300-400 на месец. Все още си е на нормата за възрастта. Нищо не съм давала, педиатърът също не препоръчва. Ще го мисля като проблем, ако продължи така и след захранването.
От седмица обаче, т.е. на 4 месеца и половина, се изхожда всеки ден. Надявам се тази тенденция да продължи, но дори и да е временно, не мисля да се притеснявам докато детето изглежда спокойно.
Успех на теб!    Hug Наблюдавай я и не се филмирай.

# 19
  • Мнения: 192
Благодаря ви много момичета за съветите и успокоението.  Hug Heart Eyes Като че ли като ми мина първоначалния страх и по-трезво и по-спокойно ги приемам вече нещата с това акане. А пък и вие много ми помогнахте. Още веднъж много благодаря.....  Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 9
И аз моля за съвет. Бебка е на 3 седмици. Откакто сме се прибрали вкъщи ака на 3-4-5 дни. И нашата педиатърка каза, че усвоявала всичката кърма, затова досега не се тревожех. Но последния път се изака на петия ден като два дни преди това се мъчеше и гърчеше по цял ден. След всяко плачене и гърчене, следваше по едно измъчено пръц и това е. Изцяло на кърма е, по 10-12 пъти на ден. Наддава си нормално, на 2 седмици беше наддала с 350 гр. от изписването. Иначе с пишането сме повече от добре, все са тежки памперсите. Давам капки Лефакс, защото от 6-тия ден започнаха коликите. Но мисля, че тези присвивания и болки са по-скоро заради акането. Тази сутрин като се изака беше толкова спокойна - риткаше си гледаше си..абе идилия.

# 21
  • Мнения: 1 129
И дъщеря ми беше по същия начин. Нормално е все още да се регулира стомахчето на бебето. После ще започне да си ака нормално. Аз малката съм я чакала до 5 дни да се изака сама преди да предприемам каквито и да е мерки.

# 22
  • Мнения: 192
Можеш да пробваш да хапваш по малко круши или сини сливи. На нас ни помогна това и сега акаме по веднъж на ден и малката е спокойна....  Simple Smile Но и аз знам, че до 5 дни е нормално щом сте само на кърма. А педиатърката ти наясно ли е, че детенцето е неспокойно ?

Последна редакция: пт, 08 авг 2014, 06:57 от Алексче23

# 23
  • Мнения: 768
Моето бебе докато беше само на кърма акаше почти на всяко хранене, не сме имали този проблем. За мен не е нормално бебето да не ака цяла седмица примерно, каквито и лекари да ми го казват и бих взела мерки в такива случаи. Да не говорим, че някой беше писал във форума за неакало бебе 10 дни и още го чакат. По тази логика с усвояването на кърмата излиза, че такива като моето, акащи по 5-6 пъти на ден усвояват минимално, а той наддаваше по 1,200кг на месец. Склонна съм по-скоро да си го обясня с различен период в адаптацията на храносмилателната система при различните бебета. Освен това много от майките с такъв проблем при бебетата са споделяли, че след такива периоди изхожданията на бебето са в количества доста над нормалните за тях, което ми прилича на нерегулярно изхождане, не толкова на пълно усвояване.

# 24
  • Мнения: 9
Можеш да пробваш да хапваш по малко круши или сини сливи. На нас ни помогна това и сега акаме по веднъж на ден и малката е спокойна....  Simple Smile Но и аз знам, че до 5 дни е нормално щом сте само на кърма. А педиатърката ти наясно ли е, че детенцето е неспокойно ?

Ами не, тя предните пъти не беше толкова неспокойна. Този път по-тежко го изкарахме. Пропуснах да кажа че когато все пак се изака е доста обилно, пълни памперса и отделно я оставяме върху лигнин на повивалника и прави още две локвички. Възможно ли е да задържа и събира в стомахчето и да го изхожда наведнъж?

# 25
  • Мнения: 192
Lady Fresh възможно е да. Мойта бебка точно това правеше и за това хапвам такива плодове, за да може да ака по-често и да не събира такива количества.

Последна редакция: пт, 08 авг 2014, 06:57 от Алексче23

# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Алексче, има ли ефект от плодовете, които хапваш?

# 27
  • Мнения: 1 048
Здравейте майчета,
И ние минахме по този път, като рекордът би е бил 6 дни без аки Simple Smile но щом бебчето е на кърма, има такива моменти.
От тогава насам решението , което открих че действа поне при мен, е да варя плодовете на ошав (с вода и захар) и пия сока, не винаги изяждам плодовете... Повярвайте му, от тогава пълни 5 от 7 памперса на ден Peace не знам защо сварени са по-ефективни, но действа
Варя различни комбинации -капини, круши, ябълки, сливи (но не и сини сливи)

# 28
  • Мнения: 192
Нощни очи определено плодовете действат. Хапвам по 1 круша или по 2 сини сливи на ден и имаме по около 3 наакани памперса. Гледам само да не прекалявам с количеството, че да не си докараме разтройство.   bouquet

# 29
  • Мнения: 9
Да дам отчет от нашия преглед вчера, в който коментирахме акането. Тази педиатърка каза, че рядко в практиката си има случаи на цялостно усвояване накърмата и 5 дни не е нормелно да не ака. Още повече, че самото дете видимо се мъчи. Препоръча да прем капките за колики и да ги даваме само при нужда, както и био гаята. Изписа ни Био баланс бейби - прахчета, които се разтварят в кърма или вода. По време на прегледа изака бебето с помощта на бебешки кататър, като след прегледа беба си имаше две спонтанни изаквания за 2 часа. Определено си личеше как се успокои детенце след изакването, чак цвета на лицето й се промени.От вчера вечерта не е акала и пак нещо се напъва, вече дадох две прахчета но едва ли ще започнат да действат мигновено, затова обмислям да си взема такъв катетър или някаква бебешка клизма, защото термометъра на помага. Моля ако сте ползвали такива помощни средства да споделите, че ме е страх да не я нараня.

# 30
  • Мнения: 192
Lady Fresh ММ беше ходил при нашия педи за болничния ми и му казал за това че детенце не е акало няколко дни. Доки му беше изписал бебешка клизма Мелилакс, като му беше обяснил да се използва само половината течност в контейнерчето. 10 мин след като я направихме беба се изака доста обилно и много лесно.
А да те питам вие колко сте големи, защото аз също имам прахчета био баланс бейби, но бях чела статия, че могат да се дават чак след 6 мес.  newsm78

# 31
  • Мнения: 9
На 24 дни е. И аз го четох това, но все пак педиатър го предписа, не съм го взела на своя глава. Силно се надявам една опаковка да помогне и да го докараме поне до 1 акане на ден.

# 32
  • Мнения: 9
След няколко дни пиене на био баланс бейби вече имаме резултати. В петък ни го изписаха и веднага дадох едно саше, разтворено в кърма. В събота нямаше акане. В неделя сутринта се изака обилно. Същото направи и в понеделник и днес. А сега на обяд се изака за втори път днес. Трябва да отбележа, че освен че започнах да давам био баланс спрях и капките за колики. Не зная дали причината за по-редовното акане е синбиотика или комплексна със спирането на капките, но определено има резултат. Сега изпратих мъжа ми да пита педиатърката дали да ги продължаваме прахчетата след като свършат, та ако някой се интересува ще споделя.

# 33
  • Мнения: 192
Lady Fresh ще съм ти много благодарна ако споделиш какво е казала педи. Аз имам в къщи био баланс обаче нали бях прочела това за 6-те месеца и не посмях да дам. Сега в петък сме на консултация та ще питам и нашия педиатър да видиме какво ще каже. Simple Smile
Иначе капки за колики аз не давам отдавна, защото ни минаха и нямаме нужда.
Още бях писала, че хапването на плодове ни действа. Е да де ама ни действаше 2 дни и после нямаше резултат вече...  Sad
Също да споделя, че в отчетната ни тема на Юнските бебета, една мама беше постнала статия за това, че всички бебета, които са на кърма минават през такъв период на лениви черва докато им се нагодят коремчетата и после нещата се оправят. Доста ме успокои с тази статия честно казано. Явно просто ще трябва да го израстеме и този период...  Mr. Green

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Момичета и ние сме същите.
Бебка е почти на 3 месеца и от повече от месец е с ужасен запек.Най-много 7 дни съм я чакала да свърши нещо и правя клизмата Мелилакс.Последно и помага една сварена синя слива (от водичката) разредена с вода.Но хич не ми се иска да и давам такива "добавки".
Мечтаех си да си я кърмя до 6-тия месец (тъй като имам много кърма),но сега заради запека мисля да захранвам по-рано.Или просто да давам по няколко лъжички пюре от сини сливи и пюре от круши като навърши 4-ри месеца.
Аз също не ходя редовно (освен с лактулоза)и педи каза,че проблема идва от мен.А не спирам да ям овесени ядки,нектарини,пъпеш,грозде,все разхлабващи плодове.
Не знам кога ще мине този проблем,толкова е притеснително  Sad

# 35
  • Мнения: 192
Di83 Това че ще захранваш по-рано евентуално, не означава, че ще спреш изцяло с кърменето. Ти пак може да си я кърмиш и след 6 мес., даже е хубаво за нея. Иначе вие вече може да давате по 1-2 лъжички сокчета така че може да пробваш с тях. Може пък да й помогнат.

# 36
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Di83, кърмата сама по себе си действа като разхлабително. Възможно е, ако я захраниш преди 6 месеца нещата дори да се влошат, защото твърдата храна се обработва по-турдно от стомаха, отколкото кърмата. Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 9
Алексче, нашата педиатърка не била на смяна, а другата казала че не е проблем да ги продължим докато напълно не се регулират нещата, тъй като това е хранителна добавка, а не лекарство. И ние в четвъртък сме на консултация и мисля да попитам и нашата си педиатърка. Ще ви държа в течение.Иначе и аз ям круши, сливи и грозде, в резултат на което аз получих разстройство, но при нея нямаше ефект. Затова съм склонна да си мисля, че резултатите ни досега се дължат на синбиотика.

# 38
  • Мнения: 1 048
позволете ми отново за кратко да се намеся - но опитайте да сварите крушата на компот (ошав) и изпийте сока (разпределете го през деня, охладете го - много е освежаващ в жегите) и ефектът е повече от чудесен  Peace

# 39
  • Мнения: 192
monicat сушен ли си ги копуваш за ошав или може и с пресни подове... newsm78

# 40
  • Мнения: 1 048
пресни круши, понякога комбинирам със слива (но в случая не сини, а онези червеничките и жълтичките, кръгли), ябълка...и като се охлади е супер напитка дории за самата жега  Peace

куриозното е, че покрай мен и други от сем си пийват, та и тях "разхлабих" хаха hahaha

при бебето - ака с лекота и не е обилно, т.е ака си честичко в нормални количества Peace

Общи условия

Активация на акаунт