Кърмени бебета-акане

  • 28 023
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Здравейте момичета,
от около 2 сед. имам проблем с изхождането на малката ми принцеска.  Sad На 46 дни сме и онзи ден се наложи да й купя клизма, за да може да се изака. Не беше акала от 3 дни и педиатъра ни каза с клизма да действаме. Добре де обаче мен ме е страх да не се получи омагъосан кръг с тези клизми и да не и направя мечешка услуга...  ooooh! Ето сега от 2 дни пак не сме акали, а не ми се ще пак да прибягвам до клизми или сиропи. Моля ви споделете вие какво правите в такива случаи и как помагате на бебчетата си да се изходят без термометри, клизми, сиропи и прочее...
Много съм притеснена заради тази ситуация...  Sad

П.С. Храним се само с кърма и малката се напъва, но само пръцка и нищо повече...  Sad
Благодаря ви предварително...  Hug

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 08:06 от Алексче23

# 1
  • Мнения: 18
А даваш ли капки за колики ? Може да е от тях !

# 2
  • Мнения: 192
Ами като ни започнаха коликите давах инфакол, но не се е запичала от тях, а пък и аз съм ги спряла от доста време, защото колики почти нямаме вече...  Thinking

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 08:06 от Алексче23

# 3
  • Мнения: 1 129
И дъщеря ми имаше такъв проблем докато и се регулира чревната флора. Единственото, което помагаше и то веднага е точно микроклизма. Мелилакс, който е с мед в състава си и на мен поне ми е изглеждал безвреден. Продава се и в кутии и на дози. Ето това. Иначе съм опитвала и с кръгови масажи на коремчето, но това рядко е помагало. Също така, след като бебето е на кърма можеш да опиташ ти самата да приемеш нещо разхлабващо - сини сливи, една Активия или нещо подобно. Това също може да има ефект. Аз лично съм чакала до 4-5 дни без да е акала преди да й правя клизма.

# 4
  • Мнения: 285
Щом е на изцяло на кърма, не бива да те притеснява неакането
три дена. Може и 5 дена да са, както беше при нас. Има и по 10.
Нормално е, казват че в този момент просто усвояват напълно
кърмата. Не й прави клизми. Важното е, след като се изака да
видиш дали акото е такова, каквото си е винаги. Яж разхлабващи
плодове, сок от круша, яж овесени ядки. Нещата ще се
регулират. Peace

# 5
  • Мнения: 192
Аз точно такава на Мелилакс купих и педито ни каза с половината течност и няма да има проблем. Направихме я, но сега май няма да правя повече, поне близките 5 дни да видиме какво ще стане.
Тъкмо се бях зарадвала, че на почти всяко ядене започна да си ака и сега пък това... Ама няма начин... Да питам ако започна да давам пробиотици дали ще се регулира по-бързо и по-лесно, за да не се мъчи така детенце.... някой давал ли е на толкова малко бебче...  Confused Thinking

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 08:05 от Алексче23

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,
от около 2 сед. имам проблем с изхождането на малката ми принцеска.  Sad На 46 дни сме и онзи ден се наложи да й купя клизма, за да може да се изака. Не беше акала от 3 дни и педиатъра ни каза с клизма да действаме. Добре де обаче мен ме е страх да не се получи омагъосан кръг с тези клизми и да не и направя мечешка услуга...  ooooh! Ето сега от 2 дни пак не сме акали, а не ми се ще пак да прибягвам до клизми или сиропи. Моля ви споделете вие какво правите в такива случаи и как помагате на бебчетата си да се изходят без термометри, клизми, сиропи и прочее...
Много съм притеснена заради тази ситуация...  Sad

П.С. Храним се само с кърма и малката се напъва, но само пръцка и нищо повече...  Sad
Благодаря ви предварително...  Hug

Здравейте,
Моето момиченце вече е на 5 месеца, но преди малко повече от месец имахме проблем с акането. Не бяхме акали 6 дни и личната лекарка на бебето ми даде сироп Лактулоза MIP, след като и дадох първата доза миняха три дни и пак не беше акала, същия двн трябваше да и дам втората доза и два часа по-късно моето съкровище се изака. Това прави общо девет дена без да е акала. Заведох я на специалист и ми каза, че имаме 'гладен' запек, това означава бебето да яде, но не достатъчно. До тогава бяхме само на кърма, започнах да я дохранвам с адаптирано мляко и всичко си дойде на мястото, вече си акаме нормално. Моят съвет е да отидеш на специалист и то на првпоръчан такъв. Всяко дете е индивидуално и това, което е подействало на една, на друго може да му навреди. А колкото до клизмите не ти препоръчвам да си правиш експерименти, тъй като мястото е чувствително.
Дано съм била полезна.

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Алексче, а как върви кърменето? Колко често суче, колко дълго? Пишка ли редовно (5-6 добре намокрени памперса за денонощие)?

# 8
  • Мнения: 192
Също се замислих за специалист, но първо ще говоря с педи като отидеме на консултация сега на 14-ти... Ако се наложи заради този проблем и по-рано...  Grinning

Нощни очи кърмим се на поискване. Суче около 6 пъти на ден по около 20-тина минути. Предлагам и двете гърди почти винаги и не я прекъсвам. Тя сама си пуска гърдата, когато се е нахранила. За количеството кърма не се съмнявам, че и стига, защото когато е гладна е страшен рев, което ме навежда на мисълта, че щом е спокойна значи и стига, а пък и аз я виждам как и се пълни устичката и не суче "на празни ходове". А относно памперсите сменям преди или след всяко хранене и всичките са добре напишкани. Само вчера се случи този от през ноща да е по-сух, но после пък през деня си бяха ОК. Сега все още спи, но я чакам с нетърпение да видя този памперс как ще е...

# 9
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Толкова рядко хранене при бебе на възрастта на дъщеря ти е доста необичайно.  Thinking От колко време се храни по този начин?
Възможно е това нейно неакане да е свързано с малкия брой кърмения на денонощие. Би могла да опиташ да я кърмиш по-често като се стремиш към минимум 8 кърмения на денонощие (добре е да има поне едно нощем), идеален вариант би било да има около 10-12 кърмения. И да видиш дали след няколко дни ще има промяна и дали няма да започне да се изхожда по-често.

# 10
  • Мнения: 192
Така си се храни още от началото... Опитвала съм да и вдигна броя на храненията, но тя не иска, ако пък суче преяжда и после повръща. А за нощно време абсурдно, изобщо не иска да се сабуди пък камо ли да суче. Не знам как да я накарам да суче по-често като не желае да си отвори устата даже, колкото и да и предлагам гърда като не е гладна...  ooooh! newsm78
Единствената разлика от началото и сега е,че преди сучеше и в 3-4 през нощта, но сама си го премахна това хранене като спря да се буди просто.
А иначе като се изака количеството е дооооста обилно, заради което пък не съм се замисляла, че може да не и достигат хранения.... newsm78 #Crazy

# 11
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Възможно е да е от малкото бебета, които сучат по-рядко и това им е достатъчно.  Thinking
Ако е така, то напълно е възможно рядкото изхождане да ѝ е физиологична особеност, а не знак за проблем. Наблюдавай я - ако принципно е добре, жизнена, доволна, не плаче от болки в коремчето, корема ѝ не е твърд, изпражненията са меки и неоформени, тогава най-вероятно не става въпрос за запек. Напъването и пръцкането не са признак за запек. Peace
Пелените също са си добра индикация дали се храни добре, би могла да продължаваш да ги следиш. За наддаването - минимума за наддаване при бебета на възраст до 3 месеца е 130-200 гр. на седмица.

# 12
  • Мнения: 192
Наистина се надявам да е така и да е просто особеност.
Иначе бебка си  жизнена и бодра, усмихва се, плаче,рита изобщо не ми дава индикации нещо да не и е добре. Като си хапва си го прави с апетит. Коремчето и е мекичко, когато тя е в спокойно състояние. Също така качваме по около 200-220 гр на седмица, което е добре според мен...

# 13
  • Мнения: 14
Пробвайте пробиотик.
Какво ви е мнението за храненето на майката и как се отразява на бебето?
Моят опит показва, че разхлабителните храни веднага влияят и на бебето, но има и други мнения.
Ние сме с обратния проблем, а така ми се хапват круши...

# 14
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Какво ви е мнението за храненето на майката и как се отразява на бебето?
Моят опит показва, че разхлабителните храни веднага влияят и на бебето, но има и други мнения.
Ние сме с обратния проблем, а така ми се хапват круши...

Индивидуално е.  Rolling Eyes
Понякога храненето на майката има отношение към изхождането, друг път няма.

Общи условия

Активация на акаунт