Кърмени бебета-акане

  • 28 076
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 192
Аз си мсля от днес да започна да хапвам малко сливи или круши да видя дали ще има ефект. Ако няма полужителен то поне няма да навреди...  Simple Smile А за пробиотиците и аз си го мислех, но не сме ли много малки още или.... newsm78

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За пробиотиците се консултирай с педиатъра на детето. Peace

# 17
  • Мнения: 14
аз давам Биогая от 7мия ден на бебето и на голямата съм давала от много малка

# 18
  • Мнения: 61
С баткото нямах никакви грижи по отношение на акането - беше редовен като часовник. Тогава повече ме притесняваше дали му стига кърмата, че беше по-неспокоен, но с течение на времето разбрах колко безпочвени са били притесненията ми.  hahaha
Сега имам бебе на близо 5 месеца. От както стана на 1 месец разреди много аканията - веднъж на 3-4-5 дни. И така до преди седмица.
И моето бебе суче по 6-7 пъти още от средата-края на 1-вия месец. Е, разбира се, понякога 8, друг път 10, но като изключения. И нощното кърмене преди 5-6 ч. бързо отпадна. Разбира се и тук има изключения. Иначе е спокоен, щастлив, спи си сладко, изглежда пухкав, коремчето му е спокойно. Изхожда се без напъвания, спокойно; акото му си изглежда нормално. Роди се голям, а първият месец наддаде кило и двеста. От тогава обаче, успоредно с разреждане на изхожданията, наддава по малко - 300-400 на месец. Все още си е на нормата за възрастта. Нищо не съм давала, педиатърът също не препоръчва. Ще го мисля като проблем, ако продължи така и след захранването.
От седмица обаче, т.е. на 4 месеца и половина, се изхожда всеки ден. Надявам се тази тенденция да продължи, но дори и да е временно, не мисля да се притеснявам докато детето изглежда спокойно.
Успех на теб!    Hug Наблюдавай я и не се филмирай.

# 19
  • Мнения: 192
Благодаря ви много момичета за съветите и успокоението.  Hug Heart Eyes Като че ли като ми мина първоначалния страх и по-трезво и по-спокойно ги приемам вече нещата с това акане. А пък и вие много ми помогнахте. Още веднъж много благодаря.....  Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 9
И аз моля за съвет. Бебка е на 3 седмици. Откакто сме се прибрали вкъщи ака на 3-4-5 дни. И нашата педиатърка каза, че усвоявала всичката кърма, затова досега не се тревожех. Но последния път се изака на петия ден като два дни преди това се мъчеше и гърчеше по цял ден. След всяко плачене и гърчене, следваше по едно измъчено пръц и това е. Изцяло на кърма е, по 10-12 пъти на ден. Наддава си нормално, на 2 седмици беше наддала с 350 гр. от изписването. Иначе с пишането сме повече от добре, все са тежки памперсите. Давам капки Лефакс, защото от 6-тия ден започнаха коликите. Но мисля, че тези присвивания и болки са по-скоро заради акането. Тази сутрин като се изака беше толкова спокойна - риткаше си гледаше си..абе идилия.

# 21
  • Мнения: 1 129
И дъщеря ми беше по същия начин. Нормално е все още да се регулира стомахчето на бебето. После ще започне да си ака нормално. Аз малката съм я чакала до 5 дни да се изака сама преди да предприемам каквито и да е мерки.

# 22
  • Мнения: 192
Можеш да пробваш да хапваш по малко круши или сини сливи. На нас ни помогна това и сега акаме по веднъж на ден и малката е спокойна....  Simple Smile Но и аз знам, че до 5 дни е нормално щом сте само на кърма. А педиатърката ти наясно ли е, че детенцето е неспокойно ?

Последна редакция: пт, 08 авг 2014, 06:57 от Алексче23

# 23
  • Мнения: 768
Моето бебе докато беше само на кърма акаше почти на всяко хранене, не сме имали този проблем. За мен не е нормално бебето да не ака цяла седмица примерно, каквито и лекари да ми го казват и бих взела мерки в такива случаи. Да не говорим, че някой беше писал във форума за неакало бебе 10 дни и още го чакат. По тази логика с усвояването на кърмата излиза, че такива като моето, акащи по 5-6 пъти на ден усвояват минимално, а той наддаваше по 1,200кг на месец. Склонна съм по-скоро да си го обясня с различен период в адаптацията на храносмилателната система при различните бебета. Освен това много от майките с такъв проблем при бебетата са споделяли, че след такива периоди изхожданията на бебето са в количества доста над нормалните за тях, което ми прилича на нерегулярно изхождане, не толкова на пълно усвояване.

# 24
  • Мнения: 9
Можеш да пробваш да хапваш по малко круши или сини сливи. На нас ни помогна това и сега акаме по веднъж на ден и малката е спокойна....  Simple Smile Но и аз знам, че до 5 дни е нормално щом сте само на кърма. А педиатърката ти наясно ли е, че детенцето е неспокойно ?

Ами не, тя предните пъти не беше толкова неспокойна. Този път по-тежко го изкарахме. Пропуснах да кажа че когато все пак се изака е доста обилно, пълни памперса и отделно я оставяме върху лигнин на повивалника и прави още две локвички. Възможно ли е да задържа и събира в стомахчето и да го изхожда наведнъж?

# 25
  • Мнения: 192
Lady Fresh възможно е да. Мойта бебка точно това правеше и за това хапвам такива плодове, за да може да ака по-често и да не събира такива количества.

Последна редакция: пт, 08 авг 2014, 06:57 от Алексче23

# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Алексче, има ли ефект от плодовете, които хапваш?

# 27
  • Мнения: 1 048
Здравейте майчета,
И ние минахме по този път, като рекордът би е бил 6 дни без аки Simple Smile но щом бебчето е на кърма, има такива моменти.
От тогава насам решението , което открих че действа поне при мен, е да варя плодовете на ошав (с вода и захар) и пия сока, не винаги изяждам плодовете... Повярвайте му, от тогава пълни 5 от 7 памперса на ден Peace не знам защо сварени са по-ефективни, но действа
Варя различни комбинации -капини, круши, ябълки, сливи (но не и сини сливи)

# 28
  • Мнения: 192
Нощни очи определено плодовете действат. Хапвам по 1 круша или по 2 сини сливи на ден и имаме по около 3 наакани памперса. Гледам само да не прекалявам с количеството, че да не си докараме разтройство.   bouquet

# 29
  • Мнения: 9
Да дам отчет от нашия преглед вчера, в който коментирахме акането. Тази педиатърка каза, че рядко в практиката си има случаи на цялостно усвояване накърмата и 5 дни не е нормелно да не ака. Още повече, че самото дете видимо се мъчи. Препоръча да прем капките за колики и да ги даваме само при нужда, както и био гаята. Изписа ни Био баланс бейби - прахчета, които се разтварят в кърма или вода. По време на прегледа изака бебето с помощта на бебешки кататър, като след прегледа беба си имаше две спонтанни изаквания за 2 часа. Определено си личеше как се успокои детенце след изакването, чак цвета на лицето й се промени.От вчера вечерта не е акала и пак нещо се напъва, вече дадох две прахчета но едва ли ще започнат да действат мигновено, затова обмислям да си взема такъв катетър или някаква бебешка клизма, защото термометъра на помага. Моля ако сте ползвали такива помощни средства да споделите, че ме е страх да не я нараня.

Общи условия

Активация на акаунт