без ваксини на училище

  • 10 465
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Andariel
Не е точно така. Поне при мен за записване в градината ми се обясняваха 2 седм, че няма да запишат детето ми! Ами с адвокат отидох накрая, ама що трябваше да си хабя времето и нервите. Е вярно, че това беше 2005г. , но и сега много майки минават през това. Авторката много ясно е написала в първия си пост какво са и казали в ХЕИ.

За ДГ не зная подробности, аз говоря за училище. ДГ е социалнаа услуга, а не образователна, а и като се има предвид, че става въпрос за малки деца, има смисъл да искат ваксини. Училището  е образователна институция и няма право да откаже да запише приет по надлежния ред ученик заради липса на ваксини. ХЕИ са казали това, което касае тях - те си правят проверки, имат право да налагат глоби и т.н. За авторката е важно да даде профилактична здравна карта, каквато се дава всяка година в училлище. Няма начин да не е давала четири години, както и трябва да си ги е взела от старото училище.

# 61
  • Мнения: 7 779
за кво му е на адвоката да стъпва в ДГ  newsm78  като родител може да влиза и излиза , но като адвокат не му е мястото там. има си раб.място , кантора - там да действа.  представяте ли си една детска възпитателка да посети съда и да обяснява на адвокат и съдии ,че нещо по възпитанието и отглеждането на децата не е правилно и те да се съобразят с това.  Laughing
всяка жаба трябва да си знае гьола.
относно ваксините - вярно е,че всеки решава за себе си. но е и истина ,че се завръщат някой отдавна изчезнали болести. а това определено не е от поставяне на ваксина. не вярвам на някоя от вас да и е приятно да я заразя с някаква изчезнала болест поради факта ,че не съм си правил ваксина.... всъщност де да знам , може и да има някой мазохист. знам ли  newsm78

# 62
  • Мнения: 159
Е това с ходенето е като планината и Мохамед. А иначе как аз примерно (невакс.) ще заразя теб (ваксинирания)???  Нали имаш имунитет??? newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Кооличествените натрупвания водят до качествени изменения. Пример - периодично какво се случва в циганските махали и оттам към останалото население - последно беше някаква шаарка, преди години беше полиомиелит, а за туберкулозата и пр. не ми се говори дори. Имаше и на заушка.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 7 064
За какво й е адвокат, като мирно и кротко може да мине като другите хора? едно дете може да има липсващи ваксини, може и да е освободено от ваксини. Хората искат здравна карта и това е! Може и от старото училище да даде картата. Не може 4 години детето да не е имало здравна карта в старото училище.

Явно не си разбрала ситуацията. На авторката не са й казали, че искат стария картон с независимо колко ваксини има там, а че изобщо няма да приемат детето й поради липсващите ваксини.

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
нека тя да занесе една здравна карта, пък да видим дали ще им броят ваксините!

# 66
  • Мнения: 2 658
За какво й е адвокат, като мирно и кротко може да мине като другите хора? едно дете може да има липсващи ваксини, може и да е освободено от ваксини. Хората искат здравна карта и това е! Може и от старото училище да даде картата. Не може 4 години детето да не е имало здравна карта в старото училище.

Явно не си разбрала ситуацията. На авторката не са й казали, че искат стария картон с независимо колко ваксини има там, а че изобщо няма да приемат детето й поради липсващите ваксини.

Слагах ваксини на дъщеря ми до 6 години ,,по ред причини спрях да я ваксинирам !! Сега след тежък труд да ни приемат в математическа гимназия след 4 клас е възможно да не влезем в у-щето поради факта ,че детето няма ваксини !!!!!!Говорих с ЛЛ,но тя категорично отказа да ми издаде бележка ,че сме сложили ваксините ,,насочи ме към ХЕИ ,от където пък ми съобщиха ,че децата без ваксини нямат право да посещават нито детски градини ,нито училища ,нито ВУЗове .......ДАже съм подлежала на глоба.Моля да ми помогнете ,,започнах да мисля и да фалшифицирам документ даже

и при нас не е имало проблем до момента ,но сега се яви     към нужните документи пише "ученикът следва да предостави в медицинския кабинет на гимназията талон за здравното и имунизационното си състояние, издаден от личния лекар."

Авторката е прочела, че се изисква документ, отива при ЛЛ, после в РИОКОЗ, там ѝ съобщават нещо си и тя решава, че изобщо няма да приемат детето ѝ. Не прочетох, че от училището са отказали прием.

# 67
  • Мнения: 14 133


Авторката е прочела, че се изисква документ, отива при ЛЛ, после в РИОКОЗ, там ѝ съобщават нещо си и тя решава, че изобщо няма да приемат детето ѝ. Не прочетох, че от училището са отказали прием.

Peace
нека тя да занесе една здравна карта, пък да видим дали ще им броят ваксините!
Peace

# 68
  • Мнения: 376

Някога интересували ли сте се от страничните ефекти от ваксините?
Знаете ли колко български и чуждестранни майки са споделили че децата има са се разболели тежко след прилагане на ваксини?
Знаете ли, че с ваксините се цели генетично манипулиране на ДНК, с цел разболяване и унищожаване на нацията?
Знаете ли колко филми на пострадали има в мрежата?

браво, Сам мога, тук си се справил наистина сам, можейки!   Mr. Green
дано има уши да те чуе някой!
щото обикновено в стена все едно се удря човек!   Mr. Green

# 69
  • Мнения: 376
  Онази програма, за ваксинация на деца на 12 г за ваксинация срещу  рак на шийката на матката е за да ги направят безплодни.

абсолютно верно!
само че - вече почти ненужно!

много от младите дами днес са безплодни вече и без точно тази ваксина просто поради факта, че са трето, четвърто поколение ваксинирани и нещата са есклалирали достатъчно!

# 70
  • Мнения: X
Айде стига вече! Темата не е за и против ваксините, а за конкретен случай.

# 71
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Фанатиците нямат спирка.

# 72
  • Мнения: 376
Не съм казала, че е документална измама, а документно престъпление, между двете понятия има разлика. Виж съответните членове в Наказателния кодекс - цялата глава девета на Наказателния кодекс, конкретно членове 308, 314, 316, 319. Не съм наясно каква е процедурата за вадене на дубликат на медицински картон, съответно мога само да предполагам в рамките на коя хипотеза попада този казус, но трябва да попада в рамките на някой от тези членове.

Каквито и трудности да съм имала, не бих си позволила в публичното пространство да давам съвети някой друг да наруши закона. Бих дала координати на читав адвокат, ако ми е толкова присърце каузата неваксинирани деца да ходят на училище.

Спагетке, вместо да обясняваш колко престъпен е някой, дето не знае разликата между документална измама и документално престъпление, по - добре се замисли кое е истинското престъпление в случая!
а то е задължаването на родителите да поставят ваксини на децата си!
това е истинското и ужасно престъпление, довело  и водещо до ужасно много трагедии  и пропилени животи...
не говоря за тотално увредените деца или за смъртните случаи, а за съсипаните животи на хора, чиито болести и проблеми са почнали по- късно, но пак се дължат на увреждания на генно ниво от ваксините, водещи до дегенеративни и автоимунни заболявания  в много по- ранна възраст, отколкото нормално се появяват съответните.
съответно - понеже проблемите възникват години след ваксиниране, никой не прави връзка с ваксините... много подло и подмолно...

# 73
  • Мнения: 376
Фанатиците нямат спирка.

ти май го доказваш успешно!   Mr. Green
само че - стоейки на погрешната страна!   Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
В България не знам да са били ваксинирани момичета навремето точно с тази ваксина. Стерилитетът обикновено е с неизяснен произход или последствие от хормонални проблеми, вторично от инфекции или вече правени аборти.

Общи условия

Активация на акаунт