Какви мъже съответно какви жени изневеряват според вас

  • 15 294
  • 188
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 650
Имаше подобна тема и май се разписах там, явно  такива ще си съществуват и ъпгрейдват до края на света...просто, защото така  светът сме си го устроили. Не знам кои хора като пол изневеряват повече - и при животните  се чифтосват, харесват, с различни хормонално близки същества, в настройка - време е за  секс, лИбов и разможаване. При хората, колкото и  да се водят животни, уж свободната воля ги отличава от морското конче (например) Другото ,което ни отличава от  морското конче е способността да лъжем - направо си е супер еволюция това.  Да се чувстваш свободен и да си способен да лъжеш е точно мазалото, което изневеряващият някак свързва  като  норма за оправдание. За това не упреквам хората, които  прибягват до това, но  ги съжалявам - да търсиш оправдания за неща,  които  сам не би си простил е тегава задача...Но пък винаги можеш да се сравниш с морското конче и да се почустваш  велик и свободен...  а това си е тъжно. Та на кратко отговорът ми по темата е,  без значение от пола - изневеряват нещастливите хора.

# 106
  • Мнения: 3 231
Саморая, ти нали беше много свободолюбива и несъдеща, когато става дума за това как някой изневерява и лъже и подлива вода на хората, които му вярват?

Сега пък изведнъж си загуби либералната окраска и си много съдеща, че само задето някой си бил имал малко по-пиперлив език във форумите. Двоен аршин ми се види.


А иначе.... да нашибаш някой абстрактен образ (в случая абстрактният образ на лъжливия изневерител) в тема във форум е много яко. На мига излизат защитници на този абстрактен образ и започват да страдат за това как той бил осъден и как така светът го проклел, този черно-бял, праволинеен свят как мачка тези цветни, заобиколни, допирателни, параболични хорица Simple Smile. И винаги това е придружено с репликата "аз не че ги защитавам изневерителите".... Тази реплика присъства винаги Simple Smile Т.е. сега да не ме разберете грешно.

Алооуу, бъдете смели и като ви се чука чуждо или ви сърби твърде много, поне не се женете. Изберете смелия и достоен път на свободните сексуални люде. Да се правиш на жена, ценяща семейните ценности, докато ти пълнят резервоара с различен бензин, не е достойно. Както и да го въртите, все не е достойно. Да уточня - няма сексизъм в поста ми. Презирам изневерителите от всички полове, включително гейовете изневерители и транссексуалните изневерители. Да са живи и здрави, разбира се Wink

# 107
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Когато трябва да се докаже теза, не е необходимо да е чрез лични нападки. Поне за човек, изтъкан основно от добродетели, е меко казано недостойно. А дали и колко съм свободолюбива, несъдеща и либерална остави на мен да знам по-добре.

# 108
  • Мнения: 46 657
Ох, моля ви, не се засягайте, че ще заключат забавната тема   Mr. Green

Искам да чета още такива неща:
...докато ти пълнят резервоара с различен бензин, не е достойно...

 Joy Joy Joy

# 109
  • Мнения: 57
алооу, пийте си лекарствата Joy то смешно, смешно ма в някакъв момент почваш да се плашиш Laughing сигурно е някакво упражняване на ораторско изкуство, ма от толкова злоба на човек лошо да му стане.  Nofelet ти да не си някой свещеник Laughing
Анатема bishop

# 110
  • Мнения: 2 650
Що бе, bellaz  - ти си слагала рога, може би на  nofelet пък да са му слагали също. Въпрос на гледна точка - ти си ги намирала за красиви,защото са проява на   необходимостта ти от любов, той да ги е намирал за грозни, точно поради същата необходимост - и двамата сте си ядни човеци , на едно и също ниво,просто от различни страни Sunglasses

# 111
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Ох, моля ви, не се засягайте, че ще заключат забавната тема   Mr. Green

Искам да чета още такива неща:

 Joy Joy Joy
Съмнението, че може да не си баща на децата си, е отровило живота не на един. Песни за неверни булки се пеят от време, когато това е било непростим грях.

# 112
  • Мнения: 3 231
А защо трябва на някой да са му изневерявали, за да презира изневярата?

За улеснение питам и следното:

Защо някой трябва да е бил лъган, за да презира лъжата?
Защо някой трябва да е настивал, за да се облича топло през зимата?
Защо някой трябва да се е парил на ютия, за да внимава докато глади?
Защо някой трябва е бил ограбван, за да презира кражбата?
Защо някой трябва да е загубил роднина заради убийство, за да ненавижда убийството?

Не може ли просто да ползва възпитанието, разума си, вътрешните си устои, собствената си ценностна система, вместо да чака първо да му изневерят, пъук чак тогава да презре изневярата?

Че то така си е доста нечестно и лицемерно всъщност - докато на нас не ни изневеряват, изневярата си е ОК. Като ни изневерят, чак тогава я намираме за нещо противно? Така ли?

По тази логика Левски трябваше да чака да убият някой негов роднина, за да презре робството..... А полицаите трябваше да гонят крадците единствено и само, ако и лично от тях са откраднали нещо...

Който схванал.... Wink

# 113
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
Именно затова вярвам, че хората, които кръшкат, не знаят какво е любов и не могат да обичат.

Като почнете да си самовнушавате и чак си вярвате....  Peace
Сега ще кажеш, че на тези дето не кръшкат, само  рози и любов към ближния са им в главите. ooooh!

Много смело говорите за ситуации, в които не сте попадали и просто няма как да знаете.
А дали не сте искали....Мхм....
Това пък, че човекът до вас също мисли за любов и рози....... Да, ама не винаги. И не за вашите рози.

# 114
  • Мнения: 768
И как да попаднем в ситуация означаваща изневяра, ако са ни любов и рози в главите? И трябва ли непременно нещо да ти се случи, че да си убеден в него, или в противоположното? Че то, ако се настройваш, че неминуемо ще дойде ден, в който този човек няма да го обичаш, вероятно и така ще се случи. Докато обичам някого, ситуации, които биха ме накарали да му изневеря няма как да допусна. На тези, които не кръшкат без значение какво им е в главите- щом не го правят, вероятно има сериозни причини. И да не са винаги цветя и рози, въобще не значи, че даже и някакви спречквания да има между двама души, това непременно води до изневяра.

Последна редакция: ср, 13 авг 2014, 14:10 от Bonbonska

# 115
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
И да не са винаги цветя и рози, въобще не значи, че даже и някакви спречквания да има между двама души, това непременно води до изневяра.

А как разбрахте, че изневеряващите нямат любов и рози в главите - да, към постоянния партньор имам предвид....
Че Красимира, чак и се изказа какво могат и какво не могат... Joy
Това ли е най-голямото предателство в една връзка - да изневериш?
Няма да мислите така, когато ви се случи.
Неее, знам че вие никога....как...Говоря за този до вас...

А, да поясня -не ми се е случвало да разбера,  досега, де....
Да не вземете да ме съжалите, сега. Peace

# 116
  • Мнения: 3 231
Wild Rabit, теб лично какво ти пречи, че примерно аз презирам изневерителите? Кое те кара да искаш да ги защитаваш? Какво те вълнува моето мнение за тях? Що ти пука, иначе казано?

# 117
  • Мнения: 768
В главата ще ми е любов, тоест- обичам истински и ще изневеря? Граничи ми с психични отклонения, по друг начин не го разбирам. Щом стигна до изневяра със сигурност не обичам! В лицемерие не мога да живея! Кой както може така да си подрежда живота. Изневярата във всичките и форми си е предателство, да, най-голямото!

# 118
  • Мнения: X
И да не са винаги цветя и рози, въобще не значи, че даже и някакви спречквания да има между двама души, това непременно води до изневяра.

А как разбрахте, че изневеряващите нямат любов и рози в главите - да, към постоянния партньор имам предвид....
Това ли е най-голямото предателство в една връзка - да изневериш?
Може би не е.
Но темата е ЗА ТОВА, за Изневярата и кой изневерява.
На кой какво му е в главата няма как да знам, ако не ми сподели.Не мога да чета мисли, все пак...
Но че изневеряващия не "трепти" за половинката и ако мисли за "цветя и рози", то това не са тези на половинката, съм сигурна.
А пък който и както иска да се заблуждава.И най-вече, че "любимия" мисли за него, докато оправя секретарката.


# 119
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
Wild Rabit, теб лично какво ти пречи, че примерно аз презирам изневерителите? Кое те кара да искаш да ги защитаваш? Какво те вълнува моето мнение за тях? Що ти пука, иначе казано?

Изобщо не ми пречиш! Дишай!

Защитавам единствено собствените си убеждения, които ти няма как да разбереш.
Учудвам се, че с мнение се включват предимно тези, които не са изневерили и които си мислят, че и на тях не са изневерили. 
Въпросът е все пак "Кой изневерява?". Peace
Вярно, че сте експерти и капацитети, ама чак пък толкова категорично - лъжци, необичащи, психично-нестабилни  Laughing И толкова жлъч и огън.
Определено има наранени. Peace

Общи условия

Активация на акаунт