Литва, Латвия, Естония

  • 11 463
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
Като знам какви документи ни искаха и че чакахме две седмици за визите за Русия, ми е трудно да си представя че може да ти я оформят на ферибота или не е стандартната туристическа виза.

# 16
  • Мнения: 743
Като знам какви документи ни искаха и че чакахме две седмици за визите за Русия, ми е трудно да си представя че може да ти я оформят на ферибота или не е стандартната туристическа виза.


няма нужда от виза до 72 часа ако се пристига с ферибота,но познати ми казаха че на кораба им дали документи да представят,нещо пак като временна виза ,ето виж:


Visa-free travel to Russia 
 
 
 An increasing number of countries are signing bilateral agreements with the Russian Federation to allow visa-free travel for their citizens. However, it is unlikely that similar agreements will be reached with the EU, the US, or the UK any time in the foreseeable future.

It is already possible to travel to St. Petersburg for up to 72 hours without a visa on cruise ships (on the condition that you are sleeping on the ship and are accompanied by an authorized tour guide) and on ferries from Stockholm, Helsinki and Tallinn with St. Peter Line. If you take the ferry, you will have to book a return ticket, as well as a tour of the city from an official provider and, if you plan to stay overnight, accommodation. On arrival in St. Petersburg, you will need to show proof of your bookings in the form of a hotel voucher and confirmation of payment (provided automatically if you choose to book with us and pay in advance). You will also have to register in the usual way. There are currently proposals to extend this opportunity to passengers on the Allegro express train to/from Helsinki.

 
http://www.saint-petersburg.com/russian-visa/visa-free-travel/


# 17
  • Мнения: 138
Тази пролет направихме пътуване до Рига и Талин, обмисляхме да включим и Хелзинки с ферибот от Талин, но решихме, че нямаме достатъчно време и Финландската столица ще оставим за друг път.

Говорейки с мои познати, които бяха ходили вече по тези места, чухме разнородни мнения. На едни Рига им харесвала много, други смятаха, че 2 часа в Стария град на Талин са пре-достатъчно, трети смятаха, че в Хелзинки няма какво толкова да се види и прави (и че е много по-скъпо от другите 2 места).

Нашата равносметка- Старият град на Талин обикаляхме цели 2 дни, нищо, че ни валя сняг и дъжд почти през цялото време и сме тотално влюбени в него! Докато в Рига обикаляхме стария град без особен ентусиазъм от видяното и 2-та дни там ни дойдоха много. Така че съм поредното доказателство, че хората са различни и усещат новите места по различен начин. Още не съм селектирала снимките от пролетта до сега, но щом го направя ще пусна материал тук Wink

# 18
  • Мнения: 1 678
Била съм в Литва преди мноооооооого години, но горещо препоръчвам да се отиде до град Каунас, където е единственият(тогава) музей на дяволите в света. Беше на 3 или 4 етажа, имаше и наши кукерски маски. Много интересен. И имаше една църква с 3 кръста и екскурзоводката каза, че не могли да решат кой е най-красивият и сложили и трите.
Имам питане към пътувалите - с какво пътувахте от БГ?

# 19
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Полет София - Варшава - Вилнюс на отиване, Вилнюс - Виена- София на връщане. продължителността на полетите с прекачванията и престоя беше около 6 часа на отиване и 4 на връщане.

Каунас е чудесен град, до който има скоростен влак от Вилнюс, ако сте без кола и това е вариант за придвижване. Цената беше около 10 евро, а пътуването е изключително удобно. Освен Музея на дявола в Каунас има един куп храмове, в които се заслужава да се влезе, аз съм особено впечатлена от два - един францискански от 14 век, разположен между реката и Каунаската кула и един, построен през 20-те години на ХХ век, в стил арт нуво, на върха на който е разположена една от трите панорамни площадки на града. Каунас е бил временна столица на Литва по време на първата им независимост, президентската резиденция функционира като музей и все още - като място, в което сегашния президент на Литва приема от време на време. Каунас е традиционно свързан с баскетбола, бил е един от градовете, в които се е провеждало европейското по баскетбол през 2011 и от тогава им е останала грамадна зала, построена в река Нерис в стил "центъра Помпиду" в Париж. Simple Smile Определено има какво да се види. ( а аз пак да си напомня да си обработя снимките Simple Smile

# 20
  • Мнения: 138
Ако сте фенове на нискобюджетните компании може да се стигне примерно и през Милано или Рим, Уиз еър летят до Вилнюс от там.

Моят разказ и снимки от Рига са готови:
http://justdreamandtravel.blogspot.com/2014/09/blog-post.html

# 21
# 22
  • Мнения: 14 418
egonna,прекрано написано и показано-благодаря!

# 23
  • Мнения: 1 308
egonna, страхотно си преразказала преживяванията си, а и снимките са чудни!  bouquet

# 24
  • Мнения: 138
Благодаря, момичета! Много сте мили  Blush

# 25
  • Мнения: 743
 Egonna,много приятно разказано наистина,комплименти!не всеки умее да предаде впечетленията си,аз съм от тях.
За всяка от балтийските столици летят лоу кост компаниите,а за москва от март ще има директни полети от бергамо с blu express,по случай експо в Милано,макар че никой не вярва в успеха на експото.

# 26
  • Мнения: 2 255
Повдигам темата, защото се надявам през май месец да посетя Вилнюс. Всичко споделено би ми било интересно. Засега ми е интересно как стоят нещата относно: цени на таксита или автобусен транспорт, забележителности в Стария град, времето в началото на май, превоз от летището до центъра. Не би било лошо да планирам някакъв концерт/опера/клуб.

# 27
  • Мнения: 4 808
Райън еър пускат полети от Бургас до Литва в края на март. Не съм разгледала още, но тъй като пускат няколко нови дестинации от летище "Сарафово", разбрах, че цените са промоционални.

# 28
  • Мнения: 2 255
Оф, супер, ама сме в София. Само от Бургас ли ще има вариант? На мен ми предложиха полет с прекачване във Варшава на полските авиолинии за ок 500 лв двупосочно на човек.

# 29
  • Мнения: 4 808
Оф, супер, ама сме в София. Само от Бургас ли ще има вариант? На мен ми предложиха полет с прекачване във Варшава на полските авиолинии за ок 500 лв двупосочно на човек.
Не съм видяла цените до Литва, но за Милано има по 9,99 евро на посока. Пускат при нас в края на март пет-шест нови дестинации с тенденция да са целогодишни и да разширяват и броя на дестинациите. Много ми се струва 500 евро, а в крайна сметка, разстоянието до София е три часа и 100 лв за гориво. Досега ние идвахме до София, за да летим. Много се радвам на новите дестинации, смятам да се възползвам до Братислава за 36 евро.

Общи условия

Активация на акаунт