София - Дружба 2

  • 26 409
  • 312
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 248
Момичета, един въпрос ме е човърка напоследък: трябва да търся вече педиатър... Thinking
Вашите наблизо в района ли са, в нашата п-ка и филиал, или това не е важно, ами са по други критерии избирани? newsm78

Здрасти Мисти,

Ние преди бяхме в 28 поликлиника при д-р Христова. Не бях особено доволна от нея, ама нямах избор. Не даваше направления, изследвания прави само в краен случай и всичките й диагнози бяха ОРЗ.  Close
Скоро тук откриха нов медицински център "Алитера" (в блок 268). Peace Съседката отгоре записа бебето си там и каза, че е доволна. Аз използвах момента, и декември месец се преместихме цялото семейство там.  Laughing Освен всичко друго, ми е много по-близко от поликлиниката, само на 200 метра от вкъщи!
До тук съм доволна от лекарките.  PeaceСлагат си ваксини на бебето, както му е реда, ходим си на консултации, винаги влизаме с предимство, обстановката е чиста, нова и няма нищо общо с поликлиниката. Големият ми син боледува един път  - пуснаха му изследвания, преди да поставят диагнозата - такова нещо преди не ми се е случвало. С направленията също няма проблем. Така че, с чиста съвест - препоръчвам ти този център. newsm10 Ако искаш - разходи се да го видиш.
Има 2 педиатърки - д-р Дикова и д-р Петкова. Центърът работи от понеделник до събота 7-19 ч., в неделя има дежурен в 28 поликлиника.

Иначе, ти можеш сега да си харесаш педиатър, но той ще ти трябва чак след като родиш. Като ви изпишат с бебчо от болницата, обаждаш се по телефона и те са длъжни в срок от 24 часа да те посетят вкъщи, да прегледат бебето и да ти дадат насоки как да го гледаш.
Еми това е от мен. Дано да съм ти била полезна. Ако имаш въпроси - питай!  Wink

# 16
  • Мнения: 6 164
Благодаря момичета!
premaman, безкрайно съм ти благодарна за изчерпателната информация! newsm51
Точно това искам: да ми каже някой, който е доволен! Още другата седмица ще отида да го видя!

Това, което разбрах от четенето из форума е, че трябва да избера педиатър, който:
1. да прави домашни посещения;
2. да не изписва хапчета за щяло и нещяло, още преди да е погледнал детето;
3. да имаме сходни възгледи относно кърмене/захранване... (като мисля, че това последното вече е доста трудно за изпълнение, а и не толкова фатално).
и сигурно пропускам нещо...

Този мед. център частен ли е?

# 17
  • Мнения: 248
Центърът е частен, но си работи със здравната каса, не се притеснявай. На същият принцип е. Ние не сме плащали нищо до момента, дори потребителска такса (децата са освободени от такива такси по принцип). А мъжът ми си направи пълни изследвания в началото на годината, тогава плати веднъж потребителска такса - май 1,60 беше - всичко друго, прегледът, изследванията си минават по здравна каса.

В центърът има още гинеколог, ендокринолог, кардиолог, лаборатория, УНГ, невролог и незнам още какви лекари. Те обаче не са по цял ден, а се въртят по някакъв график.

За посещения - гарантирам, че правят. Даже д-р Дикова нон-стоп е по посещения  Joy, все с това се оправдава, ако закъснява  Joy

# 18
  • Мнения: 6 164
Супер сиии! Благодаря ти отново! Hug
Май там ще запишем бебчо живот и здраве!
Няма какво друго да търся, това ме устройва напълно. Thinking

Ох, аз как се смях с Господари на ефира току-що! hahaha Коремът ме заболя чак - горкото ми бебче се почуди какво става... newsm78 Joy Добре, че върнаха Рачков и Василев!!! Peace

# 19
  • Мнения: 248
Ураааа, събрахме се! Я кажете, майчета, къде ходите на разходка, на кафе, на приказки с приятелки? Аз виждам голям проблем - кафетата се броят на пръсти, в повечето с колички е трудно да се влезе, пък вътре се пуши и не става за бебета, маси навън още не са изнесли. За разходки - ние по улиците се разхождаме, но е адски прашно. Градинки с пейки почти няма!!! Навсякъде е много, много мръсно! Днес бяхме в двора на близкото училище - там става - чистят го и не е много шумно.

Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 17:18 от premaman

# 20
  • Мнения: 248
ей браво , имаме си теми4ка. Flutter
Аз съм във втора част точно с/у детската кухня.Чакам си бебчето на 25.03


Ей, и на мен с първото дете термина ми беше 25 март!!! Желая ти леко раждане и скоро да гушкаш сладко бебче!

# 21
  • Мнения: 558
Здравейте:)
Благодаря за поканата, ето ме и мен- и аз живея в 315 блок!!!
Оба4е ние не се разхождаме напоследък много 4есто защото аз ве4е работя и то здраво и доста пътувам.
Оба4е като съм си тук, ще се радвам много да се виждаме на кафе:) и разходки:)

# 22
  • Мнения: 27
Здравейте, известно време не бях влизала в този форум и сега виждам приятна изненада - толкова много майки от квартала. Ние сме в Бл. 207 срещу параклиса. Ще се радвам да се виждаме. Казвам се Галя, а Кардам е почти на 1 годинка вече.
Има ли някоя от вас, която вече е правила рожден ден на детенце. Търся къде да направим честването за първият му рожден ден и се чудя дали да е вкъщи или някъде на подходящо място. Иначе кръщенето ще е в нашият параклис.

# 23
  • Мнения: 248
Здравей, Галя! Добре дошла при нас! Hug

Да ти кажа за първия ви рожден ден  newsm38 - най-добре го направи вкъщи. Първо, защото повечето ви гости, предполагам, ще са роднини, баби, дядовци, а освен това той е още мъничък и едва ли ще разбере. Местата, където можеш да направиш рожден ден на детенце не са много и на повечето места имат изисквания да са над 2-3 годинки (например в МакДоналдс - над 3 г.) А и излиза доста соленичко вече (току-що правих проучвания за празнуване на 6-тия ни рожден ден и съм потресена от цените!!! #Crazy) Ако те интересуват цени - мога да ти кажа все пак. Wink
Аз направих на големият ми син първия  newsm59 вкъщи, опразних хола, само един килим имаше, надух много балони  ura  Party Time  ura, сложих играчки  Clown Animal Chicken Animal Cow Monkey, поканих 3-4 дечица  newsm05 newsm06на неговата възраст и роднините. Всички бяха много щастливи  Tada. От 2 до 5 годинки празнувахме навън (Дънкин Донатс, София ленд, Мики Маус, Ментов носорог) , но да ти кажа честно, май до 3 години няма смисъл  Thinking - той нищо не помни от тези рожденни дни, добре че сме правили снимки photo .
Поздрави и ще се радвам да се видим като мъничко се позатопли  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 27
Благодаря ти, premaman.
Благодаря за информацията, и аз за вкъщи си мислих през цялото време, но понеже съпругът ми предложи защо да не е някъде навън аз исках да сондирам мнения и в крайна сметка се уверих, че така наистина е по-добре. Според мен за по-малки деца е по-важно да е удобно и да може да се реагира ако нещо се вкиснат, защото и останалите дечковци, които ще каним няма да са много големи. А и това с балоните и украсата е идейно, ще го направим много приятно.
Тъй като зимата като, че ли се върна - дано да е за кратко - като се постопли сигурно ще се виждаме навън. Аз през седмицата работя от вкъщи и имам жена, която ми помага, но събота и неделя съм сама с малкия и излизаме навън.
До чуване. Blush Grinning Laughing newsm44

# 25
  • Мнения: 293
Здравейте момичета!
Трябва да реша в коя детска градина да подам молба а нямам никаква информация за положението на двете детски градини до пазарчето.Много ще съм ви задължена ако споделите някаква информация

# 26
  • Мнения: 248
Здравейте момичета!
Трябва да реша в коя детска градина да подам молба а нямам никаква информация за положението на двете детски градини до пазарчето.Много ще съм ви задължена ако споделите някаква информация

Здравей съседке, Wink

Големият ми син е в 77 ОДЗ "Х. Кр. Андерсен" (виж я на картата). Пуснах го там от 2-годишен на ясла. Много съм доволна от градината newsm10, а яслата е перфектна. Грижат се добре за децата, създават им добри навици, храната е много хубава   food002(представи си, щом дребосъка я предпочита пред яденето вкъщи и ми казва, че ще яде, само ако готвя като в детската!!! Thinking). Имат хубава градина, където извеждат децата, чисто е. Много ги учат и занимават. Имат допълнителни занимания като приложни изкуства, латино танци, карате, английски език, плуване (имат си собствен басейн). Миналата година имаше и народни танци.
Групите напоследък са по-големички (явно много деца има) - към 30 отива бройката. Но почти никога не са толкова, поне по 10-тина отсъстват и се получава нормални групи по 20 деца. Групата на яслата, за съжаление, е само една. Така че, ако си решила, отивай да подаваш молби, защото не се знае дали ще има места. Аз и моята приятелка подадохме вече за бебоците - моя смятам да го пускам догодина напролет. Изискването за приемане в яслата е детето да е проходило.
Моята приятелка пък провери в 88 ОДЗ какво е положението - искаше да пусне молба и там. Казали са й, че има около 70 чакащи бебета  #Crazy преди нейното. Иначе и там градината е хубава. Лятото има сборни групи и сме ходили един месец там. А пък и двете градини са на еднакво разстояние от нашия блок. Виж за 85 ОДЗ нищо не мога да ти кажа.  Sad Ами това е от мен. Питай, ако нещо те интересува и съм пропуснала да го напиша, че аз с тези дълги постинги... Embarassed

# 27
  • Мнения: 293
днес връзката е много лоша и за пореден път ще опитам пак Praynig
premaman   bouquet
много ти благодаря за инфото. Наистина тези две ДГ изглеждат много добре и аз няколко пъти ходих да подавам молба за ясла (но директорките ги нямаше) но от персонала на 88 ОДЗ не останах с много добри впечатления.При толкова много дечица в квартала май ще е голям проблем яслата.

# 28
  • Мнения: 61
Здравейте! Аз живея в бл. 320 и имам бебе на 6 месеца и половина. Разхождам бебока сама, защото не познавам нито една мама в района.

# 29
  • Мнения: 67
Здравейте мамчета,
и аз да се включа, живеем в 217 бл. срещу детската градина. Ще се радвам да като се постопли да организираме едно събиране. Чета по нагоре че сте отворили тема за яслите.Искам да попитам дали предварително става записването?  newsm47 newsm47 newsm47 newsm47

Общи условия

Активация на акаунт