Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 281

  • 35 091
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 097
Момичета,искам да споделя с вас едно мое мнение, тъй като се намеква,че имам слабост към Керим. Аз най-откровено и без притеснение си признавам,че не мога да се разделя с КВФ. Не защото  филмът е идеален,а защото в този сериал имаше една интересна история, последователно развитие на фабулата, имаше сполучливо подбрани актьори,които дадоха всичко от себе си да ме накарат да заживея с тях ,в тяхната атмосфера 80 серии. Керим ме грабна и задържа не защото погледа му е бил влажен,а защото имаше логика и последователност в постъпките му. Той търпеливо,с много малки и несигурни стъпки,като едва прохождащо дете следваше своята цел - да излекува наранената психика на Фатма и едновременно с това да се изтласка от дъното,да получи опрощение,да заслужи внимание и любов.  Следваха падения и възходи,но винаги подчинени на логиката. Образът му,макар и не така многопластов като на Булута , даваше възможност на Енгин да разгърне  таланта си.
Това, с което не мога да се примиря досега в КРА е : лишена от всякаква логическа последователност сюжетна линия , аморфна структура на зле сглобени скечове, осакатени образи. В даден момент гледам едни прекрасно замислени идеи и също така добре изпълнени сцени,в следващия момент ставам свидетел на някаква  никому ненужна безвкусна пародия. Не зная къде да търся причината - в сценаристи,режисьори,но дотук това наистина не е моя филм. Това,обаче, е бял кахър коя съм аз-никоя,но този сериал досега не дава възможност на актьорите да се докажат и най - вече на Енгин,защото ние добре познаваме този актьор, неговия самороден талант  и неизчерпаем арсенал от идеи и творчески похвати.
Искрено ви казвам,чувствам се неловко като чета по няколко пъти на ден колко е хубав сериала,че Енгин и Туба са най-сполучливата екранна двойка досега и аз не мога да си изкривя душата и да запеем вместе одата на радостта. Неволно се сещам за думите на Горки: "Когато на един човек му повтаряш,че е прасе, в края на краищата той непременно ще загрухти." 
Аз не искам да загрухтя. Надявам се нещата да вземат положителен обрат,все пак са минали само13 серии и аз поне да спра да ръмжа от възмущение, защото до този момент КРА е само Енгин Акюрек,моят любим турски актьор.

Извинете,ако съм накърнила нечии чувства и съм била прекалено многословна.

# 691
  • Мнения: 4 966


Миле,  Hug. Многословни, или скъпи на слова... все едно е. Simple Smile) Който харесва настоящия сериал, ще продължи да го харесва, който не го одобрява, ще продължи да се надява... заради Енгин. Simple Smile)

# 692
  • Мнения: 1 007
Скрит текст:
Момичета,искам да споделя с вас едно мое мнение, тъй като се намеква,че имам слабост към Керим. Аз най-откровено и без притеснение си признавам,че не мога да се разделя с КВФ. Не защото  филмът е идеален,а защото в този сериал имаше една интересна история, последователно развитие на фабулата, имаше сполучливо подбрани актьори,които дадоха всичко от себе си да ме накарат да заживея с тях ,в тяхната атмосфера 80 серии. Керим ме грабна и задържа не защото погледа му е бил влажен,а защото имаше логика и последователност в постъпките му. Той търпеливо,с много малки и несигурни стъпки,като едва прохождащо дете следваше своята цел - да излекува наранената психика на Фатма и едновременно с това да се изтласка от дъното,да получи опрощение,да заслужи внимание и любов.  Следваха падения и възходи,но винаги подчинени на логиката. Образът му,макар и не така многопластов като на Булута , даваше възможност на Енгин да разгърне  таланта си.
Това, с което не мога да се примиря досега в КРА е : лишена от всякаква логическа последователност сюжетна линия , аморфна структура на зле сглобени скечове, осакатени образи. В даден момент гледам едни прекрасно замислени идеи и също така добре изпълнени сцени,в следващия момент ставам свидетел на някаква  никому ненужна безвкусна пародия. Не зная къде да търся причината - в сценаристи,режисьори,но дотук това наистина не е моя филм. Това,обаче, е бял кахър коя съм аз-никоя,но този сериал досега не дава възможност на актьорите да се докажат и най - вече на Енгин,защото ние добре познаваме този актьор, неговия самороден талант  и неизчерпаем арсенал от идеи и творчески похвати.
Искрено ви казвам,чувствам се неловко като чета по няколко пъти на ден колко е хубав сериала,че Енгин и Туба са най-сполучливата екранна двойка досега и аз не мога да си изкривя душата и да запеем вместе одата на радостта. Неволно се сещам за думите на Горки: "Когато на един човек му повтаряш,че е прасе, в края на краищата той непременно ще загрухти." 
Аз не искам да загрухтя. Надявам се нещата да вземат положителен обрат,все пак са минали само13 серии и аз поне да спра да ръмжа от възмущение, защото до този момент КРА е само Енгин Акюрек,моят любим турски актьор.

Извинете,ако съм накърнила нечии чувства и съм била прекалено многословна.
В никакъв случай, благодаря за споделеното.
Макар, че не съм съгласна с нищо от написаното, ми е приятно да те чета. 

# 693
  • Мнения: 20 905

Какво ли им е на тях-актьорите?Зависят от сценаристи, режисьори, стилисти.....

# 694
  • Мнения: 917


https://www.youtube.com/watch?v=9LCp_9cxIx0
Elif & Omer ☞ Έρωτα μου, θάλασσά μου ✍ /Любов моя, море мое/

Последна редакция: пн, 18 авг 2014, 23:26 от Tanusha_

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 34 171


Милка, позволявам си да споделя нещо. Това е разликата между онлайн гледане и завършен проект. Когато гледаш завършен сериал - серия след серия, разбираш историята. А в случая имаме време от по седмица да се чудим, да харесваме, да крититуваме, да разсъждаваме, да сме доволни или не от историята. Затова си позволих няколко пъти да напиша - равносметката след края на "Мръсни пари и любов". Сравненията да са на равни начала. Това не значи, че всички ще ахкаме и охкаме, но ще видим и сравняваме завършени истории. КВФ търпеше страхотни противоречиви коментари по време на текущото гледане. Сега не е така. Или ти харесва или не - за КВФ става въпрос.
Това имам предвид като препоръчвам да бъдем коректни и търпеливи към екипа и избора на Енгин. Рано е - разберете. Още не сме в историята и посланията които са ни обещали. Във никакъв случай не искам да се съгласяваш с мен. Но времето го доказва.
....................
Та, Милка - просто си от тези момичета които са гледали завършен КВФ. Дано не бъркам.
txtloves txtloves txtloves

# 696
  • Мнения: 917


Все по-близо сме до продължението. Two Hearts
А, за играта на ЕНГИН - всички тук сме единодушни. Grinning  Kissing Heart Grinning



# 697
  • Мнения: 599
Мариянка, напълно съм съгласна с теб! Лично аз си спомням как изгледах първи сезон на КВФГ на един дъх по време на една отпуска и си умрях от кеф и после какви критики четях по време на он-лайн гледането на края на втори сезон. Беше ужасно! Дори и аз се включвах веднага след серията! Няма да забравя прословутата първа брачна нощ колко я критикувах без превод (защото Берен беше ужасна в целувките) и после след превода как постепенно си ми хареса сцената. Огромна е разликата и това, че има хора сред нас, които са решили, че няма да излязат от рамката на КВФГ по принцип и това ще им е любимият сериал, на мен не ми пречи да видя страхотните неща в КПА.  Peace Peace Peace
Дори да съм прасе което не спира да грухти, за някои от хората в темата, искам да кажа, че КПА ми харесва ужасно много! Точно това исках да видя от Енгин - да се раздава до край в любовта и да бъде обичан! Така, че прасето (т.е. аз) е с розови очила и се кефи на всичко което вижда в КПА. На другите  Hug Hug Hug

# 698
  • Мнения: 1 097
Мариана,КВФ го гледах онлайн и така с вълнувах,нямах търпение да дойде деня,а си спомням,че 64 серия едва не ми докара инфаркт (даже така си я кръстих-инфарктна). Аз не упреквам никого, нито се правя на многознайка,напротив изпитвам даже угризения,че задълбавам и не виждам това,което вие виждате,но надеждата умира последна.

# 699
  • Мнения: 917


ENGIN AKYÜREK I miss you

# 700
  • Мнения: 599
Милка, не знам дали за теб последна ще умре надеждата, че КПА ще ти хареса, но и настройката е важна. Когато човек иска да види треската я вижда, а когато не иска да види гредата - не я вижда. Според мен и това е важно - не само надеждата! Докато се повтаря как не харесваме нещо не можем да кажем какво харесваме! Лично мнение, с което не искам да променям твоето!!!  Peace

# 701
  • Мнения: 1 648
Момичета истината е ,че всички сме много различни и имаме най-разнообразни вкусове.Едни харесват КВФ, други не, така е с КПА. И все пак има нещо общо между нас- ние всички много харесваме Енгин, гледаме всички негови филми, независимо дали ни харесват или не(аз още не съм ги изгледала всичките,но както и да е)
Замеряйте ме с домати, но аз не споделям вашия възторг към КВФ и никой не може да промени това.
При Милето пък е обратното, няма лошо, всеки си има любим филм

# 702
  • Мнения: 4 966
Е, Миранда... не си права. Имате възможност да казвате колко много и какво ви харесва. Ама си траете през повечето време. Затова пък когато някой от тези, които не харесваме сериала, каже нещо, бързате да ни смъмрите да млъкнем, че да не ви разваляме кефа от гледането... 

# 703
  • Мнения: 1 097
Честно да ви кажа,не знам как четете и ми вменявате някакви фрази отправени към вас. Цитирайки (по памет)Горки,имах предвид себе си да загрухтя. Мога и по друг по-фин начин да го кажа,ако  едно нещо се повтори 100 пъти ,някой  хора започват да го приемат за чиста монета.
Ама, на вас много ви хареса това грухтене и вече няколко души се идентифицирахте с прасето  на Горки. Не си го давам то си е мое.
Колкото до харесването,как да не харесвам - харесвам Енгин и то фанатично, при това във всички негови превъплъщения и  не ми трябват допълнителни настройка и диоптри.
Скрит текст:
Клавиатурата ми пак е жалка ,а трябва да се обяснявам и два часа пиша,като кълвач

# 704
  • Мнения: 599
Е, Миранда... не си права. Имате възможност да казвате колко много и какво ви харесва. Ама си траете през повечето време. Затова пък когато някой от тези, които не харесваме сериала, каже нещо, бързате да ни смъмрите да млъкнем, че да не ви разваляме кефа от гледането... 
Е, Марица, на мен пък ми омръзна от претенции, че все Ви мъмрим! То едва ли не ще изкритикувате и Енгин, че все още не е напуснал КПА, който на мен си ми харесва. Ами и аз искам да си кажа мнението! Дали съм права нека всеки да прецени за себе си! С това спирам по темата! Ще мъмря колкото си искам всеки, който си мрънка едно и също вече 6 месеца...

Общи условия

Активация на акаунт