Препоръчайте добра ветеринарна клиника в София

  • 136 105
  • 331
  •   1
Отговори
# 255
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 687
Отварям темата с идеята да бъде дискусионна.
Намирам,че споделянето на опит, мнения и впечатления от клиники и доктори ще бъде полезно.


От 2 години сме се спряли на клиника " Добро Хрумване " - Изток. Вярно, че посещаваме предимно за профилактични прегледи и изследвания, но съм доволна от отношението и професионалните им становища.

Единствените неща, които не ми допадат са, че :
1.Нямат ясен ценоразпис някъде, например в интернет страницата им или Фб... Правим големи сметки ( над 200лв. ) и искам да си направя сметката преди посещението.
2. Не дават автоматично след заплащане на сметка касова бележка. Сигурно, ако поискам ще дадат, не казвам, че не издават. Ама на мен ми е неудобно.
Като не ми излезне сметката с 20-30 лв., естествено питам кое колко струва, но кел файда, усещането ми като на клиент е някак тъпо в тая ситуация ...

# 256
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз нямам много опит,т.к.от съвсем скоро имаме куче,но темата ще ми е изключително полезна.Преди да вземем Рекс имахме един малък Жожо,който обаче умря от парвовироза,въпреки всички наши усилия да го спасим.Лекувахме го в Централна ветеринарна клиника с всички възможни терапии,но бе твърде малък и не успя да се пребори.Затова другото ни кученце го взехме с всички ваксини и тест за антитела срещу правото (за щастие има такива).
Ние също сме в Изток,но ходим в кабинета до метростанция Жолио Кюри-Феникс вет,т.к.е точно до домът ни.От там съм с много добри впечатления от докторите.

# 257
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 687
Изключително адекватна грижа и лечение при парвовироза прилага д-р Петров от клиника "Викрито". Стационарът му е на поносима цена, плюс медикаментите и серумите ( ползва руски, но лекуват ). Също е много важно заболяването да се хване в много ранен стадий. Моя приятелка лекува 4 месечно кученце при него, като хвана заболяването преди още да има кръв в акото, само липса на апетит имаше като изявена клиника и кученцето се спаси.

# 258
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Нашето също бе в много добро състояние,но бе само на 40 дни и не успя да се пребори-слагаха му Интерферон,преливка от куче,което я бе карало и имаше нужните антитела,но уви.Сегашното е на около 5 месеца-здрав,жизнен,малко го е страх да излиза и всеки път се крие,но щом го изкарам навън повечето страхове изчезват.

# 259
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
В нашата единствена ветеринарна клиника Санте Вита сме доволни - (къде ще идем нямаме си друга) Simple Smile имат ценоразпис но когато помолих на моите котараци да сложат инхалационна упойка защото четох че е по-щадяща когато ги кастрирах те ми отказаха категорично и казаха че не подходяща за мъжки котараци и всичките ми молби за възможно най-щадящо отношение са отишли на вятъра защото ги предадох на един доктор, а друг е направил кастрацията които не знаеше даже къде са паспортите им да ги попълни - т.е. не са си предали нищо от моите желания. Сега и двете котета са много наплашени, а преди общуваха с всеки човек които влезе в къщи - сега се крият и от най-малкия шум се стресират - пръсках със фелиуей къщата да се успокоят и време мина но не се успокояват а преди бяха общителни и игриви сега ужас ако не бяха двама изобщо нямаше да ги кастрирам

# 260
  • София
  • Мнения: 382
Аз дълги години посещавам Ветеринарна Клиника Д-р Митков. Квартална е, случайно я намерих след разочарованията от други квартални такива, но останах очарована. Работят двама доктори, любезни, възпитани, всичко обясняват. Има ясен ценоразпис.

Последният път, който ги посещавах беше точно за кастрацията на котарака. Заведох го, обесняха ми какво що и колко време ще отнеме и аз тръгвам да си плащам за услугата, а те категорично отказаха - било лоша поличба и живи и здрави след операцията. После си го взех още преди да се е събудил от упойката и много внимателно ми обясниха какво да правя и за какво да наблюдавам. Докато си говорехме опитваха да избръснат лапичката на един буен котарак, който го чакаше същото и въпреки агресивността му бяха страшно внимателни и мили към него.

# 261
  • Мнения: 24
Аз имам много добри впечатления от клиника "Нова" в Младост 4. Открих я съвсем случайно и реших да им се доверя,след като във ветеринарна клиника "Син кръст" ми умориха едната животинка и взимат баснословни суми за нищо работа.Във клиника "Нова" са изключително коректни,внимателни и грижливи.Винаги се отзовават и помагат. Цените са стандартни,а базата им е на ниво. Плюс е,че имат и зоомагазин в самата клиника.Изключително търпеливи са и отговарят на всеки въпрос,който им зададеш.🙂

# 262
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И аз съм чувала добри отзиви за Нова-Младост.

# 263
  • София
  • Мнения: 13 105
Ние от години сме клиенти на Св. Антим. Много сме доволни. Имат добро отношение, коректни са, цените им са ясни, звънят да напомнят винаги за годишните ваксини. Едното ни куче е с хронично заболяване, с което се борихме години, а те я диагностицираха бързо и адекватно. И работят денонощно, което е огромен плюс.

# 264
  • Мнения: 9 525
Ние от години сме клиенти на Св. Антим. Много сме доволни. Имат добро отношение, коректни са, цените им са ясни, звънят да напомнят винаги за годишните ваксини. Едното ни куче е с хронично заболяване, с което се борихме години, а те я диагностицираха бързо и адекватно. И работят денонощно, което е огромен плюс.


и ние сме там от мноооого години. за много наши кучета и котки са се погрижили досега. а сегашното ни куче как го обгрижват...и всички я запомниха веднага и все я лигавят /оказа се порода, която и те не бяха чували, а ние я взехме, защото някакви хора щяха да я изхвърлят и не сме се интерсували въобще каква е/.

# 265
  • Мнения: 2 013
На някой налагало ли се е да ползва стоматологични услуги и от кого сте доволни?

# 266
  • София
  • Мнения: 13 142
На някой налагало ли се е да ползва стоматологични услуги и от кого сте доволни?
Да, пломбираха счупен зъб на една от котките ми. Телефонният номер на доктора го има в първи пост на котешката тема. Преди 3 години работеше с няколко клиники и го викаха на място. Сега е направил собствена клиника. Но взима доста скъпо. Ако е само за зъбен камък, май навсякъде могат да го махнат.

# 267
  • Мнения: 2 013
Счупен зъб, моя вет махна зъбния камък, но ням а техниката за да оправи зъба, а каза че по добре да не се вади. Може ли линк, че не знам къде да търся.
На някой налагало ли се е да ползва стоматологични услуги и от кого сте доволни?
Да, пломбираха счупен зъб на една от котките ми. Телефонният номер на доктора го има в първи пост на котешката тема. Преди 3 години работеше с няколко клиники и го викаха на място. Сега е направил собствена клиника. Но взима доста скъпо. Ако е само за зъбен камък, май навсякъде могат да го махнат.

# 268
  • София
  • Мнения: 13 142
Ако е отворен каналът, трябва да се пломбира. Имай предвид, че процедурата е много дълга. За такова нещо хората ходим няколко пъти на зъболекар. Реално котето ми беше под упойка около 4 часа. Представи си каква доза е това! Дотогава не се бях замисляла. За една кастрация анестезията е половин час, а не 4.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1237613 - в списъка с ветеринарите е.

Намерих и адреса на клиниката му - https://asenatanasov.wordpress.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%80%D1% … 0%BD%D0%B0%D1%81/

Последна редакция: сб, 15 авг 2020, 19:37 от Тaня67

# 269
  • Мнения: 2 013
Благодаря! За Д-р Атанасов ли става дума?
Ако е отворен каналът, трябва да се пломбира. Имай предвид, че процедурата е много дълга. За такова нещо хората ходим няколко пъти на зъболекар. Реално котето ми беше под упойка около 4 часа. Представи си каква доза е това! Дотогава не се бях замисляла. За една кастрация анестезията е половин час, а не 4.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1237613 - в списъка с ветеринарите е.

Общи условия

Активация на акаунт