Препоръчайте добра ветеринарна клиника в София

  • 136 085
  • 331
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 017
Аз и в Син кръст съм плащала за хибискръб, макар и не такава фрапираща сума.

Понамръщват се, като кажа, че сама ще си купя медикаментите, но няма да те върнат. За кучета и котки добрите клиники са доста, но за екзотични животни за съжаление са много малко добрите специалисти.

# 106
  • Мнения: 19 483
Макарон, наистина съм изумена, на мен в Син кръст поне трима различни лекари са ми го давали за третиране това /не че е голяма работа, имам откъде да си го взема / и никога не са ми искали пари, а не съм с връзки или нещо подобно. Както и да е, извинете, че разводних темата, просто ми стана интересно, не е кой знае какво.

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 28
Благодаря ви за мненията, сега остава да реша къде. Отделно си мислих и за Стара Загора имало клиника за дребни животни, но ще видим какво ще решим последно.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 554
Искам да благодаря на Kiss и змия отнсно препоръките за "Добро хрумване". Кастрацията премина успешно. Рошличка се възстанови за една седмица. Вчера бяхме на контролен преглед и докторът каза, че е "пушка", и така хиляди благодарности от нас. bouquet

Последна редакция: сб, 10 сеп 2016, 16:03 от erna

# 109
  • София
  • Мнения: 11 987
Искам да благодаря на Kiss и змия отнсно препоръките за "Добро хрумване". Кастрацията премина успешно. Рошличка се възстанови за една седмица. Вчера бяхме на контролен преглед и докторът каза, че е "пушка", и така хиляди благодарности от нас. bouquet

Радвам се, че всичко е минало добре.
Дано не ви се налага скоро да ви трябват доктори.

# 110
  • Мнения: 70
Искам да благодаря на Kiss и змия отнсно препоръките за "Добро хрумване". Кастрацията премина успешно. Рошличка се възстанови за една седмица. Вчера бяхме на контролен преглед и докторът каза, че е "пушка", и така хиляди благодарности от нас. bouquet

Поздравления! Много се радвам, че сме били от полза! Браво и за бързото възстановяване.
 bouquet Hug newsm44 animal037

# 111
  • София
  • Мнения: 1 554
Kiss, змия благодарение и на Вас, при рошличка нещата преминаха така успешно. За нищо на света не заменям "Добро хрумване", а като се сетя, че 90 % клонях към съвсем друга.....

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Здравейте отново! Нашата екскурзия мина и замина и е време да оставя отзив за хотелските услуги, предлагани от "Син Кръст", от които се възползвахме за нашите 2 котенца. Simple Smile

   Като цяло, ревюто ми е с изключително позитивна насоченост, макар предварително да имах определени резерви. thumbsup

   Най-големият плюс, който мога да изтъкна и който за мен лично осмисля на 100% гласуваното на клиниката доверие, е фактът, че взехме животинките си в изключително добро физическо и емоционално състояние, видимо още от първата секунда, в която ги гушнахме. Heart Eyes Няма как да пропусна да спомена, че при предишни наши пътувания, когато ни се е налагало да ползваме стационарните услуги на други клиники ("Централна Ветеринарна Клиника", "Грижа за тях", "Трифонов Ленд"), след завръщането ни, сме вземали животните си в далеч не толкова спокойно състояние. Този път контрастът беше очевиден. Котанчовците бяха относително релаксирани (естествено, имаше определен стрес и напрежение, но след прибирането в апартамента ни, нещата бързо се уталожиха, за разлика от друг път), изобщо не изглеждаха омърлушени, а за капак – едно от двете, което традиционно си е кльощаво и много трудно качва тегло, беше видимо напълняло само за седмица. Shocked Идея си нямам как са постигнали този ефект, но определено много се зарадвах да го видя с някоя и друга мръвчица отгоре по иначе крехкото му телце. Laughing Момичето и момчето, които отговарят за хотелските услуги в клиниката (запознахме се само с тях, иначе може да е имало и повече служители, натоварени с тези задачи), ни се видяха страшно позитивни и добронамерени – може би именно това е изиграло ключова роля, за да се чувстват любимците ни добре по време на престоя си в клиниката. Peace

   А сега, понеже съм педантична и дребнава натура (Mr. Green), ще споделя и малкото неща, които на мен лично не ми направиха добро впечатление и леко ме подразниха. Те са от изцяло административен характер, но все пак...:

   – Категорично отказаха да ни допуснат до помещението, в което държат домашните любимци. Ние искахме само да надзърнем за момент и да се убедим, че мястото, на което котьовците ни ще трябва да изкарат цяла седмица, е достатъчно подходящо и безопасно за целта, но получихме отказ, незнайно защо. От една страна, това леко ме притесни, но нямаше какво да направя. Някой назад беше писал, че хотелското помещение не е особено хигиенично и се носят неприятни миризми. Възможно е това да е причината вече да не пускат външни лица там, един вид – да не подриват реномето си – не мога да съм сигурна, разбира се, само спекулирам...;

   – Второто нещо, което не ми допадна, е, че може да оставяш и вземаш животинките си само до 19 ч. вечерта и няма никакъв вариант за по-късно появяване (сутрин не знам от колко часа́ започват работа). Ако си работещ човек, с нормално работно време, явно ще се наложи да излизаш от работа доста по-рано, за да можеш да ги "хванеш", преди да "затворят", ако си решил да оставиш любимците си вечерта преди пътуването... А да не забравяме, че клиниката е чак в "Панчарево". Казусът с вземането на животинките е още по-кофти, поне за нас. Дори и да се върнеш съответния ден, ако е минало 19 ч., трябва да чакаш чак до следващата сутрин, вместо да можеш веднага да видиш любимите си същества;

   – Последното, за което се сещам в негативен аспект, беше подаването на леко противоречива информация от различните служителки, които "хващахме" на смяна, и моментът с финансовата част на нещата. Така – още когато звъняхме, за да резервираме места за писанчовците, попитахме дали ще има някакво намаление, тъй като оставяме 2 животни наведнъж (в други клиники също са били склонни на подобна символична отбивка в цената, поради броя на любимците, които оставяме). По телефона ни казаха, че няма проблем и биха могли да ни направят 10% дискаунт от цената. Когато отидохме на място (около 10 дена по-късно) и решихме за всеки случай отново да попитаме, след доста дълго и ненужно смотоляване, което не знам защо беше наложително, тъй като ние съвсем деликатно попитахме нормален въпрос, ни беше обяснено, че подобна отстъпка може да ни бъде направена, само ако котьовците имат регистрации в тяхната система. Поясниха, че могат да им направят пациентски профили, но отстъпка ще ползваме от следващия път. Никакъв проблем, естествено, абсолютно влязох в положение и допуснах, че ние нещо не сме разбрали. Другото, което ги попитахме, беше дали все пак има някаква възможност да вземем пухчетата малко след 19 ч., тъй като ще тръгваме от Гърция ранния следобед и най-вероятно за съвсем малко ще изпуснем работното време на стационара. Точните думи на дамата на администрацията бяха: "Не, няма такава възможност, но като дойдете на следващата сутрин, ние, разбира се, няма да ви таксуваме една допълнителна нощувка.". Laughing По принцип, научила съм се да пускам покрай ушите си подобни увещания, дори когато съм в ролята си на купувач / потребител, тъй като много често, не само че забравят какво са говорили, а и едва ли не се опитват да изкарат мен лъжкиня. Та, точно една седмица по-късно отново бяхме пред клиниката, готови да вземем котанчовците си рано сутринта, и естествено, ни таксуваха и допълнителната нощувка, която уж щеше да е гратис. Mr. Green Научила съм се да не влизам в дребнави спорове и да си мълча в такива ситуации, защото, както казах, в България често те правят да изглеждаш като глупак, макар да си в правото си. Crossing Arms В момента на плащането, когато поисках от администраторката да направи картони на котараците ми, за да ползваме 10% отстъпка занапред, се оказа, че за целта можело да ползваме и клиентските карти, издавани от зоомагазин "Д-р Стефанов", с каквато ние по случайност разполагахме, но при предишното ни посещение, тази информация не беше спомената. Пак по случайност, носих картата със себе си и тъкмо тръгнах да я вадя от чантата, когато служителката любезно ме прекъсна: "Ааа, ама то няма как вече. Плащането мина, да бяхте казали по-рано, няма как да ви върна пари сега.". Mr. Green Laughing Е, как да кажа, като още по-преди това на мен никой не ми е казал. Rolling Eyes

   Уф, разписах се нещо... Ами, това беше, за друго не се сещам. Нека отзивът ми за клиниката се приема изцяло положително, казах вече. Peace Може би могат да поработят една идея върху административното си обслужване, за да угодят и на най-претенциозния клиентски вкус. Sunglasses Но иначе съм много, много доволна от клиниката, да продължават в същия дух! newsm10

# 113
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
А колко струва нощувката за 1 и 2 котарака?!

# 114
  • Мнения: 19 483
Повярвай ми, след опита ми с един-два други хотела за моето куче, Син кръст е на светлинни години напред! Хората /момичето и момчето/ които се грижат за животните са прекрасни и с добро отношение. За взимането до 19 часа - ами аз ползвах услугите на хотел, в който можеше да ги взема само в определен час, удобен на собственика, а самият хотел беше на другия край на София. За оставянето също - можело само вечерта, а не на другата сутрин - съответно хайде още 20 лева, въпреки че кучето на практика само е пренощувало. За допускане до клетките на животните няма да разказвам, такова нямаше. Касов бон разбира се не ни се издаваше, кучетата не бяха с възможност за ветеринарно обслужване ако се наложи. След като написах тези неща надявам се разбирате защо препоръчвам Син кръст пред който и да е друг хотел.

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
А колко струва нощувката за 1 и 2 котарака?!
  Ами, оказа се, че това, което ни казаха по телефона първия път, не е съвсем вярно – не правят отстъпка за брой животни, а само за такива, които имат регистрация в системата им. Иначе, цената за една нощувка на коте е 11 лв. С карта – 10% отстъпка. Peace

   milittana, да, и аз ще продължа да ги ползвам занапред. Peace

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 19:59 от The Black Cat

# 116
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
А вътре на едно място ли живеят всички котки?! Т.е. между всички има контакт и могат да се бият, да се  Whistling, да си прехвърлят зарази и прочие?

# 117
  • Мнения: 19 483
Не, не мисля. Не биха поели такъв риск.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
А вътре на едно място ли живеят всички котки?! Т.е. между всички има контакт и могат да се бият, да се  Whistling, да си прехвърлят зарази и прочие?

   Точно това ме глождеше и мен, след като не ме допуснаха до помещението, което служи за хотел. Т.е., ясно е, че няма как да живеят на "едно място", в смисъла, вложен от теб в тази фраза – демек, че са в клетки, в клетки са, ама дали, примерно, моите две котета не са ги сложили в една и съща клетка, за да спестят място (нещо, което категорично не бих искала да се случи, предвид че те не се разбират на 100%), нямам идея. Иначе, не е задължително да има пряк контакт между животните, за да е възможно болестите да се предадат – достатъчно е, че са в едно и също помещение, макар да са в отделни клетки. Но и аз не смятам, че биха поели излишен риск. Peace

# 119
  • София
  • Мнения: 346
аз съм виждала за кучетата -сградата е дълга като коридор и по средата си е коридор, а отстрани са преградени килийки със стени с размери около метър на метър или 1,5х1,5/не мога да преценя, нещо такова/, облицовани с плочки и метнато вътре едно дюшече. Но проблемът когато аз влизах/всъщност може и аз да съм споделяла назад/ е , че беше ужасно топло и задушно, проветрението ставаше през отворени малки прозорчета намиращи се високо на стената под покрива/виждат си се отвън/, които според мен са крайно недостатъчни и не позволяват движение на въздуха особено, и да -много миришеше, но това явно си е естествено при толкова животни на едно място. Моя кучо хич не обича жега и се задъхва само малко като е по топло или задушно в нас, а там не знам как би оцелял, затова и не го оставих, но уточнявам, че беше и в разгара на лятото. Ако е такова есенно време бих го оставила, прилично е иначе.
Много се изненадвам, че не са ви го показали, аз само попитах и веднага ме вкараха вътре. Това беше миналата година.

Общи условия

Активация на акаунт