Препоръчайте добра ветеринарна клиника в София

  • 136 626
  • 331
  •   3
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 8 571
И на двете места съм била по веднъж. В ЦВК повече никога няма да стъпя, в Многопрофилната бих отишла пак доста уверено, особено ако нашите ветеринари ме пратят при конкретен лекар там. Бяхме при Войчев и сме доволни, а доколкото знам апаратурата им е най-съвременната в България. При тях работи и ортопедът, който някога оперира кученцето ни с пателарна луксация - и на него вярвам заради личния си опит. Не съм твърде наясно, но сякаш са събрали добър екип.

# 316
  • Мнения: 2 687
а тези МВК към коя денонощна насочват? аз имам големи притеснения, ако стане нещо през нощта, какво да правя.

# 317
  • Мнения: 76
Може ли някой да сподели актуално мнение за Св. Антим? Ще бъда много благодарна😊

# 318
  • София
  • Мнения: 779
Може ли някой да сподели актуално мнение за Св. Антим? Ще бъда много благодарна😊
Здравейте, ние подещаваме д-р Добрева и съм доволна. И другите лекари са добри. Ходя там, защото клиниката е в квартала ми 😁

# 319
  • София
  • Мнения: 8 571
а тези МВК към коя денонощна насочват? аз имам големи притеснения, ако стане нещо през нощта, какво да правя.
Не съм ходила през нощта; знам, че имат стационар, та сигурно има някой дежурен. Но дали приемат пациенти... едва ли. Ако ми трябва да знам, щях да им звънна просто.

# 320
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
И на двете места съм била по веднъж. В ЦВК повече никога няма да стъпя, в Многопрофилната бих отишла пак доста уверено, особено ако нашите ветеринари ме пратят при конкретен лекар там.

Аз пък съм на обратното мнение. МВК нямат скенер, препращат към Централната ветеринарна. В Горна баня сякаш само в портфейла ти гледат, а не от какво реално има нужда домашния любимец, Чакахме 4 часа да ни приемат, а дойдохме с препоръка "по спешност", седяхме притеснени и с видимо болен домашен любимец, подминаваха ни всички като пътен знак, ама айде, никой не ни е длъжен, обаче за поне една купичка с вода да имаше, не само за нашето животинче, за всички които чакат 4 мин или 4 часа. Та ходих да взема пластмасова чашка, за да сипя вода. Не че не са мили и учтиви, особено хигиенистката е много добронамерена. За тези пари, които ни изтърсиха като сметка, насреща нищо не получихме - за какво са изследванията, резултата от тях, лабораторни анализи, нищо! Само касов бон с общата, силно кръгла, сума и доста повърхностна епикриза, ама нищо съществено в нея. Изтормозиха го с изследвания и ми го върнаха на парцал. Вода явно и по време на пребиваването не са му давали (над 18 часа), като го взехме, пи пет минути вода без да спре, после още и още. За храна и разходки даже не смея да се надявам.

Аз лично не бих повторила, пу-пу, дано да  не ми се налага. Докато бяхме там дойде проверка по оплакване от клиенти. Не знам, дано само аз да не съм имала късмет с неприятно отношение, най-вече към животното,
Редактирах, защото под влияние на емоциите не знам дали беше ясно.

Последна редакция: сб, 26 мар 2022, 16:18 от Радика

# 321
  • Мнения: 19 501
Като цяло забелязвам влошаване на ветеринарните услуги в годините, което според мен се дължи на претоварени клиники. Тези, които са добри и оборудвани. Не визирам гаражните кабинети, макар и те да имат своето място и там да работят понякога добри специалисти. Всеки ще предпочете при сериозен проблем клиниката и това е съвсем естествено. Аз за обикновени неща като ваксини и обезпаразитяване вече ходя при кварталния ветеринар, не ми се чака с часове по големите клиники а и там имат доста спешни и сериозни случаи в този момент.

# 322
  • София
  • Мнения: 8 571
И на двете места съм била по веднъж. В ЦВК повече никога няма да стъпя, в Многопрофилната бих отишла пак доста уверено, особено ако нашите ветеринари ме пратят при конкретен лекар там.

Аз пък съм на обратното мнение. МВК нямат скенер, препращат към Централната ветеринарна. В Горна баня сякаш само в портфейла ти гледат, а не от какво реално има нужда домашния любимец, Чакахме 4 часа да ни приемат, а дойдохме с препоръка "по спешност", седяхме притеснени и с видимо болен домашен любимец, подминаваха ни всички като пътен знак, ама айде, никой не ни е длъжен, обаче за поне една купичка с вода да имаше, не само за нашето животинче, за всички които чакат 4 мин или 4 часа. Та ходих да взема пластмасова чашка, за да сипя вода. Не че не са мили и учтиви, особено хигиенистката е много добронамерена. За тези пари, които ни изтърсиха като сметка, насреща нищо не получихме - за какво са изследванията, резултата от тях, лабораторни анализи, нищо! Само касов бон с общата, силно кръгла, сума и доста повърхностна епикриза, ама нищо съществено в нея. Изтормозиха го с изследвания и ми го върнаха на парцал. Вода явно и по време на пребиваването не са му давали (над 18 часа), като го взехме, пи пет минути вода без да спре, после още и още. За храна и разходки даже не смея да се надявам.

Аз лично не бих повторила, пу-пу, дано да  не ми се налага. Докато бяхме там дойде проверка по оплакване от клиенти. Не знам, дано само аз да не съм имала късмет с неприятно отношение, най-вече към животното,
Редактирах, защото под влияние на емоциите не знам дали беше ясно.
Ужас! Дано не ви се налага повече! А странното е, че все едно описваш моето преживяване в ЦВК. Накрая наистина няма да вярвам на никой от голяма клиника Sad

# 323
  • Мнения: 1 167
Повдигам темата

Клиника Добро Хрумване - скъпи услуги, но не и оправдани.

Едното ни коте преди почти 2 години почина там, то си беше за жалост с тежка диагноза и не успяха да го спасят. Доверихме им се и заведохме и другото си коте там, наплашени от здравослоните проблеми на предното за рутинна профилактика.

За преглед, пакет за кръвни изследвания платихме близо 300 лева. Котето имаше проблем със сълзящо око за това ни записаха и уж при специалист офталмолог - нищо, изобщо не се ориентира в някаква диагноза.

Прегледаха и зъбите, едното зъбче беше развалено и докторката, на която не знам името го натисна, изхвърча и каза “Извадихме го”, а тя го е счупила. Назначи някакви лечения с крем за венците, който няма как да появилият развален зъб…

Година и половина по-късно проблемът с окото стои, но си лекуваме котето в Пловдив. Най-вероятно се касае за инфекция от кучешки зъб, който води до проблеми с окото, а онзи уж изваден зъб се доказа на рентгенова снимка, че е счупен… От тях…

Да не говорим, когато котето ни почина в тяхната клиника ми донесоха материалите от операцията да съм ги видила, явно като доказателство, че са извършили операция на червата, абе… Грозна история.

Никога повече там. А клиниката им, която е в близост до центъра е потънала в мухъл отгоре до долу, за едноседмичен престой на котето и целящото лечение им платихме около 2000 лева, които изобщо не отговорят на условията… Тясно, гадно, мръсно, гнусно…

# 324
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 796
Повдигам темата

Клиника Добро Хрумване - скъпи услуги, но не и оправдани.

Едното ни коте преди почти 2 години почина там, то си беше за жалост с тежка диагноза и не успяха да го спасят. Доверихме им се и заведохме и другото си коте там, наплашени от здравослоните проблеми на предното за рутинна профилактика.

За преглед, пакет за кръвни изследвания платихме близо 300 лева. Котето имаше проблем със сълзящо око за това ни записаха и уж при специалист офталмолог - нищо, изобщо не се ориентира в някаква диагноза.

Прегледаха и зъбите, едното зъбче беше развалено и докторката, на която не знам името го натисна, изхвърча и каза “Извадихме го”, а тя го е счупила. Назначи някакви лечения с крем за венците, който няма как да появилият развален зъб…

Година и половина по-късно проблемът с окото стои, но си лекуваме котето в Пловдив. Най-вероятно се касае за инфекция от кучешки зъб, който води до проблеми с окото, а онзи уж изваден зъб се доказа на рентгенова снимка, че е счупен… От тях…

Да не говорим, когато котето ни почина в тяхната клиника ми донесоха материалите от операцията да съм ги видила, явно като доказателство, че са извършили операция на червата, абе… Грозна история.

Никога повече там. А клиниката им, която е в близост до центъра е потънала в мухъл отгоре до долу, за едноседмичен престой на котето и целящото лечение им платихме около 2000 лева, които изобщо не отговорят на условията… Тясно, гадно, мръсно, гнусно…
Ужас, такива суми, и такова качество на услугата, наистина звучи стряскащо. За Добро хрумване в центъра на София ли става дума? Аз съм ходила един път при тях, за консултация, но беше някъде в квартал Изток. Просто лекаря ми го препоръчаха, и за това отидох там.

# 325
  • София
  • Мнения: 8 571
В Добро хрумване Изток само рецепцията беше малко разочароваща, но пък кабинетът на невролога д-р Иванов, както и самият доктор, бяха чудесни. Да, платихме малко повече за прегледа, но човекът отдели повече от час да ни отговаря на всички въпроси и да ни обяснява кое как работи неврологично. Нямаше никакво чувство за претупване или за "хайде, че да приема следващия"... кучето ни не беше се отпускало толкова при лекар.

# 326
  • Мнения: 1 167
Ние отидохме в Добро хрумване с препоръча, бяха ни последната надежда, котето ни имаше минимален шанс. Не мога да кажа, че по тяхна вина е починало.

Но мизерията не мога да я преглътна, това беше преди година и половина, може за този период да са се избавили от гнусния мухъл. На фона на парите е срамота да се лекуват в такива условия животни. Целите стени бяха станали черни… Става въпрос за клиниката на ул.  Княз Борис 1, 125.

Другото коте го водихме в някоя от другите клиники, но не съм от София и съм зле с ориентацията. Там беше чисто и ново, нямаше мухъл. Но прегледът беше базов. Simple Smile

Като цяло най-хубаво е човек да не му се налага да посещава лекари и всички да сме здравия и животинките покрай нас. Simple Smile

# 327
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
За преглед, пакет за кръвни изследвания платихме близо 300 лева. Котето имаше проблем със сълзящо око за това ни записаха и уж при специалист офталмолог - нищо, изобщо не се ориентира в някаква диагноза.

Прегледаха и зъбите, едното зъбче беше развалено и докторката, на която не знам името го натисна, изхвърча и каза “Извадихме го”, а тя го е счупила. Назначи някакви лечения с крем за венците, който няма как да появилият развален зъб…

Година и половина по-късно проблемът с окото стои, но си лекуваме котето в Пловдив. Най-вероятно се касае за инфекция от кучешки зъб, който води до проблеми с окото, а онзи уж изваден зъб се доказа на рентгенова снимка, че е счупен… От тях…

Не знам какъв точно е случаят с вашето коте, но според моя опит, при проблемни развалени зъби, задължително трябва да се пристъпи към директна екстракция, иначе – бедите в дългосрочен план са гарантирани. Котките се хранят идеално и без зъби, особено когато това е било наложително, от медицинска гледна точка.
Добър лекар, експерт по денталните казуси, е д-р Асен Атанасов – препоръчван е от много хора. Peace Но е базиран в София, де...

# 328
  • Мнения: 1 167
Благодаря, проблемите зъби вече са извадени, но не в София. Даже вчера беше интервенцията. Simple Smile

# 329
  • София
  • Мнения: 13 167
Година и половина по-късно проблемът с окото стои, но си лекуваме котето в Пловдив. Най-вероятно се касае за инфекция от кучешки зъб, който води до проблеми с окото, а онзи уж изваден зъб се доказа на рентгенова снимка, че е счупен… От тях…
Благодаря, проблемите зъби вече са извадени, но не в София. Даже вчера беше интервенцията. Simple Smile
Ще се радвам, ако след време споделиш, дали окото е спряло да сълзи. И моят Киро е със сълзящо око и секрет в ноздрата от същата страна, а от тази страна горният кучешки зъб е пломбиран от споменатия д-р Асен Атанасов.

Общи условия

Активация на акаунт