Отговори
# 705
  • Мнения: 98
И ние сме с Лефакс, аз съм много доволна, може и да не са били колики, но давах от него и е добре вече. Свиваше крачета и нервничеше.

Пипи, бяхме едно към едно като вас, примирих се че кърмата ми е малко, дори и сега почти след месец, немога да я нахраня само с кърма, слагам я по 10 минути на всяка гърда и после дохранвам с АМ. Оттогава спокойствието ми се възвърна, 3 часа съм със свободни ръце и се чувствам отново човек! По-добре така отколкото да си мъча детето. Ще очаквам отговора на ЛЛЛ и аз.

В момета сме на дохранване с Фризолак 1, смятам да сменя с Лактана био, не че има проблем с фризото просто сравнявам двете млека по съдържанието. Може ли да ме посъветвате дали е удачно да сменя млеката, как ще повлияе на бебето.

# 706
  • Мнения: 334
От къде купувате Лефакс?

# 707
  • Мнения: 2 102
Coming -ето ги кодовете. За теб може би е Е03.8, а не Е03.9. :
Скрит текст:
E01.8   Други болести на щитовидната жлеза, свързани с йоден недоимък и сродни състояния
E03.0   Вроден хипотиреоидизъм с дифузна гуша
E03.1   Вроден хипотиреоидизъм без гуша
E03.2   Хипотиреоидизъм, дължащ се на лекарства и други екзогенни вещества
E03.3   Постинфекциозен хипотиреоидизъм
E03.8   Други уточнени видове хипотиреоидизъм
E03.9   Хипотиреоидизъм, неуточнен
E04.8   Други уточнени видове нетоксична гуша
E05.8   Други видове тиреотоксикоза
E06.5   Други хронични тиреоидити
E07.8   Други уточнени болести на щитовидната жлеза

# 708
  • Мнения: 37
От къде купувате Лефакс?

От Германия.

# 709
  • Мнения: 334
Така си и мислех, а как да се сдобия и аз?

# 710
  • Мнения: 345
Ние сме с коликинд и май няма ефект никакъв, лефакс тук ги няма така ли?

# 711
  • Мнения: 37
Аз мога да ти ги изпратя по DHL. Само трябва да питам дали може да се изпращат, защото е стъклено.

# 712
  • София
  • Мнения: 2 901
Лефакс ще пробвам и тази вечер, както ви казах - едно мило момиче ми даде от тяхното шише с наша спринцовка на пробваме, и ако подейства, ще си купя и аз - на нея ще й пратят от Германия цяло кашонче. Има разни хора, които снабдяват, имам телефон на едно момче в София - но при него 100 мл чисто ново шише е 45 лв, в Базар БГ гледам, че продават - нови опаковки по 50 мл и 100 мл съответно на цени от 25 и 35 лв нагоре... Скъпичко е, та затова не искам да купувам цяло шише, ако вземе че не действа и е поредния неуспешен опит за борба с коликите. Иначе до няколко дни ще дойдат шишенцата на момичето в София.

# 713
  • Мнения: 334
Coming 2 life мога ли да си пооръчам и аз на това момче една опаковка от 50 мл?

# 714
# 715
  • Мнения: 334
Май не може да се отвори от тук:(--spam070-

# 716
  • София
  • Мнения: 2 348
Въпрос към ЛЛЛ:
Здравейте отново от мен,
имам следния казус: До скоро малкия се наяждаше само от едната гърда, но от вчера и днес давам едната гърда...суче около 5-7 мин активно(със силиконови зърна, защото не иска да суче без тях) и после заспива.Прилагам компресията , която не съм сигурна дали правилно правя, защото и с нея не иска да суче.След това давам другата гърда, от нея суче малко, но актино.Слагам го да спи и почва да мрънка и да търси ядене, яде си ръчичките и реве. Смятам, че е гладен. Аз през това време цедя само първата гърда и не излиза нищо.

Как да увелича лактацията, защото не искам да додавам АМ, а явно не му стига на него...След много реване и гушкане заспива.
Но пък на всичкото това нещо памперсите са винаги пълни с пишко и ако, което  1-2 за денонощие.
Интересува ме също така зърната след засукването макар и със с.з. стават като формата на ново червило, какво значи? Бебеето може ли да стимулира гърдите да произвеждат мляко през силиконови зърна?
След какъв период от време храната , която аз съм погълнала отива в кърмата?


Здравей, gretalinka!
 В момента продължава ли бебето да е само на кърма или има включване на други течности? Продължава ли да суче редовно или прави и по-големи паузи между храненията? Нощем суче ли? Ако е само на кърма и продължава да пълни пелените, чудесно. А скоро, като отидете на консултация, ще си наясно и с наддаването (като се вземе предвид разликата в кантарите).
 
 Формата на зърното може да е изменена, ако силиконовите зърна не са в размера на твоето зърно. Така с вакуума само част от зърното успява да се изтегли навътре във фуниевидната част. А също и ако суче плитко и стиска с венците твоето зърно (което може да не причинява болка през силикона).

 Макар рецепторите на гърдата да са покрити със силикон и усещането да е затъпено, бебето може да стимулира производството на мляко и през силикона. Самото действие да изсуче млякото от гърдите е добра стимулация. Ако обаче зърното не е поставено добре или ако бебето не засуква добре, тогава за него е по-трудно да изсуче млякото, изморява се или се отказва преди да се е нахранило. И понеже не изсуква достатъчно мляко, производството също намалява.

 Ако имаш съмнения, че млякото е намаляло, би могла да включиш още някое кърмене, както и да изцеждаш след кърмене и двете гърди. Но е важно да обърнеш внимание на доброто позициониране и засукване. А то трябва да изглежда така, както и без силиконови зърна - бебето обърнато цялото към теб и плътно гушнато; зърното се подава към нослето и когато отвори широко уста, тогава бързо се притиска при плещите, за да се залепят гърдичките му за майката, а главата да остане леко отметната назад (зърното НЕ се вкарва в устата на бебето насила, а се изчаква да отвори широко уста, за да може да засуче дълбоко, без да сплеска зърното).
 Самото силиконово зърно се поставя така, че ако има изрязани части по периферията, те трябва да са там, където е нослето на бебето (за да може нослето да пипа гърдата на голо). Не се "нахлупва" на гърдата, а се прилепва, като се хване за периферията с двете ръце, извива се навън, като с пръстите, които държат периферията, се притиска и зърното, за да излезе въздуха от него. Поставя се на зърното и извитата периферия се връща обратно, като "се постила" върху гърдата, както ваденка ( или скрийн протектор  Wink ). За да залепне по-добре, може периферията да се навлажни с кърма или вода. Ако са поставени добре, с.з. не могат да паднат при навеждане.

 Когато зърното е поставено добре и бебето е засукало правилно, устата е широко отворена ( а не свита като за залъгалка); устните са извити навън, а изпъкналата част на с.з. е цялата в устата на бебето и не се вижда изобщо. Не се чуват цъкащи и цвъркащи звуци, няма разместване на зърното и губене на вакуум, а твоето зърно е вакуумирано в издължена форма вътре в силиконовия накрайник. Забелязва се активно сучене на бебето с бавни движения на челюстта и гълтане на мляко.
Колкото по-добре е засукало бебето, толкова по-лесно ще изсуче млякото. За това е важно както честотата на кърмене, така и засукването - за да се получи качествено изсукване на млякото и добра стимулация на гърдите.

 Силиконовите зърна могат да бъдат от помощ за кърменето, когато то не се получава по друг начин, но много майки предпочитат да ги ползват като временна мярка, като продължават с опитите да предизвикат бебето да засуче гърдата на голо. Ако предпочиташ да опиташ и ти, можем да обсъдим какво би могло да е от полза за тази цел.

# 717
  • Мнения: 321
newsm44Вестителска новина!! Мама Дени - Дейнджа днес е дала живот на голям бебо - 3,900 кг Simple Smile Да е жив и здрав малкия сладкиш  newsm30.[/color]
 Мамите от Варна вече са в пълен състав с бебета Simple Smile)

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 21:17 от Ana-Sofia

# 718
  • Мнения: 37
Честито бебе на мама Дени. Да и е жив и здрав и много да ги радва. Hug  bouquet

# 719
  • Мнения: 159
Браво на Дени и другите мамчета,да са ви живи и здрави бебчетата.Дени откъде го изкара тоя голям младеж,от тая крехка фигура.Ами то направо в сравнение с мен си беше направо като преяла Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт