Отговори
# 660
  • Мнения: 334
Вие почнахте ли да слагате играчки на бебето за количка или легълце? Знате ли кога се слагат? Нали бебетата вече с заглеждат?

# 661
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 761
Не знам колко е голямо твоето бебе, но моето още май не се заглежда. всъщност се, но според мен неосъзнато-не където наистина има нещо за гледане, а все в бели стени. Simple Smile

# 662
  • Мнения: 37
gretalinka Moje li da spodelish s kakyv krem se majesh za striite??

Izvinqvam se za latinicata.

# 663
  • Варна
  • Мнения: 4 948
gretalinka аз слагам. На 15дни беше, когато бяхме на ДК к педи каза вече да слагам и от няколко дни се заглежда. Днес ще ходя да му купя и активна гимнастика, за да го оставям легнал в нея и отгоре да има повече играчки. За началото е хубаво да са в червено, жълто, оранжево и по-шарени.

# 664
  • Мнения: 127
И аз слагам играчки не се заглежда в тези на количката, но пък ММ му направи подарък музикална въртележка за леглото, която е доста шарена от два дена гледам, че се втренчва в нея Simple Smile
Оф от 4 дни Симеон ака зелено и по воднисто, направо откачам, то не беше колики, не беше повръщане не беше чудо, сега акото не е както трябва, смених АМ защото от Лактаната почна да изригва като вулкан, сега е на Нан Сенсетив ама акото е кофти, не знам може ли от смяната на млеката да се промени акото и дали ще се оправи или пък е реакция от еспумизана, защото от както му го давам е с такова ако, Лефакса сякаш не му подейства, то не че еспумизана действа ама....
Днес сме на консултация надявам се ще се намери решение с акото и млеката  Confused

# 665
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 761
eli70o0, време ли е вече за акт. гимнастика? Явно човечетата си растат, а на мен все не ми се вярва. А в шезлонг слагате ли ги? Много седнал ми се вижда...
И да попитам за ваксините-сега нали ще е някаква 6 валентна и са казали, че ще се слага на 3-я месец, а не както досега 5-вал. на 2-я. Или поне свекъра така е разбрал. Имате ли инфо? Отделно, че ме гони такъв страх от ваксините  Cry Може ли някой, който ще ходи скоро при педи да пита?

# 666
  • Мнения: 127
elliee аз след час ще ходя и ще питам, на посещението в къщи педито каза, че следващия месец щяла да бъде някаква комбинирана ама не се впусна в обяснения, сега ще разпитам.
За шезлонга от втория ден е нареден в него, сега особенно с тея колики сутрин след хранене задължително се раздрусва там за да заспи и успокой  Mr. Green пък и като готвя и чистя ми е удобно да си го държа в него, за да му надувам главата докато си дрънча  Laughing

Едит:
Да не остана назад и аз включих три снимки на моя бебок към сладурите Simple Smile
http://avgust2014.snimka.bg/baby/bebenca.831030.33901918

Последна редакция: вт, 26 авг 2014, 12:19 от gerryll

# 667
  • Мнения: 3 806
Здравейте и моето лъвче Ивелин се роди на 20.08 след спешно секцио.През нощта ми изтекоха водите и имах контракции,но не се получи и при секциото се установи,че съм била близо до руптура на матката.Но вече гледам да забравя всичко и да се радвам на малкото човече на което по стар обичай от брат му почнаха и първите колики на 6 ден от раждането му.Но поне ги понася по кротко и не реве толкова плашещо.
Има малко жълтеница и е доста поспалив,но има желание да суче.Проблема е,че пак нямам кърма пуска по малко колкото да ме ползва за биберон и после дохранваме с АМ.
Някоя от вас дали е чувала за стимулиране на кърмата с лекарства или по точно с окситоцин,защото почвам да губя надежда,че ще се справя с това кърмене?

# 668
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте, момичета!

Докато ви четях (аз си ви чета най-редовно, но рядко стига времето и за писане), реших да се включа по някои теми:

Играчките за количка - още не съм сложила. Аз, честно казано, навън я извеждам с главната идея да поспи, и кокоренето й не се толерира  Mr. Green, а и си мисля, че наистина още не се заглежда много-много. Следя elliee, че бебетата ни май са на една възраст. Понякога ми ес струва, че гледа в нещо, а като я погледна по-отблизо, ми се струва, че гледа над него, и с 2те очи, та не е от кривогледство.

Да ви питам за праховете за пране, какви са ви наблюденията. Първоначално купих Сано Максима, както 1 време с другите 2 бебета и прах всичко с него. Да, ама, нещо не е както преди - преди си имаше остатъчен деликатен аромат, много нежен, по прането, а сега - като го помириша отблизо, мирише на изпрано, на чисто, но никакъв аромат сякаш. Пробвах с Тео Бебе - имах 1 опаковка, която ми подариха в родилния дом, ароматът, поне като го слагах в пералнята, си беше доста силен, но след като изсъхнаха дрехите - пак същото. Пробвах и с Персил Сенситив - пак тази история. Не знам. Вярно, че са бебешки, не бива да миришат кой знае колко, но пък да не греша аз нещо, уж мерително ги слакам както трябва. При вас как е? Имам и омекотител бебешки, но не съм слагала до сега. На мен, понеже съм постоянно с бебето, ли не ми мирише на бебе?

Мамите с хипо тиреиодизъм (Хашимото май беше), имате ли представа на какъв код е заболяването? На някоя, ако й е лесно, може ли да си види някой амбулаторен лист? Трябва да е с буква и някакви цифри после. Трябва даси презаверявам рецептурната книжка и ме върнаха, че кодът бил грешен или стар - токова ли не го знаят, да ми го оправят, ами ме връщат пак...

И ние ще сме с 6-валентната ваксина и нещо педиатърката обясняваше на ММ по телефона, че нямало ад се слага всеки месец, ами през месец ли, през 2 ли - то това е добре, че от сега й треперя здрава ли ще е, да не отлагаме ваксини. Но някой знае ли кога ще се слага и през колко време? Ние отложихме консултацията с 1 седмица, не ми стана ясно защо - май заради ваксините, нещо в календара, в договора... нали като мине инфото през ММ се губи... Някой има ли с ваксина вече? Да сподели, плииз!

# 669
  • Варна
  • Мнения: 4 948
elliee мисля за активна гимнастика заради играчките. За шезлона и ние сме вече е него и е много удобен за хранене, а и той много се кефи. Сега сме с такъв 0-6м и му е перфектен откъм удобство и извивка.

# 670
  • Мнения: 475
Здравейте мамчета!
Да се похваля и аз - моят малък принц Стефан се роди на 21.08 със планирано секцио -3250 кг и 48 см.
От вчера вече сме си в къщи и няма по голяма радост.Много е кротичък и спокоен.Изцяло сме на кърма и се надявам така и да си продължим.
Сега се връщам да ви чета,че доста сте изписали!

# 671
  • София
  • Мнения: 2 164
Явно мъжките майки сме по цял ден по цици, и ние така през час цокане...
Не сте само мъжките майки така  Laughing. Тази нощ имахме 3-часова фиеста, от 12 до 3. Кърмене, ритане с крачета, пъшкане и ръмжене.м Откъде взе сили това човече толкова да рита и да размахва ръце, не знам. А аз се бях настроила да спя блажено два три часа. Нъцки! Сутринта същата история, но два часа  Mr. Green.
Снощи я извеждам след едночасово кърмене /сучеше интензивно, не е спала/, на петата минута рев, обръща главата, хапе юмруци, глад... Аман! Кога ще намали продължителността на сукането не знам.
Кака й спеше с часове навън, и по кафета сме ходили, и на по бира сме сядали. Миналата седмица след доволно сукане отиваме в Маймунарника, с едното сядане - мрън, айде пак на цица. Вече имам чувството, че съм бетер дойна крава  Confused.

За белега от секцио - моят е тънък колкото игла и не смятам да го мажа с нищо.

За ваксините - в четвъртък сме на първата консултация и ще питам.

За играчките - бях писала, че вече стига тези на шезлонга и се опитва да ги удря, някой път успешно  Mr. Green. Определено се заглежда вече. Има и музикална въртележка над креватчето със светлини, много й харесва. Нощем докато суче се заглежда по сенките на стените. И мен си ме гледка като я гушкам  Heart Eyes.

gretalinka, много е мъничко още бебето да махаш нощното кърмене. Аз с голямата го махнах седмия месец след като я захраних шестия.

steli_3, браво на теб! Ти си нашата майка героиня  Wink.

# 672
  • Мнения: 334
До сега беше тук докито и каза, че сега понеже свършваме първия месец и трябвало да премахна едно хранене-демек нощното. Играчки след 3-тия месец. Абе то всяка различно казва, какво да ви кажа.
Даде ни Биогая за коликите и Витамин Д да пием.
Масажи да почвам да правя вечер и вода да съм му давала. Аз викам,че сме на кърма и не искам вода да давам..тя вика-ей много четете из тоя интернет:) хахах
Сега трябва и на отропед да ходим...чудя се как да отида, като ММ е на работа и неможе да си взима отпуска.
Гимнастика аз имам ама на нея пише, че е за 6-тия месец...сега само на шезлонга съм сложила една две играчки ама не ги гледа много , но пък е много удобен, че навсякъде го нося с мен:)
Най-голямото ми желание е да имам кърма до 6-тия месец...
АААааа докито ми каза, че можело да почвам да му давам сокчета, дали е нормално???

# 673
  • Мнения: 334
gretalinka Moje li da spodelish s kakyv krem se majesh za striite??

Izvinqvam se za latinicata.

Здравей,
слагам си на Lierac-Phytolastil. 20 ампули са около 60 лв, но казаха, че много добро действие имали.Сутрин и вечер се мажа. Дано има ефект, защото вече ми писна-цяла бременност се мазах и файда. Сега целия корем е като слънце:(

# 674
  • Варна
  • Мнения: 4 948
desism, честито! Наистина няма по-голямо щастие!
geryll пу пу пу! Голям сладур!
Хот Ели надявах се скоро да махне ношното хранене, а ти с тоя 6м направо ме шашна!  Laughing

За ваксините педи каза, е се слага на 2месеца, но още я няма ваксината и може да има забавяне. Каза и че не е фатално, защото така или иначе понякога има отлагане на ваксините. Дано не е много, че още оправяли имунизационния календар. За бебетата родени след 01.06 ое няма ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт