Отговори
# 675
  • Мнения: 156
desism Честито Simple Smile)) Да ти е жив и здрав малкия сладур Simple Smile))

gretalinka И аз цялата съм се нацепила  Cry и мисля да си взема на Мустела за след раждане с интензивно действие против вече съществуващи стрии уж имало ефект ама ще видим като си го взема и почна да се мажа.То е ясно ,че няма веднага да се заличат или че ще се премахнат напълно.Мисля след някоя друга седмица да отида на дерматолог да видим той какво ще ми каже и евентуално да се подложана на лазер за премахването им.Не остана място без стрия и без да съм се нацепила като леопард.Даже на места където не съм вярвала че може да се появи стрия  Laughing

Нещо ни хващат и нас коликите.За сега не са много силни но бебока не спира да се свива и гърчи и от време на време продължителен рев.Педиатърката ни изписа биогая,давам му сутрин като се събуди и допълнително му взех и чай от копър на Хип.Леко го успокояват ама да видим до кога.

Препоръчайте ми крем за раширени вени и спукани капиляри който да става за кърмачки.Че след бременноста краката ми са ужас ... все пак бях качила около 30 килограма и тая тежест направи краката ми на нищо.Всички ми казват ,че след бременноста краката се оправят ама много не ми се вярва зареди това по-добре да почна да ги третирам с нещо ,преди да е станало късно.

# 676
  • Мнения: 438
gretalinka Moje li da spodelish s kakyv krem se majesh za striite??

Izvinqvam se za latinicata.

Здравей,
слагам си на Lierac-Phytolastil. 20 ампули са около 60 лв, но казаха, че много добро действие имали.Сутрин и вечер се мажа. Дано има ефект, защото вече ми писна-цяла бременност се мазах и файда. Сега целия корем е като слънце:(

С първата бременност третирах стриите с тези ампули - ефект 0. Единственото, което направиха е, че избеляха и не се виждаха толкова, но и без ампулите с времето пак щяха да избледнеят. Дано при теб да помогне. Сега мисля да си взема маслото на Палмърс, някой казва,че действало добр, а и е значително по евтино. Абе то спасение вече няма, но пък да не стоим със скръстени ръце и да си кажем, че все пак се опитвааме да направим нещо по въпроса   Grinning

# 677
  • Мнения: 438
gretalinka Moje li da spodelish s kakyv krem se majesh za striite??

Izvinqvam se za latinicata.

Здравей,
слагам си на Lierac-Phytolastil. 20 ампули са около 60 лв, но казаха, че много добро действие имали.Сутрин и вечер се мажа. Дано има ефект, защото вече ми писна-цяла бременност се мазах и файда. Сега целия корем е като слънце:(

С първата бременност третирах стриите с тези ампули - ефект 0. Единственото, което направиха е, че избеляха и не се виждаха толкова, но и без ампулите с времето пак щяха да избледнеят. Дано при теб да помогне. Сега мисля да си взема маслото на Палмърс, някой казва,че действало добр, а и е значително по евтино. Абе то спасение вече няма, но пък да не стоим със скръстени ръце и да си кажем, че все пак се опитвааме да направим нещо по въпроса   Grinning

Някой ползва ли капките Абоколикен и вижда ли ефект от тяях. Ние сме на Колкинд, с леко подобрение на коликите, но днес педи каза да почнем тези, че в тях имало и нещо си болкоуспокояващо. Тези колики направо ще ни разбият, то сън не му остана на това дете, спи  15тина минути и хоп дисконфорт. Събуди се, по ревава си и пак заспива и така до следващия път, който е отново след 15тина мин.

# 678
  • Мнения: 35
Здравейте, да се похвалим и ние с първа месечинка.Днес бяхме на ДК, пораснали сме с 3 см. качила е 900 гр.Но толкова много плака горката, че не можах да си задам въпросите и бързах да се прибера.Изписаха ни Витамин Д и казаха, че следващият месец ще ни бият ваксина.
Имаме си колики, които от няколко дни преминаха в силно ръмжене, пръцкане и почервеняване, но без плач.Не се разминахме и с гъбичките в устата, мазахме с Фунгостатин(Дактарин гел доколкото разбрах вече не го внасяли).От два-три дни имаме и бебешко акне, него го мазах с крем Здраве-бебе, но док днес каза да ползвам нещо друго, защото бил много мазен newsm78.Ще мажа с А-дерма.Аз вода/чай давам от както сме се прибрали от родилното.

Честито на всички мами които вече гушкат своите бебенца, да са им живи и здрави.На чакащите успех и безпроблемно раждане.

# 679
  • Мнения: 37
gretalinka Moje li da spodelish s kakyv krem se majesh za striite??

Izvinqvam se za latinicata.

Здравей,
слагам си на Lierac-Phytolastil. 20 ампули са около 60 лв, но казаха, че много добро действие имали.Сутрин и вечер се мажа. Дано има ефект, защото вече ми писна-цяла бременност се мазах и файда. Сега целия корем е като слънце:(


Аз пък не си виждам корема от стрии  Mr. Green Mr. Green
Ще си ги взема тези ампули, но аз още не съм родила.След раждането ли се използват??

Последна редакция: вт, 26 авг 2014, 15:46 от Emine Mijarkova

# 680
  • София
  • Мнения: 2 164
АААааа докито ми каза, че можело да почвам да му давам сокчета, дали е нормално???
gretalinka, дори педиатрите от "старата школа" дават сокчето от третия месец. Не ми се иска да прозвуча рязка или груба, но ми се струва, че твоята педиатърка се опитва да си измие ръцете. Ти би ли дала сокче на това малко, още неузряло стомахче? После не колики ще има, ами чудо. Много се дразня значи, що за "доктори" има  ooooh!. Бебата се размрънка, извизнявай, влез във форум Кърмене да попрочетеш малко повече за кърмените бебета.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 110
здравейте, да се разпиша и аз-ние се кърмим почти постоянно са ми на гърдите, те така и заспиват. по принцип са кротки, но от 2 следобеда са неспокойни-захапят зърното, дърпат се, пуснат го и рев. таман да успокоя единия, почва другия и се изнервям, а знам че трябва да съм спокойна за да са и те, но не се получава. кърма имам, но те искат само голямата струя, не искат да цокат, мързеланковци .
ох оплаках се, кажете вие как ги преспивате-аз редовно ви чета, но ми е трудно да пиша, дори сага единия е в мен.
честито на новите майчета   bouquet

От опит с близнаци ще ти кажа - кърмех ги последователно, първо ревливия, после търпеливия. Simple Smile Приспиване на ръце не съм практикувала с близнаците, сега така правя с бебето, но тя е една... Приспивах ги като леко люшках горното ниво на кошарките или в кошниците за кола, пак люшкане. Общо взето - зор, но се свиква. И аз се изнервях, но няма как, бебетата са две, ръцете на мама - само две. Успех!

За ваксината (6 валентна) казаха, че я няма, дори не разбрах за кой месец е предвидена... Ако продължи да я няма каква ще ни слагат не знам.  newsm78

# 682
  • София
  • Мнения: 721
Момичета днес станах мама на Грета, която се роди 3. 340 и 48 см.  bouquet

# 683
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 761
Да ти е жива и здрава!
Момичета, имам този шезлонг, дали няма някакъв вариант да става по-полегнал? Има отдолу една снадка, ако е възможно ще е там, но не мога да разбера. Моля, ако някой го има да се включи.

# 684
  • София
  • Мнения: 2 348
ЛЛЛ все по-трудно засуква моето момче. Имам чувството, че не суче правилно. Суче по-малко и заспива, каквото и да правя. Определено не суче ефективно. След 15 или 30 мин пак му давам, защото е гладен. Кърмата му тече отгоре, но той не може да захапе. Чудя се да взема ли от силиконовите зърна дали биха ми помогнали в случая и на коя марка съответно. Пробвах и със спринцофка да дам доизцедената кърма, но дори не я преглъща.

Здравей, silver_f!
 Понеже при вас имаше промени в последно време, сега какво е последното положение? В момента бебето с какво се храни, колко често, нощем храни ли се? Ако има дохранване, с какво предлагаш млякото (споменаваш за спринцовка, друго ползваш ли, освен нея? Залъгалка ползва ли? Продължава ли да пълни обилно памперсите, както преди? Вода или чай приема ли? Имали ли сте след изписването контролен преглед от педиатъра и ако да, той какво мисли за общото състояние на детето?

 Когато предлагаш на бебето да суче, то какво прави? Ще си цитирам предложенията за друга майка, да провериш има ли нещо, което можеш да подобриш при вас ( или ако не се получава, защо не се получава):
Скрит текст:
- удобна поза при теб, без напрежение в гърба или ръцете или краката;
 - бебето обърнато с цялото тяло към теб, а коремчето и гърдите са долепени за теб плътно;
 - бебето настанено в прегръдката така, че зърното да е една идея по-високо от устата (да сочи към нослето или "мустака") независимо в коя от позите се кърмите;
 - подсещаш да отвори уста, но закачваш бебето само  когато отвори широко уста.
 - при засукване не се навеждаш към бебето, нито натискаш главата на бебето към теб, а притискаш плещите му към себе си (главата остава свободна леко да се отметне назад и бебето да подходи към гърдата с брадичката);
 - сменяш пози, докато откриеш "вашата" Ето идеи (бебето е голямо на тези снимки, но дава някаква яснота за позите) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106752.0
 - биологична поза на кърмене ( 8-мата снимка от горния линк) Ти удобно полегнала назад, а бебето е "захлупило" гърдата. Така с тежестта на главата си може да засуче по-дълбоко. Като внимаш бебето да не е твърде високо, а зърното да е една идея над устата или на нивото на устата. Може да се нуждае от подкрепата на ръката ти встрани за допълнителна опора на главата. Ето по-подробно обяснение на позата http://lllbg.org/2013/07/biologichno-hranene/ . А това може да е интересна за теб статия във връзка с позата http://lllbg.org/2013/07/karmene-instinkt-instruktsii/ (в тази статия на снимката се вижда как обичайно застава бебето, малко встрани от зърното. Сантиметрите до зърното то самО може да си ги извърви и да се настани на него).
Ето и още една идея за поза, при която по-лесно се закaчва бебето - "кръстосана люлка". Гушкаш бебето така, че ако кърмиш на лявата гърда, държиш с дясната ръка. С дланта си държиш бебето за тила, а тялото му се поддържа плътно от предмишницата ти. С лявата ръка придържаш гърдата удобна за засукване. Ето снимка:
Скрит текст:


 Един от най-ефективните начини за разбуждане на бебе е да се съблече голо. Можещ да опиташ да го кърмиш само по памперс, а след като засуче, веднага да започнеш да прилагаш компресията, за да му тече мляко и да не заспива. Спомена преди, че не си сигурна, че я правиш добре, а когато опитваш да я прилагаш, намираш ли да има ефект и бебето да започва да гълта мляко? По време на кърмене можеш да навлажняваш лицето му с мокра ръка или мокра кърпа, да масажираш стъпалата му или рамото от вътрешната страна при вратлето.

 Ако бебето суче трудно от гърда ( а и от шише, както беше споменала преди), силиконовите зърна най-вероятно ще затруднят допълнително сукането и бебето ще се изморява още по-бързо. Ползването им често се свързва с неефективно сучене и намаляване на млякото заради усложняването на "упражнението" сукане. Все пак има случаи ,в които майката и бебето се справят добре с ползването им и ги ползват като временен вариант, докато продължават тренировките и със засукване на гола гърда. Ако решиш да опиташ, обърни внимание на размерите (да е максимално близък до размера на твоето зърно; на дебелината ( да са максимално тънки) и да бъдат изрязани така, че нослето  (или брадичката и нослето) да може да докосва гърдата на голо.

 При ползването на спринцовка бебето трябва да се гушка максимално изправено. Спринцовката да е от меките, които нямат накрайник за игла (водят се спринцовка за лекарства за бебета). Насочва се към бузката, а не към гърлото и се дозира съвсем малко мляко, като се дава време на бебето да си го придвижи към гърлото и да преглътне. Ако бебето е будно и си уверена, че е гладно (а не отказва да преглътне, защото няма апетит), можеш да опиташ да натиснеш леко с пръст отдолу под брадичката, където е мекото под езика (ако натиснеш при теб, ще усетиш надиск под езика). Това предизвика езика да направи движения като за преглъщане.

 [/color]

# 685
  • София
  • Мнения: 2 348
Въпрос към ЛЛЛ- Имам остра болка в гърдите като иглички, все едно някой ме реже с нож чак изтръпва от време на време,на какво може да се дължи това.Редовно си кърмя ,гледам да ги редувам двете гърди,имам чувство се са препълнени и гледам да се цедя колкото мога ,но все текат.В началото беше гъста и жълта кърмата ми а сега избледня с времето и цветът и е като на прясно мляко това нормално ли е?  newsm78

Здравей, sesil!
 
 Острата болка вътре в самата гърда ли е или по зърната? Кога я усещаш - по време на кърмене, веднага след кърмене или между храненията? Забелязваш ли някаква промяна по зърната ( да са разранени или да сърбят или да имат промяна в цвета, да лъщят като гланцови? Забелязва ли се при бебето да има бели полепи в устната кухина (не малко побеляло езиче от кърма, а кремчести петна, които не се махат при опит да се отстранят) или афтички? Случайно да имаш вагинално течение или ти или бебето да сте пили антибиотици след раждането? Възможно е да става въпрос за млечница, ето статия за нея, да свериш дали можеш да припознаеш симптомите при теб: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31105.0 Ако намираш сходства, най-добре да те погледне лекар и да прецени какъв точно е проблема и как да се лекува. Лечението трябва да бъде при майката и при бебето едновременно, дори при бебето да няма симптоми. Кърменето може и е желателно да продължи през времето на лечението. Ако изцеждаш кърма, не е подходящо тя да се съхранява, защото гъбите издържат на ниска температура и след време, ако се ползва, може да предизвикат отново инфекция.

 При препълнени гърди от полза е по-често кърмене, за да се дренират добре гърдите. А ако след това остава голямо количество мляко ( или ако гърдите се препълват между храненията и усещаш дискомфрот), би могла да изцедиш малко, но наистина малко мляко, само колкото да усетиш облекчение, а не до край. Ако гърдите се изцеждат до край, те биват предизвикани отново да произведат повече мляко.
 А спонтанното изтичане на мляко с времето може да спре напълно или само да намалее и да се появява само когато бебето засуче. За да не цапа дрехите, можеш да ползваш подплънки за кърмачки, които се поставят в сутиена.
 Положителния ефект от такова спонтанно изтичане е, че тези жени рядко могат да имат проблем със запушени канали  Peace

 Вида на кърмата, който описваш е напълно нормален. Той може да се променя с порастването на бебето, според сезона или дори според цвета на храните, които ядеш. Може да се различава от кърмата на всички майки около теб и това е напълно нормално.  В началото коластрата е гъста, за да може с минимална доза да задоволи нуждите на бебето, което има много малко коремче. Жълта е, защото има силна концентрация на един от многото антиоксиданти в нея, който придава жълтооранжев цвят. С времето концентрацията става по-слаба, количествата се увеличават и цвета избледнява.

# 686
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз също имам въпрос към ЛЛЛ. Днес е 10 ден от раждането на нашето бебче. Основно я кърмя / от 2 дни не съм давала добавка/. Преди малко ходихме при педиатъра ни, правихме пробно кърмене, т.к. се оказа че не само че не наддава, ами е свалила още 50 гр. откакто сме си вкъщи. На пробното кърмене педиатъра ни каза, че нищо не суче и трябва да минем на АМ. Не разбирам как, ако е гладна не плаче след кърмене, а си заспива, нааква по 3-4 памперса на ден и е спокойна?!

Здравей, buba77 и честито да е бебенцето ви!

 Измерването при педиатъра за първи път ли е при него? Ако отчитате от теглото в родилния дом, много е вероятно да става въпрос за разлика в кантарите. А разликата понякога е много съществена (с 200-300 и повече грама). Също е важно дали се отчита наддаване спрямо най-ниското тегло, до което е спаднало бебето.

 Контролното кърмене също не дава особена яснота какво се случва с кърменето. Това е едно единствено кърмене, което се случва в неестествена обстановка, а това се отразява както на спускането на млякото, така и на поведението на бебето. Често допълнителното напрежение при майката, сякаш е на изпит дали кантара ще покаже желаните цифри, допълнително пречи на отпускането на млякото, а напрежението се предава и на бебето и то може да откаже да суче толков, колкото по принцип би сукало вкъщи. Друга важна подробност е, че не е важно колко изсуква бебето за едно хранене, а колко приема общо за денонощие, защото също както големите хора, бебетата понякога имат силен глад и голям апетит, а друг път посукват малко, само за задоволяване на жажда или слаб апетит.

 Дори ако бебето не изсуква достатъчно мляко, това не означава непременно, че трябва да се премине на АМ, защото има много техники, които помагат на бебето да получи нужното. Ако прецениш, че има нужда от това, можем да го обсъдим.   Дали бебето изсуква достатъчно мляко разбираме по резултатите:
 - когато бебето суче, забелязваш активно сучене с гълтане на мляко. И сученето не ти причинява болка.
- пълни пелени ( Ако е само на кърма, успява да напишка поне 5-6 пелени да денонощие с безцветна и без неприятна миризма урина [ ако приема и други течности, като вода, чай, глюкоза напишканите памперси не са показател за сито бебе]
 - ака поне 2-3 пъти на денонощие кашесто изхождане без неприятна миризма.
 - има влажни лигавици в устата и очите
 - има добър тургур на кожата (като се притисне или щипне, веднага се връща в нормално положение, не остава притисната)
 - когато бебето е будно, е жизнено и активно, не е отпуснато и летаргично
 - наддава на килограми и сантиметри (като се има предвид разликата в кантарите. За това може да обмислите контролно мерене на същия кантар след 5-7 дена или да отидете в родилния дом и да поискате измерване на кантара, на който е мерено бебето при изписването. Ти и бебето имате право на безплатен преглед в рамките на един месец след раждането в болницата, в която си раждала) и е в добро общо състояние (оценка на общото състояние може да даде педиатъра, но за да е максимално обективна, би било добре да я даде преди да види какво показва кантара и контролното кърмене Simple Smile ).

За да си спокойна, че си позволила на бебето да изсуче толкова мляко, колкото му е необходимо, би могла да обърнеш внимание на следните:
 - кърмиш бебето винаги, щом подаде сигнал, дори да е скоро след последното хранене; А ако не се събужда за хранене така, че да суче поне 8-10 пъти за денонощие, би било добре да се разбужда в първите седмици.
 - предлагаш и втората гърда, щом изсуче първата;
 - ако бебето суче вяло и много спи, а малко време отделя за активно сукане с гълтане на мляко, прилагаш компресия на гърдата и мерки за разбуждане (ако намираш бебето да има проблем с активното поведение на гърда, ще обясня компресията и ще предложа мерки за разбуждане);
 - не предлагаш залъгалка (когато бебето суче залъгалка, по-късно подава знак, че е гладно и ако това се случва редовно млякото намалява. Също ако е задоволило рефлекса си за сучене, би сукало по-вяло на гърдата)
 - не предлагаш други течности, освен кърма от гърдата ( или ако държиш да предлагаш, те да са в минимални количества) - когато бебето получава достатъчно кърма, то получава и нужното количество течности, и е добре хидратирано. Ако пие големи количества вода или чай  (особено ако е подсладен), това дава фалшив сигнал за насита и запълва част от коремчето. Така се забавят сигналите за глад и като суче приема по-малко кърма.

 Ако нещо в горната информация те смущава или намираш да има проблем при вас, пиши какво точно се случва, за да предложим конкрети идеи.

# 687
  • Мнения: 321
Честито на всички нови мами! Да са ви живи и здрави бебетата!

Имам въпрос - падна ни пъпчето, но насила, ЛЛ го дръпна с памперса в неделя. Днес го намерих паднал, но има нещо жълто и течно по средата. Слагам спирт. Достатъчно ли е? Колко време се обработва? Лепенки слагат ли се? На лекциите ги отрекоха, ама знам ли...

# 688
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Как усещаш гърдите си към момента? Как изцеждаш гърдите - с помпа или на ръка и колко пъти за денонощие? Как се храни бебето към момента - на гърда или от шише или по друг начин? Колко кърмения имате за денощие? Какво се случва, когато сложиш бебето на гърда?

Aidin
, много ти благодаря за отговора Hug.поне малко се успокоих, че правя каквото трябва..
А иначе към момента чувствам гърдите си по-меки, но пълни.По принцип те са от малките размери и може би не събират голямо количество кърма.Бързо омекват от сукането, но след двадесет минути отново са твърди..Изцеждам ги само сутрин и вечер за около десет минути под душа на ръка, а през деня с ръчна помпа на Авент, след всяко кърмене, като количеството както писах е по-скоро капки.Днес успях да изцедя 40мл.,но бебка не я бях кърмила повече от три часа,защото спеше.Бебето към момента се храни с кърма от двете гърди, като засуква доста добре и около десет минути чувам,че преглъща сочно..След това започва леко да се унася и да засмуква по-слабо.На денонощие се храним около десет пъти, като около шест след кърмене давам АМ и изпива между 40 и 60 мл-.


Здравей Сърчице,
Благодаря за отговорите. Размера на гърдите няма отношение към възможността за кърмене. Ако правилно разбирам, вече нямаш проблем с гърдите си - меки и спокойни са, без твърди участъци, зачервявания и болка? Естествено е преди кърмене да се усещат пълни, след кърмене да се усещат меки и спокойни. Втвърдяването на камък, означава, че по-скоро има повече кърма от колкото е нужна. Обикновено в такава ситуация именно честото кърмене помага за регулирането на лактацията спрямо потребностите на бебето.

Чудесно е, че бебето ти суче добре и че чуваш как преглъща. А какво те навежда на мисълта, че е нужно да дохранваш с АМ. Обмисляла ли си мерки за премахване на добавката от АМ и преминаване изцяло на кърма? Би ли споделила, какво е рожденото тегло на Цвети, колко е било най-ниското измерено тегло и колко е към момента, ако сте я мерили скоро?

Много е добре, че предлагаш и двете гърди на едно хранене. Би могла да обърнеш внимание на това дали Цвети успява да изсуче добре първата гърда преди да й предложиш втората. Така тя би могла да достига до повече порции по-задно мляко, което е богато на мазнини. Тук има повече информация за това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.0

 Обичайно е след кърмене да няма какво да се изцеди. Доизцеждане на гърдите, обикновено се прави с цел допълнителна стимулация – тогава, когато има доказан недостиг на кърма. Ти споделяш, че малко време след кърмене, гърдите ти отново са пълни. Би могла да предлагаш на Цвети да суче допълнително, всеки път, когато усещаш гърдите си по-напрегнати – тека хем тя ще получава допълнителни порции кърма, хем тя със сукане ще стимулира лактацията, дори по-добре от помпата.

В случай, че е по-поспалива или заспива на гърда преди да се е нахранила, някои от идеите на Skrech, по-конкретно компресията на гърда може да ви помогнат:





 Сънливо бебе и вяло сучене може да се окаже затрудняващо нормалното протичане на кърменето, но бебето може да се разбужда, като се кърми голо по памперс, навлажнява се лицето му с водичка, с масажи на стъпалата и по рамото. Може да му се помогне да получи по-лесно мляко като се прави и компресия на гърдата:

 
  Ето как се прави:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=3683
 и видео http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content&view=article … ips&Itemid=13
 Накратко: Изчакваш да настъпи момента, в който започва да гълта по-рядко или да задремва, обхващаш гърдата с цяла длан (палец отгоре, другите пръсти отдолу) - близо до основата на гърдата, а не отпред при ареолата. Притискаш гърдата между пръстите си силно, но така, че да не боли и държиш притиснато. Ако се получи добре, бебето започва да гълта мляко. Когато спре да движи челюсти, отпускаш. И повтаряш така няколко пъти компресията, като следиш правилото - притискаш постоянно ( а не "помпаш"), докато бебето движи челюсти и отпускаш, като спре да движи челюсти.
 А когато и компресията спре да действа, предлагаш другата гърда. После и там можеш да приложиш компресия, ако има нужда. Също можеш да сменяш гърдите по няколко пъти.
Ако и това не е достатъчно, може да се дохранва със система за хранене на гърда (тънка мека тръбичка( която се купува от санитарни аптеки) се прикпрепва към гърдата, а в другия край се потопява в мляко. Така бебето суче гърда, а получава лесно допълнителна доза мляко. Ако имаш желание да опиташ, ще дам по-подробни обяснения и видеоматериали как става това.

 

 

Надявам се информацията да ти е полезна. Ако имаш въпроси, не се колебай да ги зададеш.

  bouquet

# 689
  • Мнения: 334
gretalinka Moje li da spodelish s kakyv krem se majesh za striite??

Izvinqvam se za latinicata.

Здравей,
слагам си на Lierac-Phytolastil. 20 ампули са около 60 лв, но казаха, че много добро действие имали.Сутрин и вечер се мажа. Дано има ефект, защото вече ми писна-цяла бременност се мазах и файда. Сега целия корем е като слънце:(


Аз пък не си виждам корема от стрии  Mr. Green Mr. Green
Ще си ги взема тези ампули, но аз още не съм родила.След раждането ли се използват??

Да, ампулите са за след раждане, а по време на бременност е гела на Lierac за стрии.
Надявам се да имат ефект.Похвалиха ми ги много.

Общи условия

Активация на акаунт