Пилинг с трихлороцетна киселина (TCA) ?

  • 6 479
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам някой правил ли си е пилинг с трихлороцетна киселина и има ли доволни? Имам белези от акне, с което почти се преборих, а и кожата ми е склонна към омазняване. Ходих в Токуда и лекарката ми препоръча този пилинг. Из интернет пише, че благоприятено повлиява всичките проблеми, които имам аз, като основната ми цел е премахването на белези. Обаче преди да се навия исках да се допитам и до някой минал през това, защото знам, че пилингите могат да бъдат и опасни и да те обезобразят за цял живот.  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 887
Изчакай да дойде есента и да няма силно слънце. Иначе има и други видове пилинги, аз преди години си правих билков, но там по-голямата част от цената беше разни кремчета за поддържане на кожата след процедурата, които трябва задължително да купиш от тях. Трихлороцетният пилинг е по-силен от гликоловия със сигурност, и вероятно по-ефективен. Зависи и от концентрацията на самата киселина също така. Обикновено само 1 пилинг не е достатъчен, правят се поне 2-3, като трябва да мине достатъчно време между тях.

# 2
  • Мнения: 56
Мой близък е с голям проблем от белези. Какво представлява тази процедура, къде може да се направи, колко струва и изобщо ще помогне ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 887
Ами нищо кой знае какво - намазва се кожата с киселината, стои известно време, после се неутрализира. Това води до изгаряне на кожата, но това изгаряне е контролирано, до каква дълбочина да стигне. В близките дни кожата започва да се лющи и пада и на нейно място се появява нова. Има различни видове пилинги - лазерен, с киселина, билков. Правят ги дерматолозите. Важно е кожата да се пази от слънцето, за да не се получи трайна пигментация.

# 4
  • Мнения: 4
Какъв е шанса за трайни увреждания? Било то от лош лекар, киселина или други фактори? Защото да обезобразят лицето ми за цял живот, не би било добре.  newsm78

# 5
  • Мнения: 56
Каква е цената на процедурата и къде в София може да се направи?

# 6
  • Мнения: 2 045
С тази киселина е най-дълбокият , най-ефективният, но най-болезненият пилинг, като ще ти трябва месец да се възстановиш.
Ето повече за химичния пилинг, киселините, които се използват и различните видове за тези, които се интересуват! - http://legrano.bg/himichen-piling
На мен ми предстои да си правя най-лекият, но чак зимата.
Попринцип повечето дерматолози го правят ( правят го и козметици, но никога не прибягвайте до тяхните услуги, защото те могат да ви обезобразят ). Цената на повърхностният пилинг в повечето случай е около 60 лева на процедура, като трябват поне от 5 до 10 процедури. Иначе този, за който говори авторката се прави само една процедура (ефекта трае до 10 години) , но за цена не знам.

Последна редакция: вт, 12 авг 2014, 19:52 от Coral_2013

# 7
  • Мнения: 4
Мисля, че в Токуда е 80лв на процедура.
Дали ще има положителен ефект?  Thinking

# 8
  • Мнения: 304
Здравейте! Аз за да не правя нова тема, да питам може ли да се направи пилинг само на част от лицето, не на цялото, при положение че има само една проблемна зона на него?

# 9
  • Мнения: 3 827
може да се прави само на една част от Лицето , да ...

Здравейте! Аз за да не правя нова тема, да питам може ли да се направи пилинг само на част от лицето, не на цялото, при положение че има само една проблемна зона на него?

# 10
  • Мнения: 32
С тази киселина е най-дълбокият , най-ефективният, но най-болезненият пилинг, като ще ти трябва месец да се възстановиш.
Ето повече за химичния пилинг, киселините, които се използват и различните видове за тези, които се интересуват! - http://legrano.bg/himichen-piling
На мен ми предстои да си правя най-лекият, но чак зимата.
Попринцип повечето дерматолози го правят ( правят го и козметици, но никога не прибягвайте до тяхните услуги, защото те могат да ви обезобразят ). Цената на повърхностният пилинг в повечето случай е около 60 лева на процедура, като трябват поне от 5 до 10 процедури. Иначе този, за който говори авторката се прави само една процедура (ефекта трае до 10 години) , но за цена не знам.
Благодаря, за интересната информация   bouquet
Тази информация трябва да се разпространи и в някои други теми, че четох, как една козметичка щяла да премахне лунички с химически пилингт  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт