Каква сокоизстисквачка да взема - марка, функции

  • 17 114
  • 27
  •   1
Отговори
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Здравейте!
Решила съм да взема сокоизстисквачка за вкъщи. Споделете от кои марки и модели сте доволни. Какво е хубаво да има като функции? Искам да става за твърди и меки плодове и зеленчуци, за цитруси. И да е максимално лесна за обслужване.  Crazy
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 4 585
И аз се интересувам от същото, цените им са много скъпи, а аз имам в къщи цитрус преса и искам само за моркови. Оглеждам се за нещо 50-на лева, но няма.

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Аз предпочитам да е някоя утвърдена марка - Филипс, Бош например. Бих дала и повече от 50 лв.  Peace

# 3
  • Мнения: 780
И аз мисля, че е добре да се заложи на хубва марка в този избор.
Нашата е такава http://www.technopolis.bg/b2c/details/823763/P11130404/Sokoizstiskvachka-
Много сме доволни. Почиства се лесно, има много голяма част за отпадъци, т.е. може да направи много сок, не е шумна, без никакъв проблем прави сок и от меки и от твърди плодове и зеленчуци. Ние я ползваме всеки ден. Недостатък е, че цитрусите трябва да се белят, за разлика от стандартните цитрус преси.

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Цитрусите при всички положения е добре да се белят или да се измиват мнооого добре, защото ги обработват с много препарати за да ги съхранят по-дълго време.
Тази и аз я бях загледала иначе или някаква подобна...  Grinning

# 5
  • Мнения: 6 549
Хоп и аз тук  Mr. Green
Напоследък все си мисля за някаква сокоизстисквачка, блендер или смути мейкър. Обаче не знам кое точно, кое какво прави...имам чувството, че доста си приличат. Искам да прави нещо по втечнено, да не е прекалено гъсто. Първо да кажа, че нямам 100-200 лв. за подобно нещо  Confused До към 40 лв. нмога да дам, но ми трябват съвети и насоки. Не ми трябва да е голямо, напротив малко, функционално, лесно да се почиства и да не е ръчно. Попаднах на някои предложения из нета.
1. Блендер за 35 лв. Изглежда ми много практичен, няма да заема място, точно с 1 чаша (не ми трябва повече)
Скрит текст:

2. Пак блендер за 20 лв.
Скрит текст:

3. Цитрус преса/сокоизстисквачка - 35 лв.
Скрит текст:

4. Смути мейкър се води това за 40 лв., но ми е адски симпатично. Нямам представа дали работи добре  newsm78
Скрит текст:

5. И още един блендер 30 лв.
Скрит текст:


И така...каква точно е разликата м/у сокоизстисквачка и блендер...че и смути мейкър  Laughing Laughing На мен ми се струва, че все едно и също правят и са доста сходни като начин на приготвяне.
Някои има ли някакъв такъв уред, може ли да коментирате и да дадете мнения  Praynig На кое бихте се спрели вие?

# 6
  • Мнения: 4 585
Има разлика,едното прави сок, другото пюре. Зависи бистър сок ли ти трябва или смес за шейк.

# 7
  • Мнения: 6 549
Май по към сок клоня...в крайна сметка просто искам да пия нещо по-здравословно и витаминозно, а това може да стане само като смеся няколко плода с такъв уред

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Значи ти трябва сокоизтисквачка.  Peace

А за цитрусите трябва да има цитрус-преса ли? Ако няма такава в комплекта, значи ли, че не може да се прави сок от цитруси?  newsm78

# 9
  • Мнения: 6 395
Много съм доволна ето от тази. Още 2000 си купих първата, като студентка, след това остана при майка ми, сега с бебето и бременността си купих пак такава. Много добра машинка, на много добра цена  Peace Компактна, лесно се чисти, много добре изцежда плодовете .....супер е

Сокоизстисквачка & Цитруспреса TAURUS LIQUAFRESH


http://www.technopolis.bg/b2c/details/828174/P11130404/Sokoizstiskvachka-

# 10
  • Мнения: 4 585
Звезден^Прах аз много харесвам таурус като марка, моята сокоизт. също беше тази марка. Сега търся да си купя нова, тази как се справя с моркови, сока бистър ли е?

# 11
  • Мнения: 6 395
Перфект е за морковчета, зимата това пия основно с ябълки и грейпфрут  Peace

# 12
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
А за да не прави пяна какво трябва да има сокоизтисквачката? Имаше едни сокоизтисквачки по комунистическо време, отгоре 1 пръст пяна правеха и помня, че въобще не харесвах сока заради пяната.

# 13
  • Мнения: 10 499
Ние ползваме тази http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … okoizstiskvachka-, но не  прави бистър сока и има пяна понякога, не винаги. Иначе страхотно изцежда и бързо, не мога да й смогна с плодове. Лесно се почиства, на моите хора им харесва сокът, така че мога да кажа, че за момента съм доволна от нея  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 681
Моята е ROHNSON R 425

Справя се доста добре с всичко - морковчета, цвекло, плодове. Не съм я пробвала на ягоди, ама сигурно и там ще се справи добре Simple Smile.

Последно тази събота си бях купила червено цвекло от един хипермаркет и си направих сокче с него, да изглеждаше като течна кръв, но за сметка на това стана супер  Grinning

Има си две скорости, аз обикновенно ползвам само II скорост, ама и на I си върви добре.

Мие се лесно и до колкото знам става и за съдомиялна (още не съм пробвала да й мия частите там).

Общи условия

Активация на акаунт