Умеете ли да използвате ескалатор??

  • 27 623
  • 1 193
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 1 802
Абе много добре знам какво искам да кажа - въпроса е, че не разбирам какво всъщност казваш ти - тези 2 минути - защо са ти решаващи!? Нали така или иначе си по-рано!? Ако закъснееш с 2 минути и изпуснеш метро, а следващото е след 10 минути - какво ще се промени!? Ще си там не 40 мин. по-рано, а само 30!? Явно нещо аз не схващам!? newsm78
Още тъпоумия ?
Важни са ми защото трябва да седна и да закуся,

Виж сега - много добре знаеш, че написах това преди да се върнеш и да реактираш поста си и да ни обясниш как закусваш и т.н. Т.е, когато все още говорехме само за пътуването. А за квалификациите и начина, по който спориш - може би трябва да се замислиш на какво са признак!

# 1 021
  • Мнения: 559
Поредната с тупоумията  Mr. Green Колко пъти да ти се казва на теб, че никой не бяга по стълбите, а вървим! Малко трудно е да се бяга по такова нагорнище, а когато има хора е абсурд да бягаш! Хората вървят и никой не ти говори за бягане.
И на кое казваш каприз ?  На това, че трябва да съм на работа по рано ? Знам че в Бг сте свикнали или да закъсняване, или да пристигате на минутата, но това при мен не е прието, така че каприза не е мой.
Ако говориш за закуската, в 5.30 сутринта биологичния ти часовник не ти позволява да закусиш... да не говорим че започвам работа в 8 и ако съм закусила в 5.30, това означава че в 10 вече ще съм гладна... а както ти казах, при нас никога не се знае кога ще имаш почивка, а ако не си ял- просто не можеш да работиш.


А за тези думи - ти сама ме попита риторично " Да не бързам ли?" и разказа маршрута си  - не съм те питала аз по каква причина бързаш  - т.е. ти сама искаше да ми докажеш, че твоите причини са много основателни, но не успя.

Обяснявам се тъй като някои не можете да си представите, че освен вашето ежедневие, може да съществува и друго! Опитай се да погледнеш малко по далеч от носа си! Някои бързат, други не ... аз не съм седнала да обвинявам тези които не бързат защо не бързат, а просто гледам да ги задмина  Peace

# 1 022
  • Мнения: 559

А с куфарите и чантите да се надбягваш по ескалатора каква е разликата-освен че стъпалата на ескалатора са по-високи и едновременно с това прескачаш чантите на тези, дето не тичат, а стоят?
Хахаха

 
Чантите на тези, които не бързат също се намират в дясно, пред тях  Mr. Green Никой не си оставя чантата или куфара, така че да задръстват пътя!

# 1 023
  • Мнения: 14 478

А с куфарите и чантите да се надбягваш по ескалатора каква е разликата-освен че стъпалата на ескалатора са по-високи и едновременно с това прескачаш чантите на тези, дето не тичат, а стоят?
Хахаха

 
Чантите на тези, които не бързат също се намират в дясно, пред тях  Mr. Green Никой не си оставя чантата или куфара, така че да задръстват пътя!
Има едни специални пътеки за чантите по летищата-там си е широчко. Не съм виждала хора да бягат с куфари в ръце по ескалатори на летището. ... Wink А ако там няма дублираща стълба-ок, ясно е че ще се стои вдясно. Но ако има дублираща стълба каква е разликата дали ще бягаш по ескалатор с куфар или по стълба? Даже по ескалатора е доста по-трудно, защото е тясно и трябва да носиш куфара пред себе си....кофти упражнение.

# 1 024
  • Мнения: 559
хахахха ти вече въведе правилото, че ако има стълби и стоенете в дясно не е задължително ?
Разбери, че дори да има стълби хората с куфари и чанти си ги държат пред себе си, а не до тях така че да задръстват пътеката ! И какво пречи ако съм с сак, който е на рамо, да вървя по ескалатора?

Какви са тия ленти за чанти ? Wink

# 1 025
  • Мнения: X
Темата явно е обречена, спрете се вече, че взе да става нелепо.

# 1 026
  • Мнения: 559
То в Бг всичко е обречено ...няма да се очудя ако скоро премахнат забраната за пушене  на обществени места и се задължат всички да пушат  Mr. Green

# 1 027
  • Мнения: 14 478
И какво пречи ако съм с сак, който е на рамо, да вървя по ескалатора?

Какви са тия ленти за чанти ? Wink
Ако си със сак на рамо и вървиш по ескалатора (широк не повече от метър) или трябва да тежиш 20 кила и сака да е мъничък или да си сам самичка на въпросното съоръжение...

Ленти за чанти няма-има движещи се пътеки (доста по-широки от ескалаторите) и движещи се рампи. А и самото движение и архитектурата на летищата и гарите, както и чекирането на багажа така са организирани, че рядко се налага на хората да влачат обемист багаж точно  по ескалатори (просто защото е адски неудобно)-сигурно си наясно с това.

# 1 028
  • Мнения: 559
Хайде спри се малко! Ето ти снимка на екслатор в софийското метро! Както виждаш могат да седят двама човека един до друг, като единия е пълен!
Не разбирам какъв ти е проблема да седиш в дясно, след като така или иначе не бързаш за никъде и стоиш на едно място, да пропускаш тези които искат да вървят.
Пътеката е широка, точно толкова колкото са широки ескалаторите в Лондон!





Ето ти снимка и от Лондонското метро. Снимала съм днес когато се прибирах от работа. Погледни как са наредени в редица хората, макар никой да не вървеше на горе....

 

Последна редакция: вт, 19 авг 2014, 23:26 от tier

# 1 029
  • Мнения: 14 478
Хайде спри се малко! Ето ти снимка на екслатор в софийското метро! Както виждаш могат да

Ето ти снимка и от Лондонското метро. Снимала съм днес когато се прибирах от работа. Погледни как са наредени в редица хората, макар никой да не вървеше на горе....


Не знам колко пъти повторих и потретих, че в метро без дублиращи стълби трябва да се стои отдясно.
Но така и не разбрах, ако има дублиращи стълби какъв ти е проблема да слезеш или да се качиш по тях? Ето това не схващам!

# 1 030
  • Мнения: 559
Правилото за седене в дясно го има независимо дали има дублиращи стълби или не, така че тези които не искат да спазват правилото би трябвало да отидат на стълбите. На стълбите всеки върви където си иска, така че вие ще продължите да се гъчкате и да се блъскате както сте свикнали, а тези които искат да седят в дясно ще продължат да си седят в дясно, без някой да им нарушава реда Peace
По този начин, смятам че и двете страни ще са доволни и всеки ще продължи кой както си иска  Mr. Green

# 1 031
  • Мнения: 351
Правилото за седене в дясно го има независимо дали има дублиращи стълби или не, така че тези които не искат да спазват правилото би трябвало да отидат на стълбите. На стълбите всеки върви където си иска, така че вие ще продължите да се гъчкате и да се блъскате както сте свикнали, а тези които искат да седят в дясно ще продължат да си седят в дясно, без някой да им нарушава реда Peace
По този начин, смятам че и двете страни ще са доволни и всеки ще продължи кой както си иска  Mr. Green

Ти, па не разбра ли? Те обичат да си се возят ( по средата на ескалатора ) и никоя човешка сила не може да ги спре  Mr. Green

# 1 032
  • Мнения: 559
Разбрах едно, че на българина му е по лесно да пречи нарочно, отколкото да пусне бързащите да преминат.

# 1 033
  • Варна
  • Мнения: 4 221
А аз разбрах, че е по-лесно да обиждаш, отколкото да вникнеш в доводите на другите. Поне за бързащите в темата.

# 1 034
  • Мнения: 559
Макар да се изписаха  69 страници, така и не видях нито един довод, защо не искате да седите в дясно и какво толкова ви пречат бързащите  Mr. Green
Единственото, което чух е да ходим да бързаме на стълбите, което няма как да стане, тъй като там има такива като вас, които искат да си вървят където си искат и да не се съобразяват с никой и придвижването става къде къде по бавно!

Общи условия

Активация на акаунт