Анемия и бременост?

  • 1 260
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 107
Имах анемия в петия месец, оправих се с желязо на ампули и не се повтори до края на бременността. Синът ми имаше тежка жълтеница, но при нас е наследствена.

# 16
  • Мнения: 2 309
Хемоглобина почна да ми пада в 7 месец. Пих Малтофер Фол, после Легофер, но независимо от това, той бавно и славно си пада. Последния път беше 102. Сега пия Тотема - ампули и даже днес бях на изследвания да видя как се развиват нещата, но още не са излезли резултатите, тъй че незнам дали има ефект.

# 17
  • Мнения: 505
И аз имах анемия и пиех фероградумет и ампули Тотема и се опревих тъкмо за раждането. Малката имаше жълтеница от 2 до8 ден,но не виждам връзка с мойта анемия newsm78

# 18
  • Мнения: 213
И аз бях с много нисък хемоглобин.Изписаха ми хапчета-Сорбифер Дурулес и за месец всичко се оправи,даже лекарите бяха супер изненадани колко много се е вдигнал хемоглобина ми за толкова кратко време и ме накараха да повторя изследванията че да не би да е объркано нещо,но се оказа че няма грешка ,а организмът ми се е повлиял доста бързо от това лекарство.Както са ти писали има и ампули,но лично според мен са по-неприятни от хапчетата!Малката се роди със жълтеница/то няма как да е без абсолютно никаква/,но беше много лека!А ти не се притеснявай за това,хапвай си повечко черен дроб,жълтък,спанак и други обогатяващи организма с желязо.

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 11:40 от chica22

# 19
  • Мнения: 1 440
Анемията в последните месеци на бременността е съсем нормално, но не трбва да се пренебрегва. Трябва да се вземат мерки ако хемоглобинът падне под 110 (нормално е 120-160).Чувала съм, че се изписва пак фолиева к-на, но за по-тежките случаи може би трябва нещо по-силно. Препоръчва се консумация на месо, защото е източник на т.нар. кръвно желязо, което мисля се усвоява по-лесно. Иначе богати на Pb са черният животински дроб, телешкото месо, пълнозърнестите и бобовите храни и др.Трябва да се знае обаче, че върху усвояването на Pb влияят и др.фактори като кафе, чай, газирани напитки...Трябва да се наблегне на вит.С.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
I аз имам по рождение.Пиех желязо, малкия нямаше жълтеница Simple Smile

# 21
  • Мнения: 953
Аз имам нисък химиглибин по принцип. Забременях с 90. Пих ТОТЕМА, гадна е, но е вълшебна, веднага го вдига. В средата на 9 мес. отново беше 90 и 1 седмица пих ТОТЕМА и влезнах да раждам с 120. По време на раждането получих кръвоизлив и ме изписаха с 78, ами ако имах нисък химоглобин, щеше да се наложи кръвопреливане. Мисля, че химоглобина е много по- важен за майката при раждането. Жълтеницата при децата е нещо нормално.

Общи условия

Активация на акаунт