Половината отмина, с Януарче, ще се гушнем тази зима..6

  • 25 660
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Момичета, честита ни нова темичка! Много хубави емоции в нея!
Аз, обаче, да споделя нещо, което днес цял ден ме притеснява. Нищо не усещам - нито обичайната тежест, нито неудобството като лежа по гръб. Даже коремът ми е спаднал днес. Дори като легна по корем, не ме подпира така, както друг път.
Иначе нямам болки, кървене или нещо от сорта. Но не ме напуска чувството, че нещо не е наред. Какво мислите?

# 46
  • Мнения: 66
Момичета, честита ни нова темичка! Много хубави емоции в нея!
Аз, обаче, да споделя нещо, което днес цял ден ме притеснява. Нищо не усещам - нито обичайната тежест, нито неудобството като лежа по гръб. Даже коремът ми е спаднал днес. Дори като легна по корем, не ме подпира така, както друг път.
Иначе нямам болки, кървене или нещо от сорта. Но не ме напуска чувството, че нещо не е наред. Какво мислите?
Мамини вълнения Simple Smile. Всичко е наред, не се притеснявай. Това е най-хубавото време от бременността, отминали са първите  месеци на безспокойство, дискомфорт, повръщане, напрежение в гърдите и др. екстри. Все още коремчетата са поносимо леки, хормоните са относително балансирани, време е да се наслаждаваме на бременността си. Нека не се вглеждаме в себе си постоянно и да си причиняваме стрес. Да бременеем щастливо...

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
 


Хубав уикенд на всички мамчета, нека желаещите да се запишат сред нас в 1-ви пост ми пишат на лични данни.
През седмицата ще ходя и аз на преглед.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Добро утро!
Разхлади сеее! newsm44

sheri85- welcome

За отоците по краката-за сега нямам такива,но с предната бременност имах отоци и се пооправяха от вдигане на краката във всеки удобен момент,студени душове на краката,пиене на много мин.вода "Девин"-със син етикет/по препоръка на лекар/и........разходки!Да,след ходене пеша отоците изчезваха.
А защо не с розов???
Розовата Девин е изворна,т.е.с много ниска минерализация,а синята е всъщност минерална вода и в състава и има вещества които имат лек диуретичен ефект.
Иги-в такива филми се вкарвам и аз доста често Hug .И мисля че няма да се успокоиш до като не видиш бебо.Искам да кажа отиди на лекар /макар и в спешното да е/ за да си спокойна!

# 49
  • Мнения: 66
Момичета, помощ! Вчера ММ напръска със Саво против мухъл гардероба, че беше плъзнал навсякъде! Аз не бях вкъщи докато той пръска, но се прибрах може би 20-30 минути по-късно. Всички прозорци  бяха разтворени, но пак миришеше много силно. Усетих изтръпване на езика и горчивина в устата. Възможно ми е това да увреди бебето /в 5-ти месец съм/. Не съм спала и много рев изревах..не намерих кой знае каква информация колко е вредно и как точно вреди на детето.. Cry

# 50
  • Мнения: 205
Iggiberry и аз постоянно се вкарвам във филми, утре сме на ФМ и дано всичко е наред, надявам се таткото да може да излезне от работа да дойде да го види Simple Smile

karena1 що не звъннеш на твоя доктор и да не го питаш.

# 51
  • Мнения: 636
Момичета, помощ! Вчера ММ напръска със Саво против мухъл гардероба, че беше плъзнал навсякъде! Аз не бях вкъщи докато той пръска, но се прибрах може би 20-30 минути по-късно. Всички прозорци  бяха разтворени, но пак миришеше много силно. Усетих изтръпване на езика и горчивина в устата. Възможно ми е това да увреди бебето /в 5-ти месец съм/. Не съм спала и много рев изревах..не намерих кой знае каква информация колко е вредно и как точно вреди на детето.. Cry

Нищо ти няма, аз редовно вдишвам най-различни силни препарати докато мия тоалетната и банята или кухнята.... Спокойно  Peace

# 52
  • Мнения: 286
Момичета, помощ! Вчера ММ напръска със Саво против мухъл гардероба, че беше плъзнал навсякъде! Аз не бях вкъщи докато той пръска, но се прибрах може би 20-30 минути по-късно. Всички прозорци  бяха разтворени, но пак миришеше много силно. Усетих изтръпване на езика и горчивина в устата. Възможно ми е това да увреди бебето /в 5-ти месец съм/. Не съм спала и много рев изревах..не намерих кой знае каква информация колко е вредно и как точно вреди на детето.. Cry

Не се паникьосвай миличка, най-вероятно нищо му няма. Едва ли едно вдишване е фатално или дори опасно, все пак не си пила Саво нали? Тогава бих се безпокоила. Има мами, които работят във фризьорски салони и други такива и дишат по цял ден химикали и пак при тях има "някакъв риск" за плода, който в повечето случаи е преувеличен.

# 53
  • Мнения: 66
Благодаря ви момичета! Нямате си и на представа облекчението, което ми носят думите ви. Нямам връзка с лекаря си в момента, ако имах нямаше да занимавам никой. Благодаря ви  Hug Май стреса, нервите и тревожността са по-увреждащи   newsm78

# 54
  • Мнения: 34
Здравейте момичета,

  Тази седмица се върнах от морето и бързам да ви предупредя какъв ужас преживях! Макар, че бяхме само за 3 дни ме хвана някакъв вирус, който просто ми разказа играта  Confused. За цялата си бременност не съм повръщала толкова, не можех да задържа 1 капка вода. Завършихме в една частна клиника, която беше пълна с болни деца. Кошмар! Лекарката ми каза да се радвам, че не съм в начална бременност можело да стане голяма беля. Та така ..в момента съм добре , знам че много ще подминат зова ми /аз по принцип все си мисля, че точно на мен няма да ми се случи   Mr. Green / , но повече на море-пари да ми дават няма да стъпя!! Crazy 
    Чувствах се длъжна да ви предупредя   bouquet . Хубав ден на всички!

# 55
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 952
И аз чета в момента във фейса, че ни предупреждават за летен вирус. Бързо се оправяй напълно. Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 779
Аз на 25-ти заминавам за две седмици на морето, просто го обожавам  Heart Eyes  Grinning
Вече няколко пъти ходих за по една седмица и се чувствах страхотно Wink
Докторката всеки път ми казва какъв хубав тен имам, въпреки че не се пека, стоя по цял ден под чадъра, но пак имам много тен  Sunglasses
Вируси има навсякъде, не мога да седя в стерилна среда все пак, но благодаря за съвета все пак   bouquet

# 57
  • Мнения: 636
Че то редовно предупреждават по новините, че по БГ Черноморието сега е по-опасно и че водата също не е никак чиста, ако гледате новини ще знаете Simple Smile

# 58
  • Мнения: 488
Добър ден, мамчета Simple Smile
Ей преди малко се прибрахме от дълго гости при нашите кумове.
Изкарахме си много добре, водих детето на басейн няколко пъти, но аз не посмях да се цъмбурна шантава работа съм аз  Joy
В Благоевгад също беше адската жега, непоносима... Но пък такава рязка промяна в темпеатурата също не е хубаво, сега ми са ледени крачетата, ще трябва да слагам чорапки.
И аз напоследък много рядко усещам бебчето, но си го обяснявам, че сега не му е тясно и му е комфортно и за това не се "обажда"  Whistling

# 59
  • Мнения: 73
Поздрави и от мен! Редовно ви чета, ама с писането  Embarassed Относно притритеснениета мисля , че всеки по различен начин възприема и реагира на нещата около себе си. Аз с първата бременост сякаш бях по-голям непукист, но сега направо чак ме се притеснявам , постоянно ме е страх да не се случи нещо с бебчето. Докато бях на морето и аз треперх да ме не лепне вируса , ММ го хвана , но се размина само с разстройство. Сега се крия от жегите, абе в общи линии не си давам много зор и това е.
Предната нощ няколко пъти се събуждах защото ръцете ми бяха изтръпнали, много е неприятно, случвало ми се е един път ама 4-5 пъти  newsm78
Другата седмица и аз съм на лекар и така ми се иска вече да знам пола Laughing

Общи условия

Активация на акаунт