От ПУ в НБУ (спец. Право)

  • 3 938
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 213
Привет!
Реших да се преместя в НБУ от ПУ (Право), някой запознат ли е с акредитирането на изпитите (интересувам се какъв процент от издържаните изпити да очаквам да ми признаят)  Rolling Eyes
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 196
Отиди в отдел студенти на втория етаж в НБУ, там ще ти кажат с точност какво се признава и какво не Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 213
ходих, ама не получих много конкретна информация, нещо бяха в ремонти. За самото преместване разбрах как седят нещата... Ама корени ще хвана докато чакам академична справка от ПУ, после в НБУ не се знае колко ще се мотаят нещата...както и да е, мерси все пак Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 196
Охх ами то сега е август месец, всичко живо е в отпуск, направо питай кога ще има някой в департамент право, най-добре директора да е там, той да ти ги изчисли. По принцип към 80% трябва да ти признаят , ако не и повече, но определено ще имаш да взимаш изпити, със сигурност езикови изпити, както и компютърни, които са задължителни за всички специалности за НБУ, освен ако не си магистратура. Ще те посъветвам да разпиташ, колко е легитимно ,,правото,, в НБУ, защото преди години имаше проблем.

# 4
  • Мнения: 413
Аз уча Право в Нбу. Университета си е достатъчно уважаван. Коя година си в ПУ?

# 5
  • Мнения: 1 196
Здравей white jasmine, аз съм завършила НБУ преди 6 години, и за университета мога да кажа само добри неща! Но преди няколко години се чу по медиите, че правото в НБУ не го признават за официално, защото всичките преподаватели по право не били щатни служители, а по закон трябвало да бъдат такива. НБУ не отрекоха, също така е факт,че завършилите право в НБУ, по-трудно си намират работа по специалността,точно заради това което ,,гръмна,, по медиите.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 213
Не би трябвало да е вярно, защото университетът е официално акредитиран до 2018 ако не се лъжа. Предубедени хора има винаги. Ама кофти юристи има от всички университети, даже така възхвалявания СУ

# 7
  • Мнения: 413
В такъв случай се надявам завършилите там да бъдем работодатели, а не да търсим. В крайна сметка изпита за адвокатска колегия е един и същ за всички ВУЗове. Нбу към днешна дата има договори и с чуждестранни университети,така че дипломата ни е абсолютно призната.

# 8
  • Мнения: 413
Искам да кажа само,че и в СУ има платено обучение за "Право" и цената е 1650лв. на семестър.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 213
в ПУ тарифата е към 3600 на година за платено обучение... държавната поръчка влязохме трудно, ама след нас още 100 човека, които името не могат да си напишат + чужденци (предимно турци) които успешно си взеха устните изпити (на български) в 3-ти курс Wink а не могат да разговарят на бг

# 10
  • Мнения: 1 196
Serenity__bg, За съжаление нещата в България са така, въпросните турци най-вероятно са си ,,платили ,,  под масата и са заели местата на наистина кадърните и знаещи хора!!! Аз затова преди години реших да уча в НБУ, поне там няма плащания под масата. Бях ходила да кандидатствам в Свищов и като отидох там, ами те всички знаеха каква тема ще се падне, даже някои ми предложиха да ме свържат с нужните хора и срещу заплащане да влезна специалността която искам...  Shocked Shocked

# 11
  • София
  • Мнения: 1 213
Мен ме е яд, защото преди 4 години, когато кандидатствах реших да се запиша в ПУ, а не в СУ (защото ме приеха и на двете места от първо класиране), по финансови причини, защото нямаше как да се издържам в София, а тогава за задочно не исках и да чувам, както и да е. Та, утрепах се да уча за изпити, да треперя колко ще изкарам...и за какво? Да се подиграват с мен като с пълен идиот. Дотук успеха ми е 5,37, но тъй като не ми дават 3 изпита (за единия съм си виновна аз, за другите два се заяждат) и пропуснах една година. Айде моля, направиха ме на луда в тоя смотан ВУЗ. Утре си пускам документите в НБУ и се надявам простотиите да са далеч по -малко.

# 12
  • Мнения: 1 196
В НБУ, определено няма да пропуснеш година заради не взети изпити. Там такова нещо просто няма, но ти вече си запозната с нещата сигурно  Wink Единствения минус на НБУ са високите такси, но пък дори и редовно обучение ще можеш да работиш, не се искат заверки за присъствие. А и още нещо НБУ нямат общежития, а квартирите не са евтини, едно време имаше вариант да те настанят в студентски град ,само че при по-високо заплащане от другите студенти и то много трудно ставаше. Един съвет, ако имаш възможност отиди на общежитие в Ст. Град, аз живях на квартира, и проблемите и разправиите са много повече, пък като си на квартира не виждаш нищо от студентството. От Ст. Град имаш 2 директни маршрутки за НБУ  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 1 213
Благодаря за информацията, но слава богу нямам проблем с местоживеенето, не плащам наем, но и  не живея толкова близо до НБУ като че ли, даже май от вкъщи няма и подходящ транспорт, та ще се наложи да се ползва колата. Само губенето на време в път ще е..

# 14
  • Мнения: 413
От тази година в НБУ има заверки, присъствие ще се изисква. Така се говори в момента..  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт