Отговори
# 15
  • Мнения: 1 489
Ужасно ми прозвуча като чух, че някои баби вдигат бебетата за вратовете от ваничката , за да им става дълъг врата #Crazy #Crazy #Crazy
И мен това ме втрещи.

# 16
 newsm09 newsm09 newsm09ужасии...
вчера го чух това за втриването с сол....кой луд ще си прави бебенце на.......нямам думи

# 17
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Руми,тъкмо се учеше да ходи,падна и си сцепи устната.Аз изпаднах в ужас и тичам с детето до комшийката под нас (тя е лекар) да ми помогне и се показва една друга комшийка (доста възрастна) и ми вика:Няма страшно!Сипи малко солчица в раната и веднага ще спре кръвта. Sick

# 18
  • Мнения: 88
Да много глупости измислят хората от суеверие, но слава богу имам много добра педиатърка, която сви перките на свекърва ми, която твърдеше че не бива да ползвам памперси, защото дъщеричката ми щяла да стане с криви крака!А за зехтина и маста искам само да ви кажа че дъщеря ми направи страхотна алергия от бебешкото олио ,което бях взела на джонсън затова лекарката ме посъветва да мина на зехтин преварен 20мин на водна баня и аз все още го използвам.А иначе ми разказа за детенце от близко село , което са го били зарили с едра сол в коритцето като скумрия и са го държали така два часа, постъпило е в болница със сериозно обезводняване! #2gunfire

# 19
  • Мнения: 1 393
Имам една съседка,която си е връзвала детето,за да не прави бели като проходи #CrazyИ мене ме караше да връзвам щерката,за да не пречи на бебето #Cussing out

# 20
  • Мнения: 5 103
Е сега докато съм бременна чух какви ли  не идиотии по този въпрос:
-бебето се къпе в жълтък #Crazy/ужас а ако му попадне в устичката/ маже му се главата и така седи.
-бръсне му се косата за да порасне.
-не се извежда 40 дена.
-дрехите да не остават по тъмно вънка/дяволите влизали в тях/
абе какво да ви разправям бабини дивотии, нямям думи само се чуда коя луда жена в днешно време би го приложила на детето си newsm78

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Всички изброени неща звучат много тъпо.
да им се слагат топченца тесто залепени с лепенка на бузките  hahaha/за да имат тръпчинки/......
Ние се родихме с трапчинки, не мога да си представя как ще стане това след като ги няма по рождение. Това е наследствено.
А това за миглите имам приятелка която беше с много къси миглички поради тази причина, къси и не естествено равни. Майк и ги режела за да растат по бързо и да станат дълги, така и не станаха де.

# 22
  • Мнения: 4 358
Сетих се още нещо - крачетата на момиченцата се стягат в пелени, за да са прави  Shocked

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 70
Навремето нашите баби явно често са практикували връзване на крачето на бебето за нещо (маса, колче), за да обикаля в ограничен периметър докато те си вършат работата  Shocked
А за мен е много абсурдно вярването на много хора (особено от по-старото поколение), че на бебето трябва да се дава от всякя храна да опита като посяга към нея, че да не му стане нещо  newsm78. Ми то затова е бебе - посяга към всичко, нали така опознава света милото. От нас зависи в каква степен и как ще опознае нещата без да му навредим - ве пак ние сме възрастните  Naughty (понякога се чудя дали е така, особено като чета такива теми).

# 24
  • Мнения: 3 886
аз пък че детето ако е с температура дасе  накисне в ледена вода.мали не бих го приложила newsm61 smile3515 smile3516 smile3506 smile3513 smile3511 smile3514

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
По повод посягането към храна...Нашето педи ни разказа за бебе на 6м от близко село, на което по Коледа му дали свинско ухо в ръката "Да чеше зъбките". Добре, че е била наблизо...

# 26
  • Мнения: 1 464
Ужас,като знам колко неща са прилагани върху мен #CrazyБаба ми ме е къпела в много гореща вода"да се напариш",въобще за термометър не е чувала,държала ме е във ваната докато не стана червена #Cussing outПосле ме е мажела с мас,цвъркала някакви неща,писала ми веждите и ме повивала.Въобще не е давала на майка ми да ме къпе #2gunfire

# 27
  • Мнения: 1 446
Да не се изкарва навън и  да не се къпе  до 40 ден. Жена в цикъл да не влиза при новородено. Докато кърмиш или на задушницада да не переш на ръка. Като сте били навън да му измиеш очичките със студена вода. И подобен род простотии.
Най - много се издразних когато един месец преди сватбата ми , баба ми се обади по телефона да ме помоли да отидем с мъжа ми на гробището да искаме от татко(лека му пръст) разрешение. То не можело така.

# 28
  • Мнения: 505
 #Cussing out  Сол във ваната за да не мирише бебето #2gunfire и лепене на ушите с цитопласт за да не стърчат(туй го видях от една съседка) smile3513

# 29
  • Мнения: 48
Да се намаже коремчето на дете с колики с ракия smile3511, както и ако ими колики да се слага непрана вълна smile3511 smile3511

Общи условия

Активация на акаунт