Първи седмици от бременността

  • 8 093
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 498
Няма смисъл да ходиш на ехограф толкова рано. Нищо няма да видиш.

Започваш да си броиш седмиците от датата на последния мензис и като станат 6-7 седмици, тогава можеш да си запишеш час и да видиш една мъъъъничка запетайка. Толкова рано нищо няма да видиш.

Пий фолиева киселина, по едно хапченце на ден, яж здравословно, никакви цигари и алкохол, много плодове и зеленчуци, не се преуморявай, не вдигай много тежко, не яж много солено (задържаш вода и се подуваш като балон), ходи на тоалетна когато ти се ходи, и т.н. Сега можеш да спиш, както ти е кеф, като започне да стърчи корема, спираш да лежиш по корем и гледаш да лежиш само настрани.

И не се шашкай, нито си болна, нито повредена. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета. Реших да отида при д-р Славчев, окръжна. Някакви отзиви за него?? И кога най-рано мога да отида на ехограх да видят има ли бебче? Сега съм в 5 г.с и 4 дни Simple Smile
Благодаря ви!!!!

# 17
  • Мнения: 313
Изчакай още десетина дни. За д-р Славчев съм чувала и хубаво, лошо. То за всеки е така. Най-важното е ти да имаш доверие на лекаря си. Но така или иначе, ако сега не ти хареса можеш спокойно да си избереш друг за ЖК. Имаш много време до 10-12 г.с.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 755
защо да чака още десетина дни? В 5та седмица се ходи на лекар за установяване на бременност, проверява се дали има плоден сак и дали е вътрематочна бременноста. Гледа се дали има също отлепване. Отиди си още сега.

Иначе мисля че не е редно да превръщаш тази тема в твой спамо-чат за всичките въпроси

Тук има много такива теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=445

това е темичката на майските мами

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=793206.0;topicrefid=19

# 19
  • Мнения: 304
Здравейте момичета,
Аз съм в 6 г.с. поне според интернет калкулатора (термин 02.05.2014) Wink ще ходя на преглед на 22.09. По принцип се чувствам добре, като изключим умората и проблемите с wc, които започнаха да се разрешават с 2 кивита сутрин, много круши и овесени ядки...засега, дано да съм намерила рецептата. В момента съм на обучение в работата и по цял ден съм в движение и на крак, което ме изморява доста, но от 15.09 ще съм 50/50 на бюро и в движение.
Пия фолиева киселина от средата на юли, а "работихме за бебе" през август на морето и се получи от първия път:)) Първа бременност ми е.
Пишка ми се доста често, но и преди бременността си бях пикла;) Странното при мен е, че нямах имплантиращо зацапване, и изобщо до края на август никакви симптоми, дори на морето си пийвах и пушех доста, хапвах само вечер, на плажа само плодове... сега ми е подут корема, нормално ли е още в такъв ранен стадий? Болките в кръста и матката намаляха вече, спя по-неспокойно и се въртя, не ми е удобно в любимата ми поза за спане по корем  Close
Апетита ми е доста по-изразен от преди 1 месец, хапва ми се всичко и от нищо не ми се гади. Цигарите спрях 2 дни след като си направих теста (на 26.08) и никак не ми липсват Simple Smile алкохол вече също не консумирам, но в първите 10 дни след зачатието съм пила и то не по 1 чашка уфффф

Поздрави на всички нови бременелки и пишете, колкото повече инфо имаме, толкова по-добре   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 6 764
Имплантиращо зацапване и аз не съм имала. Типичните бременни симптоми като повръщане, гадене, усещане на всякакви миризми ме връхлетяха с пълна сила след 9 г.с. Всяка бременност е индивидуална. Желая ти една лека и безпроблемна бременност и здраво бебче на финала Simple Smile

# 21
  • Мнения: 304
Имплантиращо зацапване и аз не съм имала. Типичните бременни симптоми като повръщане, гадене, усещане на всякакви миризми ме връхлетяха с пълна сила след 9 г.с. Всяка бременност е индивидуална. Желая ти една лека и безпроблемна бременност и здраво бебче на финала Simple Smile

Дано, дано да извадя късмет със симптомите... ще пиша като понапредна малко Simple Smile успех и леко бременеене на всички майчета

# 22
  • Мнения: 30
И аз съм в 6 г.в. и 1 ден:)) Нямах зацапване, но ме наболява ниско долу както преди да ми дойде!!! И аз ходя мн често до wc, имам апетит, гърдите ме болият много и така. Днес съм на 1ви преглед. Ще пиша после да кажа как е минал!!!
Успех на всички майки Simple Smile)))

# 23
  • Мнения: 304
Момичета, давайте съвет...
Апетитът ми е вълчи, особено вечер. През деня някак си успявам да го контролирам в работата, а и сега непрекъснато съм в движение по 7-8 часа дневно съм на крак. Вечер обаче става страшно...много като количество хапвам, а и все си завършвам със сладкиши:(
Днес например менюто е: сутрин 2 кивита и 5 накиснати сушени сливи с водата
обяд: крем супа от тиква
вечеря: шопска салата и лазаня, накрая 4-5 курабии уффф
в 7 г.с. съм, малко след зачатието бях 47 кг сега съм 49 и много се притеснявам да не наддам много. Яде ми се всичко и много сладкиши тестени, аз така съм си по принцип де, но спортувах преди да забременея и спазвах режим, сега не карам колело вече, а и с този глад...

Благодаря за съветите предварително

# 24
  • Мнения: 326
Aphrodivina На първо място се успокой. Спокойствието е най-важно за бременността. Хубаво е, че ядеш разнообразна храна. Наблягай на плодовете и зеленчуците, месото е полезно, но не прекалените количества. Гледай да не ядеш мазни храни, тестените също не са препоръчителни /качваш излишно тегло/... Трябва сама да си поставиш мярка, защото е много по-гадно доктора да ти каже "няма да ядеш това или онова" просто прочети малко из нета, а и из форума кое е полезно и кое не. Не вдигай тежко в никакъв случай. Аз така направих... с течение на времето свикваш със здравословен режим на хранене, заради бебчето!! Естествено, ако ти се прияде нещо, ще си вземеш, но не да се тъпчеш с кексове и мазни закуски или тестени разни неща... както казват бабите "вземи си, да не ти стане нещо". Забрави за репликата "Трябва да ядеш като за двама/трима" - няма такова нещо. Ядеш по малко и на често, гледаш да не си претоварваш стомаха, защото в по-късен етап от бременността киселините стават нетърпими. Аз съм в края на 5 месец и знам какво ми понася и какво не.... отначало докато разбера ми беше ад, сега вече знам.  Peace Може да питаш всичко и по всяко време /на лични, за да не спамим тук темата в обяснения/  Simple Smile

Future mom мога да кажа същото като на другата девойка. Успокой се, не си болна, не си счупена, БРЕМЕННА СИ. Няма нищо по-хубаво от това. Успокой се, ходи до тоалетна, когато ти се ходи, хапвай си каквото ти се яде, но не прекалявай, не вдигай тежко в никакъв случай. Споменах преди малко кое е препоръчително и кое не. За да си по-спокойна прочети из нета или из форума за хранене, започни да пиеш фолиева киселина, тя не вреди, само ще помогне на ембриона.  Peace  На теб също ще кажа, че може да питаш всичко и по всяко време, насреща съм Simple Smile

Спокойна бременност и на двете ви  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 304
Мерси puffy2307 Simple Smile пътувам за работа и съм мотивирана да се "боря" , заредих се с плодове, да видим как ще е Wink

Лек ден на всички!

# 26
  • Мнения: 1 235
За качването на килограми аз най-много качих в първите месеци. Докато през седмия не съм качила и грам. Има моменти вълчи апетит, понякога не точно.
За спортуването препоръчвам плуване, но в хубав басейн. Всички лекари ми го препоръчваха и се чувствах много добре. Спрях го преди месец поради други причини.
Успех и на двете.

# 27
  • Мнения: 6 764
Момичета, давайте съвет...
Апетитът ми е вълчи, особено вечер. През деня някак си успявам да го контролирам в работата, а и сега непрекъснато съм в движение по 7-8 часа дневно съм на крак. Вечер обаче става страшно...много като количество хапвам, а и все си завършвам със сладкиши:(
Днес например менюто е: сутрин 2 кивита и 5 накиснати сушени сливи с водата
обяд: крем супа от тиква
вечеря: шопска салата и лазаня, накрая 4-5 курабии уффф
в 7 г.с. съм, малко след зачатието бях 47 кг сега съм 49 и много се притеснявам да не наддам много. Яде ми се всичко и много сладкиши тестени, аз така съм си по принцип де, но спортувах преди да забременея и спазвах режим, сега не карам колело вече, а и с този глад...

Благодаря за съветите предварително
На мен пък менюто, което описваш, ми се вижда скромно и не мисля, че има от какво да се притесняваш. Киви и сушени сливи, после крем супа...еми нормално, нищо не е това. Ако беше 5 сандвича за закуска и тристепенно меню за обяд и вечеря, тогава да се закахъриш. Още си много в началото и няма как отсега да правиш изводи до края колко ще качиш. Хапвай на често, по малко, за да си сита и да няма гладуване. Леко бременеене!

# 28
  • Мнения: 255
Здравейте момичета! Искам да ви попитам в 10г.с. нормално ли е да спрат да ме болят гърдите или да очаквам нещо лошо? Как мислите?

# 29
  • Мнения: 313
Всякакви симптоми са нормални през цялата бременност. Строго индивидуално е. Паниката и притеснението обаче само ще ти навредят.

Общи условия

Активация на акаунт