Първи седмици от бременността

  • 8 095
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 960
Здравейте дами аз да се включа 5 седмица съм и 3 дена вчера ми бе прегледа  ана 4 видях  EFP и съм супер щастлива опитвахме се от 10 месеца

# 31
  • Мнения: 157
Здравейте! Да попитам тук да не правим нови теми.Не знам до колко въпроса ми е глупав ,но се шашкам.Преди 4 месеца в 4 г.с. след преглед с вагинален ехограф направих спонтанен аборт.Сега съм с два ярко положителни теста и 18 дни закъснение в понеделник имам час.Но прителките ми родили преди 4 5 години ми казват ,че не било редно да ме гледат с вагинален ехограф?Има ли логика в това или не ?

# 32
  • Мнения: 1 235
Съвсем спокойно можеш да отидеш на лекар.

# 33
  • Мнения: 6 764
Здравейте! Да попитам тук да не правим нови теми.Не знам до колко въпроса ми е глупав ,но се шашкам.Преди 4 месеца в 4 г.с. след преглед с вагинален ехограф направих спонтанен аборт.Сега съм с два ярко положителни теста и 18 дни закъснение в понеделник имам час.Но прителките ми родили преди 4 5 години ми казват ,че не било редно да ме гледат с вагинален ехограф?Има ли логика в това или не ?
Зависи от лекаря мисля. Моята АГ никога не ме погледна с вагинален, дори първия преглед беше с коремен. Мои приятелки обаче в началото са ги гледали с вагинален. Според мен просто кажи на лекаря, че желаеш преглед с коремен и толкова Simple Smile Успех!
 

# 34
  • София
  • Мнения: 11 763
спокойно мен само на вагинален ме гледат, нищо няма да ти бъде  bouquet

# 35
  • Мнения: 313
Много лекари предпочитат до края на 3ти месец да гледат с вагинален. Но има и такива, които не гледат. Мен са ме гледали, но нямах проблем. За съжаление не си попаднала на лекар или е имало и други обстоятелства.
 Hug Стискам палци този път да не се случва нищо подобно. Успех!

# 36
  • Мнения: 157
Благодаря ви много за отговорите ! Simple Smile

# 37
  • Мнения: 960
мен ме гледа с обикновен но ми кажа ха че на втория би трябвало с вагинален за да чуем сърчицето .Та до 25 стискайте палци .И че от утре пак на работа

# 38
  • Мнения: 1 498
Мен в 8 седмица ме гледаха с външен и се видя тупкащото сърчице макар и да не се чуваше. Няма проблем да се гледа с външен по-рано, но тогава е по-трудно да се чуе сърцето на старата апаратура. Но пак се вижда как пулсира и че има живот.

# 39
  • Мнения: 15
Не винаги може да се види нещо преди 12-та г.с. с корем ехограф. Аз бях с обърната матка и нищо не можеше да се види. В последствие ми казаха, че от 12-тата седмица матката се обръща. Може би за това повечето лекари предпочитат да гледат на вагинален до 3-тия месец.

# 40
  • Мнения: 960
Здравейте днес сме 8 седмица и 2 дена гледахме се с вагинален ехограф и и си чухме сърцето вече мн сме щастливи

# 41
  • Мнения: 30
Здравей и аз съм в 8г.с. и 2 дена Simple Smile)) Ще се радвам да споделяме мнения !!! Аз сега съм на вълна гадене, но без повръщане!!! Нямам апетит, а умирам от глад и ми става още по-лошо !!! И аз чух сърчице мин.седмица и съм мн щастлива Simple Smile))))))

# 42
  • Мнения: 960
Здравей и аз съм в 8г.с. и 2 дена Simple Smile)) Ще се радвам да споделяме мнения !!! Аз сега съм на вълна гадене, но без повръщане!!! Нямам апетит, а умирам от глад и ми става още по-лошо !!! И аз чух сърчице мин.седмица и съм мн щастлива Simple Smile))))))

хах и аз съм така туко виж и в една дата родим  Hug Hug Hug

# 43
  • Мнения: 30
Изчислявам си термина на 01.05, но на ехографа пише 06.05, нз кое е вярното!!!

# 44
  • Мнения: 1 235
01.05 е вярното. Твърде рано е, за да се определи терминът по размери на плода.

Общи условия

Активация на акаунт