Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 622
  • 754
  •   1
Отговори
# 510
  • sofia
  • Мнения: 8 936
119-то тази година запазиха паралелките, както си бяха в 4-ти клас.

# 511
  • София
  • Мнения: 1 531
Добре де, но все пак как ти знаеш как се справя детето - например ако то в занималнята не успява по някаква причина - то тогава това ще се отрази на оценките, чак тогава ще разбереш, а няма как да реагираш, щом не виждаш какво правят през седмицата...тоест въпроса със справянето с материала някак ми убягва тук... Thinking


Да, всъщност ежедневно нямаме информация как се справя. Чак в петък разглеждам написаното през седмицата. Мисля, че който пише по-бавно или не се е справил в училище си го взима за вкъщи. В часовете по самоподготовка упражняват взетия материал от сутринта и попълват допълнителни помагала и са си целия клас, по-скоро си е като час по БЕЛ/математика при друга учителка, отколкото занималня.

След училище спортува нещо, а в събота ходи на курсовете в СМГ.
През останалото време гледа Дисни нон стоп.  Grinning

# 512
  • София
  • Мнения: 723
упражнявам контрол както Рени, преглеждам през уикенда и виждам къде са му слабите места.
Тъй като не мога да контролирам единствено немския, му наех учител веднъж седмично в петък да извършва тази проверка вместо мен Wink.

 Освен това, когато го водя сутрин, често използвам случая да разговарям с класната, за да ми каже как се справя, така че имам и допълнителна информация  Grinning.  Правя го и с учителите по немски, но по рядко, защото обикновено го взима баща му.

# 513
  • София
  • Мнения: 723
През останалото време гледа Дисни нон стоп.  Grinning


ох не знам кой от двата канала е по-зле - Дисни или Картун  ooooh!. Единият е пълен с американски невъзпитани тийнейджъри, а другият с насилие.....

Опитвам се да огранича до час или половин след училище .....или да ходи някъде, само и само да не гледа.....

# 514
  • Мнения: 24 467
Ограничих каналите до НГ, Дискавъри, Травълите и такива. Както и времето- само в почивен ден до 1-2 часа. В останалото време играе навън, правим макетчета на кораби и самолети, играем карти и шах, чете и то няма време за друго, т.к. в почивните дни обикновено сме на път и въобще- навън.
Мразя буквално физиологически Дисни, Картун и подобни. Не знам по коя или кои програми вървеше, но сериал № 1 в класацията ми за най- пошъл такъв е "Женени с деца". И най- големият си враг не бих наказала с това, да го гледа или децата му да имат досег с него. Всяка турска сапунка бих поставила пред него и сродните му.

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 13:59 от Judy

# 515
  • софия
  • Мнения: 1 305
Моя син пък е залепен за таблета, ако не чете и учи гледа да вземе таблета, строи градове и играе на футбол ooooh!, само се пазари , май трябва правила да вкарам, че не може така.

# 516
  • Мнения: 24 467
О, да, имаме една игра- Майнкрафт, на която и моят строи светове разни и много му харесва.  Grinning

# 517
  • София
  • Мнения: 1 531
Ваканцията беше нещо страшно - много гледаше. Последните дни след училище ги гледам, че се заиграват двамата в стаята и не гледат телевизия. Докато вечеряме вече също не гледаме телевизия - ново правило в сила от 15 септ.  Simple Smile

На таблета слушат предимно песни от Youtube и после ми изнасят концерт. По игрите са запалени умерено.

Пух, и аз започнах да уча немски - имаме курс за начинаещи в работата. Още малко да напредна и ще упражнявам контрол лично.

# 518
  • Мнения: 7 947
Аз контрол над тв, компа и таблета – нямам и не оказвам. Когато е свободен – да прави каквото иска. Постоянно сваля игри, играе, рови. Достатъчно 5 дена в седмицата е по 7-8 часа на чина и все с нещо се занимава. Събота и неделя– може да спим, да излезем, да блеем, всеки каквото си иска. Събота сина ходи на плуване само на обяд – с баща си.

А това за ученето само в у-ще – аз не бих издържала. Дори в момента проверявам домашните и допълнителните задачки от занималнята ежедневно. Далеч съм от идеята, че всяко дете усвоява еднакво материала в у-ще, разбира всичко в час и го запомня, та и прилага после без проблем и без допълнителна помощ и намеса. А в клас с над 20 деца – госпожата и да иска – не може да обърне индивидуално внимание на всеки.

# 519
  • Мнения: 5 178
Viliko, зависи и аз проверявах, и мъкнехме чантата всеки ден... Но с времето се успокоих, че и двете учителки работят много и съвестно с децата.
Имаме постоянен контакт с тях- сутрин го предавам на едната, вечер го взимам от другата. Винаги казват ако има проблем, недовършена задача и тн.

И двете са майки, и двете са минали или минават през системата и знаят за какво иде реч.. Материалът е огромен, но не е вариант да се "напредва" с безумни домашни или четене на два урока напред  bouquet

# 520
  • Мнения: 7 947
Ами всеки си знае, аз не искам да оставя образованието в ръцете на другите само. За домашните - и аз мисля, че са достатъчно, за допълнителните занимания - понякога ми се иска дори да ги намалят малко в занималнята, защото реално свободно време нямат никакво. Не напъвам да стане велик ученик, напротив дори, аз съм много демократична понякога.

# 521
  • у дома
  • Мнения: 7 141
О, да, имаме една игра- Майнкрафт, на която и моят строи светове разни и много му харесва.  Grinning
И ние я имаме  Embarassed и най-фрапиращото е,че баткото ни учи в МГ и я донесе от там  Twisted Evil-втория час по ИТ играли на нея ,иначе си живеехме и без да знаем за съществуването на тази игра...

# 522
  • Мнения: 7 947
Ма тя е стара бе, хора, вие сте назад много...

# 523
  • София
  • Мнения: 6 361
Ще има ли тази година проект Успех във вашите училища? На нас ни казаха, че отпаднал.

# 524
  • Мнения: 47 981
Стара, но вечна...малкия я играе, гледа клипове, запали се по нея лятото
Имаме Упсех, ЛФК като миналата година

Общи условия

Активация на акаунт