Вече сме ВТОРИ клас

  • 46 687
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 3 611
ratridi ,  #Crazy
 По тези всичките помагала ли ще работите ooooh!

Нашите са общо 4 или 5(още не са им ги дали) За уикенда нямат никакво домашно и се чуди какво да прави. Ще трябва да му спретна нещо допълнително, да не скучае Simple Smile

# 556
  • Мнения: 975
Здравейте, ние днес писахме домашното по околен свят- за правата и задълженията в семейството- помагах му да ги формулира, аз се чудих какво да пиша, сам не знам какво щеше да сътвори Crazy
Обясни ми,че имам право да ходя на работа , да готвя и да чистя, та се замислих какви ли са ми задълженията тогава Grinning
Иначе цяла седмица сме болни- първо сестра му се разболя- с висока температура, хрема и кашлица, след това тя успя да се спъне вкъщи и да си разцепи веждата и челото в къщи, докато се гледаха с баба и, а снощи се разбиха да повръщат и двамата Cry
ratridi , кога ще успеете да работите по всички тези помагала. Сина ми имат допълнително само Езикови задачи по БЕЛ(в него обикновено им е домашното)

# 557
  • Мнения: 858
 Laughing
Незнам , кога ще успяват да работят.
Но явно, че за да не се принтират листи от тези помагала ще се дават допълнителни задачи.
Вече са започнали малко по малко да ги работят.От тях са им домашните.
Ще видим по нататък как са попълвани и дали има пропуски.

Скрит текст:
Някои се сърдеха , че нямало допълнителни занимания в училище.

Околен свят още не е имал , понеже му е по програма в понеделник , а се паднаха два неучебни понеделника.

# 558
  • Мнения: 1 053
Здравейте, ние днес писахме домашното по околен свят- за правата и задълженията в семейството- помагах му да ги формулира, аз се чудих какво да пиша, сам не знам какво щеше да сътвори Crazy
Обясни ми,че имам право да ходя на работа , да готвя и да чистя, та се замислих какви ли са ми задълженията тогава Grinning
Иначе цяла седмица сме болни- първо сестра му се разболя- с висока температура, хрема и кашлица, след това тя успя да се спъне вкъщи и да си разцепи веждата и челото в къщи, докато се гледаха с баба и, а снощи се разбиха да повръщат и двамата Cry
ratridi , кога ще успеете да работите по всички тези помагала. Сина ми имат допълнително само Езикови задачи по БЕЛ(в него обикновено им е домашното)


Боряна и нашата домашна е същата за задълженията написахме нещо,но за правата не-някак си ми се видя супер странно да пиша какви за моите права,правата на баща и и нейните  Rolling Eyes Rolling Eyes
Иначе от вчера и дъщеря ми е болна,засега само кашля и има хрема,дано и се размине по леко без температура и повръщане Praynig Praynig

# 559
  • Мнения: 858
Обясни ми,че имам право да ходя на работа , да готвя и да чистя, та се замислих какви ли са ми задълженията тогава Grinning
Laughing Laughing Laughing
И как името ти не е МАМО?

# 560
  • Мнения: 975
ratridi , детето още такива права щеше да ми даде, ама пусто не му стигнаха редовете Grinning
miss_74 написа на всички членове на семейството , че имаме право да изказваме мнението си Crazy. За баща му писа , че има право да ходи на риболов( което му право редовно му се отнема, ама това не го знаят), за мен , че имам право да чета книги и да шия гоблени,, за сестра му- да си играе, а за него - да тренира волейбол.
Повече не можах да измъдря, опитах се да му кажа какви са разликите между права и задължения- ама дали е разбрал...
В нашия учебник няма определения за права и задължения за да ги ползваме.
Бързо оздравяване на дъщеря ти Praynig

# 561
  • Мнения: 5 178
А ние имаме за преразказ Старият щърк..с толкова пряка реч на мен ми е трудно,та какво остава за детето

# 562
  • Мнения: 24 467
Добре е, че вече ще тренират преразкази и съчинения, но определено смятам, че произведенията, които ще се преразказват, следва да се подбират професионално, като в началото се избират такива без никаква пряка реч или с по едно две изречения такава, а едва след това, постепенно, се вмъква повече реч на героите. В противен случай рискуваме децата да не схванат идеята и да си създадат повече затруднения, отколкото е нужно.

# 563
  • София
  • Мнения: 7 924
Вярно ли е, че децата трябвало да научат таблицата за умножение през лятната ваканция?
[ако е коментирано, моля за извинение!]

# 564
  • Мнения: 24 467
Това новата или старата министЕрка го е поръчала?  newsm78

# 565
  • София
  • Мнения: 4 035
Всяка учителка действа различно, нашата не беше поръчала да се учи през ваканцията. Аз й я дадох и я научи, полека и без зор за 3 месеца стана много лесно и без драми. Някои си казват в прав текст, че искат децата да я знаят предварително.

# 566
  • Мнения: 4 370
О, да, имаме една игра- Майнкрафт, на която и моят строи светове разни и много му харесва.  Grinning
Judy, моля те кажи ми как точно трябва да си направи регистрация и да играе на тази игра, че сина ми все гледа клипове и е тъжен че не може да се включи. Може и на ЛС да ми пишеш.

# 567
  • София
  • Мнения: 1 573
Нашата учителка беше поръчала да се научи, защото нямало достатъчно часове за упражнение през годината. Научи я, но не бих казала, че беше лесно, освен това бързо я забравя, ако не припомняме.

# 568
  • София
  • Мнения: 2 044
О, да, имаме една игра- Майнкрафт, на която и моят строи светове разни и много му харесва.  Grinning
Judy, моля те кажи ми как точно трябва да си направи регистрация и да играе на тази игра, че сина ми все гледа клипове и е тъжен че не може да се включи. Може и на ЛС да ми пишеш.
Ох,тази Майнкрафт Mr. Greenмалкият е като луд с нея от две години...играе я на лаптопа,на айпада,свързват се тук съседските деца в някакви сървъри...чудо!Можеш или платена да я свалиш или от торентите,но от торентите инсталацията на мен ми беше трудна.После стъпка по стъпка си правиш регистрацията Peace
Ние днес имаме входно ниво по български,а утре по математика CrazyВие минахте ли ги?

# 569
  • Мнения: 24 467
Ани, сега виждам молбата ти. Довечера ще ти пиша на лични, като се върна вкъщи, как ние сме я изтеглили и откъде.
Принципно мисля, че последният път теглихме от замундата, но ще проверя, за всеки случай да съм сигурна и да не те объркам нещо. Големият син се занимава, затова него ще питам.
Интересно е, когато се играе и с други деца.

Аз не обръщам никакво внимание дали, кога и какво са минали. От миналата година постоянно правят нещо по математика и БЕЛ, свикнали са непрекъснато да имат писмени работи, което лично за мен е добре- не се шашкат за излишни неща. Входни ли са, текущи ли са- все тая. За мен е важно дали и какви грешки има, устойчиви ли са и как да им противодействаме.

Нашата учителка беше поръчала да се научи, защото нямало достатъчно часове за упражнение през годината. Научи я, но не бих казала, че беше лесно, освен това бързо я забравя, ако не припомняме.

Затова не хвърлихме излишен труд да правим нещо предварително. Само обясних смисъла, той сам си научи лесните числа за умножение и му показах някои задачи с умножение. Нищо не съм го карала да зубри излишно.
Имам опит в насока, че таблицата е по- лесно да си се научи точно когато му дойде времето в училище, а след това има цяла ваканция за затвърждаване чрез реални задачи, а не чрез зубрене на числа. Три месеца имат, с един добър сборник нещата са си на шест. Вече съм го минавала с дете веднъж. 
Аз също я учих през лятото, след като я взехме в училище, както и всички мои съученици. Не помня да е имало идея да се взема предварително материал така, както е на мода в момента.

Последна редакция: вт, 30 сеп 2014, 08:13 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт