За майките, детските площадки и стопаните на кучета

  • 21 796
  • 842
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 618
Изгубих интерес  Whistling

Нищо смислено не ми отговори  Whistling

# 76
  • Мнения: 9
Има правила, спазват се, това е.
Ако не ви харесва, да не сте си вземали куче.
Пък и щом за 4 месеца почнаха да са ви проблем децата, не знам след години.
Правилата са да водите кучето на повод с намордник, да го пускате свободно само на определените места, има ги в темата и да му събирате екстрементите. Трудно ли е? Ако е трудно, проблемът си е ваш, да не сте си вземали куче.
До нас в училището има огромна табела "забранено за разхождане на кучета". Да ама не, серат си кучетата в двора, никой не чисти, обаждам се постоянно, не им дреме на управниците.
Обаче и на хората не им дреме. Ако не се обаждах само аз, а всеки дето ги е видял, щеше да им задреме набързо.

А това за децата и писъците им, нямам думи, просто не знам как да го коментирам.


Грешка,  не ми е писнало за 4 месеца, определено. Имах 12 годишен бигъл, който беше отровен от майка, докато го разхождах в  заградения двор на къщата си.  Ама кой знае, сигурно и това ми е било забранено.
А за писъците.. Искрено се извинявам, че когато се прибера уморена вкъщи не ми е до данданията, която вдигат и децата и родителите им. Но очевидно нямам право и на малко тишина. Както и да е.

# 77
  • Мнения: 618
Спрете да нападате и да наричате хората с кучета СОБСТВЕНИЦИ.
Това ме изненада. А как да ги наричаме "майки и татковци на кученца" ли?

Изненадаааа   bouquet

А трябвали да имат пояснение освен ХОРА ? Говорех за ироничното повтаряне на КУЧКАРИ СОБСТВЕНИЦИ.

Нещо друго ако не ти е ясно кажи пак да не се изненадваш Peace Hug bowuu
Собствениците на кучета смятам да продължавам да ги наричам собственици, защото са точно това. По същия начин както и собствениците на автомобили, собствениците на маломерни жилища и собствениците на хотели. Всички са хора, на и собственици на нещо.
Виж родителите на деца не могат да бъдат наричани притежатели, както ти така мъдро предложи, защото децата и хората не могат да бъдат ничия собственост и не се купуват и продават като кучетата.

 Joy Joy Joy

Гатанка..

Как се нарича човек който има кола, куче и дете ?  newsm78

 Joy Joy Joy

Ти да не работиш в еко равновесие ?  Joy

# 78
  • Мнения: 9 028
Има правила, спазват се, това е.
Ако не ви харесва, да не сте си вземали куче.
Пък и щом за 4 месеца почнаха да са ви проблем децата, не знам след години.
Правилата са да водите кучето на повод с намордник, да го пускате свободно само на определените места, има ги в темата и да му събирате екстрементите. Трудно ли е? Ако е трудно, проблемът си е ваш, да не сте си вземали куче.
До нас в училището има огромна табела "забранено за разхождане на кучета". Да ама не, серат си кучетата в двора, никой не чисти, обаждам се постоянно, не им дреме на управниците.
Обаче и на хората не им дреме. Ако не се обаждах само аз, а всеки дето ги е видял, щеше да им задреме набързо.

А това за децата и писъците им, нямам думи, просто не знам как да го коментирам.


Грешка,  не ми е писнало за 4 месеца, определено. Имах 12 годишен бигъл, който беше отровен от майка, докато го разхождах в  заградения двор на къщата си.  Ама кой знае, сигурно и това ми е било забранено.
А за писъците.. Искрено се извинявам, че когато се прибера уморена вкъщи не ми е до данданията, която вдигат и децата и родителите им. Но очевидно нямам право и на малко тишина. Както и да е.


Много си се изнервила нещо.
Сигурна ли си, че без да има защо майката е натровила кучето ти? А сигурна ли си че е майката?

# 79
  • Мнения: 46 662
Не се сърди - да, изолиран случай е, но може да послужи за извадка. Ето че на въпросното място притежателите (това по- добре ли е от собственици?) са се научили да спазват правилата. Значи може! Но родителите не са. Причината е, че някои майки си мислят, че след като са родили и отглеждат едно дете, всички са длъжни да се съобразяват с тях....

Да, има всякакви невъзпитани хора, има пресичащи на червено, има минаващи с кола на червено, има хвърлящи боклуци, има пускащи силно музика в 2 през нощта и т.н. Но какво общо имат те с исканията на авторката да води кучето си на място, забранено за това?

Всъщност е доста странно да се регистрира човек специално с цел да ни уведоми, че всички сме истерични, и че ще води кучето си на забранено място.
За мен подобни случаи са провокация, само не знам каква й е целта, но редовно вече се случват. Просто не погледнах в началото, затова се вързах да пиша.

# 80
  • Мнения: X
Поздравявам те за темичката!   bouquet
Първоначално си помислих, че пак ще се обиждат кучетата и стопаните им, но останах приятно изненадана, че тази тема не е за това.
Сега естествено, ще се включат обичайните кучемразки, които са "ЗА" евтанзирането на всички улични кучета. Достойни са, да ги напиша в темата "Кои потребители ви дразнят най - много".

За мен един нормален човек и родител, не би трябвало, да бъде жесток към животните, особено пък кучета и котки, които са толкова близо до нас хората, те са питомници, те разбират, чувстват.

Проблемът идва от там, че няма градинки за разхождане на кучета, или ако има са 1-2-3 за цял град. Покрай нови и заградени детски площадки никога не съм си пускала кучето, но има други градинки, които нямат люлки и т.н., но има ли 2 пейки, много ясно са заети от майки с деца или баби.
Просто няма къде, да се разхожда кучето, няма.
Тях не ги дразнят толкова почистените или не изпражнения, а самите животни, те и за това повечето, дори които имат кучета, като родят ги захвърлят някъде.
Мислят си, че бебе и куче не може, не е правилно..

Всяват омраза и страх у децата си, после защо се случва 13 годишни, да убият куче или 10 годишни, да запалят малки котенца живи??

Имам малко куче - пинчер, децата не ги е страх и искат, да го галят (аз естествено не давам от съображения за сигурност - за всеки случай), но майките ги е страх повече от децата.

Пък иначе ги пускат навън, да кряскат до 22-23ч посред нощите, без дори да ги наглеждат, а вече е тъмно.
Хората са по - страшни от кучетата.

# 81
  • Мнения: 781


Елица, заповедта както казах я имам при паспортите на кучетата. Ето ти карта на парка ( само тази се намира в нета). Искам да ми кажеш според теб кое е въпросната ливада ? Къде са блоковете и коя е източната алея съшо знам, но какво има нарисувано на асфалта явно някои хора не са видели.

http://peterkasadzhikov.blogspot.com/p/blog-page_3575.html
Какво било нарисувано на асфалта изобщо не ме интересува, пише си в наредбата къде можеш да си разхождаш кучето. Щом знаеш къде се намира алеята, още по-добре.

Да.Искам само да попитам довечера, като видя там майки с деца да ги изгоня ли, защото в Заповедта пише, че е място за разходка на кучета, не на деца ? Мен например ме е страх за кучетата ми. Децата тичат и пищят и ги плашат. Други тичат да ги галят и ги скубят. А, трети посягат да ги удрят с пръчки. Какво правим с тези деца, като съм си на позволеното място ?

# 82
  • София
  • Мнения: 10 825

 Joy Joy Joy

Гатанка..

Как се нарича човек който има кола, куче и дете ?  newsm78

 Joy Joy Joy

Ти да не работиш в еко равновесие ?  Joy
Намали броя на иконките моля. Не сме в романтичния подфорум.
Ще ти отговоря сериозно, въпреки че се заяждаш доста плитко, но който колкото може.
Ако ме вълнуват в момента неговите кучешки терзания, то той е собственик на куче, аналогично и за колата. А когато става дума за детето му той е родител.
В допълнителен диалог с теб точно по този безсмислен въпрос няма да влизам.

# 83
  • Мнения: 14 478

Грешка,  не ми е писнало за 4 месеца, определено. Имах 12 годишен бигъл, който беше отровен от майка, докато го разхождах в  заградения двор на къщата си.  Ама кой знае, сигурно и това ми е било забранено.
А за писъците.. Искрено се извинявам, че когато се прибера уморена вкъщи не ми е до данданията, която вдигат и децата и родителите им. Но очевидно нямам право и на малко тишина. Както и да е.
Или бигъла ти е ръфнал някой като се е промушил под оградата на заградения ти двор или е изял нечия котка.
Ако лае нощно време то може и да заглушава плачът на нечие гласовито бебе...

В наше село е пълно с кучета по дворовете, но повече от половината резидират на улицата до двора, където извършват естествените си нужди за да не цапат райграса на стопаните си.  Аз като ходя за хляб се движа на прибежки и припълзявания-все едно съм на фронта...

# 84
  • София
  • Мнения: 5 884


Елица, заповедта както казах я имам при паспортите на кучетата. Ето ти карта на парка ( само тази се намира в нета). Искам да ми кажеш според теб кое е въпросната ливада ? Къде са блоковете и коя е източната алея съшо знам, но какво има нарисувано на асфалта явно някои хора не са видели.

http://peterkasadzhikov.blogspot.com/p/blog-page_3575.html
Какво било нарисувано на асфалта изобщо не ме интересува, пише си в наредбата къде можеш да си разхождаш кучето. Щом знаеш къде се намира алеята, още по-добре.

Да.Искам само да попитам довечера, като видя там майки с деца да ги изгоня ли, защото в Заповедта пише, че е място за разходка на кучета, не на деца ?
И на какво основание ще ги изгониш?
Викни полиция по-добре. Laughing

Ама първо накарай кучкарите, окупирали ливадата зад ритуалната, да се разкарат.

# 85
  • Мнения: 9
Има правила, спазват се, това е.
Ако не ви харесва, да не сте си вземали куче.
Пък и щом за 4 месеца почнаха да са ви проблем децата, не знам след години.
Правилата са да водите кучето на повод с намордник, да го пускате свободно само на определените места, има ги в темата и да му събирате екстрементите. Трудно ли е? Ако е трудно, проблемът си е ваш, да не сте си вземали куче.
До нас в училището има огромна табела "забранено за разхождане на кучета". Да ама не, серат си кучетата в двора, никой не чисти, обаждам се постоянно, не им дреме на управниците.
Обаче и на хората не им дреме. Ако не се обаждах само аз, а всеки дето ги е видял, щеше да им задреме набързо.

А това за децата и писъците им, нямам думи, просто не знам как да го коментирам.


Грешка,  не ми е писнало за 4 месеца, определено. Имах 12 годишен бигъл, който беше отровен от майка, докато го разхождах в  заградения двор на къщата си.  Ама кой знае, сигурно и това ми е било забранено.
А за писъците.. Искрено се извинявам, че когато се прибера уморена вкъщи не ми е до данданията, която вдигат и децата и родителите им. Но очевидно нямам право и на малко тишина. Както и да е.


Много си се изнервила нещо.
Сигурна ли си, че без да има защо майката е натровила кучето ти? А сигурна ли си че е майката?

Да, старо едвам ходещо куче, което не лае, разхождащо се в заградена собственост, със сигурност пречи на изключително много хора. А за майката, болен мозък мразещ животни,  който подаде бисквитка на кучето пред очите ми.
Но никой не те спира, защитавай си я:)
 

# 86
  • Мнения: 14 478

И на какво основание ще ги изгониш?
Викни полиция по-добре. Laughing

Ама първо накарай кучкарите, окупирали ливадата зад ритуалната, да се разкарат.

А кой ще разкара милата глутничка до пазара на Младост 1. Вчера останах без чанта заради тях и се разминах само с чантата защото успях да направя лъвски скок и да се метна върху оградата на 10-то училище.
Много са милички и-голееми, добре охранени, с дълга и жълта ухаеща козина и добре поддържани зъби и маникюр...

# 87
  • Мнения: 781


Елица, заповедта както казах я имам при паспортите на кучетата. Ето ти карта на парка ( само тази се намира в нета). Искам да ми кажеш според теб кое е въпросната ливада ? Къде са блоковете и коя е източната алея съшо знам, но какво има нарисувано на асфалта явно някои хора не са видели.

http://peterkasadzhikov.blogspot.com/p/blog-page_3575.html
Какво било нарисувано на асфалта изобщо не ме интересува, пише си в наредбата къде можеш да си разхождаш кучето. Щом знаеш къде се намира алеята, още по-добре.

Да.Искам само да попитам довечера, като видя там майки с деца да ги изгоня ли, защото в Заповедта пише, че е място за разходка на кучета, не на деца ?
И на какво основание ще ги изгониш?
Викни полиция по-добре. Laughing

Ама първо накарай кучкарите, окупирали ливадата зад ритуалната, да се разкарат.

На основание издребняване. щото не мога да живея с други същества  Mr. Green

Е, що аз ? На който му пречат да си ги разкара. Има си даже законово основание  Sunglasses

# 88
  • Мнения: 9 028
А ти откъде си сигурна, че точно от тази бисквитка е умряло едвам ходещото ти куче?

А бе много сте забавни, взели сте си кучета, не спазвате правилата, мрънкате??!?!?!? Защо????
А на всичкото отгоре, майките с деца ви пречат. Наглост голяма е това!!!

# 89
  • Мнения: 618

 Joy Joy Joy

Гатанка..

Как се нарича човек който има кола, куче и дете ?  newsm78

 Joy Joy Joy

Ти да не работиш в еко равновесие ?  Joy
Намали броя на иконките моля. Не сме в романтичния подфорум.
Ще ти отговоря сериозно, въпреки че се заяждаш доста плитко, но който колкото може.
Ако ме вълнуват в момента неговите кучешки терзания, то той е собственик на куче, аналогично и за колата. А когато става дума за детето му той е родител.
В допълнителен диалог с теб точно по този безсмислен въпрос няма да влизам.

Несериозно е да ми отговаряш сериозно аз се подигравам с теб   bouquet
Посмях се с хейтъри като теб. Пиша последно по темата и я затварям  Hug ще ти слагам иконки разбрах, че ги харесваш  Hug Peace Joy
Имам познати с деца в Австралия. Там ги дразнят папагалите крадат им бисквитите на децата и цвъкат по тях.
Майките в Тайланд си пазят децата от маймунките - хапят, акат и носят болести.
В България майките всичко ги дразни. Най-голямото им постижение в живота е, че са родили деца  bowuu  bouquet  bouquet похвално е при липсата на българи (въпреки че се съмнявам в качеството на поколенията им,но ....това е др тема) тааа родили деца и всички са им длъжни и всичко им пречи и се държат като ГЕЙШИ и принцеси  hahaha hahaha а тв нагази ли в "тор"

Успеш по градинките вие все едно там живеете  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт