Частни училища - информативна тема 4

  • 61 917
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Копирала съм първия си пост директно от предишната тема. Там, пък, таблицата е изготвена според казаното от участващите в темата
Сигурно има промени, нормално е. Казвайте какви са и ще ги коригирам веднага. Каква е таксата в "Климент Охридски"?
Лекси, за "Славейков" е 4000 лв., а не евро, така ли? Браво на тях, сериозно намаление на таксите

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 712
Благодаря за новата тема   bouquet Пожелавам си да е по - съдържателна и информативна от предишната !

В тази връзка, би ми било интересно да прочета мнения и впечатления за British School of Sofia / не го видях в първия пост/.
Дъщеря ми посещаваше лятното им училище и за малкото време, което прекара там беше доволна, но аз останах със смесени чувства.  
Струва ми се , че им куца организацията като цяло , комуникацията клони към нула , таксата беше променяна неколкократно от момента , в който аз предплатих до началото на занятията. Храната е от външен доставчик, което не знам дали е плюс или минус, но не ми допада.
От друга страна програмата им е много разнообразна , имат интересни дисциплини и извънкласни дейности  , но предвид факта, че са Британско училище, не мисля , че залагат много на подготовката по БЕЛ.
Всъщност , не знам изобщо какъв им е статута  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря за новата тема   bouquet Пожелавам си да е по - съдържателна и информативна от предишната !

В тази връзка, би ми било интересно да прочета мнения и впечатления за British School of Sofia / не го видях в първия пост/.
......
Всъщност , не знам изобщо какъв им е статута  newsm78
Тя не са лицензирани от МОН и нямам представа дали изобщо имат амбиции за лицензиране - в този смисъл не знам дали изобщо учат БЕЛ като в стандартните училища.
Аз това лято се засякох на няколко места с тях и бях силно разочарована от английският език на преподавателите им  Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Onna-bugeisha, да в левове е таксата, но нямат намаление Simple Smile. Миналата година беше 3800 лв. Предполагам в първия пост грешно е отбелязано евро. Много ги уважавам и заради големите отстъпки за 2-ро и 3-то дете: http://www.slaveikov-school.org/10551056104810451052-2014-2015.html
В Кл. Охридски миналата учебна година таксата беше 3700 евро, а транспорта 200 лв/месец. тази година имат малко увеличение от порядъка на 200 - 300 лв. За съжаление не си поддържат сайта, въпреки че в началото на миналата учебна година се похвалиха, че имат нов.
ЧУ Иван Апостолов със сигурност е много над обявените 2600 евро - таксата му беше по-висока от тази на Кл. Охридски.
в Артис пък таксата е 3200 евро от тази година: http://www.lyceum-artis.eu/?page_id=1791

Последна редакция: чт, 28 авг 2014, 19:28 от Лекси

# 19
  • София
  • Мнения: 721
Записвам се в новата тема.

Няма ли някое дете, което ходи в Артис, много ми е любопитно!

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Записвам се в новата тема.

Няма ли някое дете, което ходи в Артис, много ми е любопитно!
Ами няма... много са малко. В началото на годината се интересувах евентуално за дъщеря ми. Оказа се обаче, че нямаха 1 клас. Както беше писано в темата вече са с нов собственик, дано се разраснат и утвърдят т.к. са по-различни от масовото ЧУ и са алтернатива.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 899
Мога да помогна за актуализиране на първия пост относно ЧОУ "Джани Родари".
Цените са:
Подготвителен клас полудневно – 2000 евро
Подготвителен клас -2750 евро целодневно
I-IV клас– 3000 евро
V – VIII клас – 3200 евро

# 22
  • Мнения: 19 324
Мен ми похвалиха Рьорих и Ровел. Някой има ли впечатления от тях?

Миналата година посетих Джани Родари на отворените им врати. Останах много разочарована. Бяха пуснали реклама тук и на други места в интернет, а бяха крайно неподготвени. Всичко изглеждаше сякаш го скалъпват на момента. Единственото хубаво беше, че можеше да се присъства в час на ПУК, но и там атмосферата беше някак напрегната (това все пак го приех с едно наум, защото е възможно децата и учителката да са били притеснени от външните хора).

Последна редакция: чт, 28 авг 2014, 21:38 от Пролетен дъждец

# 23
  • София
  • Мнения: 5 606
Onna-bugeisha, дъщеря ми е там от детската градина. Базата не им е превъзходна, но на фона на страхотните учители от детската градина и предучилищната, които имаха, човек можеше да направи компромис. За съжаление нещо не се разбрахме с класната, която ги пое в първи клас. Аз не я харесах като човек, детето - също. От страшно задружен клас, който вървеше така още от градината тя някак настрои децата едно срещу друго. Знанията, които придоби детето се оказа, че са на много високо ниво, но за сметка на емоционалните усещания, което е много важно за мен. На фона на това имаше спешни за ремонт неща, които трябваше да се направят, но не бяха направени, едно от които, може би най-същественото е тоалетните  Sick. Отгоре на това доста повишената такса някак дойде като неприятна изненада. Най-важното е, че самото дете искаше да се махне, както и няколко от другите деца в класа й.
Да си призная честно до последно бях със смесени чувства относно местенето, но в един момент решихме категорично, най-вече след дълъг разговор с детето и след разговор и с други родители.
За сметка на това пък, малкото ми дете още е там на градина, пак основно заради учителката, която е същата като на сестра му.

# 24
  • Мнения: 847
Благодаря за новата тема!
Ще избираме училище тази година вече и в тази връзка-януари ли е най-подходящият месец или сте посещавали училището и есента? Може би зависи и от това дали правят подбор-всъщност освен Питагор и Св.София, другите нямат подбор май.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 712
Благодаря за новата тема!
Ще избираме училище тази година вече и в тази връзка-януари ли е най-подходящият месец или сте посещавали училището и есента? Може би зависи и от това дали правят подбор-всъщност освен Питагор и Св.София, другите нямат подбор май.

Мисля, че в повечето / да не кажа във всички/ правят подбор.

П.П. Ако под "подбор" и "приемен изпит" разбирате едно и също , то в Българско школо, Петър Берон, Меридиан 22 има подбор.

Последна редакция: пт, 29 авг 2014, 01:30 от Shantal

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242
Благодаря за новата тема!
Ще избираме училище тази година вече и в тази връзка-януари ли е най-подходящият месец или сте посещавали училището и есента? Може би зависи и от това дали правят подбор-всъщност освен Питагор и Св.София, другите нямат подбор май.

Мисля, че в повечето / да не кажа във всички/ правят подбор.
Климент Охридски, Славейков, Образователни технологии, Артис, Иван Апостолов, Джани Родари със сигурност не правят. Съмнява ме и другите да имат подбор. Единствено сигурно е, че Питагор и Св. софия имат. По всяко време ще ти се израдват Simple Smile И малко странно ми се вижда хем да те подбират, хем да си плащаш. А и би трябвало едно добро училище да постига добри резултати с всякакви деца, а не с подбрани. Иначе, ако става въпрос за по-горен клас и входящо ниво съм съгласна.

# 27
  • Мнения: 43
Благодаря за новата тема!
Ще избираме училище тази година вече и в тази връзка-януари ли е най-подходящият месец или сте посещавали училището и есента? Може би зависи и от това дали правят подбор-всъщност освен Питагор и Св.София, другите нямат подбор май.

Мисля, че в повечето / да не кажа във всички/ правят подбор.

П.П. Ако под "подбор" и "приемен изпит" разбирате едно и също , то в Българско школо, Петър Берон, Меридиан 22 има подбор.
Във всяко едно частно училище има приемна процедура и съответно се провежда и тест, за да се установи нивото на знания на кандидатстващия ученик по основните предмети - БЕЛ, математика, чужд език. В много от случаите обаче този "приемен изпит" е повече от формален, защото се приемат всички кандидати, като наистина "Св. София", ПЧМГ и ЕСПА правят подбор, затова и резултатите им от НВО след седми клас са знак за устойчива тенденция и стремеж към висока успеваемост - отново са в първата петица в класацията. От посочените в цитата ЧУ само "Меридиан 22" е преди 20-тото място, докато и "Българско школо" е някъде около 30-тото място, а "Петър Берон" - на 35-тото, което е показателно. Разбира се, всеки родител си има свои критерии и за някои родители тази класация не е важна, но според мене тя е достатъчно красноречива за подбора и качеството на обучението. Новите сгради на "Българско школо" и "Петър Берон" вероятно са привлекли повече кандидати, но това не означава, че и критериите за подбор - ако изключим финансовия фактор - са се повишили, съдейки по горепосочените резултати от НВО и вече споделеното тук разочарование на някои майки.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 375
Благодаря за новата тема!
Ще избираме училище тази година вече и в тази връзка-януари ли е най-подходящият месец или сте посещавали училището и есента? Може би зависи и от това дали правят подбор-всъщност освен Питагор и Св.София, другите нямат подбор май.
За Питагор - аз миналата година ги посетих още ноември месец, тогава подадох и молба за приемния ден. Иначе, те имат ден на отворени врати януари месец, но аз лично предпочетох и лична среща преди това, за да мога на спокойствие да си задам въпросите и да си поговорим. Според мен повечето родители се юрват да ходят да разглеждат януари месец, така че личното ми мнение е да идеш и да разгледаш преди това набелязаните от теб училища.

# 29
  • Мнения: 9 202
Българско школо имат страхотна база (студена вода в басейна)(баскетболното игрище и басейна Обаче са отдадени на външна фирма да ги стопанисва и в един момент се оказа че към Декември вече нямаше никаква възможност да се ползва от у-щето тяхната си база Crazy)и отвратително преподавателско отношение на принципа преподаване все едно са студенти в Университета
Приятелско дете изкара там поминалата година 5клас беше
Родителите му  с нетърпение го преместиха в края на учебната година , а с голяма радост и кошница го записаха, преместиха го от Света София преди това  ...

Общи условия

Активация на акаунт