Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 570
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 110
Честито на всички нови майчета!

Ели, благодаря за темата!

Да се отчетем и ние, Миа е наддала за 21 дни почти килограм, само на кърма. Не ще нито биба, нито шише, ама не ще и капките против колики и тях съм се видяла в чудо как да ги давам. Току-що пробвах в лъжичка, пак ги изплю...  newsm78
За коликите - кисела е вечер след 19-20ч и така до към 23ч. Е, ако ще е само това ще го изтърпя.  Laughing Все пак ми се искаше да й облекча положението с капки, но като не ги ще диването явно ще си минем така.
Все още имаме жълтеница (малко в очичките се вижда). Това ме притеснява, явно пак ще преварявам кърма, както на единия батко, а хич не ми се ще, защото ми е много трудно да цедя...  Sad Оплаках се.
Лек ден на всички!

# 61
  • Мнения: 1 423
Защо се преврява кърма?

Моето зверче много тежка жълтеница кара, още има, а е почти на месец.Още не е избистрен.

Излезе ни и бебешко акне, док. каза не е страшно, от хормоните на майката в третия триместър се получавало.Мажа с А-дерма, има ефект.До 40 ден ще изчезне и без мазане, каза педи.

# 62
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
И ние още имаме жълтеница, а е на повече от месец. Днес бях на доктор заради пъпките и тя пак каза да давам глюкоза... май пак ще купувам, вече 3-та банка и все не я пие. Няма ли да се изчисти сама? newsm78 Една педи ми беше казала да преварявам кърма, но аз не мога да изцедя колкото тя ще изсуче и нищо не направих. Това би значело да я отбия.
Пак да питам- искам да направя на бебка нещо като компот от плодове та зимата да и давам, че тогава няма да има. Как да го правя-със/без захар? със стевия може ли? или чист плод с водичка?

# 63
  • София
  • Мнения: 1 740
Колко глюкоза давате на ден....педи каза да купим четири ампули и с по 10 мл вода да се изпие за деня  newsm78 newsm78 newsm78ама не рабрах сега всяка 10мл ампула с по 10 мл вода и това да е за целия ден - демек да ми е дала доза като за 4-ри дни - или иска 80 мл да и нахакам за един ден (40 глюкоза -40 вода )....нали малко бях шашната и не можах да разбера.....мъжо мисли, че е първото, та да ви питам щом давате, как е.,,,,

# 64
  • Мнения: 191
Привет и от мен в новата тема!
Искам да поздравя специално всички новообебили се мами и да им пожелая да са им здрави и спокойни бебоците!  На бременните - да пожелая търпение и много леко раждане!   bouquet
И аз да се оплача, че не ни подминаха коликите - давам чай от копър семе и Инфакол капки. За сега има ефект, но сутрин след храненето в 5 е супер нервен и не може да заспи чак до обяд.  Cry
Ние се кърмим и дохранваме. Имам кърма, но въобще не го засища - суче по около 15 минути на всяка гърда, заспива и като сложа да легне се буди и оревава света от глад, лапа си ръчичките и отваря широко уста, търсейки зърно.
Искам да попитам кърмещите мами и ЛЛЛ - каква точно ви е кърмата като консистенция и цвят? Моята е прозрачно бяла и докато суче бебо виждам как обилно количество се стича около устата му. Според майка ми и свекървата, кърмата ми е много рядка и затова не го засища. Гледам да се храня пълноценно, макар че месото не ми е от любимите храни. Но ям млечни продукти, много плодове, пия много вода, ям сурови ядки... Та въпросът ми е трябва ли кърмата да е плътно бяла?
И друго - бебето ми е на 18 дни и се роди 4600 г, 55 см. и още в болницата ме предупредиха, че ще има по-големи нужди от другите бебета, ще яде по-големи количества. В момента дохранвам с 90 мл. и си ги изяжда като не повръща. Иначе не отказва гърда дори и след шишето - давам му да суче когато поиска, дори само за успокоение. Как ще ме посъветвате да постъпя?

# 65
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
Колко глюкоза давате на ден....педи каза да купим четири ампули и с по 10 мл вода да се изпие за деня  newsm78 newsm78 newsm78ама не рабрах сега всяка 10мл ампула с по 10 мл вода и това да е за целия ден - демек да ми е дала доза като за 4-ри дни - или иска 80 мл да и нахакам за един ден (40 глюкоза -40 вода )....нали малко бях шашната и не можах да разбера.....мъжо мисли, че е първото, та да ви питам щом давате, как е.,,,,

Моята ЛЛ каза, колкото иска да пие, а една педи каза 5*30мл.

# 66
  • Varna
  • Мнения: 201
Момичета моля за помощ страшен запек имам аз от моркови,бадеми,банани и такива храни...с извинение твърдо ми е и ме е страх да напъна...и накрая не излиза,подуха ми се пак 2 хемороида Sad така 5 ден......

Бебка е по добре вече 5 ден само на кърма Simple Smile и днес ака 5 пъти,мисля че и нас ни хванаха коликите но плаче само като е гладна май...но не може все да е гладна потича ми кърмата цедих,струята добра всичко е ок ама не и стига,педи каза на 3 часа-3 часа и половина ,но минавам вече на поискване тя не спира да иска....
Дали помага този чай от копър как го приготвяте,чак на 2,09 сме на консултация...ще откача слетобед не спа...само вечер за 2 часа най много 3...

# 67
  • София
  • Мнения: 550
Ivelle, при нас е абсолютно същото положение..Опитах какво ли не да увелича кърмата, но бебка си е лакома, аз не успявам да се изцеждам и вече два дни сме само на кърма, но днес направо урева света и изпи 90 мл.Направо ще се гътна как е възможно Shocked Shocked Shocked Така ми се искаше да не дохранвам.Според майка ми моята кърма също не била хранителна, била много рядка..Същото като при теб.. ooooh! ooooh! ooooh!Какво пли не опитах..и на поискване и на режим..ама може би от коликите да е този глад..Мисля си че като ги заболи те инстинктивно търсят храна, не знам вече.. #Crazy

И аз ще чакам отговора на твоя въпрос от ЛЛЛ.

Мартин Вали, пии много течности, вода, чайчета..Корема обича топли неща да му предлагаш.. Wink
Ако искаш си вземи от аптеката има едни мини клизмички Мелилакс се казват на медна основа, аз ги ползвах през бременността ,доста са ефективни, няма да ти навредят.. Peace

# 68
  • Varna
  • Мнения: 201
Мерси много Сърчице*** пия над 2 литра вода и над 3 чая почнах ябълки и круши днес ,но да видим,утре ще питам за тая клизмичка Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте и от мен! Имаме си момиченце - роди се на 22.08 - 2800 - мъниче Heart Eyes
Имам въпрос към ЛЛЛ:
Малката е вече на 8 дни и се мъчим много с това кърмене. Слагам я на гърдите - и на двете по ред, суче около 30 минути общо и след като я измеря винаги се вижда, че е изяла не повече от 30-40 гр. След това й давам кърма, ако имам изцедена и в повечето случай тя си е още гладна и търси още храна. Тогава й давам и 20-30 АМ.
След всяко нейно ядене се цедя и винаги излиза още 20-та мл общо.
Притеснявам се, че кърмата ми започва да намалява, а не да се увеличава, както би трябвало да стане. Пия по 1.5 л лактогонен чай, пия много течности, ям супи и цедя допълнително за стимулация, но не се получава. Имам огромното желание да си храня детенцето само с кърма, но не се получава  Cry
Дайте ми съвет какво да направя, за да стимулирам повече кърма. Има ли медикамент, който може да ми помогне? От болницата ни изписаха 2620, а за 4-5 дни е качила само 90 гр.

# 70
  • Мнения: 321
Мерси за новата тема HugЧестито на новите мами!

Днес направихме първата разходка в Морската - задружно-аз,каката и тати. Малкия спинка много добре навън, но се оказва, че количката ми е страшно неудобна - за да влезе в колата трябва да я разглобим , а е комбинирана, не с отделен твърд кош. Доста досадно беше.

Иначе се кърмим..на всеки час. Понякога се кърмим цял час, мине не мине време и пак гладен...Уморително е. Не знам как ще влезем в ритъм. Днес е неспокоен, не знам дали от разходката или започват коликите. Хленчи нещо и е раздразнителен. Ако не е на гърда..е крив. Та заради едната разходка от обяд не съм спирала да кърмя. Дори като се храня.
След секциото може да се каже, че бях озверяла от глад. И до 8 ден на бебо бях на чай, кисело мляко и бисквити. Вече ям пържоли и всичко, което ми се яде, апетита ми се върна стократно. Само фъстъци избягвам, дори кафето съм отказала  и шоколада - така се получи.
Не знам как сте след раждането, на мен постоянно ми причернява и се задъхвам супер бързо. Казаха, че ми липсва желязо. Пия добавка и пак ми е зле. Не знам как ще ходя по разходки, а имам нужда от въздух..
Доста дълго стана..

# 71
  • Varna
  • Мнения: 201
Иначе се кърмим..на всеки час. Понякога се кърмим цял час, мине не мине време и пак гладен...Уморително е. Не знам как ще влезем в ритъм. Днес е неспокоен, не знам дали от разходката или започват коликите. Хленчи нещо и е раздразнителен. Ако не е на гърда..е крив. Та заради едната разходка от обяд не съм спирала да кърмя. Дори като се храня.
След секциото може да се каже, че бях озверяла от глад. И до 8 ден на бебо бях на чай, кисело мляко и бисквити. Вече ям пържоли и всичко, което ми се яде, апетита ми се върна стократно. Само фъстъци избягвам, дори кафето съм отказала  и шоколада - така се получи.
Не знам как сте след раждането, на мен постоянно ми причернява и се задъхвам супер бързо. Казаха, че ми липсва желязо. Пия добавка и пак ми е зле. Не знам как ще ходя по разходки, а имам нужда от въздух..
Доста дълго стана..
При мен е почти същото с кърменето,доста уморително е няма как,кураж и прегръдка Simple Smile До сега я будех през нощта ,а вече реших на поискване, и ние днес точно много сме раздръзнителни и иска само на цица нищо друго не успокоява,утре ще ми носят люлка избрах с пълно легнало и светлини и музика ....може и пълно седнало ,ще напиша марката утре ... и на мен ми е ниско беше 81 като родих и ми изписаха някакви лекарства и сега пак ми става лошо,минус 10 кг съм с бебето и всичко демек от моите само 4 Sad днес е 11 ден..

За разходката ние се разходихме в морската само 15 минути на 7ми ден....На 5тия ден ни изписаха,а на 6тия бяхме при педиатърката...
Какви чайчета за кърма пиете аз за сега на хип гранилите Simple Smile

# 72
  • Мнения: 321
за кърма не пия чай, а ям овесени ядки и/или пшенични трици - досега даваха резултат. Но ако от това са коликите..май ще спра да закусвам Simple Smile

# 73
  • Мнения: 63
Здравейте, майчета!
Записвам се сред вас, макар че като гледам с каква скорост се движи темата, се съмнявам, че ще мога да ви следя.
Бебе Денис се роди на 16.08 на обед, 3.650кг 52см. Към момента е само на кърма и на Инфакол  Simple Smile
Точно заради темата кърмене се включих - Денис е второто ми дете, каката я кърмих година и 7 месеца, но в началото сучеше когато иска и колкото иска. Явно това не е било безразборно сучене, така ми е предизвикала отделяне на повече кърма. После вече й стигаше и сама си настрои режим.
Надявам се и с Денис да се получи, защото за две седмици живот, е решил, че може да суче на всеки час по 10 минути или на 3-4 часа по половин час  Laughing   Давам на поискване, без значение кое време е.
Обикновено в началото изтича по-рядка кърма, която засища жаждата, но ако след това заспи, след половин-един час се събужда озверял от глад. Не вярвам, че е рядка по принцип, винаги са ме учили, че няма нехранителна кърма. Просто бебето не е сукало достатъчно. Ама то и аз един път съм гладна, друг път - не.
Та, исках да ви насърча, да кърмите колкото можете и да не се притеснявате, ако бебето плаче. Да, понякога е от болка, но гърдата освен, че дава храна, се ползва и за успокоение  Wink

# 74
  • София
  • Мнения: 2 901
...винаги са ме учили, че няма нехранителна кърма. Просто бебето не е сукало достатъчно. Ама то и аз един път съм гладна, друг път - не.
Та, исках да ви насърча, да кърмите колкото можете и да не се притеснявате, ако бебето плаче. Да, понякога е от болка, но гърдата освен, че дава храна, се ползва и за успокоение  Wink

Добре, че дойде да кажеш онова, което нямам време да напиша с 1 ръка и бебе на гръд.

И добре дошла! Теб те знам от Дюканската тема - през 2010 лято-есен-зима бях доста активна, ти също!

Общи условия

Активация на акаунт