НОЕМВРИйче смело се изправя - иска то света да опознава

  • 32 890
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Истанбул
  • Мнения: 329
И аз като Стефи давам всичко към което прояви интерес, разбира се ако е подходящо. И когато се наиграе или изхвърлям или прибирам.

# 46
  • София
  • Мнения: 10 698
Че кой дава неподходящи неща на бебето и го пуска да прави каквото му скимне буквално, бързо да си признава за да го изтипосаме в закрила на детето!

# 47
  • София
  • Мнения: 848
Какво да правим за рождения ден още не сме решили. Аз не знам какво искам. ММ смята, че още е рано и има време.
У нас дали е подредено ли? Ами средна работа. Е, има играчки по пода през деня. Ама за да са под ръка Wink
Преди да се роди Ясен обитавахме една стая и кухня от апартамента, в останалите две стаи беше свекърва ми, лека и пръст. Сега имаме малка всекидневна и детска стая, но помещенията са преходни и не мога да изолирам стая без бебешки достъп. Някакси не е функционално, ще трябва да измисля нещо ... Само дето се изчерпах. Имам 3-4 варианта за подредба, но на всеки му куца по нещо. Цикля едни и същи идеи Sad
Хм, до каква възраст се наричат бебета и кога са вече малки деца?
Бели - старт и рестарт на компютъра по 20 пъти, яде хартия и обувки.

# 48
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Записвам се на 4 страница.... ужас и се връщам до ви чета.... току що се опитах да дам на Димана попара, но след първата лъжичка, демонстративно ми обърна глава и отказа да отваря устата.
А сега.... да се включа сериозно по темите Simple Smile
Ние говорихме за кръщене и РД  заедно, роднини и приятели в ресторант, но дори да е само РД пък ще е някъде, защото нямам място вкъщи...дори да е в тесен семеен кръг. Димана е по белите, нормално е да имат интерес към всичко сега опознават света... от както се изправя ми раздига повивалника/ да се чете, хвърля всичко, което е там на земята/, аз все още си го ползвам активно, но се принудих да измисля нещо като органайзер вързан под него, където сложих кремчето за дупето, млякото за тяло и други неща. Като чета Стефи за първия и съпруг и ММ е такъв, обича всичко да е съвършено Simple Smile но му обясних, че те първа ще има играчки по пода и разни преместени неща....иначе учудващо той и дава разни предмети, които не са за игра..... у нас щипките са на почит от преди доста време / по инициатива на таткото/ нещо което прави сама е дърпането на пердето, не лази, но  като я оставя някъде се търкаля до желаната цел Grinning  и най голямата беля...ММ и дава дистанционното на Тв-то и натиснала госпожицата екран със субтитри.... гледам аз тенис / голям фен съм/ ама единия тенесист не се вижда и си мисля, тези каква смотана камера са пуснали, да показват и двамата, ама повече не задълбавам...Сяда ММ д сгледа новини и на водещите главите извън екран, та стана ясно, че малките ръчички са ни пуснали субтитри. Хубав ден, момичета

Последна редакция: пн, 01 сеп 2014, 09:05 от KuKumqlka

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 469
Аз съм само с бебето от събота, големият отиде при баба си. Ми то било голяма почивка да си с едно дете Joy Сега ще мога и да подредя къщата. Когато нещо много започна да си давам зор, вместо да обръщам внимание на децата, все се сещам за една приказка, която чух за първи път в отчетните 2009 - "Къща не прегръща".
На Деян му давам всичко, което поиска, освен цветето в саксията. Дъвче каквото види, така че в това отношение е невъзможно да се търси някаква хигиена, гледам да няма кал по играчката.  Mr. Green Изправя се отдавна сам, даже си придава много важност като се опитва да се пуска и два пъти изтряска главата в пода. Пълзи навсякъде. КАто терминатор е, завира се там, където и през ум не би ти минало, че може да е интересно.
Доколкото помня, едно дете първо трябва да може да се задържи право определен брой секунди и е готово за следващата стъпка.- прохождане. Така че Денис на Рейнбоугърл, може би върви натам Grinning

За рождения ден- вероятно вкъщи с мъжа ми и нашите. Рожден ден за една година с други деца.... За големия канихме две на неговата възраст, тогава живеехме на тясно. Ами, нищо особено,само трябваше да дебнем децата, едното прохождаше, моето не, третото не пълзеше. Не си е работа.

КУкумялка, айде стига с тая попара Sunglasses То пък тя като че е в центъра на детското хранене. Опитвай  овесени, ечемичени ядки, просо, амарант, киноа, елда, ако държиш да е пшеница- грис, кус кус. Вчера купих от биомагазин пуешко биофиле, намалено, сварих го и го замразих, вече имаме 25 порции. Също взех елдени бисквити, то са по-скоро като вафлени кори.
ДА ти кажа, че вчера гушках бебето на моя приятелка, която роди с мен в един й същи ден. Ами детето грам няма опора на краката, изобщо не поиска да застане на тях, нито подскача, от 1 месец се преобръща. Само може да седи. Майка й хич не се притеснява. Не че насърчавам подобно поведение, ама се сетих за теб и реших, че може да те успокоя. Освен това детето не яде, най-много по 100 гр твърда храна на ден. Само на кърма е и е около 9300 гр. Майката и от това не е седнала да се тревожи.
Засега май само с това ще се включа Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 295
Здравейте, вкъщи не е подредено. Обичам да е идеално чисто,  подреденото може горе-долу.  Но...не успявам нещо да се справя. И аз давам като Стефи нещата, които предизвикват интерес.  Мн им се радва и после ги зарязва, след което прибирам или изхвърлям съответно.така цари мир- доволно бебе и за мен е мн по-лесно. Лошото е, че нямаме мн шкафове, а има някои неща, които трябва са прибера на безопасно, но удобно за ползване място. Ноооо ще измисля нещо. Мого иска да ходи, постоянно я водя,  лазенето явно и се вижда мн бавно и започва да мрънка...за РД мисря в детски клуб няколко деца за малко и после вкъщи с нашите. Водих я в един детски кът и МНОГО се радва. Та затова да се радва. Ще е мн трудно за родителите, че децата са малки, но за малко. Но ще видим.

# 51
  • Мнения: 837
Да за попарата и аз ти давам съвет като десиве Simple Smile може да се дават различни ядки -овесени,емичени,ръжени ,кус-кус,каши с сирене и масло ,не е фатално ,че не яде попара Simple Smile
Днес си имам ревливо бебе събуди се хапна АМ и уж щеше да играе ама почна един рев сложих я да си легне и аз до нея уж и се спи ,но ревееее и така заспа какво и беше явно не и беше ден Wink
Събуди се в 11.30ч и направо дадох пюрето-зеленчуци и заешко ,и сега е весела играе с един пъзел ,от тези гумираните вади цифри и букви  Simple Smile
Ние всеки обяд се къпем със слънчевавода .Вечер пълня в туби 5литрови 2бр и до към13-14ч са готови за слънчева баня на терасата .

# 52
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Аз давам, овесени и ръжени ядки и тя си ги хапва...... и реших попара, ама явно тя не я хареса. Ще пробвам кус-кус благодаря за идеята    bouquet 
Десиве, аз знам, че не трябва да ги мисля много нещата, ама ето сега отказва кърмата, не иска да суче и не иска, само вечер, нощта ако се събуди и сутрин...
От два дена и зъбките от горе се показаха на венеца и всички вкъщи спим, а тъкмо бях влезнала в ритъм Simple Smile  и си гледах нощните мачове на US Open

# 53
  • Мнения: 2
Симонка,   bouquetмерси ! Да  се включа и аз в новата тема. 

  И ние си имаме тати педант, та в къщи не е разхвърляно (засега Laughing ) Обаче, за по-нататък съм го подготвила, че не може с дете да е като в мавзолей .Тя още не разхвърля, защото съм обезопасила чекмеджета и  я следя.
  Нашите бели са  да разкъсаме салфетките, да бутаме лъжици и купички с пюре ( вече незная колко пъти съм събирала пюре от пода и столчето ..то поне кучето да го ядеше ).
Стефи, завиждам за климата , тук вече си стана по-хладно.
  Ние правихме кръщене миналата седмица, т разболя ми се детето и още не се е оправила.Вдигна висока температура, зачервено гърло и  казаха ангина , та сега се лекуваме.

  А какъв кус-кус купувате?

# 54
  • Мнения: 837
КУС-КУС на Плазмон от пшеница е ,аз взимам и друг baby kiss bio 6+,аma  в БГ не съм виждала .

# 55
  • Мнения: 657
Кус-кус купувам на Плазмон, сварява се за 2 минути и само добавям масло ,сирене и АМ.

# 56
  • Мнения: 837
Да питам бебетата ,които имат зъбки отгоре между тях има ли разстояние ,видях снимка на бебе имаше и Никол има но се чудя всички ли са така..и все си мисля,че е доста разстоянието ,не че ще променя в момента нещо .

# 57
  • Мнения: 1 034
Оооо Стефи, и на мен това ми беше тема. Дени има много голяма разстояние отгоре, все едно има място за още 1 зъбче. Видях и аз, че и други имат. Явно е нормално и като излязат другите ще се наместят. Но имах един период, когато гледах в устите на децата в градинката   Mr. Green

# 58
  • София
  • Мнения: 10 698
И аз съм имала разстояние между зъбите / горни предни два/ двете ми деца и те имат.

# 59
  • Мнения: 41
Мамчета, моето момиченце от снощи е с температура, няма кашлица, няма никакав признак на грип или настинка , а температура има:(, утре сме на лекар, но моля споделете вашето мнение:) . Хапва си иначе и суче нормално, но е по - мълчалива и някак отпусната Sad.

Ох и моят мъж е много прибран и чист, но не ме дразни, защото и аз съм такава Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт