НОЕМВРИйче смело се изправя - иска то света да опознава

  • 32 877
  • 761
  •   1
Отговори

Анкета

Как да наречем следващата тема?

Опции:

# 30
  • София
  • Мнения: 10 692
Как са ви къщите ,подредени или разхвърляни...?
Ад,цари тотален хаос,всичко е нагоре с краката, а сега и заминаваме та разхвърляния ужас е още по-голям-приготвям багажи Crazy
Бели....гледам да внимавам какво хваща,като раче е,все едно не ръка а щипка има,всичко хваща и стиска,дори в количката когато е,все се накланя и докопва нещо,някой...снощи една мацка в асансьора,количката до нея и Лили я чопли с ръка по дънките Mr. Green

# 31
  • Мнения: 657
И у нас е страшен хаос ,всичко е на пода - дистанционни, дрехи от закачалката,скъсани вестници,телефони които не ползваме и понякога давам малка тенджерка с капак и печеля по дълга почивка.Имаме доста играчки останали и от дъщеря ми, но интереса към тях клони към нула.

# 32
  • Мнения: 72
В нас се старая /и успявам/ постоянно да е подредено, даже до запалките на масата и дистанционните - гледам всичко да е в права редица. Всъщност това ми коства много нерви и усилия, защото все искам да е както преди детето, някакси не мога да превъзмогна този излишен перфекциониъм. Опитвам се да съм пълно перде, ама като видя някоя играчка на земята веднага я прибирам откъдето е, не мога да се преборя със себе си. Знам, че това ще ми изиграе лоша шега и допълнително ме напряга, ама... Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 146
В нас се старая /и успявам/ постоянно да е подредено, даже до запалките на масата и дистанционните - гледам всичко да е в права редица. Всъщност това ми коства много нерви и усилия, защото все искам да е както преди детето, някакси не мога да превъзмогна този излишен перфекциониъм. Опитвам се да съм пълно перде, ама като видя някоя играчка на земята веднага я прибирам откъдето е, не мога да се преборя със себе си. Знам, че това ще ми изиграе лоша шега и допълнително ме напряга, ама... Rolling Eyes


angelova_pl, все едно аз съм го писала. У нас също е, както преди - всичко е "под конец", но наистина коства усилия.
За рождения ден на малката нищо не мога да реша. Не знам какво искам да бъде партито. От една страна не ми се събира с роднини и приятели, а и зная, че ще има засегнати, ако не ги поканим. Та още съм в процес на размисъл.

# 34
  • Мнения: 1 034
Дени се научи да пълзи и за нула време стана много бърз и уверен. Обикаля навсякъде и пипа точно каквото не трябва. Не мога да обезопася цялата къща, защото замислям ремонт през септември и след това ще има и своя стая. НО първо преговорите с ММ трябва да завършат успешно. Холът е пълен с огромни, ретро мебели от преди 30 год., когато го е обзавеждала майка му. И като си представи, че трябва да се изнесе всичко и му става  лошо  Crazy Сега не мога да го оставя и за минута сам на пода. Постоянно дърпа кабели или събаря някакви неща. Когато е затворен само в кухнята и всекидневната няма какви бели да прави, но му става скучно и започва да се изправя навсякъде и я удари главата в масата, я залитне и падне...Вече паданията станаха безброй, но поне са от ниско  Tired
Иначе не е кой знае колко разхвърляно, като изключим факта, че неговите столчета, проходилки, кошара за игра и т.н. са набутани измежду другите мебели и ние едвам се промъкваме. Дано да стане тази детска стая та всичко да отиде там. А иначе той ще си спи при нас в спалнята, защото се буди нощем, така че за първо време стаята му ще е само за игра.

# 35
  • Истанбул
  • Мнения: 329
В къщи подредбата е средна работа. Аз също съм доста подредена, определено перфекционист, но някак  играчките не ме тревожат. Още от преди да родя се самоубедих че ще е така, и работи. Всичко друго си е по местата, освен играчките. Тях ги подреждам вечер преди баня и е малко странно, но обяснявам  на детето, че вечерно време така се прави. Горката, сега като го написах, осъзнах че и нея ще превърна в перфекционист  newsm78. Иначе точно както Ангелова е написала, всичко друго по масата е подредено и не само. Разбира се всичко е наредено така че тя да не го стига  Simple Smile, а и друг бонус за мен са мебелите, които ги купувахме преди 3 месеца, така че всичко е съобразено с нея. В къщи няма шкафове които тя да може да отваря. Така че съм доста улеснена!

# 36
  • Мнения: 41
Еха, още една тема, браво:)

Момичета, и аз съм така, играчките са по земята, всичко друго е ОК, но по цял ден ходя напред назад. Определено не е както преди, но здраве да е, детето е най-важно.

Относно рожденият ден на дъщеря ми, ще поканя 5 деца и това е. Замислила съм да украся къщата с балони, играчки. Относно храна ще направя разни неща всеки да си избира (разни снаксове), и торта. Това е. Вкъщи ще е, аз имам място:) Поканите ще ги порачам от ebay. Искам нещо малко и весело, роднини няма:). Общо взето около 7 вазрастни с 5 деца, напално достатъчно:)

Лека вечер на всички Simple Smile



# 37
  • София
  • Мнения: 15
Dr.Who на мен ми е по странно ,че сина ми преди дни стана на 20 години  Simple Smileей на това му се вика Времето лети  Wink

И моят голям син тази година стана на 20 и е студент.
Един миг. smile3521

# 38
  • Мнения: 1 298
Здравейте, чак сега се включвам в темата.
Мелани, благодаря за хубавото заглавие   bouquet Simple Smile
Ние от няколко седмици сме по цял ден на разходки, понеже си намерих още една компания и ходя в един парк до обяд, а след това в друг, нося й пюрета и каши навсякъде, направо половината къща ми е в количката  Joy Joy, затова липсвам тук, надявам се да ми простите  Simple Smile. Много бързо ми минават дните така.
За рожденния ден отдавна събирам пари, но до никъде не съм стигнала, ще сме на заведение май само роднини, ме нямам възможност за повече  Sad

# 39
  • Мнения: 837
ангелова каква зодия си?
Аз преди със сина си бях така ,не че съм била различна ,но живеех с мъж (баща му),които искаше всичко да е под конец ,това ужасно ме товареше физически и психически .
Сега се хващам,че на моменти се дразня от разхвърлените играчки ,но ....съм решила ,че тя опознава света и както казва ММ "Преди да се науча да поправям нещо ,го разглобявах първо ..."и "сега е нейният ред да разхвърля "преди да се научи да подрежда  Grinning
Гледайки Никол и спомняйки си сина ми тя е едно по щастливо бебе ,неговото детство е ограбено от строгият му баща ...и до днес изпитвам вина  Sad

# 40
  • Мнения: 197
Аз също съм доста подредена и организирана. Въпрос на характер и възпитание  Peace Смятам, че е хубаво детето да се учи на ред и отговорност. Всяко залитане в крайности не е ок, разбира се Simple Smile Но и да се оставят да пипат навсякъде и да правят, каквото искат, също не е добре според мен.

# 41
  • Мнения: 837
последна и прясна  Simple Smile,количката ни седи в коридора със спусната спирачка за да нея бута ,ходеше и се изправяше само на нея и преди 5мин .е успяла не само да се качи ,но и права стой с лице към дръжките и ги държи  #Crazy еее идея нямам как се качи ,че и изправи има борд отпред
мелани нямам в предвид да прави каквото си иска и да буда навсякъде .Естествено ,че говоря за разхвърляне на играчки,някоя дреха и списание.Не да къса документи и пари и да чупи порцеланови чинии на пода  Grinning И аз съм организирана щом успявам сама без помощ даже за час от някой да се справям.По скоро въпроса беше не какви сме ние ,а какви са подовете и стаите за игра на бебетата.Малко 9-10месечни бебета са отговорни и могат да се научат на ред  Wink
Ще дам някой примери за да съм по ясна :снощи хвърлих кутия от прясно мляко в торбата за смет ,но беше видяна от Никол и прояви интерес към нея опитвах се да я махна ,но тя все натам теглеше и реших;Измих кутията от вън и я изплакнах да няма мляко и я дадох ,поигра си даже я носеше с уста като кученце после я забрави и отново я изхвърлих в чувала ...а баща и сутринта го е смъкнал долу.
Друг пример;простирам на терасата тя седи до мен и вади щипки ,когато я взех за да я прибера се разплака за щипките ,реших да и ги дам заедно с кошницата ,ами беше едно  Grinning бебе ,вади щипки ,поне 1час.
Ето такива дребни неща които преди 20години ,не позволявах на сина ми  Sad

Последна редакция: нд, 31 авг 2014, 13:51 от stefi 1304

# 42
  • Мнения: 197
Значи говорим за едно и също, Стефи Simple Smile И аз това имах предвид.

# 43
  • Мнения: 209
Хайде и аз в новата тема , Симонка, благодаря  Hug

Относно рождения ден, първоначално мислех да събера майки с деца и  роднини на детски кът,но напоследък все повече обмислям да го направим у дома в най-тесен кръг 5-6 човека.

У дома също не може да се запази изрядна чистота.Денис изучава всичко и последното най-интересно е пералнята.Изключвам я от контакта разбира се и се започва едно въртене и натискане на копчетата  #Crazy  Имам един шкаф с торби, който подреждам почти всеки ден, защото на малкия му доставя огромно удоволстие да ги вади.Общо взето всички знаем как е, опитала съм се максимално да обезопася и да е комфортно за игра,че да не се налага да повтарям постоянно "Не!. И  аз процедирам като Стефи  Wink

Денис стои самостоятелно прав без да се държи никъде и се задържа около 10-на секунди и се е научил да прави учудена физиономия и пада голям смях  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 41
Аз също съм доста подредена и организирана. Въпрос на характер и възпитание  Peace Смятам, че е хубаво детето да се учи на ред и отговорност. Всяко залитане в крайности не е ок, разбира се Simple Smile Но и да се оставят да пипат навсякъде и да правят, каквото искат, също не е добре според мен.


И аз съм на това мнение  newsm10 .

Общи условия

Активация на акаунт