С какво помагат децата вкъщи?

  • 3 959
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 542
Моята дъщеря е на 5 години и половина и обича да се включва в това, което правя аз. Когато готвя, иска да готви с мен, когато чистя, обикновено също иска да се включи. Не мога да кажа, че има задължения, извън събирането на играчки (където често й помагам аз). Общо взето взаимно си помагаме  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 273
Синът ми е на 7 год. Много го мързи да си подреди играчките, дрехите, стаята, леглото - трябват хиляда напомняния. Иначе обича да помага (без да го карам) почти за всичко, за което се сетя. Примерно вижда ме, че простирам - идва и започва да ми подава щипките (дрехите ми подава, когато простирам директно на сушилника), вижда ме, че започвам да глася за ядене - идва и започва да реди масата, с прахосмукачката помага, чиниите иска да мие, салата иска да реже, сервира и отсервира, като гладя ми подава дрехи и закачалки, носи ги до гардероба. В магазина - бута количката, слага продуктите вътре и съответно ги вади на касата. Прибира ги в чантата и в къщи помага да ги сложим по местата им. Особено е активен, откакто си има сестричка.   Laughing За нея също много ми помага - гласи за сменянето на памперса, изхвърля го, гласи количката за разходка, гласи за къпането и помага в къпането. Много добро дете си имам.  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 352
С нищо не помагат, и както писах и в съседна тема, нищо не искам от тях. Деца са- да си живеят детството.
Слагането на мръсните им дрехи в коша им за пране, оправянето на играчките, книгите и пр. техни вещи, отсервирането на чиниите в комплект с мен и семейното слагане на масата, в семейството ни не се нарича помощ, а се приема естествено като бърсането на задника и миенето на ръцете и съответно се извършва лично.
Peace
Вчера един неразумен баща беше разстрелян с информацията, че на децата работата им е да си играят, а не да подреждат. После холът заблестя. Все пак всичко беше подредено, като отиде в детската стая.
Иначе, когато счете че играта е интересна, помага много. И прах бърше, и маса подрежда, и водата сервира. Но на игра.

# 18
  • София
  • Мнения: 23 135
Не ми помага дъщеря ми, но не я и карам.

Когато си разпилее ужасно много играчките, почва да хленчи, че не може да ги подреди сама и ме моли аз да помагам. Иначе си оправя леглото, сгъва си дрехите, слага ги по закачалки и после в гардероба.

Дразня се, когато има желание да ми се меша в правенето на разни десерти. Пречи ми.

# 19
  • Мнения: 202
странно-играчките Голяяям зор докат ги съберем-и час може да мине Sick
иначе сме на 6,5г. и ако трябва да съм честна ми е голяма помощ:
прахосмукачката и миенето на пода са голям кеф-даже е по-съвестен от мен Joy Joy Joy-вдика мебели и там разни мести Laughing
след големи уговорки и поръки кое как-сам си глади неговите дрехи и спално бельо-от много малък все пластмасовите ютии го влекат-даже сега иска и безжична някаква се продавала Joy Joy
когато правим нещо в кухнята ми помага доста и голям мерак с миенето на чиниите-ам става море около него ooooh! ooooh! ooooh!
общо взето проявява голям интерес към всичко което големите вършат-мотае се и много около вуйчо когато се ремонтират коли и разни
Ноо-задължително трябва д аму се благодари и да се отбелязва, че многоо ми е помогнал Wink Laughing Laughing

# 20
  • Мнения: 2 052
Дъщеря ми е на 2г. Изхвърля боклуците в коша, помага ми да простираме - подава ми дрехи и щипки, прибираме прането, понякога си "сгъва" дрехите и си ги прибира в гардероба, разбира се след това  и ги оправям, слага си дрехите за пране, помага ми да сервираме масата - носи прибори, салфетки, хляб... Естествено на тази възраст повече ми пречи като "помага", но се радвам, че има желание и винаги я оставям Simple Smile

# 21
  • Мнения: 8 934
Току-що ми помогна с простирането. Не съм я молила. Е, изтърва едно клинче на земята. Mr. Green
Много качествено чисти леща с тънките си пръстенца. Laughing

# 22
  • Мнения: X
По принцип си ;подрежда стаята ,като всяко нещо е в неговата си кутия или кошница, сервира/подрежда масата , от-сервира си нейната чиния/чаша като си отсипва остатъците от яденето в коша,  изплаква и слага в съдомияланата, прахосмукира из хола, оправя си леглото сутрин , къпе/обслужва се в банята сама, хвърля разделно боклуците в къщи , мели кафето с кафемелачката като си я пълни със зърна и отсипва смляното в буркан за кафе, понякога сгъва прането след сушилнята и се опитва да си слага калъфка и чаршаф на леглото, а през останалото време си играе до безкрай . На 6 и 1/3 е.

# 23
  • Мнения: 488
Moя син много се натиска да ми помага. Опитва се от както стана на 2г. но му позволих едва след година  Mr. Green че ми се пречка.... Когато бърша прах давам 2 кърпи за мен и за него, държи с мен дръжката на прахосмукачката, но му е трудно да я отлепи от килима, че тя е с голяма мощ... И с парцала криво ляво се справя, но нямам нерви да го изчакам, свикнала съм набързо да се справям с тези домакински задъжения. Мие с мен чиниите, в това вече се пречупих. Слагам го да застане на един стол до мен и търка, имам 2 гъби приготвени за миене  Laughing  И в готвенето се опитва да помага, давам му само да бърка, до печката не давам да припари... Играчките и той събира с голям зор, но успявам да го накарам... вярно 1час събира, заиграе се, разсее се, но какво да очаквам, все пак е малчо  Rolling Eyes О и тоалетната големи мераци да почиства.. умира си с вода да се занимава... Прането вече му писна да ме моли и все да му отказвам. Имаше желание, но простора му е високо...
Общо взето за момента е голям помощник. За момента на дневен ред ми е да го науча да се преблича сам, успява на половина  Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 4 349
 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! то направо децата поели цялата рябатя  Mr. Green Mr. Green

# 25
  • Мнения: 14 473
Моето дЯте си е тийн.Отсъствахме десетина дни от дома и беше сам.Каквото оставихме,такова заварихме.Стига ми.

# 26
  • Мнения: 1 610
Обича да готви с мен...отдава му се...още от бебе... feeding
От малък е кулинар..  chef
Обича да реже, меси, разбърква, овкусява... и да прави успешно разни добавки към храната...Истински кулинарен виртуоз  когато ме съпроводи в кухнята...
Ако е гладен...и трябва да си направи сандвич покрай мен, докато аз готвя!!!.....О!!!  newsm38 О, този сандвич !!!! Би изглеждал толкова вкусен, че и  най-големия шеф Готвач би завидял на интересния колаж от продукти!!!
Ми получават му се нещата в кухнята -определено!  bowuu
Аз съм щастлива, защото знам, че този човек ще нахрани не само себе си в бъдеще  food002 ...Обича да доставя удоволствие на другите с храна...
Не рядко ми прави сандвичи за закуска без да му поръчам!
С това ми помага....винаги  има идея какво да сготвя...  food002 Всяка домакиня знае, че да направиш балансирано седмично меню никак не е лесно!  newsm78
Ако питам големия син...то менюто ще е от две манджи...боб или картофи ... Laughing


# 27
  • София
  • Мнения: 268
Моето момче е почти на 2 год. Много обича да помага. Откакто проходи си изхвърля памперса, помага с простирането, напоследък много му е любимо да подрежда приборите от миялната в чекмеджето Simple Smile

# 28
  • Мнения: 194
Разпределили сме задълженията. С три деца не е лесно. Едното бебе - нищо не прави, но другите са достатъчно големи, за да помагат. Подреждат играчките, оправят леглото си. Помагат ми в простирането, изхвърлянето на боклука. Не давам на никой да пипа миялната машина.

# 29
  • софия
  • Мнения: 127
Много обича да ми помага.Прави го с желание и интерес,иначе не бих я карала.Единственото,което изисквам е да си подрежда играчките,нищо друго.С какво ми помага-подава ми дрехите да ги простирам,оправя креватите,подрежда изгладените дрехи(нейните),полива цветята на терасата,слага покривка и прибори на масата,като правя някакви сладкиши слага някои продукти.Иска и още неща,но аз засега секвам ентусиазма й(като напр.да мие чинии,след една измита всичко в радиус от един метър е вир вода). Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт