Юлски бебета 2013 - тема 25

  • 29 428
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 368
Вече си бях помислила, че ми се е развалила бг-мама-та  Laughing
И при нас времето е ужасно и цял ден в къщи- само рефрешвам, обаче няма никой.

Не се е будил снощи. По- късно от 20:00 не мога да го храня, защото той си ляга към 20:30, най- късно 20:45. А не искам веднага след ядене да ляга.

Сега съм му приготвила следобедна закуска- оризовка с извара и ябълка, давидим дали ще го яде това нещо newsm78

А вие каква извара купувате, днес взех за първи път и голямо чудене се чудих.

# 721
  • Мнения: 2 237
Офффф...позволете да си помрънкам за нещо не по темата.  Rolling Eyes
Та значи помните ли, че сестрата на ММ ми подариха телефон в Испания? Уж Самсунг Галакси S4 ? Такаа...И аз нали овца, нищо не разбирам от телефони, изкефих се. Да ама се оказа, че това е китайско менте, дето нищо, ама нищо не струва и няма почти никакви функции. Установих го, след като го показах на баща ми и той надлежно ме осведоми по въпроса. Е, викам си, явно толкова съм заслужила за помощта си, китайско менте. Нищо, рекох си, ще си премълча. Онзи ден отивам в Мтел, да преподпиша договора си, за да мога да имам неограничен достъп до интернет. Защото телефона ми беше подарен с идеята, като си ходим на село аз да го давам на свекърите и те да говорят по скайпа с дъщеря си и да виждат бебето (да, те не ми го подариха просто ей така, а с умисъл.... Wink) Хубаво. Преподписах аз. И чинно си чакам да тръгне интернета....Брех, днеска да имам, утре да имам...няма. Обадих се в Мтел, от там викат - ама как, имате, ето тука при нас всичко е наред. И какво се оказва мили деца? Ментето няма функция да работи с GPRS  мрежа, няма никаква друга функция за интернет, освен Wi-fi. (а вие нали се сещате, че в тъпото им селце компютри даже няма, камо ли Wi-fi  мрежа) От Мтел ми казаха, че те нищо не могат да направят, щом телефона е менте и няма тези функции. И сега се озовах с прясно подписан нов план, който с тоя телефон не ми върши работа. Та ще ходя да си взимам оригинален телефон на изплащане, че с туй менте съм за никъде.
И се питам....само аз ли съм толкова проста, че като подарявам нещо на някого гледам да е хубаво и качествено? Че ако аз трябваше да подаря телефон, то той никога нямаше да е менте? Толкова ли не заслужих истински телефон? Не, не съм неблагодарница, да не си помислите. Аз и на това съм доволна, все пак не са длъжни да ми подаряват нищо....Но някак ми е гадно. Аз не бих постъпила така. Ако ще се отплащам на някого за нещо, правя го както трябва.
И така , мили деца. Сега на целия зор ще си купувам нов, този път оригинален телефон. Макар че като се замисля,защо пък да си давам телефона на свекърите да говорят с дъщеря си? Ще им кажа:
" Вашата дъщеря ми подари менте и се извинявам, но вий по скайп от тоя телефон няма как да говорите. "
Ама не съм такава. Не съм  Rolling Eyes

# 722
  • Мнения: 681
Близначе, ти занесе ли телефона в офис на Мтел или на сервиз? Едва ли сестрата на мъжа ти го е направило нарочно, а и не разбирам какво значи китайско менте. Всички телефони са произведени в Китай. Пък и странно е да е менте в Испания. България е царството на ментетата. Преди да си купиш друг телефон, проучи по-сериозно как стои въпросът с този. ММ поръчва от Китай телефони и са си съвсем читави.

# 723
  • Мнения: 2 237
Бемол, телефона няма марка. Менте отвсякъде. Реплика, без име, нелегален, направен в час по трудово от невръстно китайче,...както искаш го наречи. Без почти никакви функции, от гадна пластмаса. Носих го в офис на Мтел. Вдигат рамене, казват: "Съжаляваме, но това е менте, няма как да помогнем". Тя не е направила нищо, бащата на детето и ми го подари. Нищо не казвам, само ми стана тъпо.  Подаряват ми телефон с цел да говорят с майка и баща и, а дори не провериха става ли, не става ли....Айде да си търсят начини как да говорят тогава. Точка. Вече ще имам едно наум.....И аз като Джина, тя милата все гледа да купува хубави и оригинални подаръци, та и аз така. А на мен - ментета. Но няма значение. Отклоних се  Blush

# 724
  • Мнения: 318
Здравейте ,
Подаръче, къде си , какво стана с Ади ? Пиши, моля те
Близначе, много тъпа ситуация наистина. Съгласна съм с теб, ако тръгна да подарявам нещо такова бих се поинтересувала дали ще върши работа. В противен случай няма никаква полза от голям телефон, на който само да му бършеш екрана ...  Confused
Прочетох Бемол - тя също има право - занеси го в Мтел или сервиз и виж дали не може да му се качи някое приложение за интернет .
Мартина, мерси че сподели това за захранването. Моя близка беше в болница с почти четиригодишната си дъщеря пак със морския вирус. Казали са й две важни неща  - колкото може повече течности, за да се избегне обезводняването и  храна само от солети, бисквити, сухари ... Захранването после като при бебе - бавно, плавно, внимателно ...
Жалинка, няма нищо, бих се радвала да съм аз тази жена,която си видяла и да се запознаем  Simple Smile Как върви бременността  ти, всичко наред ли е, как се чувстваш ?
Кате, как е Маги ?
Ще подбера малко снимки от морето и кръщенето и ще ги публикувам в групата във фб да видите порасналите ми момичета Simple Smile
Бързо оздравяване на болните  Hug

# 725
  • Мнения: 2 237
Ние днес бяхме в НСА и се върнахме посинели от студ. Пуснах го да си играе на игрището за плажен волейбол, е няма такова ровене в пясъка Simple Smile Даже си и похапна. Но като се прибрахме наистина беше придобил син цвят от студ.

Лили, да, вече писах. Носих телефона. Казаха ми че няма как да помогнат, тъй като не е оригинален и няма опция за каквито и да е настройки за интернет.

Подаръчето нищо не писа...дано са добре и дано се е отсърдила  Praynig

# 726
  • Мнения: 748
Близначе, да ти кажа за пищенето. Боци не е единствен. Моите от доста време си комуникират с писъци. Най-гадно е ако решат, че им се пищи в колата  ooooh! В последно време сме истинска атракция по улиците. ММ бута празна количка. Аз водя Кирил, че той още не ходи сам. Кака му тича 2-3 крачки напред. В момента, в който реши, че я е хванал, пищи зверски. И това се повтаря поне 10-15 пъти за стотина метра.
А иначе моят телефон е от Китай. За 99 долара и има абсолютно всичко. Не си заслужава да се набутваш със скъп телефон от България.

Ние излизахме сутринта в дъжда. На децата им писна вчера цял ден вкъщи, реших, че още един ден не мога да издържа. Кирил беше много нещастен, че не му разрешавам да седи на земята.
Казват, че октомври ще е хубаво времето, а дано...

М-тина, бързо да се оправят пъпешите. Нашата кака изкара цяла година със сополи и без да е болна. Вече съм се примирила, че ще трябва да го израсте.
Гемавар, как е Крис?

# 727
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Лили, благодаря, че попита  Hug Добре е. Раната си зараства бързо, а Маги забрави за нея, изобщо не я боли, като че ли. Марти и с него днес ходихме до спешния, че с тоя корем ме измъчи. Оказа се, че задържа газове. Сега е на чайчета и Еспумизан. Радвам се, че не е нещо по-сериозно.

Близначе, много гадно, но съм сигурна, че не са знаели какво подаряват. Репликите са по-евтини, но пак вършат работа. Лошо само, че я няма опцията, която ти трябва.

# 728
  • varna
  • Мнения: 871
Близначе, егати безобразието, то сега излиза, че това не е подарък изобщо Crossing Arms Аз ако съм на теб, сега го пращам на бащата на бебето обратно, да го носи той на рекламации и да ти прати нормален ама-ха. И изобщо няма да давам на свекитата да виждат бебето, щото дъщеря им е темерут - след всичко, което направи за нея  #Cussing out Кате, не може да не са знаели, нали с тая цел го подаряват, пък не проверили, да бе, да.
Колева, засега във Фулмакс центъра под Макаото на Кракра е мацката, защото още не са отворили залата, но на мен ми е близко и нямам против. Иначе те по принцип момичетата са инструктурки в дамския фитнес, ама разнообразяват програмата и много ме кефят. Правим партита на клуба, само жени, по 8-март, нова година и прочие, голям купон пада - изобщо с кеф да ходиш  Mr. Green

# 729
  • Мнения: 481
Еми си има ново колело:-)  съвсем бебешко, но пък й пасва идеално. След като го взех цял ден бяхме при баба и дядо. Нашите са взели сгъваема кошарка и се кефеха как спи там. Майка ми обиколи представително квартала за да покаже внучето-голяма гордост:-)  Еми намаза какво ли не - домашни чехли, чорапки, клинче, пижама.... Да си има като ходим на гости. Майка я завела в един магазин за детски дрешки и милата накупила какво ли не:-)  и са голяма любов двете - малко чак я поглезва, но аз я оставям да бъде себе си и да си имат своето си отношение една към друга, въобще не давам акъли:-)  татко ми пък е строгият дядо, горд и премерен. Въобще Еми се чувства отлично с тях, направо забравя за мен. С всеки изминал път, когато ходим там тя започва да се чувства все по-добре.
Близначе - не знам аз как бих реагирала на това. Затова няма с какво да се включа.
Марти - вижда му се края, мила:-)  ще се оправят много бързо с такава грижовна майчица!
Гемавар - да се оправя детенце бързо!

# 730
  • Мнения: 2 237
Връщам си написаното (думите) назад  Embarassed Телефона няма такива настройки фабрично, но намерих начин да го настроя ръчно. Рових доста дълго и накрая открих топлата вода. Моля да ми простите за словоизлиянията, трябваше първо да проверя и после да се оплаквам. Виновна.  Banghead
Важното е , че Жорето ще може да бъде виждан по скайпа от баба си и дядо си.

# 731
  • Мнения: 86
Mysty, права си, то е и малко от типа на газообразващите, но пък ако не го дам много ми се забавя почването на детската кухня и респективно 2рия ни опит за посещение  на яслата.

Днес дадох пиле+моркови+ориз+сол (сложих и мн.малко лук и една цяла чушка, която после извадих). Много им хареса, но понеже ядат една и съща каша от много време вече и явно им се иска нещо различно.

Лили - кажи на приятелката ти за лечебната каша на Хумана, много е добра, скъпа е, но според мен е добра за проблемно стомахче.

Пъпешите вечерят в 19:30-20:00 и закусват в 8:00. Будят се много пъти през нощта, но е за вода, биба и гушкане.

Извара - аз взимам на Млекарница Добрев ли на Маджаров. Става много приятна закуска за следобяд - крша или ябълка, банан и извара с пасатор или чопър на кремче и много го харесват.

Близначе, аз също имах телефон купен в испания, с който имах същия проблем, но като овца си ползвах замо wi fi-то и си плащах 1 година на Мтел докато си сменя плана (нямах време и никакво желание да се занимавам, а Интернет имах по цял ден на компютъра).

Жалина, мерси и честито колело, да се ползва без проишествия Simple Smile

# 732
  • varna
  • Мнения: 871
Близначе, няма проблем, тук виновните са ония от МЕНтела, дето са вдигали рамене, а де факто е имало как да го оправят  #Cussing out Аман от некадърници. И да, дай шанс на зумбата, особено ако инструктурката е салсолюбителка, ще се изкефиш - ние вчера минахме през салса, самба, ча-ча, бачатка (любимото ми), меренге и регетон - днес имам щастлива мускулна треска Mr. Green

# 733
  • Мнения: 2 237
Ох, да дам шанс ама как....знам ли кога и дали мога да ходя. ММ работи на график, понякога го викат и ненадейно. А и с тоя куц крак, за никъде не съм. Най-много ме отчайват тези излишни 10 кг, които не мърдат. Дано като стана студентка и почна работа, от търчане и напрежение на отслабна  Rolling Eyes

# 734
  • Варна
  • Мнения: 368
Пу, хич не му хареса следобдената закуска с изварата- повдигна му се от първата лъжичка. И той миличкия понеже никога не плюе храна- си го глътна с триста зора. Не знам кое не му хареса- изварата или оризовките, или пък цялата комбинация.  newsm78
На мен пък много ми се услади и си го хапнах с кеф.
Ще пробвам пак без оризовките.

Близначе, супер, че всичко се е наредило. А сестрата на ТМ сигурно осъзнава какво си направила за нея и ти е много благодарна. Сега и тя е майка и разбира, какво означава да оставиш детето си за толкова дълго време.

Хера, това място ми е идеално, аз живея малко по-надолу по Кракра.
Ще го посетя януари, имам нужда и от нови запознанства, че нали съм отскоро във Варна.

Общи условия

Активация на акаунт