Ето го СЕПТЕМВРИ свеж! Започва есенен бебевалеж - Тема 9

  • 37 599
  • 509
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Нека новата тема да се изпълни с само с хубави и радостни моменти,на които ни престои леко и безпроблемно раждане,а на другите мами които са минали по тоя път честито това е наи големия дар за една щастлива жена и семеиството. Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 2 232
Здравейте, мами! На 24.08 родих секцио бебе Ренета 3300 гр и 49 см.

# 17
  • Мнения: 10 993
Честито Ви Ви, да сте живи и здрави

# 18
  • Мнения: 40
VV  да вие честита рожбата,и да ви испълва само с радостни моменти,здрави и щастливи.

# 19
  • Мнения: 192
Аlbenny, стискаме палци да намерите най-добрия доктор и Калоян да се оправи!
Честита радост на V V! Бебе Ренeта да ви расте здрава и щастлива!

Май вече всеки ден ще имаме новини тук, дано да са само хубави Praynig
Ха, сега видях заглавието на темата - Започва есенен бебевалеж - много готино newsm19

# 20
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нощни, не съм попадала на информация за това, но мисля че по-скоро няма да е възможно да се съберат след като спре да пулсира пъпната връв, защото кръвта ще е вече в бебо...

И аз си мисля, че е така, но никъде не намирам достатъчно инфо. Навсякъде говорят за плацентата. Ако така или иначе няма да се съхранява за лични нужди, по-добре тази кръв да отиде в бебето, което си е важно за него.  Rolling Eyes В плацентата остава около 1/3 от кръвта на бебето, за това е важно и изчакването...

la_cherie, нормално е!

V V, честита да ви е Ренета!  Hug Много щастие и радост ѝ желая!  Hug  bouquet

# 21
  • Мнения: 209
Да ни е честита новата тема   bouquet  bouquet
V V да ти е живо и здраво бебчето , много здраве и на вас мама и тати  , да си го отгледате с много любов   bouquet  bouquet  bouquet
Аlbenny  baby_neutral baby_neutral ще се моля за вас , дано да намерите решение и всичко да се оправи ..

# 22
  • Мнения: 3
Момичета,да споделя и аз ☺ Heart Eyes на 25.08  се роди Иван, 3530гр, 50см,секцио.

# 23
  • Мнения: X
Хайде, запис и от мен  Peace

V V Честитита дъщеричка ! Да ви е жива и здрава, и много да ви радва Simple Smile

quqkli4ka Честито момченце! Да ви е жив и здрав юнака, и много да ви радва  Simple Smile

От днес влизам в 37 г.с. и вече чакаме и нашият ред да дойде  Simple Smile Heart Eyes
Утре ще си взема направление №7 и вече последните, предполагам, изследвания, които са ми необходими за постъпването  в болницата (кардиограма, сърд.статус....), надявам се, че всичко ще е наред  Simple Smile
На АГ и свърши отпуската и вече съм спокойна, че мога да раждам  ooooh! много се притеснявах ако родя през тези 2 изминали седмици, на какъв д-р ще попадна в болницата. Утре ще се чуя с нея и се надявам, ако не за утре, то вторник да се видим за преглед, че последния беше на 15.08., а от тогава  всеки ден имам болки в корема, като менструални, и се притеснявам дали всичко е ок

# 24
  • София
  • Мнения: 709
 Tada  Party Time  bigdance2
Честитооооооо на Ви Ви и кукличка! Много здраве и много щастие с малките слънчица newsm04

# 25
  • София
  • Мнения: 69
Честито на всички новородили се бебчета. Да растат живи, здрави, обгрижвани и дарявани с много любов от мама и татко  Hug

По повод стволовите клетки, мога да дам доста информация, но ще се опитам да съм максимално кратка и да поднеса информация така, че да бъда разбрана.
Относно даряването на стволови клетки - момичета, радвам се, че има такива майки които мислят като вас, готови са да дадат нещо свое за благото на някой друг. По света има много обществени банки, които взимат кръв и пъпна връв от дечицата при раждането им ( ако майките не са изявили желание да ги съхранят за лична употреба), но за наше голямо съжаление в България такива банки няма, няма и да има скоро време  Cry Има доста написано по темата, че кръвта и плацентата веднага след раждане се поставя в специално за целта направени транспортни контейнери, които се изнасят извън БГ и не се знае къде се носят, но това е друг въпрос. Има доста "спекулации", че се доставят на козметичната индустрия за така наречените регенериращи кремове, за моментална промяна на кожата, или за богати ексцентрици, които незнам за какво я ползват, но нищо не мога да твърдя и не искам да убеждавам когото и в каквото и да е. Аз самата не съм убедена в това, но мисля че истината е някъде там  Rolling Eyes

По въпроса дали ще може да се събере достатъчно материал за извличане на стволови клетки ако се остави неотрязана пъпната връв за повече време........... аз лично не мога да отговоря както и нито един лекар. Няма 100% гаранция, че дори при безпроблемно раждане, без голяма кръвозагуба и прерязване на пъпната връв ще се събере достатъчно материал. Всичко зависи от количеството кръв в тялото на майката, колко е загубила по време на раждането и още куп фактори. В крайна сметка най-важното на първо място е здравето на бебо и мама, всичко друго е на втори план. Възможно е да се извлече голямо количество кръв, в която обаче да няма достатъчно стволов материал, както и обратното. Няма научно обяснение, както и някаква норма.

Надявам се да съм била полезна, и да съм смляла по възможно най-добрия начин информацията която знам  Laughing

# 26
  • Мнения: 26
Много ни е хубава новата темичка!

V V i quqkli4ka честити бебчета много да ви радват!

Вече сме на финалната права,чувствам се много ентусиазирана че много скоро всички ще гушкаме малки вързопчета! Grinning

# 27
  • Мнения: 1 687
ех колко бебета са се обявили и тук!
и във фейсбук имаме бебе от днес Simple Smile
голям кеф!

аз съм много доволна, че дочакахме 1 септ. обичам малките дати! Simple Smile)

# 28
  • Мнения: 288
  bouquet Запис и от мен, здраве и късмет на всички  Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 41
Честити бебчета на ВВ мама и кукличка! Да са Ви живи и здрави с много късмет и да Ви радват много!

Общи условия

Активация на акаунт