Фраксипарин ,клексан , аспирин протект -тема N 8 !

  • 101 070
  • 751
  •   1
Отговори
  • Флоренция
  • Мнения: 119
Линк към старата тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=718433.0;topicrefid=20
Успех момичета аз минах по този път и резултата наистина си заслужава !  bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 2 645
Един бърз въпрос:
Води ли се бременността рискова при наличие на Тромбофилията (изключвам фактор Лайден 5) newsm78

# 3
  • Мнения: 3 260
С подходяща терапия няма проблем, при мен всичко беше като по вода. Не знам води ли се рискова, но мисля, че не би трябвало, ако всичко се развива добре.

Относно презокеанските полети не попитах защо, но мисля, че е заради дългото стоене на едно място без движение с крака пуснати надолу.
Иначе, кагото бях бременна в трети или четвърти месец, имах едно десет часово пътуване с кола и тогава докторът ме посъветва да спираме по-често и да се раздвижвам.
Рискова или не бременност, аз много внимавах за всичко, повече от другите жени според мен.
Аз попаднах на много добър лекар и като специалист и като човек. Не съм в България само да уточня. На половин година ме вика за профилактични тестове, прави пълна кръвна картина и следи съсирването на кръвта.

А след като родих, пълвото нещо, което ми каза гинеколожката ми беше, че не трябва да пия хормони. Дори и Дуфастон, само по време на бременността първите седмици си слагах Утрогестан.

Последна редакция: нд, 31 авг 2014, 18:19 от marigold_

# 4
  • Мнения: 272
Запис и от мен  Hug Ох, след 15 минути трябва да си слагам Клексана, вече незнам къде да се дупча.

# 5
  • Мнения: 3 260
Аз пък така си бях хванала цаката, че изобщо не бе болеше и нямах проблем. Бях се научила да нанипвам къде ще ме заболи и къде не.
Друго, което исках да напиша, понеже се интересувах и питах лекаря ми, беше, кога трябва да проверя сина ми дали е наследил фактор Лайден от мен. Отговорът му беше, като влезе в пубертета и че дотогава няма как да го има.

Последна редакция: нд, 31 авг 2014, 18:26 от marigold_

# 6
  • Мнения: 2 645
Marigold, благодаря за отговора.
По колко инжекции си слагала на ден, и каква дозировка?
Аз съм с по 2 бр. Сутрин слагам в корема, вечер по краката или ръцете. Но вече всичко е запълнено. По краката ми е доста болезнено. Надявам се да ми намалят дозата през второто тримесечие. Първо ще тествам анти FXa, и след това ще регулираме дозата.
Има ли сред вас правили този тест, и през колко време го пускахте?

# 7
  • Мнения: 3 260
По еда на ден, щом са две е по-различно наистина. Дозировката да не излъжа, че беше отдавна - 0,4 да е била, но не съм сигурна. Аз само в корема си слагах. Напипвах, усещах къде ще ме заболи и опитвах на друго място без болка, отоци и болезнени места не съм имала.

# 8
  • Мнения: 745
Благодарско за темата .    bouquet
Аз ги слагам ниско долу и като стисна силно кожата въобще не боли  Heart Eyes Mr. Green  , обаче корема нараства и опъва кожата и не знам какво да правя .   newsm78
Други момичета бяха писали че ги слагат в паласки , та най вероятно и аз така ...  Mr. Green  Crazy

# 9
  • Мнения: 272
Само пътьом да се оплача. Днеска такава грандиозна буца си направих, ужас просто и за да е пълна емоцията първоначално от страх така забих иглата, че даже не можах да пробия кожата, ама адски ме заболя. Относно паласките като бях в болницата питах акушерката, тя каза че навсякъде където си хванеш кожа може да се бие, дори на гърба, обаче аз съм ужасно слаба и просто незнам как ще стане. Разсъждавах нещо аз днеска, понеже коремчето расте и кожата се опъва, та нали няма опасност да пробия нещо, понеже ги слагам от 90 градуса? Не ми смейте наистина се притеснявам. Embarassed Или евентуално след като е така опъната кожата инжекциите да стават мускулно вместо подкожно.

# 10
  • пловдив
  • Мнения: 187
Ох, овонел, ако ти кажа че и аз съм си го мислила това с пробиването, особено след като съм попадала на вена или капиляр и ми е текла доста кръв, направо съм изпадала в паника, след това няколко дена съм била само от едната страна от страх....направо е ужас.

# 11
  • Мнения: 78
Здравейте момичета,следя ви отдавна,но не пиша. Сега случайно видях това:Рибеното масло пък леко разрежда кръвта, затова е хубаво да се взима от време на време (не говоря за бременни, които са на хепарин!) та въпроса ми е :Трябва или нетрябва да приемам рибено масло,извинявам се за въпроса,но не схванах  EmbarassedАз съм с фактор 5 на Лайден,и съм на Фраксипарин 0.3,хетерозиготен носител съм.
Докторката следяща бременноста ми нищо не ме е предупредила за рибеното масло,а го приемам откакто съм бременна,в момента съм в 15 седмица.
Благодаря ви предварително bouquet.

# 12
  • гр.София
  • Мнения: 243
Нaистинa трябвa дa се хвaне цaкaтa, a товa стaвa с времето.  WinkИнaче зa буците съм питaлa, може дa се прaви компресче с ривaнол. В предишнaтa темa бях челa, че не е зaдължотелно дa се изкaрa въздухa, но нa мен лекaрят ми беше кaзaл дa почукaм лекичко спринцовкaтa, бaлончетaтa въздух се отделят нaгоре и после съвсем леко се изкaрвaт. Кожaтa се стискa лекичко и се слaгa. Е, остaвaт синини, понякогa нaистинa боли повечко. Товa което се зaмислям сегa е зa стрaничните ефекти. Вие зaпознaти ли сте? Aз бях челa, че продължителнaтa употребa може дa доведе до проблеми с костите.

# 13
  • Мнения: 2 645
Аз също съм почти в края на първото тримесечие, и бия Клексан, пия аспирин и 1200 ед. Омега 3 едновременно. Не съм питала доктора си дали са противопоказни, но ще питам следващата седмица.

Никой ли не е тествал Анти Фактор Ха по време на лечението?

# 14
  • Мнения: 180
Запис и от мен, и мерси за новата тема  bouquet
Наистина като порастне корема вече става малко по-трудно с боцкането.... При мен проблема е че доста се опънах вече и слагам от двете страни, но мястото е ограничено и травмирано вече от многото инжекций...Но за нашата кауза си заслужава и въобще не му намирам кусури. Даже ММ ме майтапи как ще свикна след това да не се боцкам, че вече съм пристрастена Laughing

Общи условия

Активация на акаунт