Дядо Добри

  • 9 583
  • 219
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 478
Напълно изгубена душа и пропилян живот. За нищо.
Ти пък сега. Все за малко бензин за Линкълна не са ли стигнали париците на дядото?

# 76
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Пропилян живот? За нищо?
Сигурна ли си, че може да оцениш нечий друг живот?

# 77
  • Мнения: 8 860
Не ми е работа да го оценявам. Това е моето разбиране, не някаква официална оценка.

# 78
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Както си го написала, излиза. че намираш неговия живот за
пропилян и душата му изгубена - за нищо.Т.е. това е твоята
оценка за него. Или греша?

# 79
  • Мнения: 14 478
Както си го написала, излиза. че намираш неговия живот за
пропилян и душата му изгубена - за нищо.Т.е. това е твоята
оценка за него. Или греша?
За душата му не мога да съдя -има си Господ за тази работа, но голямя част от парите му да-изгубени са...

# 80
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Счетоводител на църквата ли си?

# 81
  • Мнения: 1 040

За душата му не мога да съдя -има си Господ за тази работа, но голямя част от парите му да-изгубени са...
Той човека си мисли, че си е купил билет за рая.
Явно не обича не само жените,а  и хората като цяло,
щом предпочита да ги даде не на ближните си, а на църквата.

# 82
  • Мнения: 4 892
Феноменални сте! Какви заключения само, машала. Вижте сега, както отбелязахме,  той няма последователи, не е страшен, не хапе. В този смисъл не приемам определението вреден, което му се даде. Освен това, как знаете дали не обича? Сега аз ще изградя обратната теза така - ако приемем, че в своята странност, той вярва в това, че Църквата помага на хората, като наместник на Бога, значи ги обича. А сега, де.

Изобщо, аз разбирам, че е трудно да се погледне на нещо такова като на символ, без да се преувеличава или принизява.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 22:39 от NinoTino

# 83
  • София
  • Мнения: 12 374
Не може бе, Нино. Трябва да го изцапаме, да го поувъргаляме малко, че инак току-виж се наложило да признаем, че И различното може да е красиво и смислено  Tired

# 84
  • Мнения: 14 478
Счетоводител на църквата ли си?
Не знаех, че ти си счетоводителя. Ролекса и Линкълна към коя графа се водят в тефтеря?
Дядо ви Добри е добра бърсалка за светите отци населяващи храмовете господни нали?

# 85
  • Мнения: 1 040
Още в началото казах, че му се възхищавам на човека, за това
че е способен да се раздели с всичките си пари.
Никой не го маскари, чудим му се на акъла просто.

# 86
  • Мнения: 8 860
Както си го написала, излиза. че намираш неговия живот за
пропилян и душата му изгубена - за нищо.Т.е. това е твоята
оценка за него. Или греша?

Моето виждане за него е горе-долу такова, да.
Оттук научих, че е казал, че имал някакъв грях, вероятно си мисли, че го изкупува по този начин. Занимава се с това дълги години. През моята призма е една залутана душа, която се е заблудила в представите си и съвсем се е изгубила.

# 87
  • Мнения: 4 892
Счетоводител на църквата ли си?
Не знаех, че ти си счетоводителя. Ролекса и Линкълна към коя графа се водят в тефтеря?
Дядо ви Добри е добра бърсалка за светите отци населяващи храмовете господни нали?

Ти имаш ли кураж да идеш да му отвориш очите, на тоя сто годишен старец?

Аз не съм религиозна, вярваща съм само, но смятам, че ако институцията Църква се реформира, би могла дори да бъде полезна. Най-вероятно дядо Добри вярва в това. И никой не му отваря очите за истината. Не мисля, че има и нужда.

# 88
  • Мнения: 14 478
Счетоводител на църквата ли си?
Не знаех, че ти си счетоводителя. Ролекса и Линкълна към коя графа се водят в тефтеря?
Дядо ви Добри е добра бърсалка за светите отци населяващи храмовете господни нали?

Ти имаш ли кураж да идеш да му отвориш очите, на тоя сто годишен старец?


Да му отварям очите ли? Що за тъпа шега е това.
Човека може да си даде парите на който иска-може да ги изсипе и в морето-това си е негово право. 
Но да ми пробутвате разни теории за святост, съвършена доброта и прочее лигави историии-не на мен тия.
Не се кланям на идоли.

# 89
  • Мнения: X
Напълно изгубена душа и пропилян живот. За нищо.
Нали всички в крайна сметка се стремим към щастие? Ами ако човекът е щастлив само и точно по този начин? Негов избор и както виждаме го държи прав и на 100 години! Дай Боже всекиму!

А ако говорим за "коефициента на полезно действие" на делото му, то може би трябва да си дадем сметка, че често супер големи грешници са най-полезни за хората с това или онова /примерно осигуряват работа на хиляди/. И обратното. Просто мерилото трябва да е друго.

Общи условия

Активация на акаунт