2880 лв. накуп за майки-студентки - 15

  • 51 744
  • 751
  •   1
Отговори
# 285
  • Варна
  • Мнения: 759
Аз учех там преди 6-7 години и честно казано нямам спомен, май наистина нямаше. Но си мислех, че може да са ги въвели  newsm78 Още по-добре, че няма.

# 286
  • Мнения: 21
Момичета, преди малко гледах новини и зашумяха около помощта. Ще променят условията с новото правителство. ( сте коментирали сте го малко по-назад) Аз лично започвам да се обезнадеждавам. Предстой ми раждане съвсем скоро. Мисля, че сега задето се разбута темата могат да започнат да "хитруват"  институциите, да се бавят. Вие как мислите?
Извинявам се за словоизлиянието, но от една седмица гледам новини и ми се гади вече...
И за да не съм съвсем offtopic,  тези които са завършили ИУ Варна, за уверението за студент изисква ли се информация пред коя институция трябва да послужи?  (бяха ми казали примерно БДЖ, дали е така?)

Последна редакция: сб, 20 сеп 2014, 23:01 от gospojicakapriz

# 287
  • Мнения: 628
Момичета, преди малко гледах новини и зашумяха около помощта. Ще променят условията с новото правителство. (май сте го коментирали малко по-назад) Аз лично започвам да се обезнадеждавам. Предстой ми раждане съвсем скоро. Мисля, че сега задето се разбута темата могат да започнат да "хитруват"  институциите, да се бавят. Вие как мислите?
Извинявам се за словоизлиянието, но от една седмица гледам новини и ми се гади вече...
Парите за тази помощ са от бюджета, който се гласува всяка година в началото. Дори и на 05.10 от раз да изберем ново правителство, до гласуването на новия бюджет не вярвам това да им е най-належащия закон (на фона на увеличението на тока, очертаващата се газова криза и др.подобни), който да вземат да коригират още преди нова година, а и в първите месеци след това. На това основание Социалните нямат никакво правно основание да мотаят кандидат-майките и да "хитруват" и бавят - в закона си има установени срокове, в които трябва да дадат отговор на молбата ни. Peace

Това, което дразни всички ни в случая, че на същите тези "загрижени" политици-подлизурковци изобщо не им прави впечатление драстично по-голямото увеличение на броя на неграмотните мърляви циганки, които взимат какви ли не помощи вече, а им "боде" в очите увеличението с около 1000 майки-студентки, кандидатстващи за помощта от 2880 лв. #2gunfire #Cussing out Sick

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а им "боде" в очите увеличението с около 1000 майки-студентки, кандидатстващи за помощта от 2880 лв. #2gunfire #Cussing out Sick

 Peace


Промени явно ще има,но ще влязат в сила от 1 ви януари 2015 г,според мен

# 289
  • Мнения: 1 266
Да,за жалост,явно образованите майки са им проблем. А циганките,които всеки месец точат хазната с всевъзможни помощи явно не са. Уви,живеем в държава,която е враг на нормални,работещи хора-внасящи всякакви видове осигуровки и данъци и приятел на безделните,неграмотни индианци...

# 290
  • Мнения: 128
имам въпроси свързани с темата, първият е детето ми в момента е на 6 м. и 2 дена, а дипломата ми не е българска, има ли смисъл да подавам документи защото превода сам по себе си ще отнеме 10 раб. дни мисля че.
И вторият ако има смисъл да подавам документи след 6м разбира се, е, дали в университета сега ще приемат да се запиша след като срока е бил до 14.09.
Наистина не знам как стоят нещатата с БГ структурата и образованието, така че ми отговаряйте като на дете-идиотче  Grinning

# 291
  • Мнения: 1 527
колко време е срока за да ти отговорят на молбата и да получиш помощта ?

# 292
  • Мнения: 128
не съм подала молба още защото дипломата ми не е преведена и не я приемат в университета

# 293
  • София
  • Мнения: 230
Да,за жалост,явно образованите майки са им проблем. А циганките,които всеки месец точат хазната с всевъзможни помощи явно не са. Уви,живеем в държава,която е враг на нормални,работещи хора-внасящи всякакви видове осигуровки и данъци и приятел на безделните,неграмотни индианци...

Еми, образованите сме враг, защото по-трудно се манипулираме. Когато ми говорят за това как ще осигурят нови N на брой работни места, на мен ми е пределно ясно, че няма как точно така да стане, докато неграмотния български народ, наред и с циганите вярват. Затова и съсипаха образователната система в държава. Те децата отиват на училище просто ей така да се каже че ходят. Еми има млади хора, дето името не могат да си напишат правилно.
Извинявам се коментара, който е извън темата, но наистина се захванаха тия .... и аз незнам как да ги нарека, с нещо, което не трябва. Ние сме им проблема и нашите деца.....

# 294
  • Мнения: 211
таласъмче, в ИУ Варна няма заверки. Като родиш отиваш на втория етаж при твоята катедра и искаш бележка, че си студент, после с акта за раждане в социалното и това е всичко.

благодаря ти за информацията... преди години имаше такава заверка... явно са я махнали...

момичета ако има промени в закона, те ще са от януари, всичко, което е подадено до края на декември се разглежда по стария закон, т.е закона действащ към момента на подаване на заявлението...

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
момичета ако има промени в закона, те ще са от януари, всичко, което е подадено до края на декември се разглежда по стария закон, т.е закона действащ към момента на подаване на заявлението...

Ъхъъъ,затова юруш на камарата  Mr. Green

Няма как вече подадените декларации да ги минат по новия закон.

# 296
  • Мнения: 34
Здравейте , момичета . Аз си подадох документи за магистър във ВТУ- Велико Търново и чакам класиране на 03.10. Някой подавал ли е документи за ВТУ ? Живот и здраве на 06.10. (надявам се да съм класирана ) ще се записвам .

# 297
  • Мнения: 222
Да ви кажа малко допълнителна информация за мамите, които учат или ще учат в ИУ-Варна.
На 19-ти излязох в 45-дневен болничен и ходих да си подам документите,за да съм на 30% посещаемост. Отговорничката за нашата катедра във фронт-офиса ми обясни (много ме зарадва),че освен тези 2880лева от държавата, ще си имам стипендия от университета- 90 лева месечно. Каза,че тя също не се влияе от доходите или успеха,а единственото изискване било да нямам останали изпити (ликвидации,условни). Каза след като родя с акта за раждане пак се попълва нова молба за 30% посещаемост (сега имам права на бременна,а тогава ще са права на майка) и тогава хем ще ми издаде уверение за социалните,хем ще ми пусне документите за стипендията. (Може и таткото да ги занесе каза...)  Peace
Извинявам се за дългия пост, ама се надявам да съм ви от полза с тази информация.  Hug

# 298
  • Варна
  • Мнения: 210
а тази молба за след раждането от къде се взима ? От книжарницата ли ? Аз две години вече карам без да знаят преподавателите, че съм с бебенце, обаче сега за магистратурата ще си подам молба за облекчен режим. Също така стипендията я взимаме 12 месеца по 90лв., докато другите за успех са само за учебния процес - 8-9 месеца някъде. Има ли някой приет магистратура туризъм, ще се радвам да се запознаем Simple Smile

# 299
  • София
  • Мнения: 162
Добре е да се уточни, че стипендия за майки се получава само от студентки държавна поръчка.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт