2880 лв. накуп за майки-студентки - 15

  • 51 796
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 486
Добре е да се уточни, че стипендия за майки се получава само от студентки държавна поръчка.  Peace
Само редовно обучение май имаш предвид

# 301
  • Мнения: 222
hf_f, да, от книжарницата. Кажи,че искаш молба за 30% посещаемост, те си я знаят коя е. Жълта е, малък формат. Иначе аз си я пуснах,защото сега съм 4 курс и идея си нямам как ще си изкарам текущ контрол и какво ще правя със сесията през януари. Така че ще се възползвам от тези предимства,даже и да не искам,защото няма да има кой да ми гледа бебчето като се роди. Peace
zlatna_g, не знам за такова изискване. Жената каза,че ми се полага,защото съм редовна студентка и е от университета,а не от държавата.  Peace

# 302
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Последно полага ли се и на студенти редовно обучение (магистратура), но платено? Rolling Eyes

# 303
  • Варна
  • Мнения: 210
Някой който е на 100% сигурен да каже. Аз преди малко прочетох закона за висшето образование и там в чл. 1 пише, че платената поръчка не могат да взимат стипендия, обаче в чл. 3 пише - Стипендии се отпускат без спазване на ограничението по чл. 1, ал. 2, т. 2 на:
1. несемейните студенти без двама родители, студентите с трайни увреждания,
студентите с двама родители с трайни увреждания, студентите с един родител, който е
с трайни увреждания, студентите, които до пълнолетието си са отглеждани в домове за
отглеждане и възпитание на деца, лишени от родителска грижа, и студентките майки с
дете до 6-годишна възраст;


това е на кратко. Аз разбирам, че майките студентки са от предимствена група и могат да взимат, но се обърках с тези закони вече, така ли или иначе другия месец ще разбера

# 304
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ограничението по чл. 1, ал. 2, т. 2 касае успеха - "2. средният им успех от предходните два семестъра, а за първата учебна година - от първия семестър, е по-нисък от добър 4,00."

Прочетох постановлението, явно стипендиите са само за тези, които са държавна поръчка и редовно обучение. Peace

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 00:06 от chockolina

# 305
  • Мнения: 164
Момичета, да ви питам. Извинявам се ако е коментирано, но не можах да открия инфо по въпроса. Има ли възрастово ограничение за майката когато кандидатства за тази помощ? Казаха ми че е за майки под 28години. Знаете ли нещо?

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Има ли възрастово ограничение за майката когато кандидатства за тази помощ?

Не

# 307
  • Мнения: 2 342
ВУАРР публикува ли някъде новоприетите студенти?

# 308
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ВУАРР публикува ли някъде новоприетите студенти?

Да,на сайта
Лепят списък и на вратата на книжарницата

# 309
  • Мнения: 1 883
Ограничението по чл. 1, ал. 2, т. 2 касае успеха - "2. средният им успех от предходните два семестъра, а за първата учебна година - от първия семестър, е по-нисък от добър 4,00."

Прочетох постановлението, явно стипендиите са само за тези, които са държавна поръчка и редовно обучение. Peace

Нямам време да проверявам. Това вярно ли е или не в крайна сметка?

# 310
  • Мнения: 222

Нямам време да проверявам. Това вярно ли е или не в крайна сметка?
Идея си нямам, както казах, на мен жената във фронт-офиса ми каза само,че е за студенти редовно обучение. Не е казвала дали има изисквания за вида- държавна поръчка или платена. Най-добре се обади по телефона и попитай, ако не, като идеш да си вземеш уверението за социалните, ще попиташ и за тази стипендия.  Peace

# 311
  • Мнения: 81
Момичета да споделя с вас следното.
Днес ходих до ТУ Варна да си подавам за Магистратура документите.
Аз съм завършила далечната 1999 година, и тогава задължително излизахме със специалност "Магистър-еколог" при плътно обучение от 5 години.
Моето обучение беше платено, като имаше и група която си беше Държ. поръчка /без никакви пари да се дават, не както сега/
Секретарката като ми видя дипломата и каза, че нямам право на втора магистър. държ. поръчка,/смятало се за такава/ и аз започнах да и обяснявам, че съм  била Платено обучение........но тя нямала как да разбере, че предимство имали Бакалаврите и т.н.

В крайна сметка си подадох документите, и я помолих да си потърсят в архивите на Факултета, как са стояли нещата преди 15 години. Според мен, така се получава дискриминация, т.к. ние завършилите отдавна /магистри,-платено обучение/нямаме право но Държ. поръчка Магистратура.
Като цяла не е честно, и не ми се вярва при класирането някой да вземе да се търси в архивите, че еди коя си студентка и магистър, но  платено обучение.

Аз смятам, че мога да имам две Магистратури, едната платена преди 15 години и другата да е Държавна поръчка.

# 312
  • Мнения: 651
Здравейте Simple Smile Виждам че обсъждане процентите на посещаване и стипендиите. Аз другата седмица ще ходя до ПУ да разпитам на място как стоят нещата, но ако някой вече е питал ще го помоля да сподели. Искам да запиша Управление на човешките ресурси редовно, та мисълта ми е ще трябва ли да ходя на лекции и ще получавам ли стипендия за това, че живот и здраве, ще се водя майка с дете до 6 годишна възраст. Благодаря предварително

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 281
Здравейте Simple Smile Виждам че обсъждане процентите на посещаване и стипендиите. Аз другата седмица ще ходя до ПУ да разпитам на място как стоят нещата, но ако някой вече е питал ще го помоля да сподели. Искам да запиша Управление на човешките ресурси редовно, та мисълта ми е ще трябва ли да ходя на лекции и ще получавам ли стипендия за това, че живот и здраве, ще се водя майка с дете до 6 годишна възраст. Благодаря предварително

 тази специалност бакалавър ли е или магистратура?

# 314
  • Мнения: 651
Здравейте Simple Smile Виждам че обсъждане процентите на посещаване и стипендиите. Аз другата седмица ще ходя до ПУ да разпитам на място как стоят нещата, но ако някой вече е питал ще го помоля да сподели. Искам да запиша Управление на човешките ресурси редовно, та мисълта ми е ще трябва ли да ходя на лекции и ще получавам ли стипендия за това, че живот и здраве, ще се водя майка с дете до 6 годишна възраст. Благодаря предварително

 тази специалност бакалавър ли е или магистратура?

Магистратура, 3 семестъра (незавиимо в какво направление ти е Бакалавъра) по 800 лв на семестър

Общи условия

Активация на акаунт