С трепет в ПЪРВИ клас! (тема 6)

  • 29 630
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Ето и тук престилки, има и с ръкав, но са без покривка за чина.
И в Люмар има една.

Аз не си намирам в момента листа от РС, където ми бяха въпросите и писах предметите, та по спомен:
Мат, Бел, Музика, ИИ, ДБТ и дали нмаше и нещо като човек и общество или природа, или нещо такова... Ако включим и език... Най добре като ги разададат, да се купуват подвързии, папки...  Simple Smile
В Кауфланд има в ученическата им брошура (до 14.09.) папки (аз купих 3 още в началото на промоцията - август  Simple Smile) - по около 80ст.

Аха, Мирама, аз помислих, че вече са ви дали програмата, на всички де. И пак интересно, че вече имате програма,  че обичайно я изготвят в първата седмица след 15ти.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2014, 10:41 от Morena

# 646
  • Мнения: 22 508
donsita, купуваш си 1лист червен и 1син картон и си ги изрязваш. Simple Smile

При нас предметите са
Български език и литература
Математика
Музика
Изобразително изкуство
Домашен бит и техника
Роден край
Английски език
Физическо възпитание

# 647
  • Мнения: 4 152
то папки ще трябват за БЕЛ, математика, роден край и всичко останало в една папка
поне така мисля  newsm78
иначе съм решила на всички тетрадки и учебници от синята папка да лепна по едно кръгче синьо за по-добра ориентация, съответно и другите цветове
етикетите върху учебниците ли се лепят или  върху прозрачната подвързия

# 648
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Ахааа, Роден край било, не "Човек и.. нещо си" .  Laughing
Та толкова де - 6 предмета за папки + език.
При нас госпожата каза цветово да са обозначени и то със стикер (не поздвързии, хартии или папки) само МАТ и БЕЛ.  Аз ще и' пратя и папки за нейно (на Гушкан де) удобство, да са на едно място по предмет, нали няма да носим. Та ще ползваме и третата папка за Роден край или ДБТ за едното от двете трябва тетрадка с бели листа (и лепило и др. ).  За Английския (ЗИП) не знам дали ще трябва, дали ще имат друго освен учебника.  Thinking  Останалите, които са само учебници, няма да слагаме в папка, само ще са си подвързани.
Така ги мисля, пък да видим.  Laughing

Последна редакция: ср, 10 сеп 2014, 10:51 от Morena

# 649
  • sf
  • Мнения: 10 215
donsita, купуваш си 1лист червен и 1син картон и си ги изрязваш. Simple Smile
Joy Да,де - картон забравих да купя  Joy а още не е започнала годината.
Той спря да кашля, май му се размина този път.  Praynig
Иначе аз давам само рибено масло през есенно-зимния сезон, а ако започне да се разболява- инфлуцид, витамин ц и много чай. При него проблема е дестката астма, белият му дроб е слабото място, обикновено започва с хрема, лека кашлица и след 2-3 дни почва да свирка като оркестър и прави спазъм , който минава с вентолин. Надявам се да го израсте този проблем.  Praynig

# 650
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Дано, Донсита! Simple Smile
На Гушкан третата сливица е ... (проблем, та и слабо място е силно казно, защото е слабо проявлението) и аз се надявам вече да закърнее, дават я в тази възраст някъде 7-8г.

# 651
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Oх, изпуснах ви, страшно много пишете...
Най-сетне и на нас ни организираха родителска среща - утре  Simple Smile

# 652
  • София
  • Мнения: 1 835
Добре, а учебниците знае ли се какъв формат съм, за да знам за размера на подвързията или трябва да вземем учебниците и тогава да търся подвързии за тях. newsm78

# 653
  • Мнения: 4 152
учебниците доколкото знам са размер А4 и по-малки да са пак трябва да се вземе а4
подвързиите са стандартни А4,А5,В4,В5 и т.н.

# 654
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Добре, а учебниците знае ли се какъв формат съм, за да знам за размера на подвързията или трябва да вземем учебниците и тогава да търся подвързии за тях. newsm78
Категорично с учебниците в книжарницата, щом е с готови подвързии, а не с онези самозалепващите, които се оразмеряват според учебника/тетрадката, например.  Simple Smile

# 655
  • sf
  • Мнения: 10 215
Аз съм купила самозалепващи подвързии и е много приятно с тях.
Има и едно прозрачно залепващо фолио, но с него ме хващат нервите, баща им много го харесва, но с него ще подвързва нещата на каката.

# 656
  • Мнения: 4 152
а има ли самозалепващи подвързии , които  регулират и височината на учебника, не само широчината му
ако ме разбрахте  Whistling

# 657
  • sf
  • Мнения: 10 215
Не съм срещала такива с лепка и отгоре, аз режа излишното.

# 658
  • Мнения: 4 152
като се отреже , не излиза ли помагалото от подвързията
аз се чудих дали да не го прилепя с тиксо навътре излишното newsm78

# 659
  • Мнения: 1 883
Не съм срещала такива с лепка и отгоре, аз режа излишното.

Излишното не режа ,а подгъвам и лепя с тиксо. Купих регулиращи самозалепващи подвързии. Вчера подвързах учебниците на 4- класника, а уч. тетрадки с фолиото. С фолиото ми харесва повече. На Никол ще подвързвам с фолио.

Общи условия

Активация на акаунт