молба за помощ от българи в Англия

  • 9 734
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 686
Miss Fine, цяла Европа вече знае за безумията, които се извършват в Англия и за идиотските им закони! Sick
Не е нормално да се отнема дете и да се дава за осиновяване без съгласието на родителите му с обяснението, че те евентуално биха могли да го наранят в бъдещето, при това емоционално  Crazy ooooh!
А аз както вече написах и 1 милион да ми предложат, пак не бих отишла да живея в тази страна.  Crossing Arms

   То и цяла Европа незнае куп други неща. Знам за какво ми говориш и съм чела доклада от социалните и ескпертизите, та ако тази цяла Европа имаше идея за какво иде реч друга песен щеше да пее. Аз се радвам, че тази страна мисли за децата, а не като в БГ са оставени на произвола на съдбата...Не ми се зачеква темата, коментирано е това многократно. Но ти гарантирам, че Англия като страна дава за децата много повече отколкото БГ и никои не ги взима ей така.

# 16
  • Мнения: 3 675
Miss Fine,ти така ли се успокояваш? - Повтаряш си, че в Англия децата не се отнемат ей така и винаги има основателна причина.  Rolling Eyes ooooh!
Като Англия прави толкова много за децата, тогава къде бяха социалните при случая на Peter Connelly и всички останали деца като него? А какво да кажем за блудството с деца, които са били уж отнети от родителите им за тяхно добро?

http://www.youtube.com/watch?v=3ZextcOBgDw

Защо са отнети децата на Ivana Boorova и след това са и ги върнали?
Това ли е грижата за децата в Англия, на която ти толкова много се радваш ?  Shocked

Това, което се случва днес в Англия е чудовищно престъпление спрямо децата и техните семейства!

А това за евентуалното емоционално нараняване в бъдещето е толкова смешно, че няма на къде  ooooh! Евентуални емоционални наранявания в бъдещето не могат да бъдат причина за отнемане на дете и осиновяването му днес!

Последна редакция: пн, 03 ное 2014, 22:20 от B & C

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
    Хаха, това сама ли си го измисли или го гледа в някой научно фантастичен филм. Колко време живя в Англия преди да стигнеш до това заключение?
Някои и на екскурзия не са идвали, но знаят много повече от живеещите и отглеждащи децата в тази страна Wink Miss Fine, с жълтата преса не можеш се пребори  Crazy

# 18
  • Мнения: 3 675
Merry, когато не можеш да се пребориш с пресата обикновено проблемът не е голям, но когато не можеш да се пребориш в съда и ти отнемат детето и го дадат за осиновяване, ето тогава вече проблемът е доста голям.
Да, аз не съм живяла в Англия и не мисля, че съм пропуснала нещо  Laughing
А що се отнася до екскурзиите, то искам да ти кажа, че на екскурзии ходят и българите, които не живеят в Англия  Wink Laughing
Обаче бременна на екскурзия аз лично не бих отишла, че знае ли човек какво може да ми се случи.  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 686
Обаче бременна на екскурзия аз лично не бих отишла, че знае ли човек какво може да ми се случи.  Rolling Eyes
   Ако обичаш да си пииваш, дрогираш, после да ходиш по много и различни мъже и да си зарязваш детето, ако го малтретираш и не го гледаш недей идва, ако имаш психическо състояние, което е опасно имаш право да се притесняваш и то голямо!!!! Аз не се успокоявам с нищо, защото дори не се притеснявам. Гледам си детето и му се радвам, ако стигна до гореизброените състояния може би ще е по-добре да я вземат, а не да е жертва на моите пороци и простотии. Те и в БГ бяха взели двете деца на една жена наскоро, дадоха ги на приемно семейство, защото тя нямала пари!!!! Разликата с Англия е, че тука ще ти дадат пари да си ги гледаш, а няма да ти ги отнемат и да плащат на друг да ти ги гледа. Явно и в БГ щом ги отнемат, щото нямаш пари са варвари и извратени хора, да се неначудиш тези жени с какъв акъл раждат там и в какъв страх живеят. Приключвам темата за това, просто е много хубаво преди да се пише да се МИСЛИ, кой колкото може....

# 20
  • Мнения: 3 675
Ако обичаш да си пииваш, дрогираш, после да ходиш по много и различни мъже и да си зарязваш детето, ако го малтретираш и не го гледаш недей идва, ако имаш психическо състояние, което е опасно имаш право да се притесняваш и то голямо!!!!
Това ли е била причината да отнемат двете деца на Ivana Boorova ?  Shocked
Напивала се е, дрогирала се е и е ходила по много и различни мъже, зарязвала си е децата сами и ги е малтретирала   newsm78 Shocked

# 21
  • Мнения: 686
Ако обичаш да си пииваш, дрогираш, после да ходиш по много и различни мъже и да си зарязваш детето, ако го малтретираш и не го гледаш недей идва, ако имаш психическо състояние, което е опасно имаш право да се притесняваш и то голямо!!!!
Това ли е била причината да отнемат двете деца на Ivana Boorova ?  Shocked
Напивала се е, дрогирала се е и е ходила по много и различни мъже, зарязвала си е децата сами и ги е малтретирала   newsm78 Shocked
   Идея си нямам, за първи път я чувам, не ми слагай думи в устата. Не е и моя работа, не съм адвокат, нито съдия или социален работник. Дори и да има пропуски социалната им система, не виждам защо пък нормалните хора да за извратени и варвари, ама ти ги познаваш по добре  Crazy

# 22
  • Мнения: 8 836
Една жена пуска тема, отправяйки съвсем конкретно питане по интересуващ я въпрос. Обаче не, не намира отговори, а жалки разправии в темата си по вечния конфликт българи срещу емигранти. Направо ми се гади. Sick
Пита се парите ще им стигат ли да живеят и да им остава нещичко за спестяване? Къде биха могли да живеят с тези пари, които мъжът е подхвърлил? Ще им се налага ли да делят апартамент с представители на кой знае коя човешка фауна? Колко ще им струва да се придвижват из Лондон всеки ден, ако там ще живеят? Как да се спазари за повече пари, какво да пита, как да подходи? Прости битови въпроси, без никаква връзка с Ивана Борова и всякакви филанкешии, отишли на своя отговорност на майната си. Време е вече да се разбере, че изборът на живот е лична работа и никой тук не го интересува кой какво и защо е избрал.

# 23
  • Мнения: 686
Една жена пуска тема, отправяйки съвсем конкретно питане по интересуващ я въпрос. Обаче не, не намира отговори, а жалки разправии в темата си по вечния конфликт българи срещу емигранти. Направо ми се гади. Sick
Пита се парите ще им стигат ли да живеят и да им остава нещичко за спестяване? Къде биха могли да живеят с тези пари, които мъжът е подхвърлил? Ще им се налага ли да делят апартамент с представители на кой знае коя човешка фауна? Колко ще им струва да се придвижват из Лондон всеки ден, ако там ще живеят? Как да се спазари за повече пари, какво да пита, как да подходи? Прости битови въпроси, без никаква връзка с Ивана Борова и всякакви филанкешии, отишли на своя отговорност на майната си. Време е вече да се разбере, че изборът на живот е лична работа и никой тук не го интересува кой какво и защо е избрал.
   Те и половината от тия въпроси където ги зададе не ги е задавала, ама щом казваш, че я интересуват....И ако прочетеш малко назад, ще видиш, че сме и отговорили на всичките въпроси.

# 24
  • Мнения: 3 675
Ън, естествено, че всеки сам решава къде и защо да живее!
Но преди да се вземе едно такова решение е хубаво човек първо да проучи и да се информира, за да знае все пак къде отива и да няма неприятни изненади.
А и авторката е написала

Боже, струва ли си....
и аз съм и отговорила, че не си струва и съм обяснила защо.

Законите в различните страни са доста различни, но за съжаление не се знаят от желаещите да работят и живеят във въпросната страна.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Малко история и факти
За Children act от 2004 - Every Child Matters:
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Every_Child_Matters
Накратко историята на момичето, Victoria Climbié, която е една от причините за генералните промените в Children act и промяна в работата на социалните:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/2062590.stm
За който се интересува повече, има и документален филм, гледам добре боравите с Гугъл и YouTube. Ако ви носи удоволствие да научите подробности как детето е било измъчвано и убито, четете и гледайте. Между другото и за Baby P може да се разровите и прочетете.
Спирам с разводняването на темата  Peace

# 26
  • Мнения: 8 836
Прочетох като въпроси това:
Цитат
Ситуацията ми е такава: на мъжът ми му предложиха работа в Англия, системен администратор, заплата в евро 2500. С малко дете сме / 11 мес /, аз съм по майчинство. Дилемата е да заминаваме ли? Нямам представа какви са условията за живот там, 2500 евро за Бг е просто приказно, но за там?!?
После се разбра, че на интервюто там евентуално ще се договаря вече сериозно и е добре да иде подготвен човекът. Каква заплата ще си поиска е от първостепенно и единствено значение в момента за тях. Доколкото разбрах, авторката няма сега да търси работа, ще си гледа бебето. Какво ще стане после, е въпрос, който ще решават най-вероятно на място, след собствен опит. Затова приказки за училища, социални служби и други ми се виждат малко странни в момента. Трябва да решат каква сума им е нужна, за да живеят най-скромно, както поясни жената, а и нещо да остане за ипотеката им тук. Единственото нещо, което трябва да изясни, е на каква квартира държат-местоположение, големина, самостоятелна или няма значение. За пари иде реч, не за друго.

Общи условия

Активация на акаунт