ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 976
  • 759
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 040
Ние ще ходим за Нова година.
Никога не съм била на сафари и искам да попитам
възможно ли е да ми прилошее? Мъжът ми иска отсега да прави резервация
и аз се чудя дали да участвам. На завои и дори на градско понякога ми става лошо.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 282
 На мен не ми прилошава. Дъщеря ми е зле, но откакто открихме хапчетата на Актавис - казват се Дименхидратант или нещо подобно нямаме проблеми. Вземи едно 30 мин. преди тръгване и няма да усетиш нищо.

# 257
  • Русе
  • Мнения: 856
ilianagm, чудесен разказ. Радвам се , че сте използвали ваучерите.  Hug

Джумейра Бийч Парк ще бъде затворен за две години. Препоръчват да се ходи  на Ал Мамзар, който в понеделник и сряда е  само за жени.


http://www.thenational.ae/uae/tourism/20141013/jumeirah-beach-pa … bai-canal-project


И моята дъщеря е супер зле с пътуванията. Заради това пропуснахме сафарито. И аз давам Дименхидратант. За дете половин таблетка, че действа като приспивателно. Спахме в самолета 5 часа, а на връщане и целия път до Русе.

# 258
  • Мнения: 4 734
За прилошаването на сафари дали може да се пие от тези хапчета дето ги дават за самолет и кораб?
Аз имам такива и се чудя дали да купувам и тези, за които пишете... Искам да имам за всеки случай... То май и преди Ферари центъра е хубаво да се пие преди качване на скоростните влакчета... Mr. Green

# 259
  • Мнения: 47
Момичета изобщо не знам защо ще ги пиете тези хапчета. Не са Ви нужни, няма такива завои че да стигате до повръщане и т.н. шофьорите са много внимателни- за сафарито говоря.

# 260
  • Мнения: 306
Само гледайте да не сте преяли преди това,че ние като бяхме имаше една такава жена и от друсането по дюните наистина и беше станало зле.

# 261
  • Мнения: 1 040
Ох, на мен дименхидрината не ми понася - ставам отпусната, сънена и апатична,
най-добре, докато той е на сафари, аз да да се мотая в някой мол...
Дименхидрината е подходящ за дълъг път.
А по Нова година прави ли се плаж? Дават го около 19-20 градуса, май хладно ми се струва.

# 262
  • До морето
  • Мнения: 7 059
И аз не мосля, че има нужда чак от хапчета, ама пък ако на някой му става много лошо  Rolling Eyes

Наши познати бяха миналата година за НГ и казаха, че е било хладничко за плаж

# 263
  • Мнения: 4 734
И аз си мисля, че декември и януари няма да става за плаж, ако не ударят някакви рекордни температури... Макар че през Декември сме се къпали в Анталия,  Турция... Така че ще видим..ние сме там преди Коледа...И да не става за плаж, ще е много по-топло от нашата зима.... Mr. Green
Аз имам въпрос за мах килограми на чекирания багаж с Wizzair.. Аз гледах в сайта им мах 32кг, това на куфар ли е? По-назад в темите прочетох,  че на някой са направили проблем за 20кг? До колко кг може да и куфара ми в действителност?

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 22:01 от lunna pateka

# 264
  • Варна
  • Мнения: 282
Аз имам въпрос за мах килограми на чекирания багаж с Wizzair.. Аз гледах в сайта им мах 32кг, това на куфар ли е? По-назад в темите прочетох,  че на някой са направили проблем за 20кг? До колко кг може да и куфара ми в действителност?
32 кг куфар платен багаж , салонен е отделно с посочени размери в сайта.

http://wizzair.com/bg-BG/useful_information/baggage

Да дам отчет и аз - купих си от прословутите арабски парфюми и съм много доволна. Единият ми е от SWISS ARABIAN - има ги в моловете и на мн. други места. За подаръци пък намерихме в Дейра в магазинчетата за наливни парфюми много красиви малки шишенца в арабски стил (имаше като лампа, куличка, Бурж Халифа) и взехме такива малки парфюмчета за подарък - по 20 дирхама са.

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 08:40 от ilianagm

# 265
  • Мнения: 47
32 кг. Е платения багаж и нямат право да ти казват нищо. Аз по препоръка на момиче пишещо в темата купих сувенири от Карфура им. Разликата от вън по сувенирните им щандове и магазини е от 5 дирхама нагоре. Аз така се улях, че накрая платих около 200 дирхама  Joy

Последна редакция: сб, 25 окт 2014, 11:27 от Ema*08

# 266
  • Мнения: 12
Kircheva, това монорелсово влакче се движи по самата палма , от The palm gateway station до хотел Atlantis - срещу входа на водния парк... Единичния билет е 15 дирхама, отиване и връщане 25 дирхама. Работи без почивен ден. Иначе до Палмата се стига с такси, метро или автобус мисля, че беше номер 8... Peace

Благодаря ти lunna pateka  Peace

# 267
  • Мнения: 4 734
Освен парфюмчета какво друго купувате за подаръци? За деца например.... Понеже сме преди Коледа, от сега децата искат подаръци от Дубай... Някой каза, че електрониката била евтина,  по-евтино ли е отколкото в БГ? Например GSM, таблети, фотоапарати,  електронни игри...  Иначе за познати и колеги-сувенири..

# 268
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
lunna pateka, ние отиваме преди вас и са ни поръчали iPhone 6, така че ще споделя от първа ръка  Peace

# 269
  • Мнения: 47
Освен парфюмчета какво друго купувате за подаръци? За деца например.... Понеже сме преди Коледа, от сега децата искат подаръци от Дубай... Някой каза, че електрониката била евтина,  по-евтино ли е отколкото в БГ? Например GSM, таблети, фотоапарати,  електронни игри...  Иначе за познати и колеги-сувенири..
Новия Iphone6 го гледах около 2200 дирхама, без договор. Аз на дъщеря ми й взех една плюшена камила доста голяма, която свири някаква арабска песничка много сладка. За мен повечето цени на електрониката са с малка разлика от нашите и не си заслужава. Лично мое мнение. Зависи на каква възраст са децата, в мола на Емирствата има хубав детски магазин за играчки от дърво. Приятно изкарване  Peace

Общи условия

Активация на акаунт