ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 885
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 575
Автобуси не сме ползвали, при тези евтини таксита  Peace
С метро докъдето може, после такси.

За Атлантис не съм чувала да има такива намаления, ние си взехме директно от касите същия ден, нямаше сериозни опашки - то има толкова много гишета, че повече от 5 мин не сме чакали, не си заслужава предварително онлайн, особено ако имате притеснения за времето.
Отстъпка има ако си вземеш комбиниран билет и за аквариума.

# 16
  • Мнения: 18
Здравейте отново! Ние вече броим дните до заминаването - запазихме билети за 2-9 октомври. Но имам много важен въпрос. Тъй като сме решили да се предвижваме с рент-а-кар, имам някои притеснения.

Четох из темата, че за да си вземеш кола под наем, трябва да имаш кредитна карта, от която съответно ти блокирали пари като гаранция. Моля, който е бил в Дубай с рент-а-кар, да ми каже, колко е минимумът пари, който трябва да има в картата. И може ли всъщност картата да е празна, понеже разбрах, че ги интересувал само серийният номер? За самата кола ще платим кеш, но ме притеснява това, че ще блокират пари в кредитната карта. Четох, че на някой му бяха блокирали към 500 евро, което си е кофти!!
Моля, помогнете! newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 350
renistefanova не са мо в Дубаи, но и в Европа искат кредитна карта за рент-а-кар. По нея се блокира сума, която може да е и 1000Е и се освобождава 20 дни, а може и повече след връщане на колата. Това се прави за да могат да се вземат суми при евентуални щети. Сумата, която се блокира зависи и от застраховката, която ще направите при наемането. Колкото по скъпа застраховка - толкова по-малка сума се блокира.

# 18
  • Мнения: 18
Благодаря, Diana_Don. Досега никога не сме наемали кола, а и не сме ползвали кредитни карти - нещо ме стресират.  Embarassed
А едни приятели ми спориха, че спокойно може да се предостави празна кредитна карта и пак щели да ти дадат кола.
Сега вече се чудя дали вариантът с рент-а-кар е добър. Няма как да заключим такива пари в картата.... Sad

# 19
  • Мнения: 306
Да попитам възползвалите се от круиз по Марината дали си заслужава? ХОди ли се до палмите и до архипелага от изкуствени острови? И ако не - как може да се стигне до там?
Благодаря  Thinking

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 221
На нас ни блокираха около 300 лв. Задължително беше да предоставим кредитна карта, защото сумата не се тегли, но се блокира от пост-терминал.
До 20 дни (3 седмици) освобождават сумата. Както и по-нагоре са писали, това е гаранция за нанесени щети, направени нарушения и тол такси. Ако всичко е наред с колата, ще ви вземат пари само за тол таксите (нашите бяха около 5 лв, като ползвахме колата 24 часа).
В предните теми има писано за тол таксите и от други наемали коли за по-дълъг период от време.
Ползването на навигация е задължително  Peace

Интересен е круиза по Марината. Ние ходихме до Бурж ал Араб, т.е. минава се покрай него Simple Smile
Те са три маршрута за круиз, като и трита са в различни часове. Единият е до Бурж ал Араб, другият е около палмата и третият е до канала в старата част (дано не бъркам  Thinking)
Погледни в коментарите на Роже, той беше публикувал и снимка на таблото с маршрутите и часовете.

# 21
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте отново! Ние вече броим дните до заминаването - запазихме билети за 2-9 октомври. Но имам много важен въпрос. Тъй като сме решили да се предвижваме с рент-а-кар, имам някои притеснения.

Четох из темата, че за да си вземеш кола под наем, трябва да имаш кредитна карта, от която съответно ти блокирали пари като гаранция. Моля, който е бил в Дубай с рент-а-кар, да ми каже, колко е минимумът пари, който трябва да има в картата. И може ли всъщност картата да е празна, понеже разбрах, че ги интересувал само серийният номер? За самата кола ще платим кеш, но ме притеснява това, че ще блокират пари в кредитната карта. Четох, че на някой му бяха блокирали към 500 евро, което си е кофти!!
Моля, помогнете! newsm78

Да, така е, трябва да имаш кредитна карта и то на името на шофьора. Ние взехме кола за 5 дена. Букнахме си я през интернет, защото излиза по-евтино и в момента на букването си изтеглиха около 190 лв. Когато отидохме да я вземем блокираха 750 дирхама по кредитната карта, което прави около 300 лв. Освободиха ги след около 2-3 седмица. Трябва задължително да има пари по картата, защото след около 1 седмица след като върнете колата от тази блокирана сума си изтеглят пари за тол таксите и някакви глоби ако са ви засекли в нарушение.
Аз съм с две ръце за рент а кар в Дубай, защото е много удобно и много изгодно. Рекапитулацията е следната:
190 лв. за 5 дена
50 лв. за бензин за изминати 1000 км.
Май около 30 - 35 лв. за тол такси
Общо 270 - 280 лв. за 5 дена.
А ако сте и повече хора да си разделите рент а кара - какво да кажа повече.... Simple Smile

# 22
  • Мнения: 18
Мерси, ralfi76,
Аз също много исках да сме с рент-а-кар, но трябва по-добре да обмислим това с кредитните карти.
Смятаме да обикаляме доста. Четох, че такситата също са евтини, но май с кола под наем е по-изгодно?

# 23
  • София
  • Мнения: 7
Мерси, ralfi76,
Аз също много исках да сме с рент-а-кар, но трябва по-добре да обмислим това с кредитните карти.
Смятаме да обикаляме доста. Четох, че такситата също са евтини, но май с кола под наем е по-изгодно?

Мнооого по-изгодно  newsm10

Но ако взимате кола, задължително си я букнете през интернет, защото на място е с около 100 лв. отгоре.

# 24
  • Мнения: 3 575
Ние се качихме на ферибот от Марината, минава покрай Бурж ал Араб, Палмата, Светът - от което почти нищо не се вижда, освен ивици пясък, и така до Дейра.
Хареса ни, определено си заслужава да видиш крайбрежието и е един добър начин да стигнеш до стария град, освен с метро или такси.

# 25
  • Мнения: 306
Ние се качихме на ферибот от Марината, минава покрай Бурж ал Араб, Палмата, Светът - от което почти нищо не се вижда, освен ивици пясък, и така до Дейра.
Хареса ни, определено си заслужава да видиш крайбрежието и е един добър начин да стигнеш до стария град, освен с метро или такси.

А помниш ли от къде сте си купили билетите за круиза и колко струваха?

# 26
  • Мнения: 3 575
На самата Марина си има будка, в която продават билети, малко след мола, платихме около 130 дирхама общо за 2 възрастни и 1 дете. Но не е круиз с някакви екстри като обяд или вечеря, просто транспорт макар, че има възможност да си купиш храни/напитки.
Май около час-час и половина беше целия път.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 282
Започнаха да ми се избистрят малко нещата ама: 1. Има ли някой, на който му е харесало на Глобал вилидж и смята , че си струва да се отиде. Че е на майната си прочетох;-).
2. На Емиреитс тауърс за разходка ли е или само се гледат кулите от далеч?
3. Като отида на марината на плаж и сляза от метрото такси ли вземам до плажа или и пеш ще се добера.
4. Заинтригува ме дългият круиз до Дейра. И той ли е в същите часове като другите -15 и 17ч?

# 28
  • Мнения: 293
Здравейте!
Изчетох всичко до тука,благодарности ,много полезна информация има на 1 стр.
Аз и мъжът ми сме били в Израел,нямаме печати в настоящите си паспорти.Дали все пак може да ни направят проблем ако проверят?

# 29
  • Мнения: 47
Можете ли да ми кажете колко струва в Атлантис плуването с делфини?

Общи условия

Активация на акаунт