ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 880
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 550
Някой ходил ли е на шнорхелинг из Дубай да даде мнение?
Ние ще ходим основно на море и се зачудих дали да не си помъкна екипировката за шнорхелинг /то пък голяма екипировка, но за дайвинг съвсем няма къде да мъкна Simple Smile /

# 61
  • Мнения: 3 575
Ми аз пък си ходих с къси поли и потничета, не съм имала никакви грижи, съвсем нормално е - туристите са така облечени.
А няма да ви казвам местните китайки (или каквито и да са там дръпнатите) те ходеха с пола една педя  ooooh!

# 62
  • Мнения: 142
Да попитам възползвалите се от круиз по Марината дали си заслужава? ХОди ли се до палмите и до архипелага от изкуствени острови? И ако не - как може да се стигне до там?
Благодаря  Thinking

да определено Wink
крузовете не ходят до палмата

# 63
  • Варна
  • Мнения: 282
Аз пак с моя "добър" английски да попитам в това изречение от писмото на Бурж ал Араб open какво означава - отворена обувка, т. е. сандал че не може ли?.  Embarassed

"Shorts, T-shirts, flip-flops, open and running, gym, tennis, basketball shoes, etc. are not allowed."

# 64
  • Мнения: 306
Аз пак с моя "добър" английски да попитам в това изречение от писмото на Бурж ал Араб open какво означава - отворена обувка, т. е. сандал че не може ли?.  Embarassed

"Shorts, T-shirts, flip-flops, open and running, gym, tennis, basketball shoes, etc. are not allowed."

Да това означава... ,ноооо... защо???
Ние сме там другата седмица,когато ще е 40 градуса. Как да се облечем?? Със зимните якета???  newsm12

# 65
  • София
  • Мнения: 3 787
Можеш да си с обувки тип балеринки или нещо друго затворено, което не попада в горната категория.

# 66
  • Мнения: 4 730
Аз го разбирам по-скоро да не си спортно облечен, с къси панталони, тениска, джапанки и гуменки... За сандали мисля, че не се отнася.  Ако отидеш с елегантна рокля със сандали надали ще те върнат... При тези температури там това си е нормално облекло.....

# 67
  • Мнения: 80
Аз бях със сандали- никой не ме е върнал Simple Smile И въобще този дрес код е леко преувеличен-имаше всякакви облекла ,всякакви обувки,е,разбира се, не с дънки и анцузи, но иповечето хора си бяха ежедневно облечени-пола, панталон, блузка-без тениски, естествено Wink

# 68
  • Мнения: 117
Остават броени дни до заминаването ни  newsm44 Според вас 3-4 часа достатъчни ли са за посещението във Ferrari World? Чудя се дали да го комбинирам в един ден с Yas Waterworld (и там около 4 часа) или да са в два отделни дни?
 И кой круиз е по-добър  - този по Dubai Marina или Dubai Creek  smile3548?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 282
  Cry  Sad Cry A можете ли да си представите, че Миракъл гардън ще отвори ноември, а не октомври. Не стига, че няма да ги видя, ами и незнам какво мога да правя в петък, те ми бяха за сутринта. Къде мога да отида от хотел до мола на емирствата - вече ще сме ходили на марината и мадината, а не ми се ще да е в мола пак.

И кой круиз е по-добър  - този по Dubai Marina или Dubai Creek  smile3548?
Aз не че съм ходила, но всички казват Марината.

# 70
  • Мнения: 2 550
Ами отидете на плаж Simple Smile
Ние предния път последния ден го отделихме за стария Дубай и суковете и после малко плаж.

# 71
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен,

да се обознача, че се завърнахме. Изкарахме страхотно, Дубай е невероятен! Пожелавам ви много прекрасни моменти там.
Единственият неприятен момент беше, че при настаняването в хотела установихме, че в стаята има само една спалня, пък ние бяхме двама възрастни с дете на 11 г. За детето си бяхме платили пълната сума в туристическата агенция, като за възрастен. Четох внимателно договора - посочено е настаняване 2 възрастни и дете. За детето от хотела сложиха допълнително легло в стаята, но поискаха допълнително заплащане и ни задържаха паспортите, докато не доплатим / 400 дирхама/.
Представете си - в чуждата държава, хотелът чака парите и ни държи паспортите, детето е голямо и за него няма креват ако не платим допълнително. От агенцията се държаха безобразно и отказаха съдействие. Местният екскурзовод не го видяхме дори. Както и да е, оправихме се, но повече няма да пътувам с  Хермес холидейс.
И така за Дубай - ако ви е интересно разказ по дни:
1 ден - кацнахме вечерта, имахме трансфер до хотела в Дейра. От летището е на около 1 ч. 20 мин. Страхотни пътища.
2 ден - с такси до Атлантис, почти цял ден в аквапарка, невероятна забава и за нас и за детето таксито около 80 дирхама в една посока/. Вечерта фонтаните и Бурж Халифа / с такси от Дейра - 30 дирхама в една посока/.
3 ден - цял ден до Абу Даби, бялата джамия, Ферари уърлд отвън, заслужава си определено.
4 ден - сутринта на плаж /в района на Дейра/, плажът е невероятно чист, водата прекрасна. Следобяд в пустинята - също горещо препоръчвам.
5 ден - сутринта в Медината, следобяд обратно за БГ.

На разположение съм за въпроси. Желая ви невероятно прекарване в Дубай.

ЕваНиколова


A случайно да си обърнала внимание на цените на горивата?

# 72
  • Мнения: 294
Здравейте ,интересува ме правили ли сте резервация  за хотел през сайта на otel.com
Досега винаги съм резервирала през букинг, и ме интересува дали е надежден този сайт.Има голяма разлика в цената за датата която ме интересува.
Букинг- 1142 без закуска , 1315 със закуска
Отел-1135 със закуска
Дали мога да се доверя на сайта.И друго в букинг пише че не се включва 10 % такса обслужване и 10% данък,а в сайта на Отел непише нищо(или аз не намирам да пише такова нещо)
Посъветвайте ме какво да правя

# 73
  • Мнения: 142
 Cry  Sad Cry A можете ли да си представите, че Миракъл гардън ще отвори ноември, а не октомври. Не стига, че няма да ги видя, ами и незнам какво мога да правя в петък, те ми бяха за сутринта. Къде мога да отида от хотел до мола на емирствата - вече ще сме ходили на марината и мадината, а не ми се ще да е в мола пак.

И кой круиз е по-добър  - този по Dubai Marina или Dubai Creek  smile3548?
Aз не че съм ходила, но всички казват Марината.

няма място за сравнение Simple Smile
марината ест....ние дори не ходихме на креек

# 74
  • Мнения: 18
Важно! За тези, на които им предстои да ходят в Дубай и се чудят дали ще успеят да запазят час за Халифа за залеза! Днес букнах за 18 ч със силното притеснение, че няма да успеем да го хванем, защото точно тогава залязва слънцето. Но за периода 2-9 октомври вече няма свободни, затова го запазих. След като резервирах и платих, писах на мейла им с въпроса дали за този период ще успеем да видим залеза и те най-любезно ме изместиха за 17 ч, въпреки че вече нямаше места! И то без дори да съм ги молила! Само тактично намекнах.  Flushed

Та мисълта ми беше, да не се притеснявате да пишете с молба да ви изместят часа!  newsm44

Общи условия

Активация на акаунт