ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 879
  • 759
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 282
След това купих Silver Nol Card  за тримата по 30 дирхама ( 6 за пластиката + 24), защото на гишето нямаха дребни.
Kартите не бяха ли по 20 дирхама (14+6)?

И аз в крайна сметка не разбрах защо ако и сребърната, и златната карта за метрото ти вземат еднаква максимална такса на ден и са с еднаква първоначална такса всички си вземат сребърна, а не златна? Аз ли бъркам, че няма особена разлика?

# 106
  • Мнения: 117
По 20 дирхама са картите. Аз вчера си купих от метростанцията. Иначе при златната ти е по-скъпо таксуването на пътуването.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 282
По 20 дирхама са картите. Аз вчера си купих от метростанцията. Иначе при златната ти е по-скъпо таксуването на пътуването.
To e по-скъпо по принцип, но нали обикновено се достига максимума от 14 дирхама, а след това не таксува повече.
А всъщност много по-хубаво ли е да си в първия вагон или не е от чак такова значение?

# 108
  • Русе
  • Мнения: 856
ilianagm, аз съм написала, че човекът от гишето нямаше дребни да ми върне. Дадох му 100Д и трябваше да ми върне 40Д. Затова ми продаде карти с повечко пари в тях. Имаше едно момче пред мен, което не искаше за повече пари и го накара да чака.

Когато пътуваш със златна карта примерно плащаш 4.1 за билет + 4.1 доп.такса = 8.2 дирхама. Когато достигнеш максимума от 14 дирхама ( гледа се цената за билет, не за доп.такса.), вече спираш да плащаш, но продължаваш да плащаш допълнителната такса. Не съм сигурна дали го написах разбираемо. Confused


Имах подобен случай с таксиметров шоф. Отиваме до Атлантис, сметката беше около 25-30Д. Аз имам 200Д. Той ми вика нямам да ти върна. Помолих се на негов колега и той се прави на ударен. Влизам в първото кафе в  Атлантис, и тях моля и те ми казват да си купя нещо. Посочвам мин.вода  Laughing, те не  Naughtyтрябвало капучино за 23Д.

Сетих се за друго нещо да предупредя. Не бях го чела в темата. В джамията в Абу Даби за да ти дадат абая , не искат червен паспорт, само ID т.е личната карта. Поне, че я носих със себе си.

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 09:04 от maiche

# 109
  • Мнения: 294
По 20 дирхама са картите. Аз вчера си купих от метростанцията. Иначе при златната ти е по-скъпо таксуването на пътуването.

А може ли да се разбере колко пари са ти останали по картата.Колко ти таксува  билета за автобуса и метрото за да си правим сметката кога трябва да презаредим.И друго къде се поставят картите.Извинявам се за тъпите въпроси,но нали малко ми куца английския искам да сме подготвени,да не омотам нещо.

# 110
  • Русе
  • Мнения: 856
Скрит текст:

Скрит текст:

Ето тук се чекват картите на влизане и на излизане, и за автобусите и за метрото.
На излизане ще разбереш колко ти струва пътуването и колко ти остават в картата.
Има приложение за нол картите за смартфони. Също и него си го изтеглих, с него разбираш също колко имаш в картата.

# 111
  • Мнения: 1 036
 А някой да е ползвал офлайн приложение за андройд за транспорта им - как се стига от точка А до Б , най- близка спирка и такива неща.

maiche Как успя да букнеш хотела на такава цена ?
И ако може да си довършиш разказа по дни Simple Smile

 Peace

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 22:57 от Ragga

# 112
  • Русе
  • Мнения: 856
Трети ден - с такси до плажа до Бурж ал Араб за снимки, след това с такси до  Мадинат Джумейра. После отидохме до Дубай Марина Мол. От там взехме ферибот в 13ч до Al Gubaiba station. Платихме по 50 дирхама, за детето 25 дирхама.
Може да видите разписание от тук Marine Transport Modes. Повозихме се на абра, такси до Рийф Мол и обратно в хотела с метрото.
Вечерта разходка по THE WALK, JBR и вечеря. Да видиш толкова много светещи небостъргачи на едно място, е неверояно изживяване. Страшно много ни хареса разходката . Жалко, че е топло и влажно и не може да се насладиш за повече време. Confused

Четвърти ден - плаж на Джумейра бийч парк. Там ни направиха забележка, че с мъжа ми се прегръщаме  в морето Laughing. Също е забранено снимането, но си направихме няколко снимки за албума. Вечерта пак в Дубай Мол, качване на AT THE TOP, BURJ KHALIFA в 17:30, и вечеря в любимия ресторант Social House, пак да се полюбуваме на фонтаните. Хубаво е да си изтеглите приложение на GSM-a на Дубай Мол за по-бърза ориентация. Примерно пишеш къде искаш да отидеш, след това пред кой магазин се намираш или ресторант, и приложението ти посочва маршрута. Wink

Пети ден - Малката искаше да поплува в басейна на хотела и затова тръгнахме за Абу Даби към обяд. Взехме автобуса Е101 от Ibn Battuta Station. Спира на гара Al Wahda. Точно до нея има мол със същото име, там обядвахме. Взехме такси от там до джамията 30 дирхама. След това от джамията до Emirates Palace 35 дирхама, и от там до гарата 25 дирхама. Нол картите си ги бях заредила предварително дърпат по 25 дирхама на отиване и връщане за Абу Даби. Вечерта посетихме Mall of the Emirates. Отидохме и се върнахме с метрото.

Шести ден - до освобождаване на стаята в 12ч. , моите бяха на басейна, аз оправях багажа. Sad Оставихме багажа на рецепцията и с такси до Атлантис за снимки. От там до Дубай Марина Мол за обяд и обикаляне по магазините. В 17 часа взехме автобуса за летището. И  си казахме  Бай, Бай, Дубай! Mr. Green

# 113
  • Русе
  • Мнения: 856
 Ragga, хотелът беше на тази цена, защото е за септември месец т.е не е активен сезон и е горещо. Може би и защото директно с хотела се свързах и цялата сумата я платих предварително месец и половина напред. В букинг и агода беше по-скъпо.

Аз какво приложение използвах Google maps в офлайн режим. Как става - отваряш картата на Дубай, в полето search пишеш OK maps, и така картата се запаметява. На няколко дни пак трябва да си я обновиш. Предварително си маркирам местата и спирките със звездичка и с GPS -а мога да разбера по всяко време къде се намирам.

Но за маршрут в офлайн режим, не мога да помогна.

При мен всичко предварително написано на хартия още от БГ Mr. Green

# 114
  • Варна
  • Мнения: 282
Когато пътуваш със златна карта примерно плащаш 4.1 за билет + 4.1 доп.такса = 8.2 дирхама. Когато достигнеш максимума от 14 дирхама ( гледа се цената за билет, не за доп.такса.), вече спираш да плащаш, но продължаваш да плащаш допълнителната такса. Не съм сигурна дали го написах разбираемо.

  bouquet Мерси Maiche, точно това ми се губеше...

Аз какво приложение използвах Google maps в офлайн режим. Как става - отваряш картата на Дубай, в полето search пишеш OK maps, и така картата се запаметява. На няколко дни пак трябва да си я обновиш. Предварително си маркирам местата и спирките със звездичка и с GPS -а мога да разбера по всяко време къде се намирам.
Сега искам да пробвам картата, но как се маркират местата предварително? Embarassed

# 115
  • Русе
  • Мнения: 856
Отваряш си картата на Дубай, например пишеш в менюто search твоя хотел. Google maps го намира и се изписва запазване, кликваш и става звездичка.  Grinning

Когато се движиш, ти си една движеща се синя точка. Mr. Green на екрана на GSM-a.

Така следя такситата дали ме карат в правилната посока. Laughing

# 116
  • Варна
  • Мнения: 282
Аз се опитах програма да си направя, но имам няколко дупки, които не знам как да запълня, че ако някой може да помогне... И също ако нещо Ви се вижда неизпълнимо?
1 ден – СЪБОТА
До 22:00  - Настаняване, разходка в Мола на емирствата
2 ден – НЕДЕЛЯ
9,30 Метро  до  Дубай Марина - разходка, Cayan building
11,30 с автобус 8 до Мадинат Джумейра (7,5 км), слиза се на спирка  Burj Al Arab Hotel 2, разходка с лодка
15,30 автобус  8, 88, С10, F55A до Jumeirah Beach Park, от там такси до Burj Khalifa
17:00 качване на Burj Khalifa, 
18.30 фонтаните, Dubai mall, вечеря
3 ден – ПОНЕДЕЛНИК
9.00 Плаж Dubai Marina Beach пред  Риц  или Хилтън /или Barasti Beach
12.00 Atlantis on the palm - с такси до спирка Palm Gateway на Palm Monorail Stations
15.30 Сафари
21.30 Мall of Emirates
4 ден – ВТОРНИК
9.00 Незнам - Jumeira Grand Mosque, Merkato mall, UMM Sajem, (или Emirates Towers, Wafi mall)
15.30 Burj Al Arab в 16,30 - следобеден  чай
19.00 Мадинат  джумейра на тъмно
21.00 Фонтаните Дубай мол
22.30 Кавали клуб - Fairmont Hotel, Sheikh Zayed Road,
5 ден – СРЯДА
8.00 Абу Даби – джамията, Capital Gate, Емирейтс палас (златно кафе), Heritage viligge, Корниш, крепост „Al Hosn” (ако има време)
20.00 Mол Ibn Batuta
6 ден – ЧЕТВЪРТЪК
9.30 Dubai museum в  Al Fahidi Fort, над него към канала Grand Mosque,  Old Souq,  с  абра през Dubai Creek до отсрещния бряг , The Spice souk, The Gold Souk,  Ahmadya School ,
13.00 Reef Mall,  Ansar gallery Mагазина на Роже /или Дейра Сити център с метро red line/
16.00 От пристана на Al Ghubaiba (метро станция има Al Ghubaiba green line) – разходка с ферито F1 в 5pm или 7pm /или разходка по Dubai creek ако има/
20.30 вечеря в DANIAL RESTORANT  http://www.danialrestaurant.com/ на creek-a
7 ден – ПЕТЪК
9.30 – не знам , ПЛАЖ
12,30 Незнам

15.00 Дубай Марина  -следобеден круиз 15, 17 часа, в ляво, като се излезе от Дубай Марина Мол, а waterbus за 2 дирхама на спирка се взима в дясно
20,00 Дубай мол
8 ден – СЪБОТА
09,00 Незнам – може до Emirates Towers , такси до двореца на шейха Za'abeel Palace, Wafi mall (или плаж)
13,00 Мол на Емирствата – хотелът ни е там, пазаруване в Карфур
16.15 потегляне с метро за Ибн Батута, автобус до летището

# 117
  • Мнения: 174
Здравейте! Не мога да помогна с допълване на програмата, тъй като не съм ходила в Дубай. Аз също планирам престоящо пътуване в началото на ноември и сега подготвям програмата. Интересувам се как - избрахте ресторанта за вечеря на канала? Препоръчан Ви е от някого? И какъв е принципа на хранене в него - с поръчване или с предварително платен "куверт" /блок-маса/? От сайта не можах да се ориентирам.

# 118
  • Варна
  • Мнения: 282
Интересувам се как - избрахте ресторанта за вечеря на канала? Препоръчан Ви е от някого? И какъв е принципа на хранене в него - с поръчване или с предварително платен "куверт" /блок-маса/? От сайта не можах да се ориентирам.

Ресторанта намерих от стара тема тук, а го харесах само защото е на блок маса, а аз обичам да опитвам различни храни. Ако съм в нормален ресторант няма как да си поръчам 5-6 порции Blush

# 119
  • Мнения: 174
Благодаря! Аз също мисля, че за чужда страна, блок-масата е добър вариант. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт