ДУБАЙ 7-ма тема

  • 78 108
  • 759
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 734
Лу, вие кога отивате?  Ние тази пеещата камила я имаме с някаква арабска песен, направо ми надуват главата с нея... Малката ми дъщеря иска Nintendo (електронна игра), а голямата  - малък таблет, че нейния е вече стар и слаб... Stop Аз бих погледнала цените на фотоапаратите, тези с обективите.. например Sony A6000 и на GSM-ите... За I pad 2200 AED е около 400 евро, мисля че е евтино... Аз съм по-скромна, например  Samsung S4... Mr. Green Че тук цените са супер надути...

# 271
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Края на ноември, вече направо нямам търпение  Party

# 272
  • До морето
  • Мнения: 7 098
Лу, ние заминаваме на 25.11, да не летим заедно?  Laughing

# 273
  • Мнения: 12
В Бурж Ал Араб позволяват ли да се снима?
И ако си резервираш следобеден чай можеш ли да разгедаш целия хотел. Имам в предвид да отидеш до подводния ресторант например.  newsm78

Джамията в Абу Даби през целия ден ли е отворена за посещение?  newsm78

# 274
  • Мнения: 4 734
Аз искам да питам за карта за метрото. Четох, че още от летището може да се купи, доколко си спомням Силвър кард се казваше... newsm78 Тази карта колко струва и на какъв принцип работи? В смисъл има някаква сума в нея и като свърши я зареждаме отново или си купуваме друга? Също някой писа за возене в първия вагон на метрото и доколкото си спомням за там се купува друга карта, така ли е? И как точно се качваш на първия вагон?  Надали метрото ще спре точно пред теб с първия си вагон..  #Crazy Т.е.качваме се и тръгваме отвътре към първия вагон, така ли е? И колко по-скъпо е да се возиш в първия вагон?

# 275
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
За техниката проучете предварително къде може да има на по-ниски цени, защото по моловете е като при нас , включително и в Дейра Сити Център Мол. Ние се опитахме да намерим, но не успяхме. Шофьорът от сафарито ни препоръча Ал Карама, но там техника няма, само чанти michael kors колкото искаш и други разбира се ментета, очила каквито марки пожелаете, но също ментета. Понеже ние се върнахме снощи мога също да споделя за плажовете - Джумейра Бийч парк е затворен за ремонт, ние единия ден решихме да отидем на плаж на Марината, защото след това бяхме планували круиз по Дубай Марина (дългия круиз беше от 17 часа), но плажът не ни хареса, първо защото единствените чадъри, които можеш да си вземеш са пред Хилтън на цена 180 дирхама на човек , като това включва шезлонг, ползване на басейна на хотела и съблекалните, които са си с душ кабини и тоалетни и второто нещо заради, което не ни хареса е, че точно до Хилтън кипят усилени строителни дейности и шумът не е много приятен. Круизът е хубав - препоръчвам го. Последният ден бяхме на Ал Мамзар Бийч Парк, на 5я плаж по препоръка на roje, там ни хареса повече, поне имаше палми , под които да се скриеш от силното слънце, но според мен плажовете не са им силната страна.

# 276
  • Русе
  • Мнения: 856
gabolina, до Хилтън има чадъри само за 25 дирхама.  Mr. Green

Плажовете в Дубай са невероятни. Бих се върнала отново само заради тях. Hug

Някой беше питал за чадъри - има на Марината ( казва се THE BEACH, JBR) до Хилтън  по 25Д. Дават ти малка, студена, ароматизирана хавлиена кърпа за охлаждане  Laughing. Има в близост магазинче за мин.вода - 40ст, кола- 80ст, сандвич - 3,00лв

Скрит текст:


Скрит текст:


# 277
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
 maiche, преди 3 дена тези чадъри ги нямаше, може пък да сме улучили единствения ден, в който да ги няма  Simple Smile и затова попитахме за тези пред хотел Хилтън.  Реших да споделя информацията, която получихме тук във форума, за да се знае по принцип за какво става въпрос .   Що се отнася до плажовете, всеки има различни критерии за невероятен плаж, аз просто изказах моето мнение без да ангажирам разбира се никого с него   Hug

# 278
  • Варна
  • Мнения: 282
Аз искам да питам за карта за метрото. Четох, че още от летището може да се купи, доколко си спомням Силвър кард се казваше... newsm78 Тази карта колко струва и на какъв принцип работи? В смисъл има някаква сума в нея и като свърши я зареждаме отново или си купуваме друга? Също някой писа за возене в първия вагон на метрото и доколкото си спомням за там се купува друга карта, така ли е? И как точно се качваш на първия вагон?  Надали метрото ще спре точно пред теб с първия си вагон..  #Crazy Т.е.качваме се и тръгваме отвътре към първия вагон, така ли е? И колко по-скъпо е да се возиш в първия вагон?
   
Nol Silver Card  - струва първоначално 20 дирхама на човек, от тях 14 дирхама можеш да ползваш, останалите 6 са за пластиката. Повторно зареждаш колкото си искаш на гишетата в метростанциите. Казвате на служителя каква сума искате да ви вкара и плащате. При маркирането ти взема толкова, колкото трябва, но не повече от 14 дирхама на ден, независимо колко пъти ще се качваш или прекачваш. Картата се сканира на четеца при влизане и излизане. На дисплея ви показва колко ви взима и колко наличност имате.
Продава се на летището на изхода при офисите на рентакар.
Зa първият вагон трябва Gold card. Два пъти по скъпа е като тарифа. Вагоните са малко и не е проблем да се качиш на златния. Втория вагон в определени часове от деня е само за жени и деца. Кои са часовете пише също там -  сутрин и надвечер.

# 279
  • Варна
  • Мнения: 282
Ходихме в бюфет ресторанта DANIAL RESTORANT . В Дубай има два:
 http://www.danialrestaurant.com/
      Twin towers : Dubai, -Deira Creek- Beniyas street  - До него с метро red line от Union Metro station, от там пеш (има и др. варианти)
      Al Мazaya Center: Dubai - Sheikh zayed Road – Al Мazaya Center - Mezzanine Floor – спирка Burj Halifa (Dubai mall), малко назад се връщаме
Ние бяхмев този в Twin towers. Таксата на човек е 65 дирхама. Ядеш по избор, има десерти. Плащат се напитките. Седнахме на терасата от вън с гледка към крийка и гледахме корабчетата. Приятно е. Входът е от зад, качвате се на последния етаж и там го намирате (има още 1 ресторант там).
Съчетахме ходенето с деня в Дейра. Не знам защо повечето от форума изпадат в културен шок стъпвайки там, на нас даже и ни хареса. Хапнахме по улиците шаварма, ходихме много пеш и разгледахме. Миришело много - ами минете през подлеза на централна гара и да видим дали някъде в Дубай мирише така. Laughing Laughing. Не бих препоръчала отсядане там обаче заради големите разстояния!

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 22:55 от ilianagm

# 280
  • Мнения: 4 734
ilianagm, благодаря ти.. Стана ми ясно с картите за метрото,  ние уж сме решили таксита да ползваме,  но нека все пак да съм информирана и за метрото.. А какво толкова интересно се вижда от златния вагон? Като съм се возила на метро, отвън е абсолютна тъмнина и само на станциите е светло, но пък нищо интересно на тях.. От друга страна метрото се движи толкова бързо, че и да има нещо интересно надали ще му се насладиш.. Mr. Green Зная, че дубайското метро няма машинист отпред и всъщност това е вагон като другите,  ама какво толкова е по-различен и по-скъп? newsm78

# 281
  • Варна
  • Мнения: 282
Като съм се возила на метро, отвън е абсолютна тъмнина и само на станциите е светло, но пък нищо интересно на тях.. От друга страна метрото се движи толкова бързо, че и да има нещо интересно надали ще му се насладиш.. Mr. Green Зная, че дубайското метро няма машинист отпред и всъщност това е вагон като другите,  ама какво толкова е по-различен и по-скъп? newsm78
Метрото там се движи над земята и градът може да се разгледа добре. По пътя му има много красиви сгради. Надали от таксито има такава гледка, понеже пътя е ниско. Ползвайте метрото за дългите разстояния, а такси като допълнение.
Златния вагон видимо не се различава от другите. Малко по-празен е и по-панорамен.
На мен няколко пъти ми отстъпиха място в метрото - изненадах се...Кавалери са.

# 282
  • Мнения: 306
Понякога обаче златния вагон се пада последен, а не пръв.
Хубаво е в посока Бурж Калифа да си в първия вагон. Стават супер снимки.

# 283
  • Мнения: 4 734
Да се оплача от хотел Citymax al Barsha.. Първата ни нощувка ще е там и преди време им писах за трансфер от летище Al Maktoum. Отговориха ми, че предлагат срещу 100 дирфама в едната посока и ми пратиха формуляр за попълване ако реша да взема от тях трансфер.  Тези дни попълних формуляра (с данните от кредитната карта и паспорта) и им го пратих. Сега ми отговарят,че трансфера не е 100 дирхама, а 200 дирхама в едната посока.. Аз им препратих тяхното старо писмо, но те не, да пратя нов формуляр за 200 дирхама.. Аз обаче се отказах и им писах, че трансфера им излиза по-скъп от такси и няма да се възползвам...И никаква реакция от тяхна страна... Това ако не е изнудване,  здраве му кажи... Яд ме е, че си пратих данните на кредитната карта и въобще,  че избрах този хотел.. В района има и други, даже по-евтини хотели от този...  #2gunfire
Някой да е ползвал такси от летището до този хотел, колко точно излиза? В сайта на такситата ми излиза 78дирхама, но не знам включена ли са началната такса от летище 20 или 25 дирхама?

Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 20:23 от lunna pateka

# 284
  • Варна
  • Мнения: 282
Таксито до там ми излезе 100 дирхама.

Общи условия

Активация на акаунт