ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 978
  • 759
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 306
Трябва да разпечаташ по една бордна карта на пътник във всяка посока. По една за отиване и по една за връщане.

# 346
  • Мнения: 1 054
Здравейте дубайски пътешественици,
Включвам се в темата защото вече и аз не издържам. Задавам следният въпрос:
Някой ще пътува ли за НОВА ГОДИНА 2015или ако сте били за нова година в Дубай, моля споделете къде е най-добре да бъдем-отвън пред фонтаните и кулата където е огромната заря или в хотела и от ресторанта да гледаме. Притесняваме, че след 24.00 часа, когато приключи зарята няма да има метро и автобуси, а пък такситата ще са претоварени предполагам. сигурно в хотела ще се вижда все пак това е най-високата кула в Дубай и света разбира се, но като че ли тръпката е там. И да не забравяме, че цената на пътуването точно за НГ е с 1000 лв. повече,нали? До скоро дубайски фенове и очаквам някой да се включи в така поставеният от мен въпрос.

# 347
  • Мнения: 294
Здравейте дубайски пътешественици,
Включвам се в темата защото вече и аз не издържам. Задавам следният въпрос:
Някой ще пътува ли за НОВА ГОДИНА 2015или ако сте били за нова година в Дубай, моля споделете къде е най-добре да бъдем-отвън пред фонтаните и кулата където е огромната заря или в хотела и от ресторанта да гледаме. Притесняваме, че след 24.00 часа, когато приключи зарята няма да има метро и автобуси, а пък такситата ще са претоварени предполагам. сигурно в хотела ще се вижда все пак това е най-високата кула в Дубай и света разбира се, но като че ли тръпката е там. И да не забравяме, че цената на пътуването точно за НГ е с 1000 лв. повече,нали? До скоро дубайски фенове и очаквам някой да се включи в така поставеният от мен въпрос.

Върни се и прочети 4-та тема там имаше хора които са празнували НГ 2014 и описваха подробно

# 348
  • Мнения: 4 734
 domino25, някой писа, че не си заслужава да се ходи само задари зарята, не могли да се приберат после 2 часа до хотела... От техния висок хотел всичко се е виждало... Така че вие си преценявате... никой не може да дава такива съвети... По Нова година всичко е по-скъпо - самолетни билети, хотели (в някои даже няма вече места, като Атлантис например), транспорта не работи като в делничен ден и т.н. Има си своите минуси, но пък изживяването сигурно си струва... Peace

Оххх, никой не ми отговори какви точно са атракциите в Атлантис водния парк... newsm78

# 349
  • София
  • Мнения: 143
Здравейте, и ние сме там за НГ2015, това което споделихте е много важна информация. Ние си мислехме за корабче за НГ, но незнам къде ще е по добре на creek-а или на marina-та. Ще се върна да прочета и 4-та тема.

# 350
  • Мнения: 934

Оххх, никой не ми отговори какви точно са атракциите в Атлантис водния парк... newsm78

Атракциите ги има подробно тук, повечето започват от двете кули: на Нептун и Посейдон. На мен лично ми харесаха тези от кулата на Посейдон, както и плуването с делфини в лагуната на Долфин бей.

# 351
  • Мнения: 1 054
Прочетох мнението на колежката в четвърта тема за НГ 2014, и въобще не се изненадах за бълсканицата и 10 000 хиляди човека чакащи за такси. Няма как да е друго яче.Струва ми се обаче, че е въпрос на изживяване и адреналин да бъдеш на метри от зарята на кулата. Нещо повече. Запазил съм си изкачване на кулата от 20.30 часа на 31.12.2014г.-може и да съм сбъркал. Но, реших! Ще бъда там пък ако ще да се прибирам и пеш до хотела си, който май е на доста далеко от кулата. Ясно е че зарята може да се гледа и от хотела или пред хотела. Заря има и от палмата и бурж ал араб, но пък фонтаните и те участват в програмата. Както и да е! Очаквам още мнения на хора който са бил на НГ там за да направя разликата. Към тези които ще посрещнат новата 2015 може да сопделим взаимно решенията и другите екскурзии. Какво като сме се "набутали" с по 1000 лв. отгоре за НГ. На мен ми е подарък.

# 352
  • Варна
  • Мнения: 306
Да си в "центъра на събитието" си е тръпка. Трябва предварително да си наясно с това какво може да очакваш. Тогава няма, може би, да се изнервиш от тъпканицата и ще си подготвен за липсата на таксита. Според мен е най-добре да наблюдаваш зарята от някое близко заведение - Маделин или друго с подобна гледка. Ама предполагам, че местата ще са със заявка и цени.....  Shocked. Всеки сам си преценява. А и можеш да си наемеш кола. По този начин ставаш независим от такситата  Peace.

# 353
  • Мнения: 1 054
Вижте какво открих :HTTP://www.raynatours.com/city-tour/tour-details/New-Year-Party-In-Dubai-Creek-1882.aspx, дали ще  си струва и дали фирмата е читава. По-долу четох че сте доволни от нея.

# 354
  • Мнения: 175
Не бих препоръчала "крийка" нито за круиз, нито за вечеря. Из целия канал се носи една тежка миризма на бензин и изгорели газове, която най-вероятно е от многобройните моторни лодки. Бяхме там и вечерта, и през деня, ситуацията е една и съща. Така че едва ли на Нова година ще е по-различно.

# 355
  • Мнения: 4 734
phile, Благодаря,  разгледах атракциите... Много страшни ми се виждат... Mr. Green Май ще посетя само детския кът, ако пускат възрастни без деца.. newsm78 Но пък в аквариума ще отида и разходка задължително в целия комплекс.  А да питам по бански ли се ходи в този аквапарк, гледам на доста от клиповете и снимките, хората са със специални водни комплекти -блузки и шорти...  ooooh!

# 356
  • Бургас
  • Мнения: 258
phile, Благодаря,  разгледах атракциите... Много страшни ми се виждат... Mr. Green Май ще посетя само детския кът, ако пускат възрастни без деца.. newsm78 Но пък в аквариума ще отида и разходка задължително в целия комплекс.  А да питам по бански ли се ходи в този аквапарк, гледам на доста от клиповете и снимките, хората са със специални водни комплекти -блузки и шорти...  ooooh!

Здравей, ние бяхме там март месец. Неопреновите костюми ни ги дадоха, когато влязохме да плуваме с  делфините. След това ги оставихме и си останахме по бански в аквапарка. Когато се разхождахме, обикаляхме магазините за сувенири там, съпругът и синът бяха с тениски, аз с парео. Общо взето всеки си ходеше, както му беше удобно  Peace Голямото преобличане беше вече за обиколката на аквариума  Laughing

# 357
  • Мнения: 22
Моля, ако някой  е купувал ваучери за сафари, да сподели името на фирмата и дали е доволен.
В момента има оферти на различни фирми и ако има препоръки по-лесно бих избрала.

# 358
  • Мнения: 175
Ние бяхме миналата седмица на сафари с ваучер от сайт за групово пазаруване. Сафарито си беше напълно удовлетворяващо. Имаше всички допълнителни екстри - и яздене на камила, и рисуване с къна, бели денс и танура денс, както и барбекю вечеря. Имаше опция да поръчаш вземане от хотел или да те вземат от Лулу хипермаркет. Фирмата беше - arabian desert tours. Но на мястото, където вечеряхме, имаше групи от много други фирми. Така че, едва ли фирмата е определяща. Аз също имах притеснения дали сафарито с ваучер ще бъде о-кей, но се оказа, че всичко беше наред.

# 359
  • Мнения: 21
Здравейте!
От доста време следя темата (още от тема 1  Embarassed). На всички, които пишат тук предварително благодаря!
Имам един въпрос и ще съм благодарна, ако някой ми отговори! Става въпрос за следното:
Планираме пътуване до Дубай - аз, "съпругът" ми (пиша го в кавички защото нямаме брак и сме с различни фамилии) и синът ни, който е на 13 г. В няколко агенции ми казаха, че трябва специално копие на акта за раждане на детето, нотариално заверено и т.н. Та въпроса ми е: Има ли някой представа за какво точно става въпрос, това представлява ли някакъв вид проблем - на летище, в хотел и т.н.? И задължително ли е или може без него?

Благодаря Ви на всички предварително!

Приятна нова седмица от мен!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт