ДУБАЙ 7-ма тема

  • 78 005
  • 759
  •   1
Отговори
# 435
  • Sofia
  • Мнения: 221
Четох назад почти всички теми, или съм пропуснала или не го пише, но да си задам въпроса, че в събота летим: Трябва ли да нося наши плажни кърпи??? Не ми се иска да си заемам място от багажа ис това. Тези, които са ходили на плаж, с техни ли са били или от хотела?


Ние носихме наши плажни хавлии. Ходихме на плаж на JBP и там нямаше хавлии. Винаги можеш да поискаш от хотела, едва ли ще ти откажат.
Мога да ти препоръчам да си вземете микрофибърни хавлии. Сгъната хавлията е с размер 12 х 10 х 3 см (приблизително  Peace) не заемат място в багажа, леки са и попиват водата. Бяха около 10 - 12 лв в Декатлон.

# 436
  • Мнения: 1 040
Аз искам да попитам в Абу Даби възможно ли е да се минат в един ден
и двете линии на Биг бъса и да се отметнат всички забележителности?
Решихме да не се записваме за екскурзия, а сами да се оправяме.
Някой ползвал ли е този шатъл от Дубай за Абу Даби, тръгва сутринта в 8.30?

# 437
  • Мнения: 22
Много благодаря, ma6ka_  Hug Утре ако ми остане време, ще мина през декатлон за такива. Ако не - с нашите  си Simple Smile

# 438
  • Мнения: 30
Аз искам да попитам в Абу Даби възможно ли е да се минат в един ден
и двете линии на Биг бъса и да се отметнат всички забележителности?
Решихме да не се записваме за екскурзия, а сами да се оправяме.
Някой ползвал ли е този шатъл от Дубай за Абу Даби, тръгва сутринта в 8.30?

Може, да.

А шатъла не съм ползвала. С такси пак е евтино.

# 439
  • Мнения: 11
Аз искам да попитам в Абу Даби възможно ли е да се минат в един ден
и двете линии на Биг бъса и да се отметнат всички забележителности?
Решихме да не се записваме за екскурзия, а сами да се оправяме.
Някой ползвал ли е този шатъл от Дубай за Абу Даби, тръгва сутринта в 8.30?

Никол, и аз мога да потвърдя, че двете линии могат да се минат за един ден...не е никакъв проблем.

Ние пътувахме с такси и беше доста удобно, бързо и изгодно Simple Smile

# 440
  • Мнения: 561
bora_bora, благодаря ти за разследването по темата, защото и мен ме вълнува. Предстои ми да пътувам с дъщеря ми при приятелка в Дубай, с различни фамилии сме и се чудя какво ми трябва. На сайта на Usitcolors (https://usitcolours.bg/bg/samoletni-bileti/vizovi-uslugi/viza-za-dubaj-uae/s/389) прочетох:
Ако фамилиите на детето и някой от родителите не съвпадат трябва да се носи преведен акт за раждане. Ако детето пътува без един или двама родители трябва да се предостави нотариално заверено пълномощно, издадено на името на придружителя и преведено на английски.
Превод добре, но легализация?
От друга страна, evil queen пише, че не са й искали нищо. Объркването ми е голямо и мисля да пиша до Консулството в Дубай. Ако пишеш как са минали нещата при вас след пътуването, ще е от полза  Hug

# 441
  • Мнения: 132
Здравейте!Някой да има идея за празнуване на Нова Година?Все още не сме измислили къде да бъдем.А ще е голяма лудница сигурно и ми се иска да имам някакъв план.Още повече,че сме 3 семейства с големи деца-общо 10 човека и всички на мен разчитат.Вече започнах да се притеснявам.

# 442
  • Sofia
  • Мнения: 221
Здравейте!Някой да има идея за празнуване на Нова Година?Все още не сме измислили къде да бъдем.А ще е голяма лудница сигурно и ми се иска да имам някакъв план.Още повече,че сме 3 семейства с големи деца-общо 10 човека и всички на мен разчитат.Вече започнах да се притеснявам.

Можеш да се върнеш към Тема 4. Цялата тема е за пътуването около Нова година.
Там можеш да прочетеш за тези, които посрещаха 2014г в Дубай - приготовления, отзиви, впечатления и т.н.  Peace

# 443
  • София
  • Мнения: 143
Здравейте!Някой да има идея за празнуване на Нова Година?Все още не сме измислили къде да бъдем.А ще е голяма лудница сигурно и ми се иска да имам някакъв план.Още повече,че сме 3 семейства с големи деца-общо 10 човека и всички на мен разчитат.Вече започнах да се притеснявам.

Можеш да се върнеш към Тема 4. Цялата тема е за пътуването около Нова година.
Там можеш да прочетеш за тези, които посрещаха 2014г в Дубай - приготовления, отзиви, впечатления и т.н.  Peace

Аз прегледах 4 тема, но единственото което прочетох е за чакането на таксита и претъпканото метро след зарята на Халифа. Една съфорумка беше писала, че си харесали паркинг от където са гледали зарята. Не видях никаква друга информация за 31ви. Ние също сме там за НГ и все още не сме решили къде и как ще прекараме вечерта.

# 444
  • Мнения: 4 734
Feya1, най-добре си букнете от тук някакъв круиз с вечеря или по Марината или по канала за 31.12. Ако не искате да е на кораб, може в някой ресторант около Дубай Мол и в 24.00 ще може да видите зарята.. То на Нова година да се мотаете по улиците заради една заря... newsm78 Аз поне не бих го направила...
Друго е да се усети празничната обстановка и в ресторант.... Peace Има много сайтове, които предполагам предлагат от сега новогодишни куверти...

# 445
  • Sofia
  • Мнения: 221
Точно това имах предвид и аз - повечето са ходили заради зарята, а се оказа, че заря е имало на доста места, а тълпите са били големи. Не може да си носите алкохол на публични места, както в БГ на площада. Като си представя какво е в петък на фонтана, не бих си причинила НГ там Simple Smile
Ако не ви се виси пред Дубай Мол, да се бутате с тълпите и да чакате зарята, другият вариант е да си резервирате места в заведение или круиз по Марината. Не виждам какво друго може да правите  newsm78
Доста от БГ тур операторите предлагам резервация за новогодишна вечеря. От техните сайтове може да видиш вариантите за ресторантите в хотелите и да избереш, може да се свържеш директно с хотела и да попиташ. Доколкото зная някои БГ агенции организират/помагат за програмата в предложените от тях заведения и се канят и БГ изпълнители.
Във вашия хотел ще има ли празнична вечеря с програма на 31.12?
Може да видите и ресторантите на Марината, там е доста приятно за вечеря, но кой ресторант каква програма ще има  Thinking
Дубайските тур агенции нямат ли предложения?

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 16:36 от ma6ka_

# 446
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Подкрепям предложенията за празнична вечеря в ресторант и то на хотел. Така ако ресторантът е на по-висок етаж, ще има чудесна гледка към зарята.

Миналата Нова година ние се чудехме между Дубай и Лондон, та бях проучила оферти на наши туроператори. Предлагаха празнична вечеря в Радисън, хотел Армани (към него се бяхме насочили, първокласен е) и на няколко други луксозни места. Имаше предложения в широк ценови диапазон.

В крайна сметка избрахме Лондон, но ако щях да карам НГ в Дубай, щях да съм в ресторант  Peace

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 14:21 от Лу

# 447
  • Sofia
  • Мнения: 221
Предложенията на Лу са много добри.
Хотел Армани е в Бурж Халифа, т.е. ще видите фонтаните и зарята пред Дубай Мол.
Друг вариант в Бурж Халифа е At the Top.
Друг хотел до фонтаните е Адрес, отново с гледка.

Последна редакция: пт, 21 ное 2014, 16:37 от ma6ka_

# 448
  • Мнения: 1 040
Благодаря ви за инфото момичета.


За сафарито се бях отказала аз, но реших да си взема
хапчетата против прилошаване и ще се включвам,
да не изтърва приключението.

# 449
  • Мнения: 1 054
Здравейте!Някой да има идея за празнуване на Нова Година?Все още не сме измислили къде да бъдем.А ще е голяма лудница сигурно и ми се иска да имам някакъв план.Още повече,че сме 3 семейства с големи деца-общо 10 човека и всички на мен разчитат.Вече започнах да се притеснявам.


nie 6te sme pred burj khalifa da gledame zariata

Общи условия

Активация на акаунт