ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 992
  • 759
  •   1
Отговори
# 525
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз бих препоръчала да не се избягват ресторантите, ако има финансова възможност - имат чудесна храна, както и съответните гледки.

И пак не е толкова скъпо - между 50 и 100 дирхама на човек излиза горе-долу, което си е много добре.

# 526
  • Мнения: 437
Разбира се , че не трябва да се избягват ресторантите. Аз давам само минималните разходи за ориентиране.
Нагоре вече има всичко за всеки и само небето е над теб Simple Smile
Относно дюнера - за такава цена ядохме в Дейра иначе има и по 15-20 тук , но нищо различно.

Ооо Лунна пътека при положение , че живееш в Белгия тук всичко , та дори имотите ще ти се сторят евтино
Аз го писах на друго място , но топ локация е 5-7000 долара/ кв.м. , което в Белгия не е нещо невиждано.
Не забравяй , че Дубай е насред пущинака и нямат чак толкова козове да надуват цени до безкрай Wink

Относно техниката мога твърдо да кажа , че е евтина спрямо Европа. Примерно iPad Air 2 който у нас е около 1000 лева тук е 800 лева и много други неща са по-евтини в тоя диапазон.

Последна редакция: вт, 02 дек 2014, 21:15 от stenk

# 527
  • Варна
  • Мнения: 495
Стенк, имай в предвид, че електрониката е без гаранция , тя е само за азиатския пазар. Иначе определено цените са по-ниски.

# 528
  • Мнения: 437
С гаранцията е така и риска го има.
Аз купувам вече няколко джаджи на Епъл от Хонконг , но гаранцията важи единствено за там. Та заради разликата в цените си нося риска и засега не е ставала издънка Simple Smile

# 529
  • Мнения: 437
В момента пътувам с автобуса от Абу Даби към Дубай и ползвам  Wi Fi Simple Smile
Та и аз да помогна малко - стига се за около 1ч.и 30 мин. ако хванете автобуса от Ibn Batuta. Спирката е точно срещу изхода на метростанцията вдясно на първата стоянка. Автобус тръгва на всеки 40 мин.

В Абу Даби ползвахме единствено градски транспорт. Пред входа на автогарата е спирката на автобус 54 който спира досами входа на Джамията като пътува около 25 минути.
Пак от автогарата с автобус номер 34 стигате точно пред входа на Emirates Palace Hotel.
Цената е два дирхама , като пускате монети при качването в една метална кутия до шофьора. Трябва да имате монети ,защото шофьора не разваля банкноти и не продава билети Simple Smile
Ако нямате може да пуснете и банкнота от 5 дирхама , което за двама е все тая.
И ако мога да обобщя деня - Абу Даби ми харесва доста повече от Дубай. Много по-човешко и спокойно място , с много зеленина по улиците , красиви паркове , страхотна Променада и хубави плажове.
Съжалявам , че не направихме 1-2 нощувки тук.
Джамията наистина не подлежи на описание и както с Тадж Махал докато не видиш с очите си цялата тази красота не може истински да я осмислиш.
Нямам думи за това място !!!
В Дубай някак си всичко е изнасилено грандоманско и показно. Чуствам го неестествено и малко в стил Лас Вегас. Не , че е лошо Wink
Въпрос на усещане , радвам се , че съм тук и видял ,още повече се радвам на прекрасното време ,но не е място което бих повторил освен за някой 1-2 дневен престой по път към по-далечната Азия.
Ако летя някога с Etihad бих направил
stop over в Абу Даби Simple Smile

Последна редакция: ср, 03 дек 2014, 15:16 от stenk

# 530
  • Мнения: 4 734
Stenk, а ходихте ли във Ferrari world в Абу Даби?  Тук доста се дискутираше дали спокойно за един ден може да се видят джамията, Ферарито и Emirates palace?

# 531
  • Мнения: 437
Не , просто не съм фен на формулата дай ми нещо футболно на мен Simple Smile
Иначе Ферари Уърлда е относително близо с такси от джамията. Предполагам ако приключите с джамията преди обед няма да е проблем. За Емирейтс Палас обаче май няма да остане време ако ви се ходи и дотам.
За мен Абу Даби си струва два дни та ще остане време и за плаж.

# 532
  • Мнения: 1 725
Ако все още някой не е разбрал Dubai Miracle Garden е отворена вече за посетители от 1 декември.
http://www.dubaimiraclegarden.com/#all/1/grid

Явно са ускорили нещата по отварянето заради националния празник.

Butterfly Garden все още не е отворена.

# 533
  • Мнения: 4 734
Страхотна новина! На 20.12.14 сме там, живот и здраве...

# 534
  • Мнения: 294
Ако все още някой не е разбрал Dubai Miracle Garden е отворена вече за посетители от 1 декември.
http://www.dubaimiraclegarden.com/#all/1/grid

Явно са ускорили нещата по отварянето заради националния празник.

Butterfly Garden все още не е отворена.

Страхотно,много съжалявам,че не успяхме да я видим.Единствено градината и Емирейтс палас не можахме да посетим(не ни стигна времето).
От автогарата до Ферари ни излезе 70 дирхама таксито,а от Ферари до джамията 50.Мислехме да хванем автобуса който е срещу автогарата,но правеха ремонти и спирката беше изместена и ни препращаха от една спирка на друга и загубихме доста време и накрая с такси.

# 535
  • Мнения: 4 734
pipi, вие първо сте посетили Ферари центъра и после джамията,  нали?  И не ви е стигнало времето за Emirates palace... Ние сме с кола под наем от 9.30 сутринта я вземаме. От там директно в Emirates palace,  който отваря за посетители в 10.00. Разглеждаме за час, час и половина и отиваме в джамията.  Там мах 2 часа и към Ферарито... Можем да се мотаме до 17.00 и обратно да оставим колата,  че до 18.00 да сме на пристанището на Абу Даби.... Малко ще е набързо, но това е времето с което разполагаме, за съжаление.  Иначе ми се искаше и Марина мол да видим и да се поразходим по Крайбрежния булевард...Но няма да има време... Sick

# 536
  • Мнения: 1 054
Някой ще пътува ли за НГ в Дубай с Астрал Холидейс? Искам да обсъдя нещо около допълнителните екскурзии които трябва да се заявят от България и платят разбира се, като цените са малко завишени, но пък за сметка на това с екскурзовод на български.

# 537
  • Мнения: 294
pipi, вие първо сте посетили Ферари центъра и после джамията,  нали?  И не ви е стигнало времето за Emirates palace... Ние сме с кола под наем от 9.30 сутринта я вземаме. От там директно в Emirates palace,  който отваря за посетители в 10.00. Разглеждаме за час, час и половина и отиваме в джамията.  Там мах 2 часа и към Ферарито... Можем да се мотаме до 17.00 и обратно да оставим колата,  че до 18.00 да сме на пристанището на Абу Даби.... Малко ще е набързо, но това е времето с което разполагаме, за съжаление.  Иначе ми се искаше и Марина мол да видим и да се поразходим по Крайбрежния булевард...Но няма да има време... Sick

Да първо Ферарито посетихме,беше празно и не сме чакали на опашки.Моя съвет е след Емирейтс да посетите ферарито и после джамията там няма да се редите на опашки просто си разглеждате,но ако оставите Ферарито последно към 13 часа започнаха да се събират повече хора и ще ви се наложи да чакате по влакчетата.Но все пак вие си решавате.

# 538
  • До морето
  • Мнения: 7 060
Завърнахме се и ние благополучно! С две думи - Разкошен Дубай! Много ми хареса и бих се върнала отново! Обиколихме доста места, но и доста ни останаха. Просто няма как да се насилиш да бързаш в този град. Каквото и да правехме, всеки ден си отделяхме преди обеда за плаж. То направо грехота с тези плажове и с тези температури да не отидеш! Препоръчвам на всички, които все още се колебаят! Много, много, много ми хареса! Хората са много любезни, когото и да питаш, се отзовава. Абсолютно никаква нужда от агенция няма! Не знам кога ще имам време за подробен разказ, но ако някой има въпроси - ще помагам  Grinning

# 539
  • Мнения: 737
Завърнахме се и ние благополучно! С две думи - Разкошен Дубай! Много ми хареса и бих се върнала отново! Обиколихме доста места, но и доста ни останаха. Просто няма как да се насилиш да бързаш в този град. Каквото и да правехме, всеки ден си отделяхме преди обеда за плаж. То направо грехота с тези плажове и с тези температури да не отидеш! Препоръчвам на всички, които все още се колебаят! Много, много, много ми хареса! Хората са много любезни, когото и да питаш, се отзовава. Абсолютно никаква нужда от агенция няма! Не знам кога ще имам време за подробен разказ, но ако някой има въпроси - ще помагам  Grinning

И на нас много ни хареса в Дубай и съвсем отговорно мога да кажа, че е най- прекрасното място, на което някога съм била. (Грубо сметнах, че съм била в повече от 15 държави)!!! Ние ходихме с Aстрал Холидейс миналата година (някой пита за тях по-горе) и всичко беше перфектно. Много добра екскурзоводка, перфектна програма. Само на сафари не ходихме, защото сме били в Египет. За Бурж Ал Араб си бяхме купили Daining Tour (беше по 1.000 AED, а сега гледам в сайта на хотела са по 1.250 AED) . Само ще кажа, че това е най- романтичното преживяване, което съм имала). Та за да не се отплесвам много...планираме пак да посетим Дубай поне за 7-8 дена пак, този път сами. Толкова много неща останаха да видим, като се има в предвид, че и на плаж не сме ходили даже. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт