ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 888
  • 759
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 168
Някой купувал ли си е парфюм от Дубай?
По-евтини ли са от тук?

# 541
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
krisiki не те съветвам да купуваш парфюм от Дубай (освен ако не е техен арабски), защото има адски много ментета.

В официалните бутици на големите марки не са по-евтини, специално съм проверявала.

Като чета мненията за Дубай (и на мен много ми хареса) обаче смятам, че всъщност това е град, който доста бързо се обикаля и нещата, които има да се видят са доста по-малко, отколкото в други големи градове. Дори и с ходене на плаж (три пъти) пак видяхме всичко, което бяхме планирали.

А в градове като Париж или Барселона например има много повече за разглеждане. Което разбира се не омаловажава Дубай като дестинация по никакъв начин  Laughing

# 542
  • До морето
  • Мнения: 7 015
Съвсем права си - то само като видиш картата на Биг Бъса и ти става ясно - половината забележителности са молове  Laughing Но, няма как да е иначе, все пак имат 40 години история. Но ние наистина го давахме лежерно и ни останаха доста неща за отмятане - Емирейт Палас и Ферари Уърлд, Миракъл Гарден, Глобал Вилидж, тези се сещам на първо четене.... Евтини молове така и не намерихме, навсякъде където бяхме всички цени бяха или като нашите или доста по- високи. Техниката не видях да е по- евтина. Ходихме и по пазарите, но аз лично техника, изкарана от чувал не бих си купила, пък ако ще и да е 50% по- евтина. Уж обикаляхме доста, нищо изгодно не намерихме.
 Парфюмите, по пазарите всички до едно са ментета, а в моловете цените са като нашите, така че няма смисъл. Парфюм на далавера, може да си купиш в самолета. Изгодни са им цените.

# 543
  • Мнения: 4 934
 Simple Smile хоп и аз тук, търсейки дестинации по Великден, но явно ще е горещичко тогава  Wink
Да препоръчате БГ агенция за пътуването?

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 23:53 от gold__

# 544
  • Мнения: 132
Приятелки ходиха до Дубай с агенция,и казаха,че да ти извикат такси от хотела било доста по-скъпо,отколкото да си хванеш навън.Възможно ли е подобно нещо?Не ми се струва логично.А азмисля да поръчваме от хотела,защото сме 10 човека и да искаме по-големи таксита-ванове или нещо подобно-иначе къде ще търсим едновременно 2 вана на улицата!Дали наистина има такава практика или при тях така се е случило?

# 545
  • Мнения: 437
Аз като отметнах задължителните мероприятия от вчера се отдавам само на плаж и шопинг и така лежерно ми харесва мнооого повече Wink
Не разбирам ония претоватени програми , дето като се върнеш в България гледсш снимките и с месеци хълцах на какво прекрасно място си бил.
Не е най-романтичното ми място, нито плажовете нещо невиждано , но поклон пред това което са сътворили с пустинята , щото парите са едно ама се иска и акъл Simple Smile
Ако се отвори възможност бих идвал пак зимата , щото по това време освен Египет май по-близък плаж до България не се сещам , а и тук си е цивилизация.

Малко практична информация :
Jumeira Beach Park и големият Jumeira Public Beach ( до голямата джамия) са затворени , както и голяма част от Um Suqeim плажовете. Тази ивица близо до Бурж Халифа обаче си е отворена Wink
Пред Риц-Карлтън на Дубай Марина има огромен строеж в момента , но между Хилтън и Шератон плажната ивица е много хубава. Ал Мамзар също си работят , но са ми далеч и ходихме само първият ден.

Някъде назад стана дума за Nol картите - вече няма daily cap и плащате колкото се возите , което не е проблем щото повече от 30-35 дирхама на ден май не може да навъртим Simple Smile
Фонтаните пред Бурж Халифа са на всеки 30 мин. ,но хубавата и дълга програма е само на кръгъл час. Най ми харесват водните танци над арабски мотиви. Страхотно преживяване !!! На половинките часове пускат доста постно шоу за максимум 2-3 минути.

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 08:33 от stenk

# 546
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Приятелки ходиха до Дубай с агенция,и казаха,че да ти извикат такси от хотела било доста по-скъпо,отколкото да си хванеш навън.Възможно ли е подобно нещо?Не ми се струва логично.А азмисля да поръчваме от хотела,защото сме 10 човека и да искаме по-големи таксита-ванове или нещо подобно-иначе къде ще търсим едновременно 2 вана на улицата!Дали наистина има такава практика или при тях така се е случило?

Поне в нашия хотел нямаше такова нещо, има си специално пиколо, което освен за багажа и да ти отваря външната врата (ако не минаваш през въртящата се), ти вика и такси. Естествено е безплатно. Имай предвид, че вановете са малко по-скъпи от обикновените таксита.

# 547
  • Русе
  • Мнения: 856

Някъде назад стана дума за Nol картите - вече няма daily cap и плащате колкото се возите , което не е проблем щото повече от 30-35 дирхама на ден май не може да навъртим Simple Smile


stenk, ти си ползвал и автобус, затова при теб е нямало daily cap.

От 11 ноември RTA въвеждат нови пакети - дневен, седмичен, месечен и годишен за НОЛ картодържатели. (вместo daily cap го наричат daily pass)


Silver Nol cards and passes

One day ticket valid all zones   20.00AED
Weekly pass standard1      110.00       
30 day (or monthly) pass standard1   350.00       
Quarterly pass standard1   830.00       
Annual pass standard1      2,670.00   

   
Confused about Dubai Metro fares? If you don't want to try and figure it all out, just buy a Silver Nol Card at ticket booth or machine for 20 dhs (might be higher after 11 Nov 2014), then swipe it at the reader when going through entry and exit turnstiles. All the calculations will be done for you and deducted automatically. The card automatically limits total charge for a day at 14 dirhams 20 dhs from 11 Nov 2014, unless you use buses, so don't worry about trying to find a day pass. After the first day you'll probably need to recharge it if you want to use the Dubai Metro again, 50-100 dhs should be enough for an average week if used daily. Or a month if used occasionally.

http://www.dubaifaqs.com/dubai-metro-ticket-fare.php

http://www.souqalmal.com/blog/dubai-metro-tram-now-does-packages … alf-price-offers/



Цитат
Jumeira Beach Park и големият Jumeira Public Beach ( до голямата джамия) са затворени , както и голяма част от Um Suqeim плажовете. Тази ивица близо до Бурж Халифа обаче си е отворена

До Бурж Ал Араб Wink

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 11:02 от maiche

# 548
  • Русе
  • Мнения: 856
Приятелки ходиха до Дубай с агенция,и казаха,че да ти извикат такси от хотела било доста по-скъпо,отколкото да си хванеш навън.Възможно ли е подобно нещо?Не ми се струва логично.А азмисля да поръчваме от хотела,защото сме 10 човека и да искаме по-големи таксита-ванове или нещо подобно-иначе къде ще търсим едновременно 2 вана на улицата!Дали наистина има такава практика или при тях така се е случило?

Разликата ще е единствено в първоначалната такса. Вместо 5 дирхама ще е 8 или 12, в зависимост от деня и часа. Тарифата е 1.86 на км, на обикновените таксита е 1.71.

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 11:11 от maiche

# 549
  • Мнения: 437

Някъде назад стана дума за Nol картите - вече няма daily cap и плащате колкото се возите , което не е проблем щото повече от 30-35 дирхама на ден май не може да навъртим Simple Smile


stenk, ти си ползвал и автобус, затова при теб е нямало daily cap.

От 11 ноември RTA въвеждат нови пакети - дневен, седмичен, месечен и годишен за НОЛ картодържатели. (вместo daily cap го наричат daily pass)


Silver Nol cards and passes

One day ticket valid all zones   20.00AED
Weekly pass standard1      110.00       
30 day (or monthly) pass standard1   350.00       
Quarterly pass standard1   830.00       
Annual pass standard1      2,670.00   

   
Confused about Dubai Metro fares? If you don't want to try and figure it all out, just buy a Silver Nol Card at ticket booth or machine for 20 dhs (might be higher after 11 Nov 2014), then swipe it at the reader when going through entry and exit turnstiles. All the calculations will be done for you and deducted automatically. The card automatically limits total charge for a day at 14 dirhams 20 dhs from 11 Nov 2014, unless you use buses, so don't worry about trying to find a day pass. After the first day you'll probably need to recharge it if you want to use the Dubai Metro again, 50-100 dhs should be enough for an average week if used daily. Or a month if used occasionally.

http://www.dubaifaqs.com/dubai-metro-ticket-fare.php

http://www.souqalmal.com/blog/dubai-metro-tram-now-does-packages … alf-price-offers/



Цитат
Jumeira Beach Park и големият Jumeira Public Beach ( до голямата джамия) са затворени , както и голяма част от Um Suqeim плажовете. Тази ивица близо до Бурж Халифа обаче си е отворена

До Бурж Ал Араб Wink

Да права си за всичко - Бурж Ал Араб разбира се. Промяната изключваща автобусите не съм я дочел , а и не го пишеше в оная статия от Gulfnews Wink
Ползвагме няколко пъти и трамвая - много е готин , новичък и досущ като тези във Франция.Всъщност мотрисите са френски на Alstom.

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 12:00 от stenk

# 550
  • Мнения: 132
Maiche,разликата в първоначалната такса и тарифите е между обикновените таксита и вановете,или имаш в предвид,че тази разлика се получава,ако поръчаш такси от хотела?

# 551
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Вановете и обикновените таксита имат различни тарифи на километър.

От хотела не звънят на такси, а самото пиколо излиза навън на улицата вместо теб и ти спира такси.

# 552
  • Мнения: 437
Не знам за останалите , но пред нашия хотел постоянно има такси и те канят на излизане. Ние обаче сме в обикновен хотел на Ibis.
Пред 4-5 звездните хотели предполагам не им позволяват да спират освен ако не ги извикат и си работят с "техни" таксита.

# 553
  • Мнения: 437
Някой купувал ли си е парфюм от Дубай?
По-евтини ли са от тук?

Най-общо цените са около 20% по-ниски спрямо България. Явно е едно и също като отчетем , че нашите са натоварени с 20% ДДС , а тук нямат такъв данък.

# 554
  • София
  • Мнения: 168
Не знам за останалите , но пред нашия хотел постоянно има такси и те канят на излизане. Ние обаче сме в обикновен хотел на Ibis.
Пред 4-5 звездните хотели предполагам не им позволяват да спират освен ако не ги извикат и си работят с "техни" таксита.

Stenk  в Ibis Al Barsha ли сте?
Ако сте там близо ли са спирката на метрото и плажа до него?

Общи условия

Активация на акаунт